zabezpecenie auta proti kradezi

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Header
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: zabezpecenie auta proti kradezi

Príspevok od používateľa Header »

myslel som napr cez pozemne A-GPS vysielace
Meken
King
King

Príspevok od používateľa Meken »

FR33RIDER napísal:Ja si budem robit startovanie do auta na tlacitko a pri tejto prilezitosti pridam skryty vypinac bez ktoreho sa nebude dat nastartovat... jednoduche, lacne, a zlodeja nenapadne preco to neide...
Toto v poslednej dobe ma vela ludi, je to ucinna vec, da sa to nejako obist? Samozrejme, ak zlodej nenajde vypinat. Nestoji to vobec vela cca 20-30 eur s montazou

Potom tento imobilizer http://www.vam01.sk/index.php?id=26 nevidim tam vobec ceny, je to nieco podobne ako tento vypinac, akurat, ze tu si beres so sebou kazetu, ktora je vraj vzdy originalna

Dalsia moznost co som rozmyslal teraz je ten Zeder, ale stoji 290 eur
Michaelo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michaelo »

WiZard napísal:Header, ako chces lokalizovat mobil cez GPS ?? ...v telefone je len prijimac, ktory chyta GPS signal
Existuje aj tona aplikácií na mobil. Osobne som testoval jednu na mojej Nokii 5800XM a po výmene SIM karty ihneď napísala na druhý mobil aká simkarta (jej číslo + číslo telefónu) bola do nej vložená, vyhľadala mi signál GPS a poslala presnú polohu. Keď som bol v dome a nedalo sa chytiť satelit tak mi napísala polohu podľa vysielačov tel. signálu. Divil by si sa ale mobil aj bez GPS lokalizuješ s presnosťou na cca 250 metrov. Čo je dosť presné pri krádeži auta.
+ tuto rušička nepomôže. Jedine žeby ju mali stále zapnutú. Keďže SMS dôjde ihneď po tom čo ju vypnú a polohu odošle do minúty od prijatia SMS.
Samozrejme že tamto sa viac funkciami zameriava na ochranu mobilu (môžem na ňom diaľkovo zapnúť sirénu, vytočiť číslo, zmazať kontakty či fotky a podobné veci).
Link:

Kód: Vybrať všetko

http://www.f-secure.com/en/web/home_global/protection/anti-theft-for-mobile/overview
WiZard
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WiZard »

Nie, nedivil by som sa ;) ...tak ci tak bez dodatocnej aplikacie to nejde... a v case pisania mojho prispevku som o ziadnej nevedel ;)
Michaelo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michaelo »

Je ich tona. Táto je na symbian asi najlepšia lebo ti stačí aj starý 60v3 symbian. Alebo ti stačí kúpiť nokiu 5800XM z bazáru (ešte aj so zárukou za 50€) ktorá vydrží nabitá týždeň. Nie som si istý ale táto aplikácia by mala byť schopná zapnúť GPS aj keď je vypnuté čo je zasa + pre baterku.
whisper
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa whisper »

Problémom je, že ak ti auto ukradne organizovaná skupina, ktorú policajti kryjú, tak je hocijaká lokalizácia úplne nanič. Na polícii ti povedia "neriešte to, radšej to nechajte tak" a tým si so záchranou auta skončil (reálna skúsenosť)...
Vitaaa
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Vitaaa »

prvym "zabezpecenim" proti ukradnutiu auta je, ze nekupis koncern. (zaujimave by boli statistiky s poctom prihlasenych a ukradnutych aut tej ktorej znacky. To, ze je absolutne najviac ukradnutych šádevágnov este neznamena ze vedie aj v relativnych cislach.)

za mňa by som volil garáž a zeder. garáž vo veľa prípadoch zabráni tomu, aby si tvoje auto vyhliadli. Síce rodčom ukradli auto v inom meste, keď sa tam zastavili pred obchoďákom a šli niečo kúpit. Bol to koncern.
šulap
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa šulap »

ked niekto bude velmi chciet tak si ho ukradne aj keby si tam mal zabezpecenie z nasa... ved uz tu bol typ co mal ,,zevraj,, neprekonatelne zabezpecenie - tekute cipy (niekto sa priblizi na par metrov a auto sa stane ,,mrtvym,,) a za tyzden si ho nenasiel pred barakom.. ale best way su veci ako zeder, skryte vypinace, nejaky ten alarm, ofc poistka a nekupovat VW group
k!ko
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa k!ko »

Ja som si kupil GPS tracker, dalej nemam seriovy alarm, mam dorobeny vypinac vdaka ktoremu nebudu vediet natiahnut data cez obd a nakoniec este eurogap poistenie. Cize najlepsie bude ak mi zmizne auto tesne pred tym, ako bude mat 3roky :D dostanem kupnu cenu auta a mozem si kupit nove :D

Ak by niekto chcel vediet, tak mam TENTO gps tracker. Je to v celku dobry
test
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa test »

GPS jammer do zapalovaca alebo nabity prenosny gps jammer (rusicka vo velkosti mobilu) a s tym trackerom si dosiel, napriklad - http://s.dealextreme.com/search/Gps+jammer
chlapec10
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chlapec10 »

potvrdzujem.... 2 auta co mi ukradli(nastastie sluzobne) obidve mali zabudovany lojack(alebo nieco podobne) a signal vydrzal tak 50 metrov... potom dovidenia
a presne preto ziadne tieto gadgety uz neriesim, na mojom sukromnom aute mam havarinne poistenie proti kradezi + eurogap, takze ked mi niekto v priebehu 4 mesiacov auto ukradne este mu v hlave podakujem lebo zarobim...
awtt
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa awtt »

Chlapi mozno trochu OT, ale ako zistim ci mam na aute alarm?
Konkretne mondeo trendline 2008.
Header
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Header »

awtt: otvor kapotu a pokús sa nájsť modul...taka mala skrinka ktora tam "akoby nepatri" pokial teda si ho mal montovany dodatočne

alebo ešte jednoduchšie, uzamkni auto a kopni do kolesa alebo stiahni okno, uzamkni auto a potom otvor dvere z vnútra...keď začne ručať tak už vieš :)
Traktorista
Guru
Guru
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Traktorista »

Rozmyslam ze by som si takyto GPS tracker namontoval do skutra, niekam pod kapotaz do utrob, nech o nom navonok nik netusi.

Co vsetko to obnasa? nevymlati mi to baterku rychlo?

Je montaz komplikovana? oplati sa priplatit za "lepsie" zariadenie? rozmyslam nad niecim z DX, dakujem za odpovede :)
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa gogo956 »

podla mna je dobry napad strcit auto do garaze.
Na branu navaris zo tri zamky aj s takymi budkami aby sa s nimi nedalo nasilne manipulovat a vybavene.
A zaroven ma garaz kopec dalsich benefitov> mozes v nej uschovat veci k autu, bicykel, chrani lak a interier pred silnym slnkom a v zime pred ladom a snehom atd. :) a hlavne vzdy mas iste volne parkovacie miesto, co na sidliskach vo velkych mestach byva dost problem.
Mustafa
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Mustafa »

gogo956 napísal: a hlavne vzdy mas iste volne parkovacie miesto, co na sidliskach vo velkych mestach byva dost problem.
Bohužiaľ, máš len čiastočnú pravdu. Máme garáž, ale čo z toho keď sa ti niekto pred ňu postaví a nemôžeš vojsť/vyjsť z garáže. Čo z toho, že je všade zákaz zastavenia, keď to nikto nekontroluje. Sú tam vyznačené parkovacie boxy a vynechané miesto pre výjazd/vjazd ku všetkým garážam - no nepostaví sa tam niekto?! Volať MP? Buď majú milión výhovoriek prečo nemôžu prísť a keď sa konečne uráčia prísť, tak neviem či nechcú alebo nemôžu dať pokutu... a odtiahnuť auto nemôžu, lebo nemajú odťahovku a aj tak okrem iného musí byť pri odťahovaní prítomná ŠP.
A rozprávať sa s dotyčnými blokovačmi je totálna strata času. On nemá kde zaparkovať, tak zablokuje niekomu výjazd z garáže. Tak potom aká výhoda, keď si neustále niekým obmedzovaný. :?
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa gogo956 »

Mustafa

tak mu vyfucim gumu a nabuduce si to ujo rozmysli- vybavene, ver tomu ze by som to urobil uplne bez problemov./alebo na predno okno mu vyliat nejaky humus, ktory sa ale da lahko umyt a neposkodi nic/
Tam kde byvam /Ruzinov/ je hned vedla panelakov cely rad garazi no a nakolko su hned pri ceste
tak blokovat vchod nikto nemoze, inac by stal priamo na ceste, takze ten problem som si nevsimol.
Ale verim ze niekde inde to problem byt moze, ale tak to je uz zo vsetkym, nic nie je dokonale.
awtt
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa awtt »

U nas na sidlisku je niekedy obrovsky problem zaprakovat, a su tam blizko aj garaze, no nikdy tam nikto nikoho neblokuje, hoc o pol6 vecer uz je fakt problem najst nejake parkovacie miesto.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

gogo956 napísal:podla mna je dobry napad strcit auto do garaze.
Na branu navaris zo tri zamky aj s takymi budkami aby sa s nimi nedalo nasilne manipulovat a vybavene.
A zaroven ma garaz kopec dalsich benefitov> mozes v nej uschovat veci k autu, bicykel, chrani lak a interier pred silnym slnkom a v zime pred ladom a snehom atd. :) a hlavne vzdy mas iste volne parkovacie miesto, co na sidliskach vo velkych mestach byva dost problem.
To som videl v KE...len skoda, ze asi vsetky garaze v KE pre ludi z panelakov su robene tak, ze panty dveri su vonku. Takze tam mozes mat aj 10 superzamkov a aj tak bude zlodejovi stacit flexa a par minut casu kym odreze 2 panty :)
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

...keby mal flexu, tak to už ozaj je jednoduchšie prerezať ten zámok...
Napísať odpoveď