1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Diskusie na politické témy...
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: 1. Matovičova vláda (2020-2021) + 1. Hegerova vláda (2021-202x)

Príspevok od používateľa Blastbit »

Neviem či je to už na internete, ale v dnešných novinách Plus jeden den je článok o tom ako chce štát nazerať do účtov všetkých ludí a firiem, kolko majú všetci na účtoch odložených penazí. Len klient a banka má toto právo no najnovšie to chce vedieť aj štát. Mikulec to odovodnuje tým, aby sa neprali špinavé peniaze. Viskupič má nato iný nazor, kto chce prať špinavé peniaze si nato nájde lepší sposob.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa gorsche »

Je to starsia info, bolo to uz aj tu. Je to riadna kravina. Nastastie su sposoby ako sa branit no je to blbe ked ti vlastny stat stazuje zivot ale viac menej sme si zvykli nie?
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

post2375911.html#p2375911

Ak ludia nebudu proti tomu jasne a nahlas protestovat, tak to prejde. Stale ustupovat je zla strategia, takto nas salamovou metodou vzdy dostanu tam kde chcu. Akonahle budu mat k tym udajom pristup ludia zo statnej spravy tak sa to bude zneuzivat, pretoze su to mimoriadne cenne informacie.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Nie je to len snaha na odvedenie pozornosti od ostatnych failov ? Kazdopadne dalsi totalitny navrh. Ved ked uz preslo to, ze bez negativneho AG testu sa nemozes ist ani individualne prejst do lesa, tak moze prejst aj toto. Slovaci sklonia hlavu a podvolia sa tak ako vzdy. Predpokladam ze nasledovat bude statna kontrola stolice kazde rano. Hold sloboda nie je len tak, tu si treba zasluzit a tento narod si ju nezasluzi.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Nezasluzi ale dokonca ani ju nechce.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Tak zase naco nam je sloboda, ked mozeme zit v iluzii, ze sa o nas nejaka autorita alebo nejaky vodca postara a od vsetkeho nas ochrani.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Ako navrhujete protestovat? Preco nezorganizujete ten protest nech ukazete ze si zasluzite slobodu? Co viac ste spravili ako ti ostatni ze pisete ze si nezasluzime slobodu? Podla mna protest je zbytocny. Staci prejst do krypta a zlata.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

A potom v téme o krytomenách riešiť, ako to spraviť tak, aby štát nezistil, že som zbohatol. :D
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Samozrejme permanentne sledovanie stavu uctu je blbost a postavili sa proti tomu vsetci, ktorych sa to tyka. Tento navrh ma riesit to aby sa sudy dostali ku stavu uctu zlocinov, co sice mozu aj teraz, ale trva im to prilis dlho. Takze nmiesto reformy a zefektivenenia sudnictva trvalo OLANO na odchode Kolnikovej a situaciu riesi tymto navrhom. Co je asi ako amputovat nespravnu nohu aby pacient nekryval.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

gorsche napísal: 06 apr 2021, 11:20 Ako navrhujete protestovat? Preco nezorganizujete ten protest nech ukazete ze si zasluzite slobodu? Co viac ste spravili ako ti ostatni ze pisete ze si nezasluzime slobodu? Podla mna protest je zbytocny. Staci prejst do krypta a zlata.
Preco by som mal protestovat? Ako zmenim mentalitu ludi protestom? Jedine skutocne riesenie je emigracia. Ja som sa napriklad nezucastnil matovicovho testovania ani raz, ani som nevolil ziadnu stranu, ktora sa dostala do parlamentu. Keby kazdy konal ako ja a volil ako ja, tak to tu vyzera inac.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Pisal si ze slobodu si treba zasluzit a tento narod si ju nezasluzi. Tak len sa pytam co mam robit aby som bol slovenskej narodnosti a bol hoden slobody.

Inak ak niekto riesi co s danou z krypta, tak pisal som SaS o sialenu krypto dan a odpisali mi ze sa to snazia zmenit v novom kilecku ale ze bude zalezat na dohode ministerstiev, inak povedanie musi to odobrit min. financii. To mi odpisali ked bol min. financii Heger. Ktovie ako pojdu dohody s Matovicom :D
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

ropman- tak najmä Olano,Sme rodina ludí sklamalo aj oklamalo, kto si tam najviac držal uroven a chcel logicky riešiť opatrenia boli SaS. Tak ludia urcite sli dobrovolne nasilu na celoplošné testovania pretože by inak nemohli ist do práce, nepustili by ich firmy na pracovisko, pretože je to aj v zaujme firmy aby nemali vo svojich priestoroch infikovaných ludí ktorí im ohrozia zdravých ludí a potom by museli zatvárať firmy na bohvie ako dlho, prišli by o zákazky (najmä automotive,strojárske firmy). Emigrácia je jedno riešenie ako seba+svoju rodinu, uchraniť pred mentalitou slovákov ktorý ju majú značne komplikovanú. Sak roky sa tu ludia tvária ako sa SR nemoze nic stať, že sme ako keby pupok sveta ktorý nikdy nic neohrozí.
mLuks
Professional
Professional

Príspevok od používateľa mLuks »

ropman napísal: 06 apr 2021, 10:33 Ved ked uz preslo to, ze bez negativneho AG testu sa nemozes ist ani individualne prejst do lesa, tak moze prejst aj toto.
ono vies, kedze su slovaci vacsinou pologramotni a snazia sa za kazdu cenu vydrbat su systemom, tak je dobre ze to preslo. Pretoze u pologramotneho slovaka “individualna prechadzka v lese” znamena, natrepeme sa vsetci nazar na strbske pleso, fackovske sedlo, donovaly, a ine exponovane miesta, dame si dole ruska, odstupy ziadne natlacena hlava na hlave, ved sme v prirode tu sa covid nesiri a priroda predsa lieci.

Takze ano je fajn, ze v ciernych a bodrovych okresoch potrebujes negativny test na cestu do prirody.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

gorsche napísal: 06 apr 2021, 11:58 Pisal si ze slobodu si treba zasluzit a tento narod si ju nezasluzi. Tak len sa pytam co mam robit aby som bol slovenskej narodnosti a bol hoden slobody.
To je len na tebe, staci aj malo. Ja som sa napriklad rozhodol ze nebudem podporovat celoplosne povinne testovanie, nebol som ani na jednom a radsej zaplatim pokutu (ziadnu som zatial nedostal). Viem ze to nic nezmeni, ale ide o princip. Ak by kazdy bojkotoval uz to prve ako ja, tak ziadne dalsie testovania nie su.

gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

Cesta k slobode vedie smerom rozsirovania liberalnych myslienok medzi ludmi. Diskusia a vysvetlovanie, aby aj dalsi ludia si uvedomili, ze tie problemy ktoré sú, nie su primárne chybou politikov. Preto ani ziadna zmena jedneho politika za druheho principialne nič neriesi. Problemom jej štát ako taký už z princípu ako institucie obmedzujucej ludsku slobodu.
To neznamená, že je realnym cielom zrušenie statu, to urcite nie je aktuálne, ale ide skor o vytvorenie smeru od neslobody k vacsej slobode. To znamena zmensovat moc statu v oblastiach kde to nie je nutne a presuvat ju do ruk občanom aby za seba rozhodovali čo najviac sami, pripadne do ruk mensich uzemnych celkov- samosprav- decentralizacia moci. Kryptoanarchia a kryptomeny urcite su pozitívnym smerom v tomto vyvoji.
Demokracia vyvojovo vzdy smeruje k stale vacsiemu socializmu, pretoze vzdy volby vyhrava stale vacsi populista ktory si tak kupuje hlasy volicov cez rozhadzovanie statneho rozpoctu.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Lenze ludia nechcu byt zodpovedni sami za seba. Oni chcu, aby sa o nich "postaral stat" a tak volia toho, co im najviac slubi (a tym co chcu byt zodpovedni sami za seba, najviac zoberie).
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Mek- ako to myslíš ked si napísal že ludia nechcu byt zodpovední a že mali by sa postarat o seba a nie štát?
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Napriklad kopa ludi neriesi co bude s nimi na dochodku, nezaujimaju sa o 2. ani o 3. pilier, neodkladaju si peniaze, ved "stat sa postara". A potom ked pridu do dochodkoveho veku, nestacia sa cudovat.
Blastbit
Medium Professional
Medium Professional

Mek - Neviem ci sa 2 a 3 pilier oplatí, ťažko sa šetrí niekomu kto zarába 600 v čistom + stravenky a takých zamestnacov je niekolko stotisícov. Sú firmy a neni ich málo co platia ludom almužny, výkony zvyšujú, platy zvyšovať nechcú. Na mieste by možno bolo znižiť dane,odvody na firmy,zamestnancov aby aspon takto tí ludia mali vyššie mzdy. Aj táto vláda by mala stým čosi už urobit ešte kým sa znovu nepohádajú. Ak by drvivá väčšina slovákov, muži-ženy zarabali aspon od 1000 v čistom na učet tak stým by sa dalo. No samozrejme záleží aj od hospodárenia penazí u jednotlivcov. Aj ten co zarobí 600+stravenky može lepsie šetriť ak má šetrnu povahu, ako ten čo zarobí 1000 eur. Poznám taketo týpka čo zarabal tých 600 eur, ostal bez práce ale kupil si Forda Mustanga za 20 tisic eur, takže ak je jeho priorita mat taketo auto za takéto peniaze a nemať tých 20 tisic eur na iné účely čo už jeho problém. Kto najviac otrča ruky od štátu je to etnikum ktoré tu desiatky rokov živíme. No a podnikatelom, malý-stredný-velkopodnikatel, nato musia mať ludia nejaké vlohy, štartovné peniaze ktoré bud získa v práci v zahranicí aby si si mohol vybavit úvery, alebo podvodmi a všetci nemozeme byt podnikatelia. Len také krčmy,reštaurácie tam kde bývam ja na každom kroku. Chces si založiť strojarsku firmu, nato treba tiež prachy, stotisíce eur. Na vlastnu automobilku + vlastných dodávatelov sa SR asi nikdy nezmôže, takže sme odkázaný na zahraničné fabriky.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

„Na Slovensku v roku 2019 zarábalo menej ako 600 eur v hrubom 7,4 % zo všetkých zamestnancov pracujúcich na plný úväzok. Tomu zodpovedalo približne 154-tisíc zamestnancov,“

mnoho z nich dostava nezdanene peniaze na ruku, takze sa ukludni s tymi statisicami
Napísať odpoveď