Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
vauxhall
Medium Expert
Medium Expert

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa vauxhall »

Ahojte chcel by som sa spýtat co si myslite o aute skoda yeti ? mam na mysli model z rokou 2009 - 2010 este s tymi okruhlymi svetlami oplati sa ? resp ake mate na nu nazor
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ako to myslis ci sa oplati? ukaz konkretny inzerat a budeme to vediet lepsie zhodnotit
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

predaval som auto, buducemu majitelovi som dal splnomocnenie, vsetky doklady a kluce. viem si nejako overit ci uz je prepisane? respektive mozem byt este ja pravne zodpovedny za cokolvek co sa udeje s autom?

followup otazka, ako je to teda teraz s kupou auta v zahranici? platim nieco naviac (okrem prekladu papierov) ako by som platil pri prepise auta kupeneho na slovensku? mam celkom konkretne auto vytipovane a aktualne ich vela nie je na slovensku, tak rozmyslam ze by som skocil za hranice do rakuska.
kukiak
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kukiak »

Mal dat splnomocnenie on tebe a ty si to mal len cez slovensko.sk priamo nanho prepisat nie?
aacid
Addict
Addict

nie, splnomocnenie som daj ja jemu aby som nemusel ja nic vybavovat.
mozno som zabudol poznamenat ze som ho nakoniec predal AAA (uprimne som zo zaciatku s nimi nechcel ani komunikovat, ale nakoniec ponukli tolko kolko som chcel a boli rychli).
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

Netuším, či sa to dá spraviť aj online, ale ak pôjdeš osobne na DI, tak môžeš požiadať o výpis áut, ktoré sú na teba prihlásené, takže to vieš zistiť týmto spôsobom.
aacid
Addict
Addict

ok, dik.

a s tou kupou auta zo zahranicia? ako to citam kadetade tak to stale nechapem.
Peter_Retep
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Peter_Retep »

Zdarec chlapi. Žena chce nejaké auto. Podmienky kombi alebo niečo s veľkým kufrom nech tam vie nacpat kočík, benzín, cena tak do 5000 až 6000 € ( s tým sa dá hýbať podľa ponuky). Absolútne netuším čo v takejto kategórii. Vďaka za rady.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

aacid
Addict
Addict

tak finalne kupujem auto a napriek tomu ze to ma byt auto na zabavu pre mna a teda aj vyberanie by mala byt zabava tak mam pocit ze je to velmi komplikovane.

poziadavky:
- zabavne auto, na nic konkretne, proste nieco co bude radost soferovat, do coho budem moct sadnut po tazkom dni a prevetrat hlavu
- budem v tom asi obcas vozit dieta, takze musi mat zadny rad sedadiel, ziadna extra starina (idealne 2000+ a isofix) a ziaden zavodny special vykuchany
- cena 5 tisic, ale ratam s tym ze do toho este bude treba investovat, takze radsej menej
- najlepsie niekde v okoli, behat do nemecka, vybavovat prepis po nemecky, to sa mi moc nechce

povodne som pozeral iba e46ky, v hlave som mal predstavu 328 alebo 330, zadny nahon, obcasne sa posmykat. len do tych 5 tisic ich vela neni, bud su to automaty alebo sroty (vcera som bol na jedno pozriet, podla inzeratu vypadalo super, ale po skusobnej jazde sme odtial utekali)
tak som zacal pozerat aj ine auta, a uz sa mi to komplikuje.
aktualne mam vyber:
mazda 6 mps - co citam tak vraj dobre auto, sice tahsie, ale zase vykonu ma dost, len stale netusim kde je ten hacik ze je take lacne.
corolla 1.8 ts - toto sa mi pozdava, malicke, vykonne, nenapadne
astra gtc - papierovo dobre, aj zvladovo celkom pekne ale nejak sa neviem moc docitat o tomto modeli toho vela
seat leon cupra - vraj je to taky golf gti, ale nejak nemam moc doveru k seatu
e46 328i - toto mam este v plane ist pozriet, sice automat, ale inak presne co som chcel, a hadam predne sklo ma nebude vela stat vymena

pozeral som focus mk2 st, golf gti, nejake audi s3 tam bolo, mazdu 3 mps, aj nejake imprezy, ale to je vsetko bud 5 tisic alebo kusok nad a bojim sa ze by som bol po mesiaci prekvapeny kolko este treba investovat do auta. radsej by som proste mal tisicku v rezerve a nieco dorobil ked bude treba.

co by ste mi z toho poradili? napada vas nieco ine este?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

mondeo st220?
budem mat na predaj aj mondeo 2.5t, ktore ma nieco vyse 220 koni
pripadne ti tam este chyba jednotkove Audi TT, ktore by som urcite zahrnul do vyberu. Pozitok z jazdy niekde uplne inde ako u corolly, astry ci MPS (tu by som nepozeral vobec byt tebou, zivotnost je velmi otazna)
aacid
Addict
Addict

hmm, mondeo vypada celkom dobre, ale nastava otazka ze ked 4 dverovy saloon tak preco nie radsej e46 kde budem mat aj ten zadny nahon. ta mazda ma zaujala len preto ze ma vysoky vykon a 4x4. inak by som dal prednost niecomu mensiemu.

audi tt som ozaj ani nepozeral, ani neviem preco, to je proste auto pre zeny :D ale teraz pozeram ze vypada zaujimavo, ked sa prenesiem cez to ze sa mi budu ludia smiat na semaforoch :D

vdaka za rady. ked konecne prestane prsat tak chcem ist pozriet jeden focus st do petrzalky, ci stiahnem cenu, potom tu 328 s rozbitym celnym.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

teraz je par focusov st na predaj aj na fordklube (FCB) kde je velka sanca ze nekupis vergel.
TT prvej generacie ma kolega, ktory don za 3-4 roky nasypal takych 10k na zvysenie vykonu. Teraz je to celkom masina a zene by som to soferovat nedal :D
rank
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa rank »

Ja len k aacidovi mal som seat leon, ktory som nabural potom mazdu 323 kde sa pokazila spojka aj rucna brzda nasledne som kupil mazdu 6 ta mi zase cela zhrdzavela a teraz mam toyotu corollu a uz 5 rokov najspolahlivejsie auto, ktore som v zivote kupil :D ale ked sa chces chces vyburit tak to co ti ponukal forda aby to malo grady :twisted:
aacid
Addict
Addict

https://www.autobazar.eu/audi-a3-sportb ... 03919.html

Co tato a3? Nejak podozrivo lacna... A je to AAA, ale nebyt AAA, kde je tam chytak?
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

ma 14 rokov a najazdenych 230k+ km, myslim, ze ta cena nijak nevybocuje zo standardu
mato55002
Expert
Expert

Príspevok od používateľa mato55002 »

Keď im zavoláš tak ti povedia že je predané a ponúknu ti úplne iné auto hlavne aby si sa zastavil [emoji3] Vždy keď tam maju inzerát na dosť lacné auto tak aby neexistuje, je to len aby si prišiel. Keď som pred pár rokmi skúsil AAA tak v inzeráte mali niekoľko passatov za 7000 a v skutočnosti mali najlacnejší za 9000 ešte som to ukazoval predajcovi a robil sa že o ničom nevie [emoji3] a samozrejme boli tam tie inzeráty ešte minimálne dva mesiace a nikto ich nevymazal.

A nad golfom GTi si nerozmýšľal ? https://auto.bazos.sk/inzerat/112935563 ... 20tfsi.php

Odoslané z Mi A3 pomocou Tapatalku
aacid
Addict
Addict

bolo to inak skoro presne tak. zavolal som, podla inzeratu malo byt v nitre, teraz je vraj v presove a je rezervovane a uz sa vypytovala co hladam a co by mi mohla ponuknut.

GTI nie je vobec zle auto, ale je to tak trochu nuda. a ked uz nie zadny nahon, tak by som aspon 4x4 chcel.
zajtra idem pozriet jedno TTcko, cim dalej tym viac sa mi to pozdava, sice je to proste zenske auto, ale ak sa cez to prenesiem tak je to idealka. hadam sa podari.

//autoeditácia príspevku (23 Jún 2020, 15:09)
bol som dnes pozriet to TTcko. na jednej strane super, nacipovane, ma to super zvuk, typek je mechanik a vypada to ze sa o neho staral. vraj by ho ani nepredaval ale kupil z370ku a potrebuje vrazit peniaze do nej.

jazdil som iba chvilu, zdalo sa mi ze strasne plava, ale ze by mi k nemu prihodil nastavitelny sportovy podvozok (coilovers) ktory kupil ale nestihol namontovat.
neviem ci nebolo nahodou burane, zda sa mi ze kapota uplne nelicovala, ale tvrdil ze ked ju davali dole a spat tak ju mozno len nakrivo dali.
stk-cka konci o 2 mesiace a tvrdi ze mechanicky by nemal byt problem ale ze tam ma nejaky neviem aky katalizator a nevie ci to prejde cez EK. ale ze ak tam pridem s rozohriatym motorom tak by som mal byt ok :D

proste ako to tu teraz pisem tak sa cim dalej tym viac presviedcam ze "ruky prec". lenze sa bojim ze takto to bude s kazdym autom v takej cenovej kategorii. v istom momente sa budem musiet rozhodnut ci to risknut a dufat ze ziadny problem nebude alebo neriskovat a rovno sa na kupu auta vysrat.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Skus sa s nim dohodnut nech on urobi STK+EK (ako mechanik by mohol mat znamosti) a priplatis mu za to 200-300 €. Bez toho by som ho nebral, ked to ma nacipovane a do toho problem s katalyzatorom tak bez znamosti asi cez EK neprejde.
Ci bolo burane je pri tejto cene a veku viacmenej irelevantne, za bezchybny kus by si musel priplatit viac. Skus si overit ako dlho ma PZP na https://ws.skp.sk/pvia/poistovatel.xhtml?lang=sk
Ak ho ma kratko tak je mozne ze kupil naschval nejaky crep a ako mechanik ho dal lacno dokopy.
Bol to tento kus? https://www.autobazar.eu/audi-tt-18-t-id16917480.html
aacid
Addict
Addict

bol to tento:
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 9481482852

skusim sa s nim dohodnut co by chcel za tu stk/ek a nainstalovanie toho podvozku. co som videl videa a rozpraval sa so znamym tak audi tt by mala byt prijemna plynula jazda. chapem ze teraz tam ma nejake skratene pruzenie ale triaslo to a plavalo moc.

//autoeditácia príspevku (23 Jún 2020, 20:23)
tu co si linkoval by som chcel ist pozriet zajtra, minimalne na porovnanie.
Napísať odpoveď