zabezpecenie auta proti kradezi

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
brm
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa brm »

Akurát so Zederom môžeš ísť do rizika, keďže sa na stĺpik riadenia pridáva dodatočná vecička, s ktorou konštruktéri auta asi veľmi nerátali a teda môže narobiť problémy pri čelnej zrážke. Možno bezpečnejšie (aspoň pre zdravie vodiča) je skôr použiť elektronické zabezpečenie.. VAMko, ktoré však tiež neochráni pred odťahovkou.

Podľa mňa najúčinnejšia ochrana je mať GAP v dobrej poisťovni. :)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

No to áno, ale neviem, kto by kradol obyčajné autá odťahovkou.

Inak tie riziká Zederu pri prípadnej nehode mi prídu prehnané. Je totiž namontovaný na volantovej tyči, ktorú má vodič medzi nohami, takže aj pri čelnej zrážke je veľmi nepravdepodobné, že by to železo zasiahlo nohy. A keby to bola tak vážna nehoda, že by sa to posunulo až úplne k vodičovi, tak mu to už môže byť jedno, pretože takú nehodu by nemal šancu prežiť bez ohľadu na to, či je Zeder namontovaný alebo nie.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Ono dnes sa dá vyviaznuť bez vážnejších zranení aj z väčších nehôd, takže až tak by som to nepodceňoval. Samozrejme sú to špekulácie, ale asi sa nikdy nenájde niekto, kto by dokázal zasponzorovať pár crashtestov, aby tieto špekulácie vyvrátil/potvrdil.

A čo sa týka krádeží obyčajných áut... tam je podľa mňa dobrou ochranou odparkovať auto na parkovisku s lukratívnejšími kúskami. ;)
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Tu je asi najrelevantnejší príspevok k téme Zederu a jeho bezpečnosti:

"Taky se připojím, jsem majitele Zederu a současně profesionální hasič, 18 let na výjezdu. Chlapi, nebojte se, havárek jsem za ty roky viděl více než ženskejch :-) A co se týče poškození zdraví v důsledku nehody ... Nemyslím si, že by to byla taková trága. Pokud máte bezpečnostní pás, tak by vás to nemělo katapultovat pod palubku, navíc, deformační zóny utlumí tu prvotní vlnu a když už to rozstřelíte tak, že budete pod palubkou, tak jako tak vás budeme muset stříhat. Ty 2 cm co vyčnívá Zeder do prostoru nohou jsou opravdu prd. Tam většinou není problém. Problém je v tom, že se vám nohy zamotají pod pedály, ale to už je jiná kapitola. Každopádně, všem přeju spoustu km bez nehod. Ale zpět k Zederu, z logiky věci, mi to opravdu vychází jako nejlepší mechanické zabezpečení vozu, protože, odemknout to neodemknou - ty videa na youtube, kdy Zeder odemknou dvěma kusy drátku jsou fake. Kdo máte Zeder, tak víte, že ta tyčinka jako protikus klíče zněmožňuje uvedený postup. Bavil jsem se o tom s technikem Zederu, byl to takový veselý chlapík se Srbska a říkal, že o tom videu ví, ale je to fake od konkurence a už podali žalobu k soudu."
hughito
Redeemer
Redeemer

Re: zabezpecenie auta proti kradezi

Príspevok od používateľa hughito »

Ten Zeder vyzerá fakt zaujíma. Vie niekto, koľko takáto sranda?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Cca 300 eur.
mikioko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa mikioko »

Ja len dodám, že mojej polovičke to trvalo cca mesiac pokiaľ sa to naučila odomykat-zamykat a nadávala snáď na všetko. Treba na to systém. Teraz už si to ani neuvedomuje a zamyka to automaticky.
phatres1994
Star
Star

Príspevok od používateľa phatres1994 »

Ahojte...taktiez sa pripajam. Osobne som si kupil auto, kde uz bol namontovany zeder a nejaku chvilu mi trvalo, kym som vobec pochopil ako sa to odomyka a zamyka. Co sa tyka prevedenia, pride mi to vcelku dobre riesene a pokial by som bol osobne zlodejom a mal si vybrat auto bud so Zederom alebo bez...tak sa mu oblukom vyhnem :D Len samotny kluc vyzera desivo :D
Fabo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Fabo »

Pilifo napísal:No to áno, ale neviem, kto by kradol obyčajné autá odťahovkou.
Najlepsi sposob ako kradnut auta na diely. Nalozis na odtahovku, odnesies do garaze, rozoberies, hotovo.
Mrk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mrk »

Čo ten VAM ? Aké sú tam tie mechanické zábezpeky ? Je veľký zásah do vozidla ? Najradšej by som na vozidle mal čo najmenej nezvratných zásahov, ideálne žiadne. Ide o E46 coupe.

Poprípade nejaké orientačné ceny za základ, poprípade rozšírenia ?
Dikes
heker
Redeemer
Redeemer

Vidiet, ze si si nedal ziadnu namahu. Pretoze na oficialnom webe maju info o elektrickom aj mechanickom zabezpeceni, je tam popis, su tam videa. Cenovu ponuku robia behom dna a poslu na mail, ceny su rozne podla auta a zlozitosti montaze. Pocitaj tak 1000 az 1800 eur, cize mozno tretina hodnoty auta :D
Doktor PHdečko
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa Doktor PHdečko »

heker tu cenu si dost prestrelil,cena zakladneho vamu na tu e46 bude urcite do 400e...mna na e91 vyslo 440e a tie rozsirenejsie verzie su aj proti nalozeniu a odtiahnutiu aj proti kradezi kolies...ale tam je uz cena cca 1000e
Mrk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

heker, asi som to prehliadol, ale v sekcii ukážky montáži, či vo FAQ, som info o mechanickej zábezpeke nenašiel. Len, že dokážu blokovať pedále, či čo. A hej poslal som si cez ten ich formulár žiadosť o nejaké orientačné info.

edit: tak aj videa som si pozrel a stále mi to nič nedalo, hlavne by ma zaujímalo ako chcú zabrániť odťahu, alebo krádeži kolies...
Doktor PHdečko
Amateur
Amateur

Mrk mas to uvedene na ich stranke co zacne auto robit,keby ho chceli nalozit,tahat alebo ukradnut kolesa...Pri pokuse o neoprávnenú manipuláciu s autom vozidlo upozorní na páchateľa výrazným svetelným a zvukovým signalizačným znamením...samozrejme to je v baliku akustik ako som ti uz napisal tam rataj okolo 1000e...kamarat ma ten akustik na octavii scout 2017 a skusili sme nadvihnut zdvihakom auto a hned sa pustil alarm...alebo keby sa ti zlodej aj dostane do auta a do 20 sekund nezasunies krabicku vam,tak sa pusti klakson a zapnu sa vystrazne ...
Mrk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

a to hukanie a blikanie ma akoze odradit pachatela ? bezne v meste naberaju auta na odtahovku a tie hulakaju a nikto sa pri tom ani len nepozastavi
Doktor PHdečko
Amateur
Amateur

No chcem vidiet zlodeja ktory bude kradnut auto ktoremu sa pusti klakson a vystrazne svetla...podla mna ten zlodej vystreli s auta a neostane po nom ani smrad :D A do auta ktore ma nalepene vam sa pusti len amater,pretoze zlodej co sa trocha rozumie,vie ze to auto neukradne...
heker
Redeemer
Redeemer

Tak E46 je stare auto a zrejme je tam lahka montaz. Ked som si daval ja nacenovat, tak bola cena neviem ci 1300 eur alebo kolko. Prejdi si dake fora, docitas sa o cenach. Ked prides s novym Mercedesom, tak ta cena ide ku 2000 euram.

Zaraza ma vsak otazka ako zabranit ukradnutiu kolies. No predsa najma bezpecnostnymi srobami, to je zakladna vec, ktoru treba mat. Snimac naklonu maju aj bezne autom vybavene alarmy, rovnako tak aj dodatocne kontovane ako je Keetec, Magicar, MetaSystem, Jablotron a neviem co dalsie.
IMI
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa IMI »

heker napísal:Tak E46 je stare auto a zrejme je tam lahka montaz. Ked som si daval ja nacenovat, tak bola cena neviem ci 1300 eur alebo kolko. Prejdi si dake fora, docitas sa o cenach. Ked prides s novym Mercedesom, tak ta cena ide ku 2000 euram.

Zaraza ma vsak otazka ako zabranit ukradnutiu kolies. No predsa najma bezpecnostnymi srobami, to je zakladna vec, ktoru treba mat. Snimac naklonu maju aj bezne autom vybavene alarmy, rovnako tak aj dodatocne kontovane ako je Keetec, Magicar, MetaSystem, Jablotron a neviem co dalsie.
Ukradnutiu kolies neubranis. Jedno ci mas Skodu alebo Bentley. Proste ak chcu tak o kolesa prides.
Mrk
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

tak bezpečáky sú samozrejmosť, myslel som to ich riešenie...
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Doktor PHdečko napísal:No chcem vidiet zlodeja ktory bude kradnut auto ktoremu sa pusti klakson a vystrazne svetla...podla mna ten zlodej vystreli s auta a neostane po nom ani smrad :D A do auta ktore ma nalepene vam sa pusti len amater,pretoze zlodej co sa trocha rozumie,vie ze to auto neukradne...
Ďalší teoretik.
Ružinov 2 mesiace dozadu, auto na parkovisku 3m od vstupnej brány do paneláku, dá sa povedať rovno pod oknami ľudí a majiteľa.

Okolo 3-4 ráno vykradli komplet multimediálny systém zo superbu, displej a neviem čo všetko do tej plnej výbavy patrí.

Zaujímavé je že zlodej/i vôbec neriešili sirénu alarmu, len svetlá zastriekali sprejom, aby nebolo vidno ktorému autu húka alarm. Zámky nepoškodené.
Auto bolo vytipované, predpokladám.

https://www.cas.sk/clanok/704065/v-brat ... h-znaciek/

Preto ma aj pobavilo keď ste vo vedľajšej téme radili chalanovi parkovisko v Ružinove nech tam nechá auto bez dozoru ;)
Napísať odpoveď