Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 16 Jún 2019, 4:46

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 107 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku
Bez priatelky, 28. Relativne stastny. Ma to vyznam riesit?
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Príspevok Bez priatelky, 28. Relativne stastny. Ma to vyznam riesit?
Ahoj ludia,

mam taku delikatnu otazku s ktorou sa s kamaratmi nerozpravam (zatlkam), tak skusim tu.

Mam 28 a zatial som nemal priatelku - uplne vobec (ani len ruku som nedrzal), na SS/VS/po VS v praci.
Fyzicky stav: imo OK, BMI normalna vaha, imo OK tvar, pravidelne sporty.
Dusevny stav: tiez si myslim ze OK ale kto vie :). Akurat dost velka uzkost rozpravat sa so zenami.

Robim vo firme v zahranici ktora odmenuje/vyzaduje vela. Mam dojem ze mi nieco chyba, ale skoro vzdy doteraz bol fokus riesit to materialne (lepsie plateny job, lepsi byt, viac domacich okrasnych rastlin :smt007, viac meditacie/behu/automatizacie domacnosti etc). Momentalne som pomerne nestastny znova, moj prvy napad bol vyriesit to zmenenim jobu/zvysenim platu, co si myslim ze je docasne nerealne (myslim ze uz teraz som nadhodnoteny mierne vzhladom na vek/expy)). Ale dost o tomto.

Nikdy som si nemyslel ze budem potrebovat priatelku ale niekedy rozmyslam ci ten sucasny kolotoc mi "privedie" radost, a o to viac ak je pes zakopany v tom ze moja ne-radost je podvedome koli tomu ze nemam priatelku. Avsak v denno dennej interakci do kontaktu so zenami neprichadzam - vo firme je ich menej ako 5%, a okrem spominanych hobby von moc nechodim (moja posledna diskoteka bola presne 13 rokov dozadu)

Nie som nestastny ale nepovedal by som o sebe ze som uplne spokojny. Tym ze som priatelku nikdy nemal vzdy som svoju "pomerne malu ne-radost" projektoval do prace alebo optimalizacie domacnosti.

Takze otazky pre tunajsie osadenstvo:

- Ma vyznam zacat cely kolotoc randenia ak je clovek stastny sam na 80-85%?
- Zvysil vam vztah radost zo zivota, ked zaratate vsetky +/- (nezabudnite na -)
- Ti co ostali sami do 30, 35+ (alebo neskor ak ste tu) - lutujete ze ste sami?

06 Aug 2018, 0:55
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Bez priatelky, 28. Relativne stastny. Ma to vyznam riesi
Pokial ti to svojom sposobom vyhovuje, tak to menit nemusis. Zenu musis hladat aj inde ako na pracovisku, kludne inde ako na diskoteke. Mozno mi neuveris, ale su vsade okolo teba - obchode, v autobuse, v kaviarni, behaju von, cvicia v posilke, jazdia na aute. Skus sa mozno popozerat viac okolo seba.

Kazdemi robi radost nieco ine. Niekomu nove hodinky, niekomu dobra kava, niekomu macka co mnauci na gauci, niekomu nove oblecenie, niekomu pekne auto a niekomu zena s ktorou zdiela zazitky, problemy, city a i. Sam som z tych, ktory ma po materialnej stranke vsetko - ci je to dobre auto, slusny bicykel, vela parov topanok co ano nenosim, oblecenia visc ako v zenskom satniku, kopu IT vybavenia a to aj zbytocnosti, ktore nevyuzivam. Mam kamaratov, mnoho kontaktov, precestoval som vela krajin. Mnoho ludi by mohlo zavidiet. Ale to su vsetko asi len veci po materialnej stranke + kamarati. Aj tak sa vsak teraz necitim stastny. Momentalne som vsak bez zeny a uprimne, chyba mi to. Zdielat s niekym spolocny cas a spolocne chvile, spolocne zazitky, prejst cez dobre aj zle veci. Netlacim sa vsak umelo a silou mocou so niecoho, len aby bolo, skor tomu davam volny priebeh.

06 Aug 2018, 1:36
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

@hekker Vdaka za tvoju skusenost! Presne tejto odpovede som sa bal :|.

06 Aug 2018, 1:41
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Preco si sa bal? To, ze moje vztahy trvali vzdy par rokov, tak si clovek na to zvykol a vnima to inak ako to vnimas ty. Ty by si bol tiez smutny, ak by som ti odpojil automatizaciu a prestahoval ta do low costoveho bytu. Mozno som dal hlupe prirovnanie, ale chyba mi nieco na co som bol zvyknuty (ak to mozem takto hlupo napisat).

06 Aug 2018, 1:47
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Tak su 2 moznosti:
1) Potreba mat priatelku je vryta do muzskej mysle (v hardware-ovom zmysle) - jednoducho 99.9+% muzov nebude stastnych samo o sebe
2) Chyba ti nieco na co si si zvykol co bolo super

Moj dojem bol ze tvoja odpoved bola kombinacia 1)+2) aj ked si povedal len 2). Pretoze ak 1) plati tak potom aj clovek co si na to nikdy nezvykol po tom bude (aspon podvedome) tuzit. Ja tym ze som zatial priatelku nemal tak mi tie veci nechybaju (snad davam zmysel :) )

Existuje dalsia varianta a to ze 80-85% stastia je dosiahnutelny strop pre vacsinu ludi vratane mna :( A teda ze priatelka mozno prida 20 tu ale zoberie 18 inde (e.g. moj vecerny klud dnes bude nahradeny trapenim sa ako myslela frazu X pocas Y). Teda ze utrpenie sa da vymienat/sachovat ale neda sa eliminovat.

06 Aug 2018, 2:15
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

No, celkovo si myslím, že ak sa touto otázkou zaoberáš natoľko, že založíš tému, tak to má význam riešiť. Keby nemalo, proste by si sa tým v duchu nezaoberal.
Ono už len preto, že ako tvrdíš, že nemáš žiadne skúsenosti by zrejme padlo vhod vyskúšať čosi s nejakou ženou - tak budeš vedieť sám najlepšie posúdiť, či ti to do života čosi pridá alebo naopak, uberie :)

06 Aug 2018, 8:57
Profil  ICQ  
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Súhlasím s Muffim. Mňa tiež občas trochu štve, keď priateľka stále vymýšľa nejaké akcie, na ktoré chce spolu chodiť a nenechá ma namiesto toho sedieť celý deň doma a venovať sa nejakému vlastnému sebavzdelávaniu, ale v konečnom dôsledku som rád, že mám niekoho, s kým viem hodnotne tráviť čas a nemusím večer potom zaspávať v posteli sám a vyčítať si, na čo sú všetky materiálne veci, za ktorými sa aj ja pomerne dosť ženiem.

Keď som bol single, tak som miloval to, že som sa nikomu nemusel prispôsobovať a mal som plnú kontrolu nad tým, čo som chcel robiť a kam s kamošmi ísť cez víkend a pod. Stále mi tam ale niečo chýbalo a to bola práve tá žena v živote, s ktorou vieš zdieľať svoje radosti a starosti.

Na tvojom mieste by som skúsil začať aktívne vyhľadávať ženskú spoločnosť a našiel si aspoň polovážnu známosť. Nemusíte sa k sebe hneď nasťahovať, ale aspoň by si zistil, či ti trávenie času s polovičkou a častejšie prispôsobovanie sa spoločnému programu vyhovuje alebo nie. No a v neposlednej rade je určite lepšie sa venovať istým činnostiam vo dvojici ako sám (if you know what I mean) :D

06 Aug 2018, 9:47
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Concorde- ak ti chýba sex alebo si ho ešte nemal najdi si nejaku kamošku a mať snou aspon to. Priatelku si nehladaj, pokial nie si finančne zabezpečený tak si ju ani nehladaj. Ak chces len sex tak stací kamoška pre vsetko, ale dopredu si snou dohodnuť ze len sex a nic iné. Ak nebude suhlasiť tak nic snou nemať a hladat dalsiu. Ak si vo všetkom ostatnom štastný tak pohoda.

06 Aug 2018, 10:03
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Blastbit píše:
pokial nie si finančne zabezpečený tak si ju ani nehladaj

Tak tak. Priateľka je finančne náročná záležitosť. Zakaždým, keď sa ma niekto opýta, prečo si nehľadám priateľku, dám zakaždým rovnakú odpoveď: nezarábam toľko, aby som si ju mohol dovoliť.

06 Aug 2018, 11:51
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Terepin, to je len hlúpa výhovorka. Najskôr hľadáš v zlých kruhoch. Väčšina báb je normálnych, tzn. že neočakávajú, že za ne budeš všetko platiť, ale vedia sa o seba postarať.

06 Aug 2018, 11:58
Profil  ICQ  
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ja tiež neviem, odkiaľ máte, že pri každej žene musí už mať človek dom, auto a neviem koľko núl na účte :D Existujú aj ženy, ktoré sa nerady cítia ako príživníčky a rozumejú tomu, že chlap nie je len chodiaca peňaženka.

06 Aug 2018, 12:03
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Toto je typická reakcia. Tu vôbec nejde o to, či daná žena je zlatokopka, alebo sa chce nechať platiť svojím priateľom. Toto je záležitosť číreho pragmatizmu. Treba si uvedomiť, že vo veku 31 sú priority niekde úplne inde, než povedzme pred desiatimi rokmi. Síce zarábam dosť na seba, no vzťah by priniesol výdavky navyše, ktoré by som jednoducho neutiahol. A dospelá žena si dvakrát rozmyslí, či sa dá dokopy s mužom, ktorý nebude schopný finančne utiahnuť spoločnú domácnosť, s ktorým si nebude môcť plánovať nákupy, či dovolenku. A to nevravím o rodine (ktorú i tak nechcem). Všetko stojí peniaze. Aj vzťah. A s mojím platom 650€ by som bol len finančná kotva, nič viac.

Pilifo píše:
Najskôr hľadáš v zlých kruhoch.

Ja v prvom rade hľadám v kruhoch, ktoré sa nachádzajú ďaleko za hranicami Slovenska. A v oboch prípadoch som našiel ženy, ktoré zarábali ešte menej, než ja. Pyrrhovo víťazstvo jak sviňa. :D

06 Aug 2018, 12:11
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Dotiahnes ich sem, spravia si nechtove studio a budu zarabat 10x jak ty :lol:

06 Aug 2018, 12:51
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

Ono vždy sa dá nájsť kompromis a proste to je hlavne o postoji, všetko ostatné sú také pridružené veci. A možno by malo zmysel riešiť lepšiu prácu, keď práve v tomto vidíš prvotný problém, hoci samozrejme to nie je čosi, čo sa lusknutím prsta zmení. Ja som ale toho názoru, že peniaze nie sú až takou prekážkou k vzťahu, ako sa mnohí nazdávajú a mnohé ženy sú schopné ba aj ochotné hradiť svoju časť výdavkov. Ono ja nie som ani bohatý, ani pekný atď., teda nikdy som sa necítil byť nič z toho a podarilo sa mi tiež si nájsť ženu, s ktorou som šťastný :)
A nemám pocit, že by odo mňa chcela alebo potrebovala, aby som na ňu míňal a som si istý, že keby som jej povedal, že ideme cez víkend nič nemíňať, nevadilo by jej to :) Aj keď to trvá relatívne krátko, takže je skoro vyvodzovať závery, len som chcel povedať, že také ženy sú.

06 Aug 2018, 12:52
Profil  ICQ  
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Presne tak som to myslel ako Terepin. Uz len zálezí na aký typ ženy chlap natrafí. Pri takej ktorá by kazdý den niekam šla len aby nebola doma s chlapom zavretá, aj taká vie pekne peniaze vyžmýkať aj na tých výletoch,podujatiach,.. atd. A ked to chlap s takou nechce stále absolvovat tak moze zacat byt protivná a uz je problem na svete. Hádka kvoli peniazom, resp jeden nechce tolko mínať a druhý chce.

06 Aug 2018, 13:05
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

Muffi píše:
Ono vždy sa dá nájsť kompromis a proste to je hlavne o postoji, všetko ostatné sú také pridružené veci. A možno by malo zmysel riešiť lepšiu prácu, keď práve v tomto vidíš prvotný problém, hoci samozrejme to nie je čosi, čo sa lusknutím prsta zmení. Ja som ale toho názoru, že peniaze nie sú až takou prekážkou k vzťahu, ako sa mnohí nazdávajú a mnohé ženy sú schopné ba aj ochotné hradiť svoju časť výdavkov. Ono ja nie som ani bohatý, ani pekný atď., teda nikdy som sa necítil byť nič z toho a podarilo sa mi tiež si nájsť ženu, s ktorou som šťastný :)
A nemám pocit, že by odo mňa chcela alebo potrebovala, aby som na ňu míňal a som si istý, že keby som jej povedal, že ideme cez víkend nič nemíňať, nevadilo by jej to :) Aj keď to trvá relatívne krátko, takže je skoro vyvodzovať závery, len som chcel povedať, že také ženy sú.

Ale jasné, že začať vzťah bez peňazí sa dá. No čím dlhšie bude trvať a čím serióznejším bude, tým viac si začnete uvedomovať, že financie akosi nesedia s výdavkami. Ako prajem ti, aby ti to vyšlo, no ja som z romantických predstáv o živote už vyrástol; všetko sa točí okolo peňazí.

06 Aug 2018, 13:07
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

No ja tiež nie som včerajší, ani ilúzie z romantických románov tiež nie a samozrejme si uvedomujem, že peniaze samozrejme ovplyvňujú život zo všetkého najviac. Žeby to bola neprekonateľná prekážka vo vzťahu, aj dlhodobom, to si nemyslím.

06 Aug 2018, 13:40
Profil  ICQ  
Guru wannabe
Guru wannabe
Obrázok užívateľa

No ja som nemohol ani len navštíviť čo i len jednu z dvoch, ehm, záujemkýň. Len cesta tam by ma vyšla na stovky eur. A to by bola len cesta. Do toho nezerátavám ešte samotný pobyt. To by musel zarábať dve tisícky v čistom. :D

//autoeditácia príspevku (06 Aug 2018, 14:21)
Concorde píše:
- Ma vyznam zacat cely kolotoc randenia ak je clovek stastny sam na 80-85%?

Treba si položiť otázku, či ti to za to stojí. Randenie nie je len kopa srandy. Je to drina.
Concorde píše:
- Ti co ostali sami do 30, 35+ (alebo neskor ak ste tu) - lutujete ze ste sami?

Aj trochu hej, ale zakaždým, keď sa cítim osamelý, tak si pripomeniem, čo by odnášalo byť vo vzťahu a rázom má ta osamelosť prejde. Ja som v prvom rade samotár a pri predstave, že by som musel mať 24/7 pohotovostnú službu na mobile/internete, aby som jej promptne odpísal zakaždým, keď sa bude chcieť zhovárať, mi behá mráz po chrbte.

06 Aug 2018, 13:48
Amateur
Amateur
Obrázok užívateľa

Tak $$ problematiku az tak neriesim. Ale cakal by som ze vsetky esencialne vydaje by sli napr 60/40 ja ona. Typu zariadime ucet s budgetom 2k a ideme 1200/800.

Co ma skor zaujima - ocividne mi usiel vlak vtedy kedy randit bolo jednoduche. Momentalne mi ako tak funguje denno denna rutina co ma tesi (ale nechava mi to tak 6-7h cisteho casu denne co je luxus). Kedze potrebujem kazdy den 4+ hodin sam pre seba (som samotar) neviem ci vobec chcem organizovat randenie :). Osobne som sa po 2 rokoch zbavil spolubyvajucich (najom v Londyne je ciste zlo) a ten klud je dusu-regenerujuci haha. Dlho som si myslel ze tento klud a kontrola nad vsetkym je svaty gral -a je- akurat cloveka potom zacnu napadat vseliake myslienky.

Nuz, nebol by to prvy krat co som sa snazil zlepsit svoju situaciu a vykopal som si tym masivnu jamu. Takze mozno je to fakt o tom byt spokojny s 80% a prestavat rozmyslat nad tym "co ak by bolo inak" ... Mna by hlavne zaujimalo ci o tomto da rozhodnut bez randenia/hladania zien, co ja viem (trepnem teraz mozno) ist za nejakym specifickym terapeutom, vyplnit 1000 otazkovy dotaznik, pokecat a on potom povie "dobre ti radim, zenu si nehladaj" haha :D

06 Aug 2018, 14:44
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Nie je najjednoduchsie nainstalovat Tinder?

06 Aug 2018, 14:58
Profil  Twitter  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 107 ]  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia