VPN a Tor

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
aacid
Addict
Addict

Re: VPN a Tor

Príspevok od používateľa aacid »

takze ty na jednej strane chces by schovany pred internetom kvoli bezpeciu ale zaroven chces mat zvonka pristupne porty... sa mi to len zda alebo to tak trochu ide proti sebe?
respektive sa jedna o nejake velmi specificke pripady? ked chces mat nejaku nelegalnu stranku na ktoru je mozne sa dostat ale je vacsi problem vystopovat realneho majitela?

lebo inak:
1) preco si nekupit pevnu IP adresu od poskytovatela internetu?
2) preco si nekupit dynamic dns sluzbu? (tak to mam ja)
*****HERO*****
King
King
Používateľov profilový obrázok

Re: VPN a Tor

Príspevok od používateľa *****HERO***** »

zvonka mam pristupny iba jeden port a to je VPN server - cez neho sa bez kluca a certifikatu nedostanes.

lebo inak:
1 + 2: to by slo. tiez by si si ale musel za tu verejnu IP + dyn dns nejake to euro mesacne priplatit a kto vie, ci ju ten poskytovatel vobec dava. takisto mas vlastne na internet vystaveny komplet cely router so vsetkymi portami a az on chudak musi vsetko filtrovat.

- pri rieseni cez tu VPN mas vystaveny iba jeden port a firewall za teba robi vlastne ta VPNka.
- nie len, ze si kupis verejnu IP, ale mas k tomu v balicku aj tu anonymitu.
- nie si odkazany na poskytovatela - ked vypadne, mozes sa pripojit z akejkolvek inej pripojky, napr. cez SIM kartu, a pokracovat dalej. samozrejme moze vypadnut aj ten VPN poskytovatel ... ale minimalne mas moznost tej flexibility ..
- ci sa to financne oplati to riesit takto a nie inak, neviem, neskusal som to cez poskytovatela. potreboval som len ASAP vystrcit na net jeden port z neverejnej IP a nasiel som toto riesenie. za 5 minut a 2 eura hotove. a zatial sa mi to osvedcuje. na to, ze mam teraz locknuty server niekde v Holandsku, rychlost mi ide na max (100Mbit) a pingy su dvojnasobne.
Napísať odpoveď