web stranka zadarmo

O internete a sieťach, problémoch, nastaveniach...
Son-Goku
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

web stranka zadarmo

Príspevok od používateľa Son-Goku »

Ahojte.
Natrafil som pri browsovani na wix.com, ktory poskytuje vytvorenie webu zadarmo na ich domene.
Z nudy som sa tam registroval a len tak par veci potukal, ale moja otazka znie, viete o niecom podobnom kde vam poskytnu aj domenu aj hosting? Nieco v style wordpress, ale bez toho wordpress pred nazvom stranky. Pogooglil som a nasiel webador, to je tusim od amazonu, dalej webstarts.com.
Nudim sa teraz a chcel som si potrapit hlavu niecim novym, co by ste mi odporucali?
dakujem :smt006
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Re: web stranka zadarmo

Príspevok od používateľa cinges »

vlastnu domenu ti nikto neda zadarmo, tu si musis kupit. Vzdy to bude na subdomene, teda tvojadomena.ichdoma.com
Vlastna domena ale nestoji moc. 10-15 eur rocne (aj lacnejsie s divnymi koncami ako .xyz). ale tie sluzby potom na vlastnej domene nieco stoja.. cize, zadarmo web na vlastnej domene nebudes mat nikde, tym som si isty..
A ked hosting, tak mas kvantum poskytovatelov, ale tiez nic zadarmo.. ale tiez to nie je nejak zasadne drahe..
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

ak sa doma nudis, kup si raspberry pi za par korun a skus si ten web na nom hostovat sam
yoggy
Addict
Addict

Príspevok od používateľa yoggy »

Strasne davno ficala endora a na to si das domenu .tk :D Alebo na godaddy mas .site za 0.99 libier.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Websupport ponuka domenu .online zadarmo na 1. rok pri platbe na 1 rok vopred. Ich programy zacinaju na 5 € mesacne. Ak by si chcel vlastnu domenu .sk tak cena je taka ako pise cinges.
Hostovat sa to da aj doma ale vacsinou si musis priplatit za staticku IP adresu. A napriklad Telekom to ponuka iba k firemnym programom a aj to za cenu porovnatelnu s plnohodnotnym webhostingom.
ropman
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Elektrina tiez nieco stoji, aj na raspberry pi. A upload domacich pripojeni je dost slaby oproti hostingom.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Exohosting ma hosting od 1 eura za mesiac: https://www.exohosting.sk/webhosting
Aiden
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Aiden »

"Staticky web" si hostnes zadarmo na vela sposobov -> Netlify, Github pages, Vercel,... Cene za domenu sa nevyhnes, ale zvysne naklady aj pri produkcnych weboch vies casto krat zrazit na par EUR/mo alebo 0 (napr. aj s AWS free tierom).
Son-Goku
Darca
Darca

Dakujem. Absolutne s tym nemam skusenosti. Websupport za tych 5 eur poskytuje len webstranku, a do toho este musim zapocitat mesacny poplatok za hosting, je tak?
Podla Vas ako maximalneho amatera, skusat si to kodit cez nejake html edotori? Ci vyuzit uz nejaky vzor webu/template? Ak som spravne pochopil, template je uz nieco ako to bude vyzerat a dana stranka sa moze podobat na milion dalsich existjucich, a cez dashboard si to len upravovat?
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Záleží, akému účelu bude ten web slúžiť
Son-Goku
Darca
Darca

len tak, rad by som sa na tom ucil.
AllGoneDead
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa AllGoneDead »

1. Platis si za domenu(napr. http://www.songoku.sk)
2. Platis si za hosting, teda nejake miesto na ich servroch kde mozes mat stranku.
3. Ak sa chces ucit robit web, tak to mozes aj na vlastnom PC a nemusis platit nic. To plati aj pre CMS ako wordpress, joomla, drupal.
Son-Goku
Darca
Darca

beardie napísal:Záleží, akému účelu bude ten web slúžiť
mozno blog ak mam pravdu povedat,ale ani by teoreticky nemusel byt viditelny pre net, len take blbosti pisanie si sam pre seba, nieco ako dennik.rozmyslal som nad tym, ze by som radsej platenu alternativu, aby som si to viac vazil a viac mal snahu sa ucit.
moja otazka ked ma clovek hosting co ja viem v usa(go daddy?), kanade,uk,island,alebo singapore, malo by to nejaky dopad na rychlost nacitavia webu pripadne ine nagative, ako kebyze si zaplatim hosting u websupport. posledna otazka , je lepsie si zobrat balik domena+hosting od jednej spolocnosti? lepsi support,vsetko pod jednou strechou? diki vam
temp
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa temp »

Ano, nejaký speed hit tam pravdepodobne bude, ale na jednoduchej statickej stránke asi rozdiel nepocítiš. Ak chceš byť všade viac menej rovnako rýchly, tak potrebuješ caching a CDN (napr. cloudflare). Na statickú stránku však odporúčam Netlify, ktorí majú CDN automaticky, dokonca aj asset optimisation a milión iných super vychytávok čo fungujú out of the box, ale dajú sa upravovať (a ich free tier je dosť štedrý). A samozrejme dostaneš zdarma subdomenu, to je ale viac menej dnes štandard.

S klasickým webhostingom je veľa oštary pre začiatočníka IMO a hlavne dnes sa tak už stránky pomaličky prestávajú robiť (práve kvôli tej oštare)

Doménu si môžeš kúpiť hocikde, ja odporúčam iwantmyname, ale fakt na tom až tak nezáleží.

GoDaddy neodporúčam, je to strašne scum organizácia, ktorá z teba vytiahne prachy za veci čo inde dostaneš zdarma.

Ak to nepotrebuješ hádzať na internet, tak nie je nič ľahšie než si spustiť lokálny dev server a hrajkať sa.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Son-Goku napísal:mozno blog ak mam pravdu povedat,ale ani by teoreticky nemusel byt viditelny pre net, len take blbosti pisanie si sam pre seba, nieco ako dennik.rozmyslal som nad tym, ze by som radsej platenu alternativu, aby som si to viac vazil a viac mal snahu sa ucit.
moja otazka ked ma clovek hosting co ja viem v usa(go daddy?), kanade,uk,island,alebo singapore, malo by to nejaky dopad na rychlost nacitavia webu pripadne ine nagative, ako kebyze si zaplatim hosting u websupport. posledna otazka , je lepsie si zobrat balik domena+hosting od jednej spolocnosti? lepsi support,vsetko pod jednou strechou? diki vam
Ak sa chces ucit najlepsia domena je localhost, mas volnost v technologiach vo vstekom a nic to nestoji.

Ak ma ist o blog, alebo nieco velmi podobne, tak sam po pisani asi na 3-4 blogovacie platformy som presiel na staticky generovanu stranku, ma to mnoho vyhod (nemusis sa starat o deravy Wordpress, vsteko mas pod kontrolou, ziadna databaza, velmi vysoka richlost nacitania, prenositelnost,...).

Pouzivam Wyam a stranku hostujem na Github pages, to, ze je tam domena druheho radu mi nevadi, lebo to je prevazne technicky blog.

Co sa tyka richlosti nacitania, tak je vyssia ako pri nahodnom Wordprese alebo Drupale vo Web Supporte (inac najlacnejsi hosting na WS je za 12€ za rok, teda bol ked som to naposledy pozeral).

Dnes by som uz pri blogoch a firemnych strankach nerozmyslal nad nicim inym ako statickou strankou alebo JAM stackom (odporucam sa nan pozriet).

Osobne chcem ale skusit Azure Static Web App.
kuric99
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa kuric99 »

Raz som mal 1 rok .com domena + hosting zadarmo, jedna hostingová spoločnosť si robila promo akciu tak som samozrejme využil. Zaujímalo by ma či sa tej firme vrátili aspoň náklady za promo kampaň.

každopádne keď sa učíš backend tak si rozbehni apach/ngix cez napr xamp na localke a uč sa, alebo využi služby ktoré davajú svoje sub domeny zadarmo alebo to hostuj na gite..Až potom keď budeš chcieť seriozne svoj výtvor zverejniť a sprístupniť a chceš aby to vyzeralo seriozne tak až potom zaregistruj .sk/.com domenu + platený hosting (napr u wedusu alebo forpsi) .

Autoeditácia príspevku po 5 min 40 sek:
tk ml a gl domeny vieš tuším získať zadarmo , potom už len tie subdomeny ktoré ti tam väčšinou dajú reklamu a sú bez sslka ale na skúšanie stačí , keď chceš bez reklamy a chceš ssl tak ten git , ale opäť platí ak spravíš napr eshop niekde na subdomene tak to bude extremne nedôveryhodné a amatérske takže iba na testovanie a vývoj ale na to ti postačí aj ten localhost. potom pre seriozne účely jedine kúp domenu a hosting za money.
Napísať odpoveď