lezenie, climbing, bouldering

O športe...
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: lezenie, climbing, bouldering

Príspevok od používateľa Lub0$ »

Cesta je mimo puklinu, viac na lavo, po tej hladkej stene, su tam istenia vsade navrtane. Je to v Slanskych vrchoch, Zamutovske skaly sa tomu hovori. Asi len tieto skaly co vidis na fotke su take nizke obtiaznosti, ostatne su brutal....od VII hore az do IX- je to velke velmi, mozno tak 20-30 roznych ciest. Potom upnem viac fotiek aj inych casti aby si mal predstavu. Je to luxus, ze to mam celkom blizko :)
brainwirm
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa brainwirm »

janosikova basta, su aj stvorky, drevenik, tomasovsky vyhlad 6-7 stvoriek... tu na vychode je toho dost napriklad :D ale taky tomasak je trocha tazsi nez je znacenie... ja som zacinal prave tam na stvorkach...
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Tu je viac fotiek, ale zdaleka nezobrazuju cele skaly...
Prílohy
_MG_1596.JPG
_MG_1599.JPG
_MG_1608.JPG
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

vyzerajú dosť dobre. Škoda že sú tak ďaleko odomňa, inak by som skočil pozreť :)
A hej, to značenie je niekedy nadhodnotené, niekedy podhodnotené. Tiež som liezol šestku ktorú by som osobne nedal na viac ako 5+
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ved dojdi, vybava+stan na chrbat, sadni na vlak, vezmem ta tam ;)
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

stan nemám, mám len spacák :) A nemám ani čas a peniaze na cestu na druhý koniec slovenska :)
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Riesim jeden problem, dost skoro, ale uz premyslam ako to bude realne v buducnosti, chcem byt pripraveny. Planujem lezenie fotit, otazne je ako vyjst hore na skalu s fotakom, a mozno dvoma objektivmi, kedze mat vak na chrbte by bolo asi blbe, ani nie koli tazisku a vahe (aj to) ale viac ma trapi, ze ked sa niekde zastandujem, asi to bude dost narocne si dat vak dole, vybrat techniku a fotit....nejake inteligentne riesenia? :oops:
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

a kto ti káže s tým liezť hore? Na každú skalu sa dostaneš aj obkľukou bežným chodníčkom alebo úplne jednoduchou cestou a z hora sa jednoducho zlaníš do výšky ktorú chceš. Ak taká možnosť nie je (chceš fotiť zo stromu a podobne) tak vylezieš a batoh si vytiahneš lanom
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Sa chcem opytat, ci nema niekto info ohladne lozenia na Tri Koruny v Pieninach, da sa/neda sa? Su predistene?

//autoeditácia príspevku (05 Aug 2011, 09:46)
Chcel by som este rozputat taku mensiu diskusiu o zlanovani, ako zlanujete, na nete sa daju najst rozne sposoby, mna zaujima ten vas, myslim konecne zlanovanie pri ktorom uz zbierate z cesty expresky.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

expresy predsa zbiera druholezec pri poslednom výstupe. Ale ak pri zlaňovaní, tak najlepšie je pripnúť sa jednou expreskou o druhé lano aby si moc neušiel v prípade nejakého previsu a postupne si odcvakávať. Teda použiť niečo čo sa dá zabrzdiť, napríklad osmu (a zakladať si lano pre zabrzdenie) alebo gri gri v krajnom prípade kýbel s prusikom na nohe ako poistku. Ale my to vždy riešime tak,že ich berie posledný
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

No jo, ale ked neleziem na skalu, kde sa ide az uplne hore, proste vylezies, zlanis, ide si to dat druhy lezec, a zlani....vacsinou ked leziem, tak si dam tu stenu zopar krat...to by som potom stale obehoval hore dole :D
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

no tak presne tak sa to nerobí.

Čo sa stane ak zlaňuješ na exprese, cestou dole si ich odopínaš a po tretej - štvrtej sa ti vrchná expreska na ktorej zlaňuješ uvolní zo skaly? Presne tak, spadneš niekoľko desiatok metrov čo ťa zabije. Ak nie je tak vysoká skala, tak spadneš na zem čo ťa zabije. A ak to prežiješ, žiadna poisťovňa ti to nepreplatí lebo expresky nie sú na zlaňovanie.

Práve preto má tieto odopínania expresov na starosti vždy druholezec cestou hore, a odopínajú sa zo spodu a nie z hora ako to robíš ty pri zlaňovaní. Vravím že dá sa aj pri zlaňovaní, ale na druhom lane a stabilnom hornom istení, nie zlaňovať na expreske a odopínať si vlastnú cestu. To by každý lezec nad tebou len hlavou krútil
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Jasne, a nenapadlo ta, ze zlanovanie na exprese je somarina? Ved by ma kazde zlanenie stalo 15eur, s tym, ze horna expreska ostane vysiet hore.
Zlanovanie cez borhak ti nieco hovori? Niekde na nete som videl rozne sposoby, skusim pohladat snad sa podari, potom postnem.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

no veď sa mi to aj zdalo divné, ale z toho ako si to popísal v prvom príspevku som si fakt myslel že zlaňuješ na poslenej expreske a cestou dole si ich bereš.
Lub0$
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ja zas nechapem, ako si to predstavujes ty, ze sa da na kazdej skale vyjst uplne hore a potom ides peso dole? A na 10 metrovych stenach mi to nedava vobec zmysel...je aj kopec pripadov kedy lezcovi dojdu pocas dlhsej cesty expresky tak sa musi zlanit z bodu kde prave je...a ver mi, ze si tie expresky pozbiera. Alebo stat sa moze hocico, mas uraz, alebo uz nevladzes, tak musis sa dostat dole...
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

no áno, tak sa zlaňuje cez borhák ako si napísal. Odsed, previazať lano cez borhák alebo oko, a znovu sa naviazať. Potom berieš expresy ako idú zaradom. Ale zlaňovacie borháky máš na konci cesty. Takisto máš niekde na konci cesty prasiatka alebo karabiny na zlaňovanie. A teda posledné istenie nie je už tvojou expreskou, takže platí to čo som napísal že ich berie druholezec (a poslednú jasné že neberie lebo sa zobrať nedá). Ak ich chceš brať pri zlaňovaní, tak sa expreskou pripneš o lano ktoré si naťahoval aby si od neho neušiel v previsoch. Ja som mal ale na mysli že sa bavíme práve o prípadoch kedy nedolezieš celú cestu. Potom si ich neodpínaš lebo je to nebezpečné. Odopína ich druholezec alebo pokračuje v tvojej ceste (teda zo začiatku je cez top-rope) a dolezie cestu do konca pričom ich berie cestou späť. Ak to nezvládate ani jeden, tak hold, smola. 15€ v <> a nabudúce vieš že treba lahšiu cestu. Zlaňovanie z expresu a odopínanie si nižších je proste nebezpečné. To že sa bavíme o ceste čo končí v strede skaly si nespomenul, potom nie je čo riešiť, je tam určite niečo na zlaňovanie
Thassarian
Light Expert
Light Expert

Re:

Príspevok od používateľa Thassarian »

Stoporko napísal:murik je super vec (chodim cca kazde dva dni) - diiky moc za tip. Zevraj je blizko i tzv. Platňa. Bol som ju hladat, no nenasiel som. Okolo najvyssieho veziaku...? :oops: Lezeniu zdar :)
Pokial viem, na Platnu sa chodi so sedakom. :)

Ja som zacinal s halovkami na umelej stene. Po par mesiacoch som si ale kupil lezecky (37 E) a rozdiel bol badatelny. Uz leziem skoro rok a je to asi najlepsi sport, ktory som zakusil. Murik sa stal mojim najoblubenejsim miestom v BA (hlavne na obed - vtedy tam nikto nie je a nemusim nikoho nadliezat, alebo sa uhybat, mozem ist svojim tempom). Neviem ci sa tu uz o tom niekto zmienil, dobre lezecke centrum je este Vertigo pri Mileticke. Tam sa sice plati, ale ceny su rozumne. Minule ked som isiel okolo som videl otca, ktory tlacil karicku s dietatom a s vreckom na magnezium okolo pasa. Usmieval som sa ako blbec acelu cestu domov.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

stretnem tu niekoho?
Prílohy
plagat.png
ColdRain
Addict
Addict

Príspevok od používateľa ColdRain »

vie niekto kde v BA sa da liezt (hlavne bouldering) na umelych stenach? ja poznam jedine vertigo. je este nieco? ide mi naozaj len o rekreacne lezenie, staci jedna jednoducha boulderova stena, istenie, lano a sedak mi moc nehovoria, vopred dakujem :)
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

ColdRain napísal:vie niekto kde v BA sa da liezt (hlavne bouldering) na umelych stenach? ja poznam jedine vertigo. je este nieco? ide mi naozaj len o rekreacne lezenie, staci jedna jednoducha boulderova stena, istenie, lano a sedak mi moc nehovoria, vopred dakujem :)
pozri si stránku jamesa, tam isto nájdeš všetky tieto info. Konkrétne umelé steny: http://james.sk/object.asp?pageid=78&po ... object=997

//autoeditácia príspevku (01 Sep 2011, 21:52)
dnes absolvovaný výstup na kalváriu, krásna 30+ metrová stena, obtiažnosti od 5 vyššie
Prílohy
P9010391.JPG
P9010375.JPG
P9010366.JPG
Napísať odpoveď