1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Diskusie na politické témy...
retkvic
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: 1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Príspevok od používateľa retkvic »

Len keby aj tie platy rastli vsade na sk umerne narastu ceny nehnutelnosti, ak sa trh s nehnutelnostami nejako nespamata, tak o 7-10 rokov bude cena nehnutelností 2 nasobna oproti navyseniu nasich primov ako je teraz. Napr dvojizbak v Ziline stal pred 8 rokmi 55 tisic dnes stoji vyse 100tisic, aktulane je rocny narast ceny 10%, tymto tempom bude stat za dalsich 8 rokov skoro 200tisic, byty v Bratislave nebudu zacinat na 200tisic za trojizbak ale na 350-400 tisicoch. Ak by takym tempom mali rast aj mzdy, tak za 8 rokov budu v BA zarabat predavacky 3000 a viac v hrubom, no to asi nebudu.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

do Ba sa stahuju za pracou mladi ludia z celeho Svk a zaroven je v Ba vystavba novych bytov pomerne nizka, tym sa generuje stale vacsi dopyt a ceny stupaju. Zaroven sa dobre zarabajuci ludia snazia vyuzit faktu nizko urocenych hypotek a mavaju okrem vlastneho byvania dalsie byty ako investicne.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

TB Olana,Sme rodina na TA3, opät kvetnaté reči, Matovič number one, najviac priestoru hoci ministerstvo dopravy,cest.ruchu patrí Dolezalovi.
Gastro,Hotely dostanu pomoc, fitness centrá nič, hlavne treba povedat do kamery ako pomahaju ludom lebo bolo by cynické im nepomoct že nech si pomozu sami.To nech hovorí hlavne tým, ktorým uz to podnikanie skrachovalo, good job, ani štipka cynizmu z ich strany.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

https://www.aktuality.sk/clanok/880174/ ... -prisiel/?
Samozrejme, že nástup kresťanských charizmatikov k moci je ohrozením istých štandardov. Viera v nadprirodzené sily aktívne zasahujúce do prebiehajúcich dejov môže významným spôsobom skresľovať pohľad na skutočnosť. Reči o sile modlitby, rozhovory s Bohom, pocit vyvolenosti a nadprirodzeného poznania sú nevyčerpateľným prameňom falošných istôt,“ napísal Kocina pre Denník N.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Hej cital som, ako by povedal A.Danko "ludia otupvieviaju", fanatikov - sektárov ako napr aj vo filme Borat to nemusím. To uz si lepsie rozumiem s clovekom ktorý neverí v Boha ale rešpektujeme sa navzajom. No kazdým týzdnom sa značná cast tento vládnej partičky vyfarbuje co su zač.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Pre mňa sú skôr strašné tie komentáre pod článkom od priaznivcov OLANO. Vraj ako si aktuality dovolujú takto škaredo útočiť na Hegera a veriacich. Myslením sú len krôčik od toho, aby si zobrali kalašnikovi a išli si to do redakcie vybaviť s tými bezvercami ako to robia moslimovia... A potom sa ešte čudujú, prečo ľudia ako ja majú obavu, keď sa fanatici ako Heger a rôzni klérofašisti dostanú k moci. S nimi sa nebude dať na ničom dohodnúť a o ničom viesť diskusia, keď už len info o Hegerovi, odkiaľ je a čo robí vo voľnom čase, je pre nich ťažký útok na "dobrého človeka" a vieru.

Ach, tu aby sa bežný človek neustále proti niekomu mobilizoval...raz proti náckom, potom proti mafii, teraz proti katolibancom...a pritom všetci títo ľudia nám len vždy chceli tak dobre, to len my stále nechápeme, bránime sa a sme tí zlí :D Už som unavený z tých politikov, ktorí vedia lepšie ako ja, ako mám žiť svoj život.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Co zas Matovic robil v Moskve? Cakame dalsiu vladnu krizu?

A trochu s ineho sudka:
https://dennikn.sk/2341940/analytik-sma ... -s-urokmi/
Keď som v lete končil na ministerstve zdravotníctva, tak som ministrovi vravel, že sa obklopil ľuďmi, ktorí by mohli reprezentovať Slovensko v rektálnom alpinizme

...pre ilustráciu, dnes sa nedozviete, kto na ministerstve pracuje, lebo stiahli zoznam zamestnancov..

..teraz nezistíte ani to, kto tam robí. Lebo by ste mohli zistiť, že do mnohých odborných funkcií nominovali ľudí na základe náboženstva alebo ideologického presvedčenia, a nie na základe odbornosti...
ephramko napísal: 08 apr 2021, 11:24 Už som unavený z tých politikov, ktorí vedia lepšie ako ja, ako mám žiť svoj život.
Ja tiez. Stale volaco. A stale sa dozviem, ze za vsteko mozu liberali (za epidemiu, za zatvorene kostoli, za aktualnu situaciu,...).
Stale musim pocuvat ako su tito fanatici utlacani a prenasledovani, ako strasne trpia...
Vazne ma to nebavi.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Presne tie komentáre, no neni krestan ako krestan ja sa s tými sektármi teda nestotoznujem. Moj osobný postoj ži a nechaj žiť -ateistov,liberalov,gayov,lezby, nech sa ženy rozhodnu ci chcu dieťa,atd. Volil som ich (Olano) aby konečne niekto kto na to mal Smeráckym gorilám skresal hrebienok.No nesuhlasim aby ich nahradili diletanti so sektárskymi sklonmi (ako ich vies nazvat katoliban-klerofašisti) čiže vlastne samotné Olano, ze to takto dopadne ale xy voličov nemohlo vedieť. Tiez mam ten pocit ci raz náckovia, bolševici, sektári, mafiani, oligarchovia,najmenej prisposobivé snedé etnikum v SR, tak stále sme práve my občania (podnikatelia,živnostnici,zamestnanci,dochodci,deti,matky) najväčší nepriatel, ale do TV kamier povedia ako nam pomahaju a pritom vodu kážu a víno piju, alebo ako práve im treba stále pomahať.
Matovič asi siel riešiť to, do Ruska preco nam doviezli inu šaržu vakciny Sputnik, než povodne mali.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Igor vybavil: https://www.startitup.sk/aktualne-rusko ... fY4N-ZO6XY

:-D
Keď sme priviezli Sputnik V na košické letisko, navreli im z nenávisti oči krvou. Spustili svoju geopolitickú špinavú hru proti “hybridnej zbrani” Ruska ... a bolo im úplne jedno, či budú predčasné voľby a vráti sa mafia k moci. Dnes však svoje dielo dokonali - svojimi bludmi, ktoré cez Denník N pustili do celého sveta, primäli Rusov povedať dosť - a tí nás požiadali o vrátenie Sputnika a ukončenie zmluvy. GRATULUJEM IDIOTI! Zobrali ste si za rukojemníkov zdravie milióna ľudí na Slovensku! Buchnite si šampanské.
ps. Vám, ktorým je to rovnako ľúto ako mne, sľubujem, že to nevzdám. Aj keď nateraz neviem ako ďalej. Viac info zajtra na tlačovke o 10:30.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

No dolezitejsie toto:
Ruská strana neposkytla dôležité dokumenty o výrobe či bezpečnosti. Tým, že na Slovensku je iná šarža vakcín ako tá, o ktorej písali v prestížnom časopise, nedá sa oprieť ani o danú štúdiu.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Mozno toto co napísem patrí do témy Koronavirus ale kedze vláda a opozicia sa zaoberá len Sputnikom tak neni to uplne odveci.
Moj nazor- Viete co sr*ť na celý Sputnik, uz dávno si mohli poziadat o schválenie u EMA, uz minulý rok a by sa toto nemuselo riešiť tak ako teraz. Miesto toho opozicia vyplakáva ako Sputnik tu neni a ked tu je ze sa nim neočkuje. Ja osobne by som si nedal pichnut vakcinu ktorá neni schválená preverená EMA, to je ako mačka vo vreci a to odmietam. A je jedno ci je z Ruska,VB,USA,Nemecka atd. Treba očkovat tým co je k dispozicii a ludia najprv nech si preveria u svojho doktora ci im to zdrav.stav umožnuje vzhladom na diagnozy ak maju. Nech im odporucia niektorú z dostupných vakcín od výrobcov. Ano dodávky vakcín meškaju od moderny,astrazenecy,pfizeru,johnson a johson ale sú schválené a to je dolezité a nie nakupit 2 miliony vakcín ktoré niesu schválené a sú na sklade aj tak,čiže reálne zatial ziaden osoh z nich.Cinske 60% vakciny dufam ze o takých nebudu ani len premyslať. Matovič,opozicia povedia sak Sputnikom očkuju v 40 tich krajinách ci tak nejak, ale vsetko su to rozvojove krajiny ako Venezuela,Tadzikistan,africke krajiny,Madarsko(neni to vyspelá krajina čiže nič proti madarom ale Orban zariskoval) atd. Kedze Matovic spomenul "hybridnu vojnu" tak opäť naráža na SaS, mozme cakat dalsiu krizu, tá minulá trvala mesiac velký humbuk a vymenil sa len Matovic s Hegerom a jeden druhemu budu "radit a riadiť" co maju robit.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Ficovi trvalo niekoľko rokov, než sa premenil na Fica a začal utekať z tlačoviek, neodpovedať na otázky a novinárom nadávať do špinavých protislovenských prostitútok. Matovičovi premena na Fica trvala necelý rok. Gratulujem.
retkvic
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa retkvic »

Najvecsiemu idiotovi museli v Moskve riadne spuchnut oci podliate krvou, ked si s nim Rusi vytreli podlahu, nech zase ukaze to vytazne V-cko, ci ak zmluva padla uz nemusi? Rusy iba zase ukazali svoju reverznu politiku aku maju napr. aj na Ukrajine. Ale Matovicovi to musi byt blizke, kedze on ma taku istu.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Takže nová kríza začína zajtra o pol11.... vydržalo im to dlhšie ako som predpokladal.

Idiot si myslel, že celé svoje debilné riadenie korony, vďaka ktorému zomreli tisíce ľudí, zahojí Sputnikom. Bohužiaľ vsadil na veľmi zlú kartu a takto dopadne každý, kto vsádza na rusov - oni sa jednoducho za tých 100 rokov vôbec ale vôbec nezmenili!!!
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

brm- Moji predkovia z Polska by o Rusoch vedeli hovoriť svoje..pakty s nemcami,rakušanmi este v 18-19 storočí,2.sv vojna, delenie Polska napr. S Aziatmi,Arabmi,Iráncami maju Rusi lepsie vztahy ako so Slovanmi aj v tomto 21 storočí.Komu kedy Rusi pomohli bolo Srbom počas balkánskych vojen s Turkami. Cechom,slovákom,poliakom nie,nechali ich pod jarmom Rakusko-Uhorska,Nemecka. To je neuveritelný národ plný mafie,oligarchie,dosť žien zlatokopiek,vela drog(krokodil),ruská ferovka 10 ti na jedneho, agresívnych ludí ktorí sa prefackaju aj na krizovatke (videá z Ruska napr na youtube). Okolie Moskvy, Petrohradu docela má zivotnu uroven, no zvyšok az po najvýchodnejsie mestá Ruska čistá utopia. Hlavne valit do armády,zbrojenia, vlastnemu ludu brať oligarchom mafii rozdať. Ak by sme mali velkost Ruska tak sme na tom tak isto s touto vládou.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

To sa dalo cakat, ruska mentalita je raz taka - my sme najlepsi, chyby nerobime, to ti druhi, ideme si za svojim drzo a bez ohladu na nasledky, klameme, urazame, podvadzame, a nedodrzujeme dohody.
Placovka prave skoncila, namiesto o 10:30 bola az kratko pred jedenastou. Neviem, ako chce koalicia, aby ludia verili, ze dodrzia co slubuju, ked ani obycajny cas placovky nevedia dodrzat, a to nebolo prvykrat.
Nakoniec to bolo iba "vyhlasenie", teda bez otazok. Koho mi to len pripomina, zeby doktora Fica?
A to, ze na Slovensko boli dovezene ine vakciny nez mali byt, je teda hoax ci nie? Kazdopadne, ak by Rusi nemali co skryvat, ochotne by poskytli vsetku potrebnu dokumentaciu. No nieco tu smrdi...
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Tiez si vravím pre necelých 5 minut vyhlasenia meškal 25 minut. Saskaren celý Sputler V, Rusi taja, očkuju v zaostalých,rozvojových krajinách ktoré su vobec radi že im tam pošlú nejakú vakcínu. Zrazu laboratorium neni certifikované, predtým to nevadilo, vlastne sa ani o tom nehovorilo žeby nebolo certifikované.Inu šaržu doviezli a nedá sa to porovnat stými ktoré maju iné krajiny v ktorých sa očkuje. Im uz j*be z toho Sputlera, aj tak ostane bohvie dokedy na sklade a skončí expirácia a mozu sa akurát tak zahodit. Debili Rusi to mali dávno dat schváliť Emou a nie tu sa nakupi niečo o com nic nevieme a potom prestupujeme ci tým očkovat ci nie, lebo sak raz v 40 tich krajinách, raz v 59 krajinách sa tým očkuje, hej ale na vlastné triko.Prvu chybu urobil Rusi ze ovela skor to nedali schválit Emou, lebo si povedia ze ved ich pošlu hned do péčka lebo su z Ruska, ale nebolo to tak, to len ich paranoja ich postrašila. Druhu chybu Matovič,Krajči kedze nakupili niečo co neni certifikované,riadne preverené a ostáva to aj tak na sklade.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

To s rozdielnym zlozenim Sputnika v roznych sarziach riesili uz madari. Len v tej dobe sa tomu nevenovala taka pozornost. Ja som k tomu nasiel iba jeden clanok ktory tu pred casom linkoval tusim brm: https://nepszava.hu/3107518_szputnyik-e ... t-ketsegek
Vysledky zo SUKL sa vsak dostali aj do NY Times alebo The Guardian a pre Rusov to je velmi zle PR:
https://www.theguardian.com/world/2021/ ... n-slovakia
https://www.nytimes.com/2021/04/08/worl ... utnik.html
PS: este ma zaraza preco vobec isiel minister FINANCII vybavovat vakcinu do Moskvy. Nie je to skor uloha pre diplomatov, ministra zdravotnictva/zahranicia alebo premiera? Mam pocit ze nas novy pan minister bude opat robit vela veci ako veduci v malej sro-cke: nikto iny to nevie spravit, vsetko musim riesit sam
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Gothar napísal: 09 apr 2021, 11:41 PS: este ma zaraza preco vobec isiel minister FINANCII vybavovat vakcinu do Moskvy. Nie je to skor uloha pre diplomatov, ministra zdravotnictva/zahranicia alebo premiera? Mam pocit ze nas novy pan minister bude opat robit vela veci ako veduci v malej sro-cke: nikto iny to nevie spravit, vsetko musim riesit sam
To bude tym, ze mimnister zahraniccnych veci sa o jeho ceste dozvedel o 8 vecer predchadzajuceho dna a to len nahodou.

Cele to poriadne smeri - utajene zmluvy, utajena dokumentacia, utajene data z inych krajin, utajene cesty do ruska.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Inak novinári na utekajúceho idiota ešte furt kričali, že pán premiér!
Napísať odpoveď