Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa Johnnny »

Z toho som vychadzal. Tie Q20 zneli ako bestseller, tieto by mali byt lepsie a hlavne je k nim viac recenzii nez k inym sluchadlam. Zase to nie je tak drahe a podla toho sa k nim budem aj stavat.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

aacid napísal: 14 feb 2021, 20:41
tak mi to vzdy fungovalo so vsetkymi BT sluchadlami aj reproduktormi.
Lenze to je vzdy nutne prepinat. Multipoint netreba.
A jeho zmysel samozrejme nie je v tom ze ti to hra naraz z 2 zariadeni. Hlavny zmysel je byt stale na prijme co sa hovorov tyka, aj ked sluchadla pouzivas s inym zariadenim.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak som to myslel, ze pocuvas nieco na notebooku a zaroven ked ti pride notifikacia na telefone tak to tiez pocujes v sluchadlach.
mal som firemne co to podporovali ale nejak som na to nikdy nenasiel vyuzitie a zaroven to nebolo jednoduche na spojazdnenie. telefon mi predsa zvoni a ukazuje notifikacie aj ked nemam sluchadla na nom :)

ale celkovo som tym chcel iba povedat ze pokial chce multipoint len kvoli tomu ze sa mu predchadzajuce sluchadla zle parovali s viacerymi zariadeniami tak mozno by sa na to mohol vykaslal, kedze je to najvacsia limitacia v jeho vybere a dat sancu inym BT sluchadlam ktore mozno nebudu mat problemy s preskakovanim medzi dvoma zariadeniami.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ono mas v podstate pravdu. Ja som to pravdepodobne blbo pomenoval, resp som multipoint zle pochopil a zistujem, ze to robi viac nez potrebujem.

Mne v podstate ide len o to aby som vedel menit "zdroj" bez opatovneho parovania.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Akurát mail z Aliex: ...your order confirmation expired!
Time's up to confirm your order!

The confirmation time for order xxx has ended. If you still haven't received the item or you've received it but are unhappy, you still have 15 days to submit a dispute request. We're here to help!
Od štvrtého mi beží otvorený dispute a Aliex sa ešte nevyjadril. Mali by sa v nasledujúcich hodinách. V trackovackom čísle je 1. feb Received by the carrier a 16. feb Flight Departure :D ... Ako ste na tom vy s objednávkami z toho pofiderného aliex spohu?
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Moja dosla v poriadku. Teda, nie mne, ale podla trackingu nejakemu chalanovi do Spanielska.

Inak dnes dosli Anker Q30 a myslim, ze som vobec neurobil blbost. Este to testujem, skusam, hram sa, ale v podstate funguju velmi dobre. ANC ... neviem porovnat s nicim inym, ale zbytocne to urcite nie je. Ma to tri mody (In/Outdoor/Transport) s tym, ze zatial pocitovo vsetky tlmia rovnako. Utlmi to aj hlas, ale zase tak vyrazne to nie je. Skor taky slusny doplnok k inak vybornej pasivnej izolacii.

Daleko presvedcivejsi je Transparency mode, ktory mi pripada neuveritelne prirodzeny. Nemam to vyskusane poriadne, ale fakt to znie ako keby som sluchadla vobec nemal nasadene, aj ked ak pri tom hra hudba uz to tak presvedcive nie je. Vyborne je, ze sa velmi lahko aktivuje.

Baterka fajn, USB-C fast charging fajn (nic z toho som zatial extra neprevetral), multipoint funguje lepsie nez som dufal. Uz som probol aj variantu, ked som poocuval hudbu z PC a volal kurier, takze to automaticky skocilo na telefon. Super vec.

Zvukovo tiez nemam vyhrady. S ANC to trochu mumle a separacia nastrojov aj detaily nie su moc vyrazne. Bez sa to trochu zlepsi, ale stale to nie je ono, no mam to pustene par hodin a myslim, ze sa to mierne zlepsuje. V kazdom pripade to rozhodne nie je nic co by obtazovalo a myslim, ze tym binauralnym nahravkam z youtube by sa dalo aj verit.

Konstrukcne tiez pohoda. Vyzeraju pomerne kvalitne, urcite hodnotnejsie nez Superlux, ale na hlave vyzeraju priserne. To mi trochu vadi, lebo sa v nich chystam aj vonku, no ... pripadam si s nimi trochu ako mimozemstan :)
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Ja len že 16/3 vychádza MS Headset , čo vyriešilo moje problémy s headsetom k Xboxu a pracovným na telefonovanie.

https://www.xbox.com/en-US/accessories/ ... ss-headset

A slúchadlá si môžem dopriať krásne otvorené najskôr teda asi AKG 712 pro alebo tak nejak.

Zatiaľ som vytiahol ako náhradu za rozbité Superlux starucke AKG K77 perception 💪
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ten headset tipujem za vela stat nebude, ale mozno si ho doprajem ak jedneho dna kupim Series X. Vzhladom k tomu, ze stoji skoro tolko co moje sucasne One S, asi sa do toho nepohrniem :-D

Ale vyzera pekne.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

pekne vypada ten headset, uz len dufat ze sa mi coskoro pokazi ten moj :D

inak tie Q30 som uz par krat aj ja mal v kosiku hodene, nakoniec som to vzdy zrusil lebo vlastne nepotrebujem dalsie sluchadla :D
podla obrazkov a videi nevypadaju vobec velke, neviem ci realne su nejake ine over-head sluchadla mensie...
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Oni nie su velke doslovne, ale na hlave tak posobia. Niektore sluchadla maju ten most tesnejsie pri hlave a to vyzera v pohode. Typicky tie Jabry co som sem postoval: https://www.alza.sk/jabra-elite-85h-cierna-d5606713.htm

U tychto je to naopak a na hlave to podla mna posobi smiesne. Ale mimo toho z nich mam naozaj radost.
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Na Amzone je teraz 55% zľava na Samsung Galaxy Buds + :)
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

na ktorom Amazone a zlava oproti akej cene? lebo tu je za 77eur a moj price tracker hovori, ze taku cenu ma uz dlhsie a povodnu cenu 160 eur mal viac ako rok dozadu
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Na nemeckom Amazone a oproti slovenským cenám je to veľká zľava.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Včera mi nakoniec prišli tie AKG K240 MKII a som veľmi spokojný. Dík za tip Ryan :)
1C3
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa 1C3 »

Ahojte, mam v plane si kúpiť k iphonu 12 pro max a k PC slúchadlá.
Môžu byť aj drôtové aj bezdrôtové, uprednostňujem slúchadlá cez uši, teda veľké mušle. Stuple ani kôstky nie, z toho ma bolia uši.
Na kvalitu si potrpim, cena cca 700 eur +- autobus.
Musia byť pohodlné s kvalitným výstupom.
Slúchadlá budú slúžiť iba na hudbu - filmy minimálne
Co sa tyka žánrov - počúvam všetko okrem vážnej hudby. Mám rad zvuk dynamický, pekne basy - nie dunenie, nemam rád výšky ktoré su ukričane ale zas ani utlmene.
Aktualne mam k PC zvukovku Xonar U7 MKII, ale nebranim sa kupe nejakeho sluchadloveho zosilnovaca. ten by som ale nerad so sebou tahal k telefonu.
V dnešnej dobe nie je kde skúšať slúchadlá, musim sa spoľahnúť na recenzie a vaše odporúčania.
Ďakujem
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Toto bude čisto len môj výstrel ale čo tak AirPods Max?
1C3
Medium Professional
Medium Professional

Akosi nemam zaujem platit za sluchadla 800eur ked viem ze za tu cenu su na trhu daleko lepsie sluchadla s daleko lepsim zvukom, pri apple proste platim za znacku nie kvalitu zvuku.. čo sa týka slúchadiel
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Airpod Max su podpriemerne sluchadla.

Ked si potrpis na kvalitu, tak pocuvat hudbu priamo z iphonu s tym nekoresponduje.
A ani z toho Xonaru. Obzvlast pri rozpocte aky mas. Sluchadla za 7 stoviek su overkill, ich kvality s tymi zdrojmi nevyuzijes. A ani vykonovo na take sluchadla nemusia stacit.

K iphonu plne stacia nejake Audio-Technica ATH-MSR7 alebo nieco v podobnej kategorii. Cokolvek narocnejsie neuzivi.
A na doma si kup nejake ine za zvysok. Aj ked ani tak nebude ten Xonar adekvatny partner, ale lepsie ako 700 eurove.
1C3
Medium Professional
Medium Professional

Ahoj Ryan,

Uvažoval som aj nad
Sony Hi-Res WH-1000XM4 alebo JBL Club ONE, len pre pochopenie ja nehľadám slúchadla ktoré majú neutrálny zvuk.
Uvažujem aj o Beoplay H95 - recenzie hovoria ze maju neskutocny zvuk a su velmi pohodlne. ale ta cena....

a na doma by to mohlo byť čo? aspon zhruba?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Ja by som pod tvojim zadaním skočil po tých Sony, to sú všade vychvalovane slúchadlá.
Napísať odpoveď