Automotive education

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Automotive education

Príspevok od používateľa wladas »

Nemyslel som len tie zlomkosekundove situacie.
Spixy
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Spixy »

starysomar napísal:Čím viac takých vychytávok, tým menej zručnosti a citu v riadení. Viac nehôd, spôsobených spoliehaním sa na všemocnú techniku, "perfektné" autá, gumy.
ale štatistiky vôbec neukazujú zvýšený počet nehôd
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Iste? Štatistiky polície, poisťovní vypovedajú o inom:

https://bit.ly/2YrQoAB

https://www.aktuality.sk/clanok/606160/ ... a-trening/

"V roku 2016 spôsobila kategória vodičov vlastniacich vodičské oprávnenie 0 až 5 rokov 2497 nehôd. To je dvakrát viac než vodiči vlastniaci vodičské oprávnenie 6 až 10 rokov a mnohonásobne viac než vodiči, ktorí vodičské oprávnenie vlastnia viac ako 41 rokov."

atd...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

tu sa nebavime o veku ale o pocte nehod a ten ma klesajucu tendenciu a je to hlavne kvoli tomu, ze auta maju rozne bezpcenostne ficurky

https://www.minv.sk/swift_data/source/p ... 20def..pdf
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Presne tak. Pleties jablka s hruskami. To ze mladi soplaci maju viac nehod nez skuseni vodici si predsa neodporuje s faktom, ze asistenti v autach znizuju celkovu nehodovost.
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

starysomar napísal:Iste? Štatistiky polície, poisťovní vypovedajú o inom:

https://bit.ly/2YrQoAB

https://www.aktuality.sk/clanok/606160/ ... a-trening/

"V roku 2016 spôsobila kategória vodičov vlastniacich vodičské oprávnenie 0 až 5 rokov 2497 nehôd. To je dvakrát viac než vodiči vlastniaci vodičské oprávnenie 6 až 10 rokov a mnohonásobne viac než vodiči, ktorí vodičské oprávnenie vlastnia viac ako 41 rokov."

atd...
Lebo v kategórii 0 - 5 rokov majú všetci najnovšie autá, však? Vôbec nie staré octavie bez akýchkoľvek systémov.... :roll:
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Vlastne máš pravdu :)
TK1991
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa TK1991 »

Zdravim, dnes pri cakani pred nakupnym centrom som vypol auto a nechal som bezat vetranie a radio. Bolo to asi 10 minut. Po tom co som chcel nastartovat som zistil ze bateria je uplne vybita.

Prisiel kamos nech mi to nahodi a prepojil som startovacie kable tym sposobom ze plus na plus. Do nabitej baterie som zapojil minus a druhy koniec na kostru auta s vybitou bateriou. Robil som to tak aj v minulosti a fungovalo. Je to tak vlastne aj v navode. Cakali sme nejaky cas a auto nie a nie nahodit.

Isiel okolo nejaky pan a ponukol sa ze pomoze. Vyskusal nastartovat a vravi ze bateria je kompletne vystavena. Pripojil minus aj do vybitej baterie, otocil klucom a auto okamzite nastartovalo no v okamziku bezal odpojit kable. Dost ponahlal tak som ho neotravoval otazkami ale rad by som pichopil co sa tam dialo.

1. Je normalne ze po tak kratkej dobe vystavim bateriu alebo je cas na vymenu?

2. Preco ke v navode ze minus do vybitej baterie nemam pripajat a on to spravil s tym ze bezal to okamzite vyhodit? Mimochodom okamzite vyhodil plus z nabijanej baterie. Zohravalo to nejaku rolu?

Vopred dakujem za reakcie
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Cierny kabel na cierny, cerveny na cerveny. Ak ma bateria par rokov, tak noze byt uplne KO a ano, je to mozne aj bez priznakov, ze za 10min sa uplne vybila.
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

davam do pozoru stranku https://www.howacarworks.com kde sa postupne spusta video kurz v ktorom typek rozoberie a zas zlozi Mazdu mx5, pricom vysvetluje ako co funguje. Cele je to natocene v 4K a ked sa cely projekt spusti v decembri, bude tam aj plno detailnych animacii. Cele to stoji 22€ v early access, no niektore diely zverejnuju aj na youtube. Tu je mala ochutnavka:

Maju aj appku, kde sa daju jednotlive epizody stiahnut a niektore casti sa daju zobrazit v AR.
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa japaja »

neviem prečo , možno je to len môj subjektivny pocit ale častejšie si všimam že ľudom svieta svetla všade možne len nie na cestu , je to vadna parabola alebo cele svetlo na 90% aut alebo som si to až teraz začal všimať. Skôr je to prave svetlo daneho auta (zo strany vodica)
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

môže to byť aj zle založená žiarovka

vieš ono je dnes doba keď si ľudia nastavujú paraboly doma o garážové dvere podľa YouTube tak sa potom nečudujme, ja som bol zúfalý, moje auto svietilo na pi*u zvažoval som aj nové paraboly nakoniec som navštívil odborný servis kde mi len uložili nové hodnoty cez diagnostiku, stálo ma to 10€ a odteraz už do svetiel sám Sahat nikdy nebudem
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

jasne chapem lebo strašne rušivy eleemnt to je a pri xenonoch ani nehovorim to jak keby naschval te nove inteligentne fulld led neviem čo hovadiny svietili presne do auta :D
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

no to sú tie najlacnejšie 6 bodové či koľko ktoré nestíhajú vyrezavat
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Problem s novymi lowcost LED svetlometmi je ten, ze nemaju ostrekovace ani nivelaciu, takze je vysoka pravdepodobnost, ze budu zle nastavene. Navyse pri spinavych svetlometoch sa svetelny luc lame a moze vytvarat nebezpecne odlesky.

Dnes dostanes LED svetla aj do Fabie ale potom to bohuzial tak aj vyzera...
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

dnes mi suseda obisla auto svojim..
policajt mi vravel že pri plneni pzp mam možnosť si to uhradiť na vlastne naklady a sa to prerata v poistovni koľko dostanem financii na to <- pochopil som to spravne ?

inač ake mam možnosti na plnenie škody ? bude to preplatene z jej pzp v 100% ?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Bud to to preplatia servisu v plnej vyske, ktory ti to opravi. Alebo poslu peniaze tebe tzv. rozpoctom a teda odhadnu skodu, poslu ti peniaze a daj si to opravit sam, hoci aj u seba vo vlastnej garazi.
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

V plnej výške - platí to už pre všetky poisťovne? Pred 3 rokmi mi kooperativa ešte ponížila sumu plnenia o amortizáciu, preto sa pýtam.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

v plnej
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

mate nejakych cz/sk youtuberov co sledujete? ja uz nejaku dobu studujem videa o autach, motoroch, upravacha a kadecom. vsetko ale pozeram zahranicnych youtuberov. hoonigan, mightycarmods, donut media alebo chrisfix (ten paradne vysvetluje vsetky mozne opravy a upravy).

problem je ze sice sa z tych videi uz celkom vyznam do aut, ale absolutne netusim ako sa suciastky volaju po slovensky, hlavne rozne slangy a domace nazvy.
minule mi na youtube vyskocil Tvrdej Bob, ale to je zase uz trochu moc getho :D predstavoval by som si nieco ako chrisfixa, proste jedno video kde vymeni trebars predny podvozok a pekne to tam povysvetluje.
existuje take nieco?
Napísať odpoveď