Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
aacid
Addict
Addict

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa aacid »

viem ze tie mh751 vychvaluju prave preto ze je to kvazi rebranding takstar pro 82 s pridanym mikrofonom. pokial sa mu nechce riesit samostatny mikrofon (co chapem, mne by sa tiez nechcelo), tak idealna volba v jeho cenovej kategorii.
maiikY
Medium Expert
Medium Expert
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa maiikY »

Viete poslať priamo link na obchod? najlepšie alza, kvôli alzaboxu.

Inak nemám problém ani s mikrofonom na stôl, absolutne mi nevadí mať mikrofon mimo sluchadiel, nebránim sa ničomu :)

//EDIT

Ja som stále pozeral ten tvoj príspevok a vidím že slúchadla ti poslali o príspevok nižšie, som ja ale hlupák :D

//EDIT 2

A z tých ktoré ti tam poslali, teda :
Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm
Sony MDR-7506
Audio-Technica ATH-M40X

niektoré máš, respektíve vieš odporúčiť?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Toto riešim aj ja uvítam každú radu. Riešim headset pre Xbox Series a zaroven velmi rad pocvuam cez mobil/PC streamovacie služby.

Chcel by som investovať do kvalitnejších slúchadiel, niečo ako AKG K701 (možno K712 pro), Grado Labs SR80E Prestige Series; Audio-Technica ATH-AD500X (možno 700) - skrátke nejaké parádne otvorence.

co k tomu potrebujem dokupit aby mi to ficalo aj s mikrofonom a akú vec odporúčate dokupit medzi telefon/PC a sluchatka aby mi tie lepšie fičali krásne?

Potrebujem asi niečo takéto, že?
https://www.muziker.sk/fiio-k3-black

Lebo potom už len Turtle Beach Stealth 700 gen 2, čo budú obyčajne prebasované uzavreté klasiky.

EDIT: idealne aby som nevyzeral pred TV resp. za PC podobne....
Prílohy
man-wired-for-sleep-apnea-testing-C671K9.jpg
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Nakoniec som si na dobré odporúčanie kamoša vybral Steelseries Arctis.. Neviem však či mám zobrať radšej Arctis 1 wireless alebo Arctis 7. Recenzie som čítal a príde mi to tak že 1 má lepšie hodnotenia.
Kamarát hráva counter strike, tam že raj funguje dobre ale ja hrám napríklad ja EscapeFromTarkov a tam potrebujem počuť naozaj všetko :D

Každopádne som sa rozhodol ísť do wireless slúchadiel.

https://www.alza.sk/steelseries-arctis- ... 62.htm?o=1

https://www.alza.sk/steelseries-arctis- ... 851561.htm
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Hracsky headset sice moze byt dobry ale v danej cenovej kategorii je to o level aj dva horsia kvalita zvuku oproti overenym vyrobcom audio zariadeni (Beyerdynamic, Shure, AT, atd) v rovnakej cenovke. Za dalsie je to strasne jednoucelove vyuzitie.
Takze je to len na tvojom zvazeni co preferujes.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

fildinko napísal: 10 feb 2021, 6:34 Nerozumiem o čo tam ide, objednávku som spravil 1. feb ale na čísle ktoré mi poslal seller je už pohyb pred týmto dátumom, a po 1. februári tam už nieje žiadny pohyb.

Otvoril som dispute a seller mi odpísal a dal mi číslo cez ktoré som si našiel zásielku ale od 1. feb žiadny pohyb.

A už to teoreticky malo byť na mojej adrese keďže tam bolo 2-7 dní. Ako ste na tom vy?
Ja tam mám viacero stavov. Tiež som spravil objednávku 30.1. a prvý stav tam mám už 29. Mám tam tieto stavy (od najnovšieho):

Kód: Vybrať všetko

2021-02-08 20:03 - Delivering, Arrival at Processing Center
2021-02-07 20:22 - Arrival at Destination
2021-02-07 14:07 - Flight Arrival
2021-02-07 08:10 - Flight Departure
2021-02-06 04:48 - Flight Arrival
2021-02-06 00:28 - Flight Departure
2021-02-04 11:35 - Received by the carrier
2021-01-30 12:48 - Handed over to Forwarding Agent for Transit
2021-01-30 02:40 - Arrival at Regional Sorting Center
2021-01-30 02:36 - Departure from Regional Sorting Center
2021-01-30 01:30 - Dispatched from Office of Exchange
2021-01-29 22:38 - Depature from Local Sorting Center
2021-01-29 16:49 - Package Received
Druhý tracker, ten Track17 píše detailnejšie info, tam je vidieť že to išlo z Číny do Španielska, tam toho 6.2. to tuším opustilo Hong Kong a potom toho 7.2. ukazovalo Madrid. Aktuálne mi tam píše, že to bude doručené do nejakých 9 dní, potom mám nárok na Dispute. Som si istý že toto trackovacie číslo nie je "moje", ale v lepšom prípade nejaká hromadná zásielka, v ktorom je aj môj balík. V horšom prípade nejaký fake s trackovacím číslom (riešili to zbežne na AVmanii).
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

begbeee napísal: 10 feb 2021, 16:13 Toto riešim aj ja uvítam každú radu. Riešim headset pre Xbox Series a zaroven velmi rad pocvuam cez mobil/PC streamovacie služby.

Chcel by som investovať do kvalitnejších slúchadiel, niečo ako AKG K701 (možno K712 pro), Grado Labs SR80E Prestige Series; Audio-Technica ATH-AD500X (možno 700) - skrátke nejaké parádne otvorence.

co k tomu potrebujem dokupit aby mi to ficalo aj s mikrofonom a akú vec odporúčate dokupit medzi telefon/PC a sluchatka aby mi tie lepšie fičali krásne?

Potrebujem asi niečo takéto, že?
https://www.muziker.sk/fiio-k3-black

Lebo potom už len Turtle Beach Stealth 700 gen 2, čo budú obyčajne prebasované uzavreté klasiky.

EDIT: idealne aby som nevyzeral pred TV resp. za PC podobne....
K71xx su nenazrane sluchadla, na ich vyuzitie potrebujes poriadne zelezo. A trochu u nich chybaju basy, nie su to uplne idealne sluchadla na sucasnu mejnstrimovu muziku.

Co sa tyka DACu, tam zalezi co vsetko tam chces pripajat a aku funkcionalitu vyzadujes.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Veď píšem, hľadám len niečo čo rozhýbe lepšie slúchadlá a ideálne strkať to medzi telefón a slúchadlá. Skôr asi zosilňovač , Jack na mobile je pre mňa priorita stále.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Ak budes mat dac, naco ti je jack na mobile?
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

K tym Phillipsom z Ali, uz ani nedufam, poslal som dispute na plnu sumu. Je to bez debaty fake seller, pribudaju negativne hodnotenia raketovym tempom.
Lubenečko
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa Lubenečko »

hladam headphones, cez hlavu, BT, s noisecancelling. Mam rad ked pocujem vsetko pekne cisto ... Aby zvuk nebol prebassovany na ukor vysok/stredov... Ale rad budem pocut aj pekne basy :D

Nepotrebujem extra dlhu vydrz, nevadi mi starsi typ konektora, na spracovanie/dizajn si az tak nepotrpim kedze ich budem vyuzivat len doma / vlak / auto.

Je mozne nieco take najst povedzme do 100€ ? Pozeral som kadeco od JBL / Sony / marshall ... Presiel vela recenzii, ... Ale vzdy som aj tak najlepsie pochodil tu ... Takze dakujem za tipy :)
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

ANC začína okolo 200, BT tiež až skôr 100 a vyššie. Máš podhodnotený rozpočet 🤷🏻‍♂️
Ryan Giggs
VIP
VIP

Na BT je to uplne dostatocny rozpocet.

Anc odfiltruje len hlboke tony, takze uplne ticho ti to nespravi, ale hlavne v tejto cenovke to je viac na skodu ako na osoh. Ma to neblahy vplyv na zvuk.
ANC moze byt fajn, ale u modelov za 250+.

V tejto cene Mee audio Matrix 3, Pioneer SE-MS7BT, alebo nejake Bluedio, kde sa da nemalo usetrit, ale zvuk je na urovni 100€.
Lubenečko
Guru wannabe
Guru wannabe

ďakujem za tipy, vyskúšal by som možno aj tie Bluedio, tie ceny vyzerajú naozaj lákavo.

Bluedio H2 (anc,SD slot, 40h) +- €45
Bluedio T7 plus (anc, SD slot,30h, viac "prepracovana" konstrukcia ) +- €60
Bluedio Faith 2 (anc) +- €55
Bluedio TM (basic model, 25h) +- €38

a kedze ako ste obaja spominali, anc pri tejto cenovke asi riesit netreba, slot na SD karty nepotrebujem, skusit teda tie najlacnejsie ?
alebo by ste vybrali niektory iny model ?
Ryan Giggs
VIP
VIP

Toe Bluedio namaju aptx. To moze byt trochu minus.
Lubenečko
Guru wannabe
Guru wannabe

A napriklad Sennheiser HD 350BT? Na muzikeri za necelych €90, - usb C / aptx / BT 5.0
Píše sa o dynamickych hlbokych basách ... Nafigu doba, že si nemôžem ich ísť niekde vyskúšať :nono: :? ...
Ryan Giggs
VIP
VIP

Na tie Senny sa tu uz stazovali 2 ludia na zly zvuk. Co je sice dost cudne, lebo ja si ich pamatam inak, a moj nazor sa zhoduje s recenziami. A tych nie je 2-3. Ale tak mozno nejaka konkretna novsia revizia sa nejako nepodarila, aj to je mozne.
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Chalani stále som neobjednal tie herne slúchadla lebo nemám dobrý pocit z tých čo som posielal :D ako ste písali že to je zbytočne predražené tak to nejako nemám záujem kupovať.

Takže čo by sa mi odporúčali ako kombináciu slúchadla + mikrofón na stôl za cca 120€?
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Vedeli by ste mi poradit nejake budgetove sluchadla do 100eur ? Over-ear, ANC, multipoint connection. Youtubujem to uz dva dni a skoncil som u tychto: https://www.taotronics.com/products/tt- ... headphones .

V podstate pocitam s kompromisnym zvukom, ale zaujima ma ako velmi to moze byt zle. Par 30eurovych Superluxov (napr HD681 EVO) som na usiach mal a s tym pokojne zit dokazem. Ale tiez som mal na usiach Razer Kraken a mam strach, ze v tejto kategorii s takouto vybavou by to mohlo zniet podobne ...
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Však superluxy sú super. 668b + modmic máš velebene všade ako top gaming headset.
Napísať odpoveď