Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
host5
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa host5 »

Caute, mam moznost kupit Mazdu 6 2.5 skyactive 3. generacie, benzin. Rok vyroby 2015., najazdene 93 000km.

Mate niekto skusenosti s touto mazdou? Čoho sa treba obávat?

Nejako preferujem japoncov a zaujimalo by ma co si myslite s ktorou japonskou značkou sú najmensie problemy? Momentálne mám mitsubishi asx rv2012 a nemal som ani jeden problem. Menim iba olej a filtre, bezne veci.
lukas9206
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Dúfam že už tento rok pôjde všetko ako ma a podarí sa mi konečne kúpiť Mustanga. No od nového roka sa kvôli emisným normám prestane v EÚ predávať. Nebude s tým neskôr ( o 2-4-6 rokov) problém na STK/EK ak už nebude oficiálne v EÚ?
melonSVK
Professional
Professional

Príspevok od používateľa melonSVK »

Mazda 6 sa zda ako dobra volba, jedine pozor na hrdzu, antikorozna ochrana nie je bohvieco.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

host5: dlhodobo je na najvyssich prieckach spolahlivosti Toyota. Ale ich dizajn nemusi sadnut kazdemu. Podobne je na tom Honda a potom Mazda. Ale ako bolo spomenute, Mazdy maju velky problem s hrdzou. Ja sam mam tiez Mazdu a prve co som urobil po kupe bola oprava hrdzavych blatnikov a aplikacia novej antikoroznej ochrany. Inak je Mazda znama spolahlivostou svojich benzinovych motorov.
Pri novsich modeloch si daj pozor na farbu Soul Red (to je ta krasna cervena). Je dost makka a nielen kapota je casto obita od kamienkov. Ak ju chces tak hladaj auto s neposkodenym lakom alebo s aplikovanou ochrannou foliou. Tu by si mal vsak po cca 5 rokoch vymenit este kym sa da lahko odlepit. Starsia uz moze byt velmi stvrdnuta od UV ziarenia a jej odstranenie je omnoho narocnejsie.
lukas9206: na STK problem nebude, auta musia splnit parametre podla normy podla ktorej boli vyrobene. Preto stale vidis na cestach Favority, Felicie ale aj starsie auta. Tie nemaju problem prejst EK pretoze limity pre nich su velkoryse. Moderne auta s katalyzatorom mozu mat problem ale to uz nezavisi od toho ci sa aktualne predavaju v EU, je to kvoli tomu ze normy pre nich uz boli prisnejsie.
Sphinx
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Sphinx »

Nemá niekto skúsenosť s online prepisom auta ktoré bolo dovezene zo zahraničia? Idem kupovať auto z SK bazáru(doviezli auto a neprihlasili ešte) a chcel by som riešiť všetko online co sa bude dat (úspora €) len nikde som sa poriadne nedocital ako na to v prípade dovezeneho auta
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

nechaj to na bazar
Penguin
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Penguin »

host5 napísal: 10 sep 2020, 20:40 Caute, mam moznost kupit Mazdu 6 2.5 skyactive 3. generacie, benzin. Rok vyroby 2015., najazdene 93 000km.

Mate niekto skusenosti s touto mazdou? Čoho sa treba obávat?

Nejako preferujem japoncov a zaujimalo by ma co si myslite s ktorou japonskou značkou sú najmensie problemy? Momentálne mám mitsubishi asx rv2012 a nemal som ani jeden problem. Menim iba olej a filtre, bezne veci.
Neni o com.Super auto,super motor.
Treba to poriadne pozriet pred kupou s niekym kto tomu rozumie.
Oproti ASX,minimalne o level vyssie.
vauxhall
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa vauxhall »

Ahojte vyhliadol som si toto auto a chel by som sa poradit ci sa auto oplati za danu cenu resp celkovo ci do neho ist

Ďakujem za kazdu jednu reakciu

http://www.zauto.sk/ponuka?a%5Bview%5D= ... D=21286041
Gothar
Moderátor
Moderátor

Je to starsi diesel s DPF. Tym padom hrozi ze pri castych kratkych jazdach ho lahko zanesies. Vymena je dost draha zalezitost vzhladom k zostatkovej cene auta.
Druha vec je vykon, ked tam planujes vozit aj nejaky naklad alebo viac ludi tak by som bral viac ako 77 kW, no to je uz len moj osobny postoj.
A ci sa oplati konkretne auto je vec osobnej obhliadky najlepsie s nejakym mechanikom alebo niekym kto rozumie autam a vie co ma skontrolovat. Takto z inzeratu to vyzera dobre no skutocny stav moze byt uplne iny. Interier vyzera ako novy, exterier sa tvari tiez ok, ostava zistit ako je to s motorom a podvozkom + detailne pozriet karoseriu.
edit: pozeram ze auto je z belgicka, pripomenulo mi to tento pribeh z kontroly ojazdeneho auta: https://www.facebook.com/autoporadca/po ... 9758220000
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ak ma ozaj 160tkm zjem tenisku
Penguin
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Penguin »

Zasmial som sa,ked som uvidel ten najazd.
A to,ze tam 2krat pise to iste.... neburane,nehavarovane......,znaci,ze opak bude asi pravdou.
nejakymarko
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Zdravím pani. Asi budem mať blbú otázku, ale kto sa nepýta, nevie, tak k veci.

Zajtra idem kupovať auto po operatívnom lízingu. Chcem sa opýtať na postup

1. Unicredit mi pošle faktúru na dohodnutú sumu + čestné prehlásenie na odhlásenie vozidla
2. Zaplatím faktúru, nechám si u notára overiť podpis a čestné prehlásenie posielam do Unicreditu
3. Po pripísaní peňazí na účet Unicreditu beriem od známeho auto, vybavujem poistku a beriem (malý?) TP?
4. S autom idem na inšpektorát a dokončujem prepis auta

Moje otázky:
- nie som si istý, či sa práve malý TP neodovzdáva pri odhlásení a teda či by som nemal mať veľký TP (ten má zatiaľ stále Unicredit)
- Unicredit má nejakú štandardnú kúpnopredajnú zmluvu ktorú podpisujem, ale ako sa to zvykne riešiť zmluvne?
Gothar
Moderátor
Moderátor

Kedysi sa maly TP odovzdaval pri odhlaseni ale uz cca 2 roky to neplati. Pri odhlaseni staci velky TP, zelena karta (PZP) a zda sa mi ze aj karticky z STK/EK.
Natro
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Natro »

Ahojte,
chcel by som kupit hyundai i30. Pozeral som a 2017 verzia je lacnejsia oproti 2020 ked pozerame na priplatok ohladom motorovej stranky. Chcel som sa opytat, ci je to dobra volba ist do 2017 s turbom (1.4 T-GDi 103 kW) alebo 2020 bez turba (1,5 DPi 81 kW) ked je cena rovnaka v oboch pripadoch. Pripadne ist este lacnejsiu alternativu 2017 bez turba (1.4i 73 kW) co vyjde najlacnejsie, ale bojim sa, ze auto by bolo lenive, kedze chodievam casto po dialnici.
Druha otazka je co cakam, ze kazdy da subjektivny nazor, ale ci sa oplati priplatit za automaticku prevodovku alebo je to ''luxus'', ktory vyuziju skor ludia, ktory cele dni lietaju na autach.
Dakujem vopred za rady.
melonSVK
Professional
Professional

1.4 T-GDI pojde neporovnatelne lepsie ako 1.5 atmosfera, aj ked ju v prvych testoch dost chvalia. Navyse sa vyraba dlhsie ako 1.5 DPi a nema ziadne vyrazne problemy.
1.4 MPI by som vobec nezvazoval, to je uz moc lenive.

1.4 resp. 1.5 budu skvele motory do mesta a na kratsie trasy mimo, povedzme do 50km, jednoduche a spolahlive. Na dialnici atmosferu utrapis, bude hucat a zrat.

A automat vs. manual, tak ti poviem, ked vyskusas dobry automat tak sa k manualu nebudes chciet vratit. Zhodou okolnosti mam tiez 7-st. DCT od koncernu H/K a uplne v pohode. Zo zaciatku vyroby mali problemy so spojkovou sadou (2015 a zaciatok 2016), ale neskorsie modely by uz mali byt odolne co sa tyka dvojspojky.
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

A automat vs. manual, tak ti poviem, ked vyskusas dobry automat tak sa k manualu nebudes chciet vratit. Zhodou okolnosti mam tiez 7-st. DCT od koncernu H/K a uplne v pohode. Zo zaciatku vyroby mali problemy so spojkovou sadou (2015 a zaciatok 2016), ale neskorsie modely by uz mali byt odolne co sa tyka dvojspojky.
Toto že mi niekto nepovedal, keď som miulý rok kupoval auto.. Kvôli tomu som bral manuál... :x
schmeter
Expert
Expert

Príspevok od používateľa schmeter »

zdar, pri posledných 1.4 TSI (silnejšia varianta 110kW, r.v. 2016) je potrebné sa ešte niečoho obávať alebo dávať na niečo výnimočný pozor?
schmeter
Expert
Expert

tak skúsim takto k predošlému príspevku :)
mám vyhliadnutý jeden sympatický golf 7 variant pred fl., automat 7st., dosť bohatá doplnková výbava
príp. čo poradíte do 15000€? ročne do 20tis km, skôr okolo 15tis, mesto a okresky vs. dlhšie presuny asi tak 60:40
vďaka
melonSVK
Professional
Professional

No zrovna jazdene 7-st. DSG je ako stavit vsetko na cervenu. DQ200 patri k tym horsim prevodovkam a pokial je to nejaky sluzobak, tak by som to uz vobec ani nezvazoval.

Do 15k zozenies v podstate akukolvek zanovnu nizsiu strednu triedu, zalezi co sa ti paci a co vsetko v aute chces.
schmeter
Expert
Expert

ach, a to som si už myslel, že som rozhodnutý :D

chcel by som kombik s dobrými svetlami, automatom (prežijem aj manuál, ale v zápchach je to otrava) a nech to nie je veľmi lenivé (preto som obzeral silnejšiu variantu tsi)
samozrejme nech nie je holé-bosé: klíma, androidauto, cúvacia kamera, vyhrievanie sedačiek
ťažné bude plus, ale to sa dá dodatočne poriešiť
mám 196cm, tak nech sa v tom sedí aspoň trochu normálne
koncern VW mi nevadí

btw. toto som mal vybraté
https://www.autobazar.eu/volkswagen-gol ... 17609.html
Napísať odpoveď