Markíza vs JOJ a iné TV stanice

Čo beží v kine, rádiu, tv...?

Ktora TV je lepsia?

Markíza
144
44%
JOJ
185
56%

Celkom hlasov: 329

Radioactive_Mouse
Light Professional
Light Professional

Re: Markíza vs JOJ a iné TV stanice

Príspevok od používateľa Radioactive_Mouse »

Daj pred http cache: a malo by ti to ist precitat cele
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa heker »

Rano to islo, nebolo to pod pianom. Okrem toho mas moznost pouzit plugin Nepi Jano pre Firefox a Chrome, mozno aj pre Operu, takze ti ukaze cely clanok.

//autoeditácia príspevku (19 Apr 2017, 12:29)
Markiza sa s DVB-T preratala. Nedavno JOJ ziadala vypnutie ceskych stanic. A teraz operatori zvazuju opak - vypnutie JOJ - http://www.omediach.com/tv/item/10983-o ... j-z-ponuky

Konecne rozumne gesto. Snad v JOJ pochopia, ze si nemozu diktovat podmienky a konkurencieschopnost maju robit kvalitnym obsahom, nie vypivanim konkurencie.
Cesar
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Cesar »

heker napísal:Danko chce zrusit relaciu Nikto nie je dokonaly. Na TV bude kriminalka, ktora mi fotkou Kolenika s fuzami az moc pripomina Hercule Poirota - http://domov.sme.sk/c/20426443/do-progr ... danko.html
Na toto by som mal čistejšie riešenie - zrušiť verejnoprávnu televíziu.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ako Kazma prekabatil TV Prima a co vsetko je Prima schopna odvysielat pre zvysenie sledovanosti - https://www.stream.cz/onemanshow/100175 ... lu-v-cesku
Pascalwb
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Pascalwb »

Moc by som nedal za to, ze aj toto je sucast toho celeho a je to nahrate.
Dreamer
Addict
Addict

Príspevok od používateľa Dreamer »

MayDaySK
Star
Star

Príspevok od používateľa MayDaySK »

heker napísal: //autoeditácia príspevku (19 Apr 2017, 12:29)
Markiza sa s DVB-T preratala. Nedavno JOJ ziadala vypnutie ceskych stanic. A teraz operatori zvazuju opak - vypnutie JOJ
Ale to s tými vypínaniami sa týka len tých čo majú TV cez operátorov. Tých čo používajú Terestriál (dvb-t teda klasickú anténu) sa to vôbec netýka. Akurát tam vypli markízu. Takže všetky české, maďarské, rakúske, slovenské programy a tie čo majú presah signálu zo susedných štátov, do toho sa nemôže nikto kafrať lebo Novu či Primu chytáme z českého vysielača a ten nevypnú to je logické. Takže pre divákov DVB-T je aktuálna iba RTVS a JOJ ako celoplošné a potom tie menšie ako TA3, Šláger, Miestne televízie vysielané z regionálnych vysielačov... A potom samozrejme presah signálu zo susedných štátov takže celé južné slovensko od BA po KE chytá maďarské programy ktorým aj rozumie, východniari chytajú poľské a ukrajinské programy ktorým rozumejú vďaka svojmu nárečiu, no a my západniari máme všetky české a rakúske programy... Takže dobrých 70% slovenska má na výber minimálne z 10 tv kanálov aj keby mali len anténu. Tým pádom divák terestriálu môže hlasovať iba za JOJ-ku keďže markíza je od roku 2017 nedostupná cez klasickú anténu. Anketu by som upravil ešte pridaním RTVS a ako štvrtú možnosť uviešť Iné (teda zahraničné).

Ale vo všeobecnosti (nielen v kvalite vysielania) je lepšia JOJ-ka! Markíza si stabilne udržala iba dve subkanály (doma a dajto) a keď chceli mať nejaký ďalší (napr. tv fooor), dlho im to nevydržalo, a potom experimentovali aj s kanálom dajto (čo bol najnormálnejší kanál) dali ho len cez operátorov, potom ho vrátili, a nakoniec sa stiahla celá markíza z terestriálu... Stále mali nejaké problémy, či už finančné, či už v menežmente ale haprovalo im to už dlhšie. JOJ je stabilná TV spoločnosť, majú stabilne 2 subkanály voľne na terestriáli a mnoho ďalších cez operátorov... Licenciu na vysielanie si dopredu zaplatili na pár rokov. Takže na plnej čiare vedie JOJ, a Markíza stratila aj tých divákov čo ju pozerali cez terestriál lebo kvôli markíze si nikto nebude platiť káblovku či zriaďovať satelit. Tí čo tak po tom túžia už ajtak dávno mali.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Vo zvyšnej časti Slovenska to s tými presahmi nie je také ako si predstavuješ.. vy tam máte rovinu a široko ďaleko žiadny kopec.. ale ďalej na východ máš samé kopce a teda presahy minimálne.. naozaj len na hraniciach.
MayDaySK
Star
Star

Ako ste na tom s presahom z okolitých štátov? Lebo nech bývate kdekoľvek vždy chytíte nejaké poľské alebo ukrajinské programy... Ak nerátame možno úplný stred slovenska lebo už som zažil aj také že niekde na chate pri Brezne bola anténa na streche a fakt sme chytali len markízu, jojku a rtvs, ale teraz už aj tam vysielajú kadejaké regionálne televízie takže vždy je čo pozerať. Ďaľšia vec je že ukrajina a poľsko sú veľké štáty takže tam môžu mať aj 10 takých tv spoločností ako u nás JOJ-ka. Východniar si myslím nemá problém s ukrajinským dabingom.
Dreamer
Addict
Addict

Presahy tiez nie su vsetko, nie kazdy Presovcan vie polsky a nie kazdy Kosican madarsky. Navyse, DVB-T sa bude menit, musi ustupit mobilnym vysielacom a bude sa redukovat, to moze ovplyvnit kvalitu a silu signalu a tym aj presahy.

Inak Markiza az tak vela nestratila, sledovanost ma prevazne najvyssiu, aj ked vyber domacnosti, pocet a pod. moze byt zavadzajuci, pre zadavatelov reklam je to jediny zdroj.
MayDaySK
Star
Star

K tej sledovanosti markízy poďme logicky. Vraj na slovensku terestrialne vysielanie využíva málo ľudí. Oni vypočítali že platiť za vysielanie cez televízne veže stojí viac nákladov ako tie o ktoré by prišli z príjmu na základe poklesu sledovanosti. Takže sa im to vraj oplatilo ale nie každý si bol ochotný zariadiť príjem signálu ináč len kvôli jednej markíze a veľa prihralo aj to že cez anténu je naďalej možné sledovať české stanice a to hralo úlohu napríklad aj pri mojom rozhodovaní... Ja som hlavne pozerával české tv a raz mi v telekome keď som bol vybavovať niečo iné mi ponúkli či nechcem aj televíziu. Aj som uvažoval o tom lebo je tam možnosť nahrávania že si pozriem vtedy keď ja chcem. Ale potom ako som zbadal že tam niesu české stanice (to bolo tesne potom ako ich vypli) tak som si povedal že na anténe ich mám zadarmo a teraz mám platiť a ešte tam ani nebudú programy ktoré najviac pozerám.

Ale v budúcnosti uvidíme čo ďalej. V téme o DVB-T sa tomu venujeme viac tu je debata len o JOJ a Markíze a vlastne tým že Markíza odišla z portfólia voľných staníc cez DVB-T tak logicky môžem pozerať len to čo tam je teda JOJ a ostatné CZ/HU/AT... A samozrejme aj RTVS ktorá tam neni v ankete a mohli by ste to pridať.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Som východniar a neviem ani maďarsky, ani ukrajinsky a ani poľsky.. a bývam v KE a nechytám ani jeden zahraničný program cez DVB-T. Je pravda, že doma som naposledy skúšal chytať DVBT asi 3 roky dozadu, ale 10km severne od KE mám problém chytiť slovenské DVBT aj dnes.. a nie ešte zahraničné. Ešte mám odskúšaný Liptov.. v lete v LM ani jedno poľské DVBT, iba slovenské.
MayDaySK
Star
Star

To potom dobre rušia. Lebo napríklad v Bardejove (mi to konkrétne hovorili) že im nabehlo viac poľských ako slovenských staníc... Ale asi fakt záleží od terénu. Tak zatiaľ teda JOJ-ka a neviem či plánujú niečo, lebo Towercom avizoval že miesto po markíze vyplní. Na jedno dali len nejaký slabší Barrandov (ten originál je oveľa lepší) a na druhé miesto dali len reklamu tú svoju towercomácku čo im bežia tie treilery. Aspoň tak to bolo naposledy ale odvtedy som neladil. Takže ak nerátame štátnu televíziu (ktorá zo zákona musí byť) a TA3 čo je tematický kanál tak JOJ-ka vládne sama. Som zvedavý či tam dajú niečo adekvátne na miesto markízy. Alebo aby to bolo jednoduchšie tak jojka si tam mohla presunúť nejaké svoje subkanály lebo ich má dosť.
Dreamer
Addict
Addict

Som na tom podobne ako brm, uz som to pisal vyssie, zahranicne programy nemusia byt ziadne terno, aj ked madarske v KE "chytam" aj na izbovu antenu. - Vynimnkou je sport, napr. Formula 1 v HD sa da sledovat aj bez komentara na M4, je to ale dost nuda, radsej na nemeckych tv alebo stream, prip. kombinacia, ale tam je tazke to zosynchronizovat. Ja M4 nesledujem, ale teraz tam ide nejaky futbal, no nie vzdy je mozne vypnut madarsky komentar, ale pre niekoho to moze byt zaujimava alternativa k streamom.

Pripominam este, ze v DVB-T pokracuje akcia, v decembri JOJ Cinema promo, filmy neprerusovane reklamou.
Pre madarsky hovoriacich, podobnu akciu ma aj madarsky operator, niektore maju aj anglicku audio stopu.

Co sa tyka adekvatnej nahrady za Markizu, nemyslim ze sa niekedy dockame. Ja mam zatial aj IPTV, ale mozno sa to bude menit, takze DVB-T moze byt moj hlavny zdroj, ale myslim ze by mi to stacilo, navyse Markiza ma stale aj bezplatny archiv, dlho som tam nic nesledoval, naposledy Pevnost Boyard.
MayDaySK
Star
Star

Počkať markíza nemá náhodou to voyo? Lebo skúšal som cez net kukať živé vysielanie a nejde, a aj v archíve sa zobrazujú len čerstvé časti xy relácie a potom je všetko zavoyované... Ináč to prepínanie audiostôp fungovalo už za čias analógu a mohli ste pozerať filmy v originálnom znení. Väčšina je po anglicky, originál hlasy hercov atď. Ako je to u DVB-T teraz?
Dreamer
Addict
Addict

Markiza ma voyo, ale nove relacie su bezplatne v archive, je to este lepsie ako sledovat online, kde su 10 minutove reklamy, je mozne kedykolvek zastavit, pozriet kedy ma clovek cas. Ja mam moznost sledovat Markizu aj nazivo bez poplatku, ale nevyuzivam to, radsej pouzijem archiv, na tie reklamy uz mam alergiu, tak ako si na ne clovek dokaze zvyknut, je mozne si od nich aj odvyknut, teraz mi pripada akoby na mna niekto zacal vrieskat, musim hned pretacat, prepinat.
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

Cca 15km od hranic a nechytam ziadne polske, dokonca aj slovenske bolo problem naladit :D Kde su tie casy, ked aj s vesiakom ste chytili vsetky programy.

Ja osobne uz telku nemam asi rok a pol, ani si neviete predstavit ako mi to chyba, ze nemozem pozriet farmu... :D :roll:
MayDaySK
Star
Star

Sa mi zdá že analógový signál bol menej náročný na príjem lebo fakt vtedy človek naladil programy aj bez antény, ten digitálny je háklivejší...

Však toto plánujem aj ja, postupne prejdem so všetkým na internet, lebo ako bolo spomenuté na nete si pozrieš všetko čo chceš, kedy chceš aj správy prečítaš, vyhľadáš si len to čo ťa zaujíma, vieš pozrieť počasie, stremovať rádia aké chceš... čo vie dať TV čo by internet nemal? PC s dobrými reprákmi ti vlastne nahradí všetko.
Dreamer
Addict
Addict

yoggy napísal:Ja osobne uz telku nemam asi rok a pol, ani si neviete predstavit ako mi to chyba, ze nemozem pozriet farmu... :D :roll:
Ale mozes, v archive si cez vianoce mozes pozriet epizody za cely posledny mesiac, prijemne sledovanie. :)
taki7
Star
Star

Príspevok od používateľa taki7 »

Pri nehode vrtuľníka zahynul miliardár a majiteľ TV Markíza Petr Kellner (†56)...

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2024 ... kellner-56
Napísať odpoveď