Geocaching

O športe...

Chceli by ste skúsiť tento druh turistiky?

áno
61
50%
nie
16
13%
áno ale nemám GPS-ko
44
36%

Celkom hlasov: 121

gego
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Geocashing

Príspevok od používateľa gego »

pozna niekto tu hru skusal to uz niekto ????

Geocaching je dobrodružství, hra pro všechny majitele GPS, spojující prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém světě. Funguje díky přesnosti dnešních GPS systémů a možnosti výměny informací o nově založených skrýších mezi účastníky hry. Ti pak mohou s délkovými a šířkovými souřadnicemi skrýše vyrazit na lov. Odměna za nalezení se většinou ukrývá uvnitř plastikového kontejneru nebo zavařovací sklenice.
Sheep
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Sheep »

pokial na taketo hranie treba pozicny system je to trochu drahe ne?
t0m4s3
Admin
Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa t0m4s3 »

Sheep napísal:pokial na taketo hranie treba pozicny system je to trochu drahe ne?
Telefon s Bluetoothom, podporou javy a staci ti GPS modul za cca 2500SKK. Ziadna horibilna suma v porovnani s ostatnymi "hrami"
Sheep
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Sheep »

t0m4s3 napísal:Telefon s Bluetoothom, podporou javy a staci ti GPS modul za cca 2500SKK. Ziadna horibilna suma v porovnani s ostatnymi "hrami"
a mapa do neho stoji dalsich 10 000sk :D
Kibo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kibo »

Sheep napísal:a mapa do neho stoji dalsich 10 000sk :D
a na internete je zadara :D kamarat ma manika, co mu do mobilu nahral vsetok mozny soft, do GPS mu dal mapy celej europy a vypytal za to liter :wink:
t0m4s3
Admin
Admin
Kontaktovať používateľa:

Sheep napísal:a mapa do neho stoji dalsich 10 000sk :D
Netrep hluposti ked o tom nic nevies. Na geocaching mapu nepotrebujes. Staci ti "kompas" na urcovanie smeru a vzdialenosti.
ades
Guru
Guru

Príspevok od používateľa ades »

tu toho najdete viac, kto ma zaujem http://navigovat.mobilmania.cz/Default.asp?
nordkapp_pb
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nordkapp_pb »

o tomto som cital a vyzera to ako celkom slusna haluska pre ludi ktori maju radi taketo vyzitie .. raz ked nebudem mat do coho vrazit tak to skusim .. :-) ... len tak zoberes gpsko a hladas nejaku pokladnicku pod snehom :-) ... a bude tam cukrik ..ale prejdes sa, vycistis hlavu a zlepsis svoje navigacne schopnosti a intuiciu :-)
Petoo
Star
Star

Príspevok od používateľa Petoo »

nahodou je to uplne perfektna myslienka :) s kamaratom sa tento rok chystame nieco v okoli najst ked budeme na chate... bude srandy kopec 8)
Petoo
Star
Star

Príspevok od používateľa Petoo »

mam otazku, nevola sa to geocaching?
tu je o tom stranka:

Kód: Vybrať všetko

http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=112930&CAI=2158
ako to vidim moze prist lock :)
edit:// dvovod? no neviem, nikto uz neprispieva, pojem geocaching uz bol vysvetleny... ale ako je mi to uprimne jedno, tak ma neukamenuj za to :)
t0m4s3
Admin
Admin
Kontaktovať používateľa:

Petoo napísal:ako to vidim moze prist lock :)
A dovod?
MP4-27
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Geocaching

Príspevok od používateľa MP4-27 »

Mno takato tema tu neni a mna tento druh sportu bavi a som zvedavy aky to bude mat ohlas(tipujem ze su tu skor pocitacove deti takze asi zly). :lol:

Čo je to geocaching?
Geocaching je dobrodružná hra pre užívateľov GPS navigátorov. Účasť v hre je dobrý spôsob ako demonštrovať schopnosti a funkcie GPS navigátorov. Zakladná myšlienka je asi takáto: ľudia alebo organizácie vytvoria (umiestnia) skrýše (geocache) hocikde na svete a poskytnú ostatným súradnice týchto skrýš. Ostatní užívatelia začinajú tieto skýše hľadať. Ak nejakú nájdu, môžu si z nej niečo zobrať a niečo by do nej mali vložiť alebo minimálne nechať pre ostatných (teda nebrať všetko).

Mnohí ľudia vravia čo je na tom také zložité?
Dostanem koordináty a idem tam. Vyzerá to ľahko.
Mýlite sa. Jedna vec je vidieť, kde skrýša je (na mape) a niečo úplne iné je dostať sa na miesto a nájsť ju. Nezabúdajte, že GPS má prestnosť +-10 a aj viac metrov, teda na výslednom mieste sa bude treba “pomotkať”. Ďalšia vec je, že idete do úplne neznámeho terénu a neviete kade sa dá ísť!

Video inštrukcie pre tých ktorím sa nechce čítať http://www.youtube.com/watch?v=nqCvcwTK ... re=related
http://www.geocaching.sk/

---vazne vsetko co potrebujete je obycajne GPS-ko a trocha turistickej nalady.Geocache su skoro vsade,v meste a pritom o tom ani neviete v parkoch alebo v lesoch.Ja osobne preferujem les cize Kolibu kedze som z BA a na nete som nasiel cez 20 suradnic a nasiel som len 4 takze to neni az take lahke(podotykam ze hladam vzdy len cez noc vtedy je to adrenalinovejsie,cez den to neni taka sranda).Geocaching mi pride ako hra hladanie pokladu ked som bol este v mladom veku :D ...
Vazne kto skusi ten neolutuje ! ! !
smejo
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa smejo »

co take sa tam zvykne nechavat, respektive co take si nasiel ty? /viem, ze to nie je o tom co najdes, ale mna to zaujima :P /
Dizzy
Star
Star

Príspevok od používateľa Dizzy »

to by zaujimalo aj mna, ze co take v tych skrysach nachadzas. mozes tiez napisat, co tam nechavas ty. vyzera to inac dost zaujimavo. takato hra by sa pri solventnejsich hracoch dala hrat aj medzinarodne. aj treasures by tak mohli byt vacsej hodnoty.
MP4-27
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa MP4-27 »

smejo napísal:co take sa tam zvykne nechavat, respektive co take si nasiel ty? /viem, ze to nie je o tom co najdes, ale mna to zaujima :P /
Mno je tam mnoho veci...ja som zobral Prsten,Auticko,Baby tam nechavaju privesky na kluce a tak......Ja tam nechavam celu moju zbierku z prekvapeni od Kinder Suprise :lol: lebo nic ine ma nenapada :D
inak BTW: v jednej som nasiel aj staru mechaniku a flopy disk :smt044

//autoeditácia príspevku ( 13 Jun 2008, 11:54 )
Dizzy napísal:takato hra by sa pri solventnejsich hracoch dala hrat aj medzinarodne. aj treasures by tak mohli byt vacsej hodnoty.
Mno ono sa to istym sposobom aj hra medzinarodne lebo v niektorich skrysach mas takzvane Travel bugy(ak ho najdes si kapoo lebo ich je velmi malo).Travel bug je predmet zvycajne strieborny naramok s logom Geocaching a kazdy ma svoj registracny kod.Pri naramku mas aj blog kde sa zapises ze si ho nasiel napises tam svoj NICKNAME.Na stranke si najdes celu historiu kde vsade ten naramok bol (kamarat nasiel TB z Nemecka).Potom by si ho mal do 2 tyzdnov zase vratit ale na uplne ine miesto.A takto to cestuje sem a tam. O rok by som mal ist do Australie a dovtedy chcem nieco take najst a hned berem a bude slovensky Travel Bug na inom kontinente aka sranda :) .Ale ako vravis hrac musi byt taky aby ten TG aj znovu niekam dal lebo su ludia co si to nechavaju a chvalia sa tym :x
heelie
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa heelie »

taketo nieco ma vzdy lakalo.. len zatial nemam gps navigaciu :?
websterko
Medium Expert
Medium Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa websterko »

geocaching robim 4 roky momentalne mam mmasinku od MIO firmy mapy vlastnej dotvornosti
pershing
Guru
Guru

Príspevok od používateľa pershing »

no dnes sme spolu s uzivatelmi smejo a kolac nasli nase prve 2 kešky, dalsie tri planovane sme nenasli, amateri sme :D
plus sme vytiahli travelbuga, a ideme niekam cestovat ;P
Steju
King
King

Príspevok od používateľa Steju »

kolega biker ma GPS a keškovanie ma velmi rad takze obcas sa na tom podielam, nieje to zla zabava :)
pershing
Guru
Guru

Príspevok od používateľa pershing »

no vcera sme dost pi*ov*** nato :D
Napísať odpoveď