Zákon o cestnej premávke

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Svetluška
Light Expert
Light Expert
Používateľov profilový obrázok

Zákon o cestnej premávke

Príspevok od používateľa Svetluška »

Dnes bol schválený návrh zákona o cestnej premávke, čo si o ňom myslíte? Súhlasíte so schválenými zmenami? Myslíte si, že nové znenie naozaj pomôže udržať poriadok na cestách? Keby Vám bolo umožnené presadiť vlastný návrh, ako by znel?
DMC12
Amateur
Amateur
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DMC12 »

Podľa mňa nie je dobrý,
hlavne celodenné svietenie ,a stály hon na rýchlosť sú zlé..... pritom sa vôbec nerieši prideľovanie vodičských preukazov a zastaralosť vozového parku......
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

neviem co mate proti svieteniu ja som rozhodne za to aby sa svietilo a aj ta 50tka je podla mna dobry krok :)
Maki
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Maki »

indigo: tak preco to rakusania uz zrusili ze je este viac nehod... okrem toho za jasneho dna svietit je taka blbost az to boli.... co sa rychlosti tyka - ok, bude kratsia brzdna draha, ale aj tak nemyslim,ze to prave pomoze... tento zakon by som osobne jeho navrhovatelom narval do riti... ked tak nech aspon na vsetkych dialniciach daju 160, nielen medzi PO-KE...hlavne ze oni si po meste budu ficat 80, po dialniciach 250, lebo maju imunitu, ale nas budu obmedzovat.... kkti

// pre k- darcu - ty si uz aky kkt? zrusili to preto lebo zistili ze to nehodovost neznizilo a teda je to zbytocnost - presne to ocakavam aj na slovensku... a ze ja asi nejazdim? odkedy mam vodicak sa mi nece peso chodit a hladam kazdu zamienku aby som si mohol kluc od auta zobrat a vozit sa, vychutnat si jazdu, zrychlenie, rychlost..takze moj... ano jazdim a dost vela...

// pre dalsieho anonymneho kkta - nie, nenasiel, mam 150kg a sedim vkuse doma, lebo sa nevladzem uz ani pohnut a foter mi auto nechce dat... a ano,asi som na tomto fore zbytocnost, ale vzdy mensia ako ty tak sa odj*b
Frikso
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Frikso »

Čo sa týka svietenia celoročne, tak rozhodne áno, svietim už teraz celoročne. Nechápem, ako sa niekto môže hádať za také veci, že vysoka spotreba, opotrebovanie žiaroviek. Veď alternátor sa krúti tak či tak. K tej žiarovke sa radšej ani nejdem vyjadrovať.

-Päťdesiatka v obci je do pohodky, nemam nič proti.

-Ak sa nemýlim, je tam aj zimne prezuvanie. Ja osobne by som na sneh s letnými nešiel, ale chapem výhrady ľudí, čo majú hlbšie do vrecka.

-Jedná vec, ktorá mi príde navyše je emiska povinne pre všetky vozidla (aj s katalizatorom).

//Maki: Štatistiky sú jedná vec. Osobne som zažil situáciu, kedy mi auto splynulo s vozovkou. Za jasneho slnečneho počasia. Som presvedčený, že keby mal zapnuté svetlá, je ho vidieť.
Fiju
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Fiju »

ja som tiez jednoznacne za celorocne svietenie, tiez to praktizujem uz teraz

ale ta 50tka v meste mi pride zbytocna
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Ing. FijoK napísal:ja som tiez jednoznacne za celorocne svietenie, tiez to praktizujem uz teraz

ale ta 50tka v meste mi pride zbytocna
To sa tu uz rozoberalo, kineticka energia auta rastie s kvadratom ryhclosti, cize znizenie o 10km/h sa na brzdnej drahe prejavi pomerne vyrazne.
//svietenie je rozporuplne, ja vacsinou svietim a za slnecneho dna iba na dlhych rovnych cestach, na obycajnej ceste, kde su castejsie zakruty je to podla mna zbytocne.
Ale tiez nechapem, preco sa musime poucit az na vlastnom zakone, vidim to tak, ze svietenie budu rusit :)
sundevil
VIP
VIP

Príspevok od používateľa sundevil »

su staty kde povinne svietenie zrusili
http://pekne.blogspot.com/2008/04/v-rak ... ody-u.html
Hossa1881
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hossa1881 »

so svietenym nesuhlasim
s 50 ano pod podmienkou ze zrusia milion styridsiatok
160 na dialnici ano, ale len na tych poslednych castiach
s prilbou mino mesta moc nesuhlasim - ked chcem ist z mt do drazkoviec (mozno 5 km) tak kvoli tejto vzialenosti si musim kupovat prilbu? nepostrehol som ci ju musia mat korculiari- po dedinskych cestach ich chodi vela, bojim sa ze to zasa bude iba sikana policajtov...s prilbou do 15r suhlasim
zimne gumy mohli byt aj prisnejsie (aj kamarati co maju ziguli alebo daco podobne si aspon na "nahon" daju zimaky...)

tot asi vsjo...
Radim
Novice
Novice

Príspevok od používateľa Radim »

Súhlasím s Hossom vo všetkých bodoch. Prilba je pre malé decká dôležitá, ale keď už som za seba z právnej stránky zodpovedný, prečo musim nosiť prilbu keď ohrozujem len seba.
Tempus7
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tempus7 »

Jedine to svietenie je mi proti vôli
Monako2
Medium Professional
Medium Professional

re

Príspevok od používateľa Monako2 »

50 suhlasim dobry napad, mali by sa rusit automaticky 40
160 na niektorych usekoch suhlasim, zvysil by som spon na 140 km/hod
svietenie suhlasim uz teraz svietim a nikto ma nepresvedci ze nepomoze...
zimne pneu je uz aj teraz asi standard aj ked niektory si to asi nemozu dovoloit...ale suhlasim
zvysenie pokut suhlasim tiez
cORP.
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cORP. »

Maki napísal:indigo: tak preco to rakusania uz zrusili ze je este viac nehod... okrem toho za jasneho dna svietit je taka blbost az to boli.... co sa rychlosti tyka - ok, bude kratsia brzdna draha, ale aj tak nemyslim,ze to prave pomoze... tento zakon by som osobne jeho navrhovatelom narval do riti... ked tak nech aspon na vsetkych dialniciach daju 160, nielen medzi PO-KE...hlavne ze oni si po meste budu ficat 80, po dialniciach 250, lebo maju imunitu, ale nas budu obmedzovat.... kkti

// pre k- darcu - ty si uz aky kkt? zrusili to preto lebo zistili ze to nehodovost neznizilo a teda je to zbytocnost - presne to ocakavam aj na slovensku... a ze ja asi nejazdim? odkedy mam vodicak sa mi nece peso chodit a hladam kazdu zamienku aby som si mohol kluc od auta zobrat a vozit sa, vychutnat si jazdu, zrychlenie, rychlost..takze moj... ano jazdim a dost vela...
ja si zial za tym svietenim stojim to ze rakusania robia statistiky a podobne blbosti ma nepresvedci o tom ze ked je auto osvetlene nieje ho viac vidiet tiez jazdim autom casto a viem co vidim :)
Gothar
Moderátor
Moderátor

Radim napísal:Súhlasím s Hossom vo všetkých bodoch. Prilba je pre malé decká dôležitá, ale keď už som za seba z právnej stránky zodpovedný, prečo musim nosiť prilbu keď ohrozujem len seba.
Lebo ked ta niekto zrazi, tak sa nehoda, ci skor trest za sposobenie, posudzuje inak, ked cyklista zahynie a inak ked prezije. A aj ked vodica oslobodia, tak je pre neho lahsie znesitelne to, ze niekoho zranil ako to, ze niekoho zabil.
Frikso
Darca
Darca

Príspevok od používateľa Frikso »

Tempus7 napísal:Jedine to svietenie je mi proti vôli
Máš k tomu aj nejaké argumenty, či iba tak ti to je nesympaticke?
mishenko
King
King
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mishenko »

Zakon nebol schvaleny, este pojde na pripomienkovanie - zatial je to iba navrh.
Ja s tym navrhom suhlasim vo vsetkych bodoch, kludne by to mohlo prist. Az na tie nezmyselne sumy pri pokutach.
Kto napise, ze je celodenne svietenie hlupost, sam je hlupak. Kto ma daco odjazdene, nemoze nic take vypustit z ust alebo napisat.
Nie je dolezite vidiet, ale byt videny.
A preco bolo v Rakusku viac havariek? Nikto nevie preco sa tak dialo? Napoviem, ze to nebola chyba zakona ...
Tempus7
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tempus7 »

Frikso napísal:Máš k tomu aj nejaké argumenty, či iba tak ti to je nesympaticke?
Jasné, načo by som mal svietiť za jasného dňa? vtedy aj tak veľmi nevidno svetlá. A čo v neposlednom rade spotreba a ničenie batérie? http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/e ... ?id=230587 - nie príliš aktuálne , ale sú tam popísané fakty
Maki
Darca
Darca

mishenko: byt videny... to je pekne... ja nevravim ze vobec... za znizenej viditelnosti ok, ale za jasneho dna - blbost... a odjazdene uz co to mam... ak sa niekomu cca 8000km zda malo tak potom sorka ze som nestihol viac ale je to viac ako skoro vsetci moji spoluziaci maju dokopy a to maju aj dlhsie vodicaky ako ja... ale to je jedno... co sa rakuska tyka, zije mi tam aj brat, aj sestra... obaja tvrdili ze to je blbost ten zakon, obaja su dobri soferi, obaja toho maju najazdeneho dost - hlavne brat ktory robil v autodoprave isty cas... a ked on povie ze to je kravina, tak mu verim a ked si priratam statistiky tak co mi z toho vyjde? tie pripady co tu napisal Frikso - budiz... ale kolko je takych? zopar...

a nezabudnite ma ukamenovat k- zasa lebo mam odlisny nazor ako vy... :roll:
Gothar
Moderátor
Moderátor

Maki: 8000 je malo, tolko mam ja nacuvane :D
No k veci - svietenie urcite dobre je, ale ma aj nevyhody. Ako som uz pisal, mne to velmi vadit nebude, radsej sem tam zaplatit ziarovku ako pokutu.
Maki
Darca
Darca

GothaR napísal:Maki: 8000 je malo, tolko mam ja nacuvane :D
nemozem zato ze vies zaradit iba spiatocku... :D

proste mna kym niekto naozaj nepresvedci ze za jasneho dna je uzitocne svietit tak ma nikto nepresvedci... nikto... aj tak si myslim,ze o rok, maximalne 2 tu bude novela kde sa to zrusi zasa

a este k tej rychlosti.... ak to takto pomaly pojde dalej tak v meste budeme chodit 15 km/h a benzin bude drahy ako neviem... zacneme chodit peso, lebo auta sa neoplatia... okrem toho akoby len soferi za vsetko mohli... kolkokrat zato mozu chodci alebo alkohol... za alkohol za volantom by som natvrdo bral vodicak a nafurt... ale kolkokrat ozraty kkt zrazi niekoho a este si vpohode odide a nice sa mu nestane... by som rezal takych...
Napísať odpoveď