Arogantni vodici na cestach

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
tacosi
Moderátor
Moderátor
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Arogantni vodici na cestach

Príspevok od používateľa tacosi »

Isla ako retardovana. Chalan urobil dobre,ze podskocil. Sice len trochu,ale ak nie,mohlo to dopadnut o nieco horsie.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Ženská za volantom = auto bez vodiča (až na výnimky)...
Ony jazdia vcelku dobre - do momentu keď sa vyskytne situácia, ktorú neočakávali - potom sú v prdeli a zjavne nielen ony :(
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

O com je toto tvoje generalizovanie a urazanie zien? Mozem ti tu behom minuty hodit 10 videii, napriklad z Ruska a vsade budu za volantom muzi, robia nepredstavitelne chyby a tie nehody tak aj vyzeraju. Poznam zeny, ktore jazdia 2x lepsie ako ty, zvladaju kriticke a stresove situacie, nemaju na ceste problem. Ale poznam aj muzov, ktorym by mali vziat cim skor vodicak, pretoze na cesty nepatria. Zrejme si chcel len napisat svoj primitivny nazor a to sa ti aj podarilo.
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Aj ja poznám veľa žien, čo jazdia závodne, dokonca na motorkách, a mužov, čo jazdiť absolútne nevedia. Generalizovanie určite nie je dobré. Ale skutočne je tá štatistika neúprosná - obrovské percento žien točí volantom a stláča pedále len mechanicky a proste na to zrejme nie sú predispozične stavané. Nie som žiadny vedec, možno na to existuje vysvetlenie, ale proste vídavam to všade naokolo, náhoda to nie je a nie je to ani žiadny stereotyp. Ty hovoríš o výnimkách, ale tie potvrdzujú pravidlo.

Ale starysomar to napísal dosť drsne, máš pravdu.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Heker - Kto si, že mi chceš cenzúrovať názor?
Video, kde žena zaparkuje lepšie, než 99% mužov Ti viem postnúť tiež.
Ženy si vážim - jedna je so mnou 34 rokov - a ja s ňou.
K poznaniu, že jazdia dobre do momentu neočakávanej situácie ma vedie poznanie 41 rokov spoza volantu.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

uz minule som to riesil s manzelkou. cim to je ze v motoristickych zavodoch absolutne dominuju muzi? kedze sedis za volantom tak akekolvek fyzicke dovody odpadaju (nevravim ze pri zavodeni nepotrebujes mat nejaku silu v rukach, ale nie zas tak ze by to malo predstavovat problem), ostavaju teda iba psychicke.
nemyslim si ale ze zeny proste nemaju dostatocne dobre reflexy, skor je to o prijimani rizika podla mna. muzi maju v sebe potrebu sutazit a riskovat. zeny az tak nie.
iny logicky dovod nejak nevidim.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

zeny inak vyhodnocuju krizove situacie
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

hej, pustia volant a zavrú oči
STomko
King
King

Príspevok od používateľa STomko »

Hadam to nie je uplne mimo temu ak to sem dam... 5.10. ma v Malackach zastavili policajti, udajne som nezastavil na STOPke. Stal som na STOPke, kedze po hlavnej isli auta a odbocovali mimo nej, cize som musel zastavit, inak by som do nich narazil. Kazdopadne s odstupom casu si uz nie som uplne isty, mozno som sa hybal 1mm/sekundu, fakt neviem.
Kazdopadne vsimol som si ich az ako po prejdeni krizovatkou vystartovali spoza nejakeho ineho auta a dobehli ma. Ihned po zastaveni ku mne prisli, skontrolovali doklady a povedali ze som nezastavil. Odmietol som zaplatit, nakolko som presvedceny ze som zastavil. Trochu ma zarazilo ze sa ani neunuvali skontrolovat si ci to maju jasne zaznamenane na kamere, iba poznamenali ze to maju.
Momentalne je to nieco vyse 2 tyzdnov, zatial som sa nedockal ziadneho predvolania na podanie vysvetlenia.

Mate niekto nejaku skusenost, ako dlho to moze trvat, pripadne priebeh takehoto konania? Viem len ze vinu mi musia dokazat oni, ja nemusim dokazovat nic. Je mozne ze to len skusali, a ked som zaplatit odmietol, ani to neposunu dalej? Jedine tlacivo, ktore vypisovali, maju oni. Ja nemam ziaden doklad o tom ze ma zastavili.

Nieco podobne sa mi uz stalo raz v Kosiciach, kde ma policajti taktiez zastavili pre nezastavenie na STOPke. Vtedy sme boli 4ja v aute a na 100% sme zastavili, policajti tvrdili nieco ine. Mali ale tolko rozumu, ze si to sli pozriet na kameru a dosli s tym, ze to nie je jasne vidiet.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Bud zaplatis blokovu pokutu na mieste, cize s nou suhlasis. Ak nie, tak spisu zaznam o priestupku a posunu to na spravne konanie. Do tohto zaznamu sa mozes na zadnej strane vyjadrit a podpisujes ho. Ak ti nic take nedali podpisat, tak to do spravneho konania nedali. Ak by aj doslo k spravnemu konaniu, tak si tvrd stale svoje, ze si zastavil. A je na nich, aby to dokazali. Ustavny sud SR rozhodol uz v minulosti, ze aj ked boli policajti dvaja a ty sam, vasa vypoved je rovnocenna a teda policajti musia dokazat napr. videozaznamom z kamery, ze si nezastavil. Hlavne sa nezlakni.
STomko
King
King

Ano, dali mi moznost vyjadrit sa, aj som to podpisal. Vtipne bolo ze mi to nedovolil napisat sam, a nebol ani schopny to zapisat presnymi slovami ake som mu diktoval, ale nemenilo to celkovy vyznam.
Je na spravne konanie nejaka lehota, dokedy to musia postupit dalej?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Myslim, ze do 30 dni z cudzieho okresu to postupili do tvojho okresu a tam mali dalsich 30 dni. Cize ak to bolo v okrese kde byvas, tak 30 dni a ak v inom okrese, tak 60 dni. Za spravne konanie bol poplatok tusim 16 eur, nepamatam presne, dlho som tam nebol. Na spravnom konani ti tusim moze dat len maximalnu pokutu podla sadzobnika, neviem kolko je stopka, bud 150 alebo 300 eur. Ale to je teraz aj tak nepodstatne. Uz par rokov dozadu bola daka novela zakona, neviem ci cestneho alebo o priestupkoch, kde sa uvadza, ze musi byt k tomu zaznam. A teda kamerovy zaznam. Okrem toho plati znama zasada "In dubio pro reo", teda pochybnosti v prospech obvineneho. Ak by si aj neuspel, tak sa nedaj, nesuhlas s tym a odvolaj sa.

//autoeditácia príspevku (22 Okt 2019, 0:34)
Nedalo mi to a hoci som nenasiel rozhodnutie Ustavneho sudu, nasiel som aspon Najvyssieho sudu. Mozno som si to len pomylil. Takze citaj: http://www.ulpianus.sk/blog/8621/ alebo http://www.ulclegal.com/sk/bulletin-pro ... priestupku

A tiez novsi clanok: https://www.najpravo.sk/clanky/preco-je ... ToFavorite
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Malo by ti do 30 dní prísť domov upovedomenie o začatí správneho konania, k tomu sa ešte budeš môcť vyjadriť, takže im môžeš potom zaslať vyjadrenie o tom, že si zastavil a že si o tom presvedčený. Oni potom musia vypracovať rozhodnutie, k tomu sa ešte môžeš odvolať tuším do 15 dni (ak to dáš neskôr tak si v háji a už nemáš šancu ani sa súdiť) a potom by to mali posunúť na druhostupňový rozhodovací orgán, kde môžu rozhodovať ďalších 30 alebo 60 dní v závislosti na komplikovanosti veci. K tomu dostaneš ďalšie rozhodnutie a ak budeš aj tam uvedený, že si spáchal priestupok, tak ostáva len súd a podať na nich žalobu.
To je len taký všeobecný popis správneho procesu, nie som si úplne istý, či to tak funguje úplne všade, ale väčšinou zrejme hej.
Každopádne ak budeš stále tvrdiť, že si to nespáchal, tak sa to vyrieši iba ak súdom, na druhej strane si myslím, že súd skôr rozhodne v tvoj prospech, než správny orgán (policajti).
STomko
King
King

Dikes. Dam vediet ako to bude pokracovat
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Upovedomie, nie hned rovno predvolanie na spravne konanie???
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

To je zrejme už len vecou označenia, ale ide o jedno a to isté, lebo aj v tom upovedomení ti vlastne povedia, že o čo sa jedná a že začali správne konanie a vyzvú ťa k tomu, aby si predložil potrebné veci atď., takže sa jedná len o terminológiu, čo použije správny orgán.

//tak v tomto prípade sa jedná o zrejme od výzvu, to je keď správny orgán od teba aj čosi chce (aby si čosi predložil, dostavil sa niekam atď.). Upovedomenie je, keď ťa len informujú, že sa začalo voči tebe správne konanie, poučia ťa, ale od teba sa vlastne nič nevyžaduje z ich strany.
STomko
King
King

STomko napísal:Dikes. Dam vediet ako to bude pokracovat
Tak dnes mi prisiel z ORPZ rozkaz o ulozeni sankcie za priestupok. Pise sa v nom ze sa uznavam vinnym a mam zaplatit 50E. Ako odovodnenie je uvedene, ze v danom case toho 5.10. som porusil predpisy tym ze som nezastavil na STOPke. Dalej sa tam pise ze spravny organ pri rozhodovani vychadzal zo ziskanych dokazov, ktorymi su - 1) sprava o vysledku objasnovanoia priestupku, kde hliadka na mieste zdokumentovala ze som (podla nich) nezastavil na STOPke, 2) uradny zaznam hliadky z toho dna (kde bolo vlastne napisane to iste) s tym, ze vodic sa na mieste vyjadril ze si nie je vedomy priestupku a ze na uvedenej krizovatke zastavil, 3) evidencna karta vodica, 4) evidencna karta vozidla, 5) vypis z ustrednej evidencie priestupkov MVSR.

"Vzhladom na skutocnost, ze hliadka policie zistila a riadne zadokumentovala priestupok proti bezpecnosti a plynulosti cestnej premavky z dovodu plnenia si povinnosti ulozenymi zakonom, spravny organ nema pochybovat o tom, ze sa obvineny dopustil uvedeneho priestupku a v zaujme zjendodusenia a urychlenia konania bolo rozhodnute tak, ako je uvedene vo vyroku tohto rozkazu"

Ja to vidim tak, ze video zaznam nemaju, nevychadzali z neho, a snazia sa mi dat pokutu 50e s tym, ze sa na to vykaslem a radsej zaplatim. Odpor mozem podat do 15 dni odo dna dorucenia rozkazu.

Co by ste robili na mojom mieste.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Pri takýchto situáciách je podľa mňa najlepšie hneď na mieste slušne policajtov požiadať o to, či by ti nemohli ukázať ten kamerový záznam, na ktorom by bolo jednoznačne vidieť, že si úplne na STOPke nezastavil. Ich povinnosťou síce nie je takémuto požiadavku vyhovieť, ale ak sú normálni a aj ty sa správaš slušne, tak nevidím dôvod, prečo by s tým mali mať problém. Na základe takéhoto záznamu sa už potom vieš rozhodnúť, či zaplatíš pokutu alebo odmietneš.

Ak si nie si 100%-ne istý, že si na tej STOPke úplne zastavil, tak by som sa na odvolanie vykašľal v prípade, že by sa tá pokuta mohla vyšplhať aj vyššie, ak by ťa uznali vinným aj po dodatočnom dokazovaní na základe kamerového záznamu. Ak je tých 50 eur strop, tak by som to odvolanie poslal a uvidíš, čo sa stane.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Samozrejme odpor.
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

Medzi dôkazmi nespomínajú kamerový záznam, keby ho mali, asi by ho spomenuli. Tzn. keby som si v tejto situácii fakt nebol istý, tak by som ten odpor podal a tým, že by som vedel, že ak na mňa vytiahnu nejaký dôkaz, tak zaplatím asi viac. Otázka je, či môžu ešte vytiahnúť iný dôkaz, okrem tých, ktoré spomínajú vo vyjadrení.
Napísať odpoveď