Arogantni vodici na cestach

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
STomko
King
King

Re: Arogantni vodici na cestach

Príspevok od používateľa STomko »

Pilifo - no tito normalni neboli.

Podam odpor a uvidim.
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Tu pise sudca Krajskeho sudu v BA, hoci o trestnej veci, ze: "Pro­ces­ný pos­tup pri kto­rom sú úrad­né zá­zna­my čí­ta­né ako lis­tin­né dô­ka­zy, res­pek­tí­ve pro­ces­ný pos­tup, keď je po­da­ná ob­ža­lo­ba, či roz­hod­nu­tie o vi­ne za­lo­že­né na ta­kých­to úrad­ných zá­zna­moch je nes­práv­ny, pre­to­že úrad­né zá­zna­my spí­sa­né prís­luš­ník­mi PZ nie sú dô­kaz­ným pros­tried­kom v tres­tnom ko­na­ní a pre­to ich nie je mož­né čí­tať ani ako lis­tin­né dô­ka­zy na hlav­nom po­jed­ná­va­ní a nie je mož­né o ne oprieť ani ob­ža­lo­bu, či iné me­ri­tór­ne roz­hod­nu­tie pro­ku­rá­to­ra v príp­rav­nom ko­na­ní."

http://www.pravnelisty.sk/clanky/a269-j ... nom-konani

Predpokladam, ze ked to nie je dostacujuce v trestnom konani, tak to nebude ani v priestupkovom konani. Normalne podaj odpor, nech pride na spravne konanie a nech ti tam predlozia dokazy. Pretoze podla toho co pises, tak oni ten kamerovy zaznam zrejme nemaju. Pretoze ak by ho mali, tak je tam spomenuty ako prvy a neopieraju sa o vypoved dvoch prislusnikov. Pozri si teda na nete ako sa podava odpor, aku ma mat formalnu stranku..., hod si do Googlu: Odpor proti rozkazu o uložení pokuty
STomko
King
King

To uz mam spisane, zajtra to posielam postou. Uvazoval som len nad tym, co vsetko im tam uviest ihned v tom odpore. Nakoniec to pojde v takejto forme:

Kód: Vybrať všetko

Odpor odôvodňujem okrem iného aj tým, že správny orgán dostatočne objektívne nepreskúmal moje tvrdenie, že som na predmetnej križovatke rešpektoval dopravné značenie P2-“Stoj, daj prednosť v jazde!” tak, ako mi to ukladá zákon, o čom som upovedomil hliadku, ktorá moje tvrdenie zaznamenala do správy o výsledku objasňovania priestupku.
Je povinnosťou správneho orgánu zistiť všetky právne rozhodné skutočnosti bez ohľadu na to, v koho prospech svedčia. Zistenie úplného a presného stavu veci je základným predpokladom zákonnosti a správnosti rozhodnutia správneho orgánu. K hodnoteniu dôkazov je možné pristúpiť len po tom, ak boli vykonané všetky úkony s cieľom odstrániť existujúce rozpory v dôkazoch. Je očividné, že tento rozpor vo výpovediach hliadky a mňa ako obvineného odstránený nebol.
	Mám za to, že správny orgán vo svojom rozhodovaní nevychádzal z dôkazov, ktoré by dostatočne objektívne a nespochybniteľne preukázali, že priestupok bol spáchaný tak, ako mi je to kladené za vinu. Som toho názoru, že správny orgán vychádzal výlučne z tvrdení príslušnikov PZ, ktorí daný priestupok na mieste zdokumentovali a povýšil ich výpoveď nad moju. 
Na záver prikladám citáciu z rozsudku č. 10 Sžd/7/2013 zo dňa 26. júna 2013 v ktorom Najvyšší súd Slovenskej republiky konštatoval: „Dôkazy - obsah výpovede žalobcu a opakované tvrdenia o jeho nevine majú totiž pre odvolací súd rovnakú dôkaznú silu, ako tvrdenia príslušníkov polície o tom, že videli žalobcu prejsť a nerešpektovať značku Stoj, daj prednosť v jazde! Napriek nedostatku finančných prostriedkov policajného zboru na nákup techniky - napríklad kamier - nesmie byť na ujmu objektívnosti zistenia skutkového stavu v priestupkovom konaní, aby dve skupiny rovnocenných dôkazov boli hodnotené v prospech jednej len preto, že ide o dôkaz produkovaný orgánom objasňujúcim priestupok, ktorý z titulu postavenia v pozícii orgánu štátu musí byť považovaný za neomylný a nespochybniteľný."
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

...bez ohľadu na to v KOHO prospech svedčia.
STomko
King
King

Aj tak sa da. Opravil som.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Ja by som tuto cast uplne vymazal a miesto toho dal bodku na zaver vety: ", kde sa píše: “Vzhľadom na skutočnosť, že hliadka polície zistila a riadne zadokumentovala priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky z dôvodu plnenia si povinnosti uloženými zákonom, správny orgán nemá pochybnosť o tom, že sa obvinený dopustil uvedeného priestupku.”"

Ak tam chces nieco dat, tak by som to zaklincoval niecim v takejto podobe: Na záver prikladám citáciu z rozsudku č. 10 Sžd/7/2013 zo dňa 26. júna 2013 v ktorom Najvyšší súd Slovenskej republiky konštatoval: „Dôkazy - obsah výpovede žalobcu a opakované tvrdenia o jeho nevine majú totiž pre odvolací súd rovnakú dôkaznú silu, ako tvrdenia príslušníkov polície o tom, že videli žalobcu prejsť a nerešpektovať značku Stoj, daj prednosť v jazde! Napriek nedostatku finančných prostriedkov policajného zboru na nákup techniky - napríklad kamier - nesmie byť na ujmu objektívnosti zistenia skutkového stavu v priestupkovom konaní, aby dve skupiny rovnocenných dôkazov boli hodnotené v prospech jednej len preto, že ide o dôkaz produkovaný orgánom objasňujúcim priestupok, ktorý z titulu postavenia v pozícii orgánu štátu musí byť považovaný za neomylný a nespochybniteľný."

Neviem co nasleduje po odpore, zrejme by malo prist na spravne konanie. A tam musi spravny organ ukazat dokazy. A ich jedinym dokazom je vypoved a zapisnica dvoch policajtov z miesta, co vsak podla tohto clanku nie je dostacujucich dokaz: https://www.najpravo.sk/clanky/preco-je ... nania.html Chod do toho, bojuj, daj to na sud. V najhorsom dame skladacku na pravne sluzby a poplatky :)
STomko
King
King

Tak som to upravil, doplnil co si napisal. To sa mi celkom hodilo. Vyssie som dal upravenu verziu.
Dnes to odide postou, dam vediet ako to bude pokracovat.
kinjeril
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa kinjeril »

https://www.facebook.com/policiaslovaki ... 424307905/
Je tam na tej stopke nejake doplnujuce znacenie?
STomko
King
King

Nie, je to klasicka STOPka, bez vodorovneho znacenia STOP na ceste. A stal som tak ci tak prvy v poradi.

//autoeditácia príspevku (29 Nov 2019, 10:51)
//Tak update - dnes mi prisilo domov "upovedomenie o vykonani vysluchu svedkov". A teda ze mi ako ucastnikovi konania oznamuju, ze spravny organ Oddelenia bezpecnosti cestnej premavky ODI ORPZ v Malackach vykona vysluch svedkov ktori dokumentovali ten priestupok, s tym ze su tam obaja policajti, ich mena, a ze su predvolani na 9.12.2019

Som zvedavy co z toho bude - v pripade ak budu nadalej oni tvrdit ze som nezastavil, tak aby to neskoncilo tak ze znova rozhodnu o mne bezo mna, a ze ich nejaky argument, ze vypoved policajtov nema vacsiu vahu, alebo ze musia mat objektivny dokaz, nebude zaujimat a jedina cesta bude ta sudna. No, uvidime.
yoggy
Addict
Addict

Príspevok od používateľa yoggy »

https://www.facebook.com/maco.medved/vi ... MzMzM2NzQ/

ajeje. Ved preco nepredbiehat cez dvojitu plnu ciaru a rovno pred policajtami :D o tom, ze ten pred nim sa vliekol ako slimak asi netreba hovorit. :roll:
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Mal zastavit oboch. Bezdovodne pomala jazda je tiez priestupok. Sice on asi isiel pomaly pretoze videl tych policajtov :D Ale aj pomala jazda neospravedlnuje predbehnutie cez dvojitu plnu.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Nie som si isty, ze ci sa da hovorit o bezdovodne pomalej jazdy. Je v v Martine od Sucian. Cize najskor ide clovek po dialnici 130, potom zbehne na vypadovku kde je 90, hned za tym je 70, potom v obci 50 km/h, pricom ma pocit, ze sa auta pred nim vlecu. Takze chcel ist asi svojich 70 a proste ho ukazkovo obehol. Meraju tam pravidelne pocas dna, presne na tom istom mieste, nachytaju aj kopu domacich vodicov. V noci tam ale meraju len ojedinele, aj to opacny smer od Ziliny. Takze v noci tam bezne auta jazdia 70-80 km/h.
STomko
King
King

STomko napísal:Nie, je to klasicka STOPka, bez vodorovneho znacenia STOP na ceste. A stal som tak ci tak prvy v poradi.

//autoeditácia príspevku (29 Nov 2019, 10:51)
//Tak update - dnes mi prisilo domov "upovedomenie o vykonani vysluchu svedkov". A teda ze mi ako ucastnikovi konania oznamuju, ze spravny organ Oddelenia bezpecnosti cestnej premavky ODI ORPZ v Malackach vykona vysluch svedkov ktori dokumentovali ten priestupok, s tym ze su tam obaja policajti, ich mena, a ze su predvolani na 9.12.2019

Som zvedavy co z toho bude - v pripade ak budu nadalej oni tvrdit ze som nezastavil, tak aby to neskoncilo tak ze znova rozhodnu o mne bezo mna, a ze ich nejaky argument, ze vypoved policajtov nema vacsiu vahu, alebo ze musia mat objektivny dokaz, nebude zaujimat a jedina cesta bude ta sudna. No, uvidime.
Tak dnes som bol osobne v Malackach podat vypoved. Prestudoval som si spis, vratane vypovedi policajtov. Ich vypovede boli +- ctrl-c ctrl-v, s dolezitou poslednou vetou, kde obaja zhodne tvrdia ze sa snazili zabezpecit nejaky videozaznam ktory by priestupok zaznamenal, ale na danom mieste nie je kamera ktora by dane miesto zachytavala a ich vozidlo NIE JE VYBAVENE kamerovym systemom.
Potom som povedal som to co som uz povedal aj predtym, ze som si isty ze som zastavil, aj preto ze na hlavnej boli auta do kt. by som nabural keby som nezastavil, atd.

Poslal ma na chodbu, kym to spise. O 30 minut si ma zavolal, ze teda je to tak ako je, objektivny dokaz neexistuje, ze su len vypovede, a teda moje tvrdenia odmieta a priklana sa na ich stranu, lebo je to vypoved policajta. Namietky z mojej strany nepomohli, jednoducho tak to je.

Napisal som ze sa nevzdavam moznosti odvolat, jeho rozhodnutie odklepne nejaky organ, potom mi to poslu domov a do 15 dni sa mozem odvolat na 2. stupen. A urcite sa odvolam, uz len pre tuto ich tupost. Ked som mu povedal, ze nechapem, preco konanie nezastavi ked nie su objektivne dokazy, povedal len znova, ze tak to je. su tu vypovede policajtov, a tu moju uplne ale uplne odignoroval.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

podla mna v pohode,
reagoval si dobre a uvidis ako rozhodne 2. stupen
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Vtipne na tom je to, ze ak sa neodvolas tak okrem pokuty mozno budes musiet zaplatit aj spravnemu organu za toto ich riesenie. Ale ked sa ukaze ze ty si nevinny tak si len stratil cas a oni su z obliga.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

a usetril za pokutu :D
STomko
King
King

Ved dnes mi uz ponukali zaplatit 50 pokutu +16€ trovy konania....dakujem, neprosim :-D
STomko
King
King

Tak mi pred par dnami doslo oznamenie, ze to teda postupili na krajsky DI do Bratislavy. Cakam dalej.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Toto nemáš šancu prehrať, keďže už aj samotní policajti, ktorí dokumentovali tvoj priestupok, priznali, že to nemajú zachytené na videozázname. A tvrdenie policajta nemá väčšiu dôveryhodnosť ako tvoje tvrdenie.

Inak ak by si to po ukončení celého riadenia v tvoj prospech chcel pohnať ďalej, tak si myslím, že by mohlo stáť za to požadovať náhradu minimálne za ušlý zisk, keďže predpokladám, že si tam musel jazdiť na podanie vysvetlenia v štandardnom pracovnom čase. To by ich mohlo donútiť sa zamyslieť nad tým, či je vhodné takýmto spôsobom naďalej šikanovať vodičov.

/BTW, síce je to české fórum, ale dá sa tam nájsť kopec dobrých rád, ktoré si myslím, že sa dajú využiť aj pri správnom konaní v SR - https://www.30kmh.cz/
STomko
King
King

Aj som zabudol napisat update. Doslo rozhodnutie z kraja. Rozhodnutie zrusuju a vracaju to spat na okres na nove prejednanie a rozhodnutie. Dovod je vsak iny - ulozili mi pokutu podla nespravneho paragrafu. K dovodom, ktore som uvadzal (ze teda moja vina nie je objektivne dokazana) len konstatovali, ze sa k nim zatial vyjadrovat nebudu:

"Vzhladom k tomu, ze pri preskumavani napadnuteho rozhodnutia bolo zistene, ze spravny organ I. stupna nepostupoval v sulade s predpismi procesneho prava, pricom bude potrebne vo veci opatovne rozhodnut, odvolaci organ sa nebude blizsie vyjadrovat k dovodom uvadzanym v odvolani ucastnikom konania.
Ulohou spravneho organu I. stupna bude opatovne rozhodnut vo veci a pri rozhodovani postupovat v sulade so spravnym poriadkom ako aj so zakonom c. 372/1990Zb o priestupkoch v zneni neskorsich predpisov platneho a ucinneho v case spachania skutku"

Takze cely kolotoc sa rozbehne odznova.
Napísať odpoveď