Aké nové slúchadlá?

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Aké nové slúchadlá?

Príspevok od používateľa Johnnny »

Jo, ale tak napriklad DT 990 ktore mam popri nich hraju lepsie. Tiez K701, alebo DT880.

Ale v kontexte ceny boli tie Superluxy super. Akurat ze pri BT sluchadlach s nejakou vybavou vobec netusim, co od nich po zvukovej stranke mozem cakat.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

A potrebuješ bezdrôtove spojenie? Lebo ten modmic môžeš dať aj na k701 alebo dt990
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Popravde neviem, co je modmic, ale znie to ako nieco navyse. Urcite by mali byt bezdrotove a vlastne trvam aj na tom zvysku.

ANC kvoli praci (doma je ruch) ktore by malo fungovat aj bez hudby (co je dufam samozrejme) a multipoint kvoli tomu aby som tie sluchadla vedel jednoducho prehodit z notebooku na telefon. Ta kvalita zvuku nie je az tak dolezita, resp malo by to hrat aspon ako tie Superluxy.

Inak tie JBL co som objednal z toho Alliexpressu skoncili podla trackingu u nejakeho typka v Spanielsku :-D
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Sorry ja som len nepochopil, že nehľadas headset.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Budem to kvoli praci vyuzivat aj ako headset, ale v podstate ani mikrofon nie je podmienkou, aj ked cakam, ze tam bude (je v notebooku).
Ryan Giggs
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Ryan Giggs »

Johnnny napísal: 13 feb 2021, 16:01 Popravde neviem, co je modmic, ale znie to ako nieco navyse. Urcite by mali byt bezdrotove a vlastne trvam aj na tom zvysku.

ANC kvoli praci (doma je ruch) ktore by malo fungovat aj bez hudby (co je dufam samozrejme) a multipoint kvoli tomu aby som tie sluchadla vedel jednoducho prehodit z notebooku na telefon. Ta kvalita zvuku nie je az tak dolezita, resp malo by to hrat aspon ako tie Superluxy.
Pokiaľ ti doma pištia deti, tak ANC ti nepomôže. To filtruje primarne hlboke tony. A pri 100€ rozpočte za veľa nestoji.
30€ Superluxy hraju samozrejme lepšie ako Bt za 100€.
Multipoint nema veľa sluchadiel, to bude problem.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Cize napriek pokroku a tomu, ze sa z BT stava v podstate standard mozem cakat, ze aj spickove modely Bose, alebo SONY budu niekde na urovni 100eurovych kablovych sluchadiel ?

To ANC by bolo skor na psa a nejake ruchy z ulice, ale podla toho co hovoris to minimalne na psa fungovat nebude :/

Ako priznam sa, ze ciastocne ma to trochu laka aj zo zvedavosti. Podla recenzii to ANC na Taotronicoch, roznych Vankyo, Anker alebo Mpow nefunguje zle, len to zhorsuje kvalitu hudby, co by asi nevadilo, kedze pocas hudby to vlastne ani nepotrebujem.

Ten multipoint asi problem je a u znackovych sluchadiel to pomerne bezne ma asi len JBL a Jabra. Tieto divne znacky co som uviedol to obcas maju.

PS: Ak by mi hrablo a nehovorim, ze sa to stalo, co si myslis o Jabra 85H ? Trochu ma zaujalo, ze vyzera fantasticky, trochu kompaktnejsie, takze sa hodia asi aj do gymu, ak sa dozijem toho, ze nejaky otvoria. Plus by mali zvladnut aj dazd a vzhladom k cene tipujem, ze ani zvukovo nebudu uplny pruser. Problem je akurat ten, ze pri takej cene su ocakavania samozrejme trochu vyssie, nez pri sluchadlach za 50eur z Amazonu.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Spickove modely Bose a Sony nie su spicka. 🙂 Ale, ano ich najvyssie modely su tak na urovni 100€ dratovych. Mozno aj horsie.

Neviem co je na tych Jabrach kompaktne. Su to velke kravy. Zvukovo v ramci ceny priemer.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Asi su, len posobia mensie, asi tym, ze maju most trochu pritiahnuty k hlave. Designovo vyzeraju spickovo, funkcne na tom asi tiez budu dobre a zvuk asi bude v poriadku, ale neviem, ci sa mi uplne chce davat 190eur za sluchadla ak by to malo byt primarne kvoli vzhladu.

Na nejaky relaxacny posluch mam DT990 a hladam skor nieco multifunckne a "pracovne". Premyslam, ze to asi nebudem velmi riesit, objednam z Amazonu tie Taotronics SoundSurge 85 ANC (co je nejakych 45eur s kuponom) a aspon ziskam predstavu, co od toho cakat. Ako hraju lacne kablove cinany, o tom predstavu mam, ale tu som strateny. A tie SoundSurge splnaju co chcem aspon po funkcnej stranke, co je tiez celkom rarita. Sedelo by to este na: https://ivankyo.com/products/vankyo-c75 ... -headphone
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ja ti ako "amatersky" posluchac hudby a hrac poviem ze som presiel zo superluxov (hd681 evo) na logitech g533 co na 100% nikto nikdy nikde neospevoval a netvrdil ze su dobre zvukovo, ale mne uplne postacuju. cisto subjektivne z laickeho pohladu su zvukovo mozno 15-20% horsie ako tie superluxy a to ze su bezdratove a maju zabudovany vyklapaci mikrofon pre mna daleko prevysuje horsi zvuk.

tym ti nechcem davat ziadne konkretne rady, iba ze si proste vyber sluchadla ktore sa ti pacia, objednaj, vyskusaj, pokial ti nebudu vyhovovat vratis do 14 dni a mozes uvazovat co ti na nich nevyhovovalo a co by tvoje sluchadla mali mat a vyberaj dalej, kludne si nechaj poradit na fore.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ako som pisal vyssie, pre mna teraz zvuk nie je prioritou, ale zaroven mam nejaky standard ktory jednoducho nechcem podliezt. A tie Krakeny ma vtedy vydesili, pretoze som pochopil, ze aj takto mozu hrat sluchadla za 60eur (a to su este kablove). A tam featury bokom, mat to dlhodobo na usiach by som nemohol.

Tu som hlavne dufal, ze sa dostanem k nejakym tipom na nejake skryte poklady Amazonu/Alliexpressu, nieco podobne ako su napriklad prave tie Superluxy. Som si vedomy toho, ze 50eurove znackove sluchadla nebudu ziadne terno.

A hlavne tie nakupy zo zahranicia do 14dni nevratim a u nas kupim skor tie znackove alternativy ktore su zase trochu horsie v pomere cena/vykon (asi).
aacid
Addict
Addict

mne sa tiez nepodarilo objavit ziadne klenoty, vypada to tak ze segment bezdratovych hernych headsetov je moc maly na to aby sa o neho zaujimali cinania.
aj ked sa pozries tak vacsina youtuberov/streamerov ma samostatny mikrofon a kablove sluchadla.

ale z tych poziadaviek co si pisal mam pocit ze take sluchadla proste neexistuju, bud mas herny headset, ten nebude bluetooth a nebude mat anc ani multipoint connection alebo chces bluetoothove sluchadla ktore mozu mat pripojenie na viac zariadeni a ANC, ale kvalita zvuku/mikrofonu bude ten kompromis a BT ma podstatne horsiu odozvu ako ine frekvencie.
na tvojom mieste by som kupil dvoje sluchadla, podla mna 50 eurovy herny headset a 50 eurove bt sluchadla budu stale lepsie ako nejaky mackopes za 100 eur.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ja hlavne herny headset vobec nehladam :) Spominal som len, ze som mal na usiach desivo hrajuce 60 eurove sluchadla a viem, ze keby mi nieco take pristalo doma, tak bez ohladu na featury by som ich proste na usi nedal. A nahodou slo prave o herne sluchadla :)

Inak konkretne latencie ma nezaujimaju, zo skusenosti viem, ze mam ten "dar" ich nevnimat.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Problem je, že ten štandard superluxov je proklete vysoko a stoja 30€.

Ja mám okrem nich Marshall Major 2 a HD681 Evo ich strčia do vačku. A hlavne som zistil, že otvorené slúchadlá mi nenormálne vyhovujú.

Tiež riešim niečo k PC, už 3. mesiac pracujem z domu (akože 1 deň som bol v kancli) a potrebujem callovat a zároveň riešim k Xbox series novému niečo.

Pozerám Turtle Beach Stealth 2nd gen XBOX ale nepáčia sa mi a desím sa zvuku a stoja 150.

Chcel by som niečo otvorené, ako som písal Grado 80, AkG 702 alebo Audio Technika AD700x. Problém je, že polovica z toho je nedostupná a tak asi zhrabnem zase Superlux 668b , na Evo mi práve odchádza kábel do večných lovíšť.

Veľmi som zvažoval aj Audio Technika Mx50 bt ale má to strašne nevýhod pre mňa (200e žiadne ANC, nefunguje s Xboxom, proprietny kábel)... Pozeral som aj nejaké Marshall Monitor, ale zase mi to nerieši XBOX a znova sa desím zatvoreneho zvuku.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Johnnny napísal: 13 feb 2021, 21:19

Tu som hlavne dufal, ze sa dostanem k nejakym tipom na nejake skryte poklady Amazonu/Alliexpressu, nieco podobne ako su napriklad prave tie Superluxy. Som si vedomy toho, ze 50eurove znackove sluchadla nebudu ziadne terno.
Tak ono "skryte poklady" na ali su, ale ty mas tak specificke poziadavky (napr. multipoint), ktore ich z vyberu deklasuju.
Napr. Bluedio ma fajn modely za par supov (nemaju aptx), alebo Ausdom M05/06, co su Mee audio Matrix 2/3, ktore su u nas za stovku.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Ano, toho som si vedomy. Nebyt tejto specifickej poziadavky, asi by som zvazil Anker SoundCore Q20/30. Resp som googlovanim dospel k zaveru, ze az na toto je to taka top budget volba.

Len si spominam aky pain som zazival ked som sa snazil preparovavat svoje 1More Stylish TWS (priserne sluchadla vzhladom k cene BTW) z telefonu na Garminy a naopak a nechcem to zazivat pravidelne. Aj ked je pravda, ze TWS sa asi paruju trochu komplikovanejsie a casto stale bezproblemovo a asi ani ten multipoint za tie peniaze nebude vzdy dokonaly, chcem tomu dat sancu. Pocitam, ze to preparovanie budem robit casto.

Cize objednam tie Tautronics. Velmi sa mi nepaci design, ale maju co potrebujem, + fast-charge a USB-C, co je tiez plus. A zaroven sa zdaju byt dost lahke. Budem dufat, ze sa tiez zaradia medzi "skryte poklady". Podla YouTube videii vyzeraju fajn, ale akosi k nim nemam doveru.

Aj ked toto vyzera celkom seriozne. Chalan tam dokonca dava nahravky cez binauralne mikrofony (8:30): .

Sice mi pridu trochu zahuhlane, ale aspon to neznie ako z kybla (Krakeny). Aj ked netusim nakolko je to relevantne.

Par chalanom na Amazone sice po par mesiacoch odisli, ale co uz :-D
Ryan Giggs
VIP
VIP

Riadit sa nahodnymi videami na youtube nie je najidealnejsia cesta.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Jasne, preto som siel sem.

Ale bohuzial, ako si povedal, v ramci svojich poziadaviek vlastne vela moznosti nemam, takze nemam velmi na vyber. Taotronics objednane, tak uvidim coz toho bude (udajne budu az v marci :/ ). Sice sa daju kupit aj u nas, ale doba dodania tiez nie je najrychlejsie a tipujem, ze vo vysledku ich aj tak len objednaju z Amazonu a budem cakat este dlhsie.

Kym vlastne nepotvrdia objednavku, co moze trvat nejaky cas, mozem asi este vyberat, ale nejak neviem ci tym chcem zabit tolko casu.

(Mozem Ti ich potom poslat na test :-D )

Ale teoreticky este: Edifier W860NB . Tie su starsieho data, ale ta znacka mi uz nieco hovori a za tie peniaze nepredavaju uplne nezmysly.

Autoeditácia príspevku po 4 hod 46 min 25 sek:
Takze nakoniec som tu volbu este upravil na Anker Soundcore Q30. Vnimal som ich skoro od zaciatku, ale tym multipointom sa vyrobcovia zase tak nechvalia, aj ked je to vlastne super vec.

Az ked som sa blizil k bodu, ze by som snad bol ochotny sa ho vztat, pozrel som aj na tie Q30 a hla, oni ho vlastne maju :-D Navyse by mali prist do par dni a nemusim na ne cakat pol mesiaca. To je tiez plus.
Ryan Giggs
VIP
VIP

Anker obcas najde v tej Cine nieco zaujimave. Tak mozno nebude ani toto pruser.
aacid
Addict
Addict

inak co znamena to tvoje preparovanie? ja som s tymto nikdy problem nemal. pravidelne pouzivam sluchadla aj s telefonom aj s notebookom a vzdy staci sparovat ich aj s jednym zariadenim aj s druhym a potom staci vzdy len v telefone alebo notebooku pripojit sa k sluchadlam.
sluchadla sa automaticky pripoja k poslednemu zariadeniu ale staci napriklad v androide otvorit BT menu a vybrat sluchadla a oni sa uz spoja. vo windows staci win+k a vybrat sluchadla.
tak mi to vzdy fungovalo so vsetkymi BT sluchadlami aj reproduktormi. je pravda ze niekedy to zblbne a vtedy ozaj treba znova sparovat, ale na 95% to funguje bez nutnosti parovania.

multipoint je o tom ze mas pripojene 2 zariadenia sucasne a z oboch ti prichadza zvuk...
Napísať odpoveď