Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa guess.whoo »

TT-cko by urcite nemalo na ceste plavat...ako pise Gothar - za tu cenu nekupis ziadnu lestenku z tohto segmentu. budes musiet urobit kompromis..a aj keby bolo burane a dobre urobene aky bude rozdiel?
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

len co ak bolo burane a zle urobene?

to ze budem robit kompromisy si uvedomujem, akurat si ale zacinam uvedomovat ze ich musim zacat robit na opacnej strane. nehladat silou mocou co najvacsie delo v pochybnom stave, ale radsej hladat dobry stav a trochu triezvejsie auto.

dostal som ponuku na ibizu cupru, rocnit 2004. cerstvo dovezena zo svajciarska. celkom sa mi pozdava, pojdem ju pozriet nazivo.

este som pozeral mini cooper s, sice zena sa hned vyjadrila ze to by sa jej pacilo, ale nie som si uplne isty poruchovostou... pocul som rozne nazory.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Plavanie mozu sposobovat aj stare pneumatiky, nepozeral si na nich rok vyroby? Ale radsej pozri viac kusov a nieco dobre urcite najdes.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

urobis kompromis, kupis nejaku slabsiu vec bez charakteru a nebude ta bavit...ked uz ides kupovat nieco taketo tak si vyhliadni presny model a sleduj inzeraty u nas, CR, HU a netlac na pilu, neoplaca sa to.
Ak mas SPZ toho TT tak si zaplat 15€ a ziskas vsetky dostupne info na overenie-vozidla
Ninx
Star
Star

Príspevok od používateľa Ninx »

ahojte, zhanam auto pre mamu na cestu mestom do roboty (10km tam, 10km spat) v cene max 3500. Co sa tyka vybavy, tak jedina uzitocna vec by bola klimatizacia (aj ked nie je podmienkou), inak ide primarne o spolahlivost, respektive o nizku cenu nahradnych dielov. Napadlo mi ist cestou fabia 1/polo iv s nizkym najazdom, no som otvoreny hocicomu. Nejake napady?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

tam je to skoro jedno co kupis..skus sa poobzerat aj po civicu
zdravotnik
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa zdravotnik »

Ešte poprípade Corolla E12/Auris
vauxhall
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa vauxhall »

Caute premyslam o kupe mojho prveho auta a hlavne sa na nom budem zo 70 percent vozit sam resp 2ja chcel by som ho vyuzivat na odvoz do prace co denne by robilo cca 35 KM a sem tam nejaky ten vecsi nakup a raz za cas mozno 1 - 2 krat nejaky ten vylet po okoli atd
narazil som an tento inzerat a chcem sa s vami poradit ci sa mi to oplati kupit resp za kazde dalsie rady vam dakujem

http://www.zauto.sk/ponuka?a%5Bview%5D= ... D=20790895
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

urcite posluzi, ale je to suche a nudne auto :D

inak ak by ste niekto chceli tak mam na predaj mondeo mk4 2.0 benzin 107kw s 217tkm kupene na SK v BB (vyhrievane sedacky, dazdovy, svetelny senzor, zadne PDC, sezonne obutie) zatial neinzerovane
aacid
Addict
Addict

bol som dnes pozriet toto: https://www.autobazar.eu/seat-ibiza-cup ... 66340.html

ozaj sa mi pacila, stav zodpoveda tomu ze bolo dovezene zo svajciarska, ziadna hrdza, ziadne domace opravy. trochu sa zahmlievaju svetla predne.
jedine co ma trapi ze pri istych otackach, ked som pustil plyn tak zacalo auto sebou trhat, nijak hrozne, ale bolo to citit. predajca tvrdi ze diagnostika nic neukazala, vsetko je ok a vraj je to proste tak, auto treba udrzovat v otackach.
neviem co si o tom mysliet, nebyt toho tak asi neriesim a beriem ho.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Ked je to trhanie jediny problem tak skus nejake Seat forum alebo FB skupinu a spytaj sa tam ci je to normalne.
aacid
Addict
Addict

tak chalan ze ked sa viezol domov tak sa mu zdalo ze to robi viac nez predtym, tak ze to rovno odviezol svojmu mechanikovi a ze zistili ze su to silentbloky na prevodovke.

asi ho kupim, zajtra ma este caka obhliadka hrdzavej e46ky a ak sa z toho nejakym zazrakom nevyklube perfektne auto, tak zoberiem ibizu. aj ked si myslim ze ju preplatim. nebudem ju mat asi na viac nez pol roka a pochybujem ze ju predam za to co kupim ale aspon mam z toho auta pocit ze ten pol rok prezije :D
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

neviem no..ak sa ti paci tak okej :) v mojich ociach uplne nezaujimave...nad niecim takymto si nerozmyslal?:
https://auto.bazos.sk/inzerat/113150668 ... 3-disi.php

mozno by si to stiahol na 5700 a to uz je iny level
aacid
Addict
Addict

Akoze 3ka mps super, ale tato konkretne je 1) cez budget 2) na prvy pohlad dost tyrana a 3) na opacnej strane slovenska (cely den zabity ist ju iba len pozriet).

A zase mpska sice ma 260 koni ale aj vazi mrte, ma ibiza 1100 kilo...
A ked som v nej sedel tak som si hovoril ze ten vykon akurat staci. Vyskusam, uzijem, naucim sa a potom mozem rozmyslat o niecom lepsom :)

Este si pisem s pankom co uvazuje ze preda svoj golf gti mk4. Je ozaj krasny (z fotiek) aj ked vypada byt dost upravovany. Len trochu vymysla ze ci ho vobec chce predat, tak uvidim. Mk4 je krasne auto a ten motor aj ked skoro rovnaky ako v ibize tak ma lepsie turbo a kovane piesty.
Penguin
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Penguin »

TA Ibiza bude mat urcite viac ako 165k a chalanko je z Topolcian,odtial by som si nekupil ani kolobezku.
aacid
Addict
Addict

Ta ibiza je este na svajciarskych znackach...

A ja predsudky voci konkretnym mestam nemam.

Inak vcera som bol pozriet e46 330ci cabrio. Akoze viac menej presne co som hladal. Akurat ze tam bolo dost hrdze na karoserii. Inak v super stave, kolega na to pustil diagnostiku a cudoval sa ze take dobre cisla sa casto nevidia.
Lenze neni ani prihlasena, bolo by na nej treba spravit vela roboty kym by presla cez stk.
Keby nehladam docasne auto ale nieco co budem mat na dlho tak neni o com, za 4 tisic sa take auto len tak nenajde. Keby mal niekto zaujem, nech napise spravu, dam mu kontakt :)
Penguin
Medium Star
Medium Star

aacid napísal:Ta ibiza je este na svajciarskych znackach...
A?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

staca sa este pred KO logicky...
Penguin
Medium Star
Medium Star

Ved som na to aj nepriamo narazal,ale to by si mal uvedomit aacid.
aacid
Addict
Addict

ja si to uvedomujem, ale stav toho vozidla odpoveda tym kilometrom.

a keby aj boli stocene tak co? to riskujem u akehokolvek auta, to nema nic spolocne s mojim vyberom.
nie som automechanik, snazim sa vzdy pred obhliadkou si toho co najviac nastudovat, pravdepodobne neodhalim kazdy problem, ale myslim ze mam trosku vacsi prehlad nez bezny kupujuci. pokial sa da, beriem so sebou vzdy niekoho kto ma vacsie skusenosti nez ja.
keby takto podozrievam uplne kazdeho ze oje***, tak si mozem rovno povedat ze jazdene auto nekupujem, lebo pri ziadnom nebudem mat istotu.
toto je prve auto po ktoreho obhliadke som odchadzal s dobrym pocitom a hlavne aj na druhy den ten pocit ostal :D
jediny zadrhel vidim v tom ze to zrovna nie je ziadane auto, ked ho budem predavat asi budem musiet ist pod cenu. s tym ratam.

//autoeditácia príspevku (29 Jún 2020, 13:25)
a urcite nebudem robit rozhodnutia na zaklade mesta v ktorom zije predavajuci :D :D :D
Napísať odpoveď