Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 20 Jún 2019, 7:09

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
Vratenie mensich sum pozicanych penazi
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok Vratenie mensich sum pozicanych penazi
Zdravim,

Opat zakladam v tejto rubrike temu a zauijima ma vas nazor ako sa staviate k poziciavaniu mensich sum povedzme do 50e a ich naslednemu vracaniu od kamaratov znamych popripade rodiny. Casto sa mi totiz stava a nielen mne ale aj par luxom v okoli ludia sa vobec neunuvaju vracat sumy ako napr w
10-20€. Beru to proste tak ze to neni velky peniaz. Vas nazor stane sa to aj Vam? Popripade nastojite aj na vrateni tych nizsich sum alebo cakate ci to dotycny sam od seba vrati?

11 Okt 2016, 1:41
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Vratenie mensich sum pozicanych penazi
Prachy zásadne nepožičiavam a keď už aj áno, tak maximálne na obed. Ak by mi to dotyčný nevrátil ani po niekoľkonásobnom pripomenutí, už by som mu ani tie 4€ nikdy nedal.

A ak sa tu bavíme o nejakých väčších pôžičkách členom rodiny/kamarátom, tak bez riadnej zmluvy by som to neurobil nikdy.

11 Okt 2016, 6:04
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ja som uz par krat pozical
kolegom sumy do 100€, zatial stale vratili aj ked som ich z nich tahal po termine v akom bolo vratenie slubene.. ale vratili stale

11 Okt 2016, 8:27
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Rodine kedykoľvek... tam vôbec ani neváham :) .

Kamarátom taktiež, no iba kamarátom, ktorých dobre poznám a viem, že mi tie prachy vrátia.

Známym nepožičiavam vôbec, vlastne komukoľvek, koho poznám málo, prípadne viem, že má problémy s vrátením € , tak tým nepožičiavam zo zásady.

BTW prachy vedia aj medzi dobrými kamošmi narobiť bordel. Spomínam si, ako som pred rokom požičal smiešnych 30 € kamošovi s tým, že mi ich vráti do 2 týždňov. Trvalo mu to iba 3 mesiace :D ale samozrejme vrátil a ospravedlnil sa, že mal zložité obdobie a nedalo sa skôr. V pohode, nerobili sme už potom z toho drámu. Ak je to ozajstný kamoš, tak vždy ti prachy vráti, aj keby šlo o mizerné euro.

11 Okt 2016, 9:09
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

rodine a dobrym kamaratom nemam problem pozicat akukolvek sumu.

inym poziciam len to co mi nebude chybat. proste 20 eur poziciam a pokial mi to nevrati, nebude ma to trapit. samozrejme pokial nevrati tak mu uz viac nepoziciam.

mam skor skusenost ze sa ludia stresuju z opacnej strany. raz kamarat potreboval poziciat trochu viac penazi (par sto eur), ja som vedel ze mi ich vrati (lebo sa pozname od malicka) a ze mi v najblizsej dobe chybat urcite nebudu. tak som pozicial. o sa cely ten cas len stresoval ze uz mi ich musi vratit, furt nieco riesil, mal pocit ze som nasraty lebo mi ich nevracia a celkovo robil z toho dramu. pritom ja by som na aj bol zabudol keby mi to nepripominal furt :D

11 Okt 2016, 9:16
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

no ja uz nepoziciavam nikomu, len velmi blizkej rodine keby na to prislo. minuly rok som pozical par krat kamosovi do 100e a vratil mi ich vzdy v dohodnutom termine. potom mi vola, ze by potreboval 400 na najom. tak som mu ich pozical s tym, ze mi do dvoch tyzdnov vrati...nakoniec to trvalo viac ako tri mesiace. dozvedel som sa,ze ma problem s drogami a ma niekolko rovnakych podlznosti.

tam nase kamaratstvo skoncilo. potom o dva tyzdne neskor mal este tu drzost mi zavolat a pytat dalsich 200e, tak som sa ho rovno do telefonu spytal, ci mu neje.e

11 Okt 2016, 13:46
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

nikdy nikomu, zvlášť nie rodine a kamarátom.

11 Okt 2016, 17:15
Profil  WWW
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Horsie je to, ked idete dakam na akciu a jeden plati vsetko. Pripadne na daky vylet. Vtedy som uz raz aj 3 mesiace od kamosa tahal peniaze. Kadejake vyhovorky boli, preco a naco sa caka a pod :P Pouci sa hned clovek

11 Okt 2016, 18:22
Profil  WWW
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Na toto používam aplikáciu dlžníček, settle up.
Nie je problém, keď jeden tankuje do auta, druhý platí ubytovanie, tretí večeru či nákup v potravinách. Na konci výletu, pobytu viem presne koľko kto komu dlhuje :).

11 Okt 2016, 18:40
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Najlepšie rozrátať sa hneď ako je to možné. Ak to možné nie je, tak aspoň čo najviac znížiť dlžnú sumu a zbytok doplatiť hneď ako je to možné. Maximálne si tak s kolegami preplácame obedy.

Na druhej strane sa snažím aj ja si nepožičiavať, kým to nie je naozaj nutné. A tým myslím, že by som si požičal až v situácii, kedy by som už nemal ani na suchý rožok.

11 Okt 2016, 18:53
Profil  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Nepozicat rodine alebo kamaratom 10 alebo 20 eur, to mi pride chore. Rovnako chore mi pride prerusit rodinne vztahy a kamaratstvo len preto, ze niekto mi nevratil tych 10 alebo 20 eur.

11 Okt 2016, 19:50
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

haha, toto presne riesime teraz, piati sme boli v amsterdame na predlzeni vikend. celkovo tam bol problem platit kartou, kazdy platil nieco ine, kedze sme boli v amsterdame, tak vacsinu vikendu si nikto poriadne nepamata...
a teraz uz 2 tyzdne riesime ako sa vyrovnat :D ale samozrejme kamaratske vztahy to nijak nenarusi, nikto z nas by neklesol tak ze by uprednostnil peniaze pred kamaratstvom.

11 Okt 2016, 21:17
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

aacid píše:
samozrejme kamaratske vztahy to nijak nenarusi

ale narusi, mna si nepozval!!! :?

11 Okt 2016, 21:23
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Nenarusi, lebo nie si jeho kamarat :D

11 Okt 2016, 21:24
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

aacid píše:
haha, toto presne riesime teraz, piati sme boli v amsterdame na predlzeni vikend. celkovo tam bol problem platit kartou, kazdy platil nieco ine, kedze sme boli v amsterdame, tak vacsinu vikendu si nikto poriadne nepamata...
a teraz uz 2 tyzdne riesime ako sa vyrovnat :D ale samozrejme kamaratske vztahy to nijak nenarusi, nikto z nas by neklesol tak ze by uprednostnil peniaze pred kamaratstvom.

hmmm prave sa mi 5 kamosov z Amstu vratilo z predlzeneho vikendu, ktory ze si ty z nich :D

12 Okt 2016, 13:41
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Boccaccio: ked ani nepovies kto si ako ta mam pozvat? :D

Hegy: hmm, to bude asi len nahoda, nemyslim ze sa pozname.

12 Okt 2016, 13:47
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Nikdy nevies ;) svet je maly ale tiez si myslim ze nahoda.. a v skutocnosti ich slo 6, len som to trosku dofarbil :D

12 Okt 2016, 14:16
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ja som už neraz požičal kamarátovi, vždy mi vrátil. Nejednalo sa o väčšie sumy. Ale fungovalo to aj naopak, keď som nemal, tak ma vedel založiť. Nikdy sme si však ani nedávali nejaké termíny, stále to fungovalo na princípe "vrátim, keď budem mať". A príde mi veru blbé, keď sa kamaráti či rodina dokážu povadiť pre 10 € alebo o to, kto platil benzín a kto pozýval na pivo a také kraviny. Hoci je fakt, že ak niekto dlhodobo požičiava a nevracia, je to príživník, nie kamarát. S tým som našťastie skúsenosti ešte nemal.

15 Okt 2016, 23:57
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ja mám bohužiaľ "kamoša", ktorý je takýto príživník.

Ešte na gympli sa nechal vždy rád pozývať, ale on rundu neplatil nikdy. Doteraz to tak funguje, takže viem, že keď je s partiou vonku, tak mu nikdy pitie kupovať nebudem.

Incident, ktorý ma však maximálne vytočil, sa stal pred 2 rokmi, keď sme išli navštíviť kamoša, ktorý bol v Stuttgarte na Erasme. Išli sme tam s príživníkom a Erasmákovým bratom s tým, že budeme prespávať zadarmo u kamoša na intráku. Ja som bral auto a každý deň sme navyše vyrážali na výlety 150-300 km. Za 9 dní sme najazdili skoro 4000 km a keď som príživníka vykladal doma na Slovensku, tak sme sa chystali vyrovnať. Povedal som mu, že za naftu po rozpočítaní chcem len 90€, čo mi neprišlo veľa vzhľadom na to, koľko sme toho prešli. Pri sebe mal len 70€, ktoré mi dal s tým, že zvyšok mi pošle na účet, s čím som nemal problém. Číslo účtu som mu poslal až po cca. týždni, ale potom začali z jeho strany vyhováračky typu "myslel som si, že sme sa už vyrovnali" a "nechápem, prečo odo mňa chceš ešte peniaze". Nasralo ma to už len z toho princípu, že sa ma snaží oje***, aj keď ide o smiešnych 20€, ktoré mi ešte dlžil. Samozrejme tie prachy nikdy nedoplatil a odvtedy mám zásadu, že ho už nikam neberiem, lebo viem, aký je.

Keď som zmienil tento incident kamošovi, u ktorého sme prespali, tak sa zmienil, že aj jemu príživník dlží prachy za zatiahnuté pivo, obed, vstupenku, atď., ale je zmierený s tým, že od toho držgroša to už naspäť nedostane.

Keby to bol ešte nejaký sociálny prípad, ale najhoršie na tom je, že ten týpek je mladý pracujúci chalan, ktorý nežije z ruky do huby :? Takýchto ľudí osobne nemôžem vystáť...

17 Okt 2016, 18:09
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Pilifo, ale to je uplne ina situacia. Ako sam pises, ved tento to robi vedomo a sofistikovane, ma jasny ciel minut co najmenej a oklamat aj kamaratov.

17 Okt 2016, 18:15
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 46 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť