NBA

O športe...

Kto tento rok zvitazi ?

Detroit Pistons
7
15%
San Antonio Spurs
12
26%
Dallas Mavericks
2
4%
Phoenix Suns
4
9%
Cleveland Cavaliers
10
21%
Houston Rockets
2
4%
Boston Celtics
8
17%
Utah Jazz
2
4%

Celkom hlasov: 47

Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: NBA

Príspevok od používateľa Pilifo »

Tá obrana Spurs v zápase proti Warriors bola neskutočná. Curryho nepustili absolútne k ničomu. No a som si istý, že to, ako naňho tlačili v obrane, ho rozhodilo natoľko, že potom míňal aj strely, ktoré normálne dáva aj so zatvorenými očami.

Som zvedavý, či sa GSW podarí prekonať sezónny rekord v bilancii, ktorý zatiaľ držia 95'-96' Bulls (72-10). Síce hrajú asi 2/3 zvyšných zápasov doma, ale 2 z nich sú ešte proti Spurs :)
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

Westbrook dnes 15te tripple double sezony :shock:
jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jason007x »

Oklahoma zdá sa našla konečne niekoho K Durantovi a Westbrookovi, kto ich dokáže solídne dopĺňať. Tureka Kantera. Na to, že nehráva až toľko minút, posledné zápasy má veľmi solídne body. V zápase proti Portlandu dal dokonca 26 bodov, a to hral len 22 minút.

No ten vzájomný dvojzápas behom 3 dní medzi GSW a San Antoniom bude zaujímavý. 8.4. na palubovke GSW, 11.4. na palubovke San Antonia. Ale zase už to budú skoro posledné zápasy základnej časti, a ak už to bude vykryštalizované, a o nič v nich nepôjde, tak asi za moc stáť nebudú. Uvidíme ako to bude dovtedy, či ešte San Antonio bude mať šancu vyhrať základnú časť.
Ale San Antonio je jednoznačne jeden z tých teamov, ktorý je v domácom prostredí asi o 30% silnejší ako vonku.
Vystihuje to aj tento zápas so Charlotte :arrow: http://www.evysledky.com/zapas/tfhMoLF3/#prehlad-zapasu ... kedy vyhrali prvú štvrtinu neskutočne 7:28 (7 bodov za štvrtinu čo dodať :lol: ) no napriek tomu nakoniec ten zápas prehrali. Toto by sa im doma určite nestalo.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

No v noci Warriors prekvapujúco prehrali s Timberwolves. Táto prehra im podľa mňa spečatila to, že rekord Bulls neprekonajú, maximálne ho vyrovnajú.

Inak ak ste ešte nevideli epizódy Bleacher Reportu Game of Zones, silne odporúčam. Je to brutálna paródia na dianie v NBA v štýle Game of Thrones :D

jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Neviem čo robia, ale hrajú už nejako ležérne, asi ich to nebaví :D V play-off to ale hádam rozbalia naplno. Teraz tieto zápasy posledné, to sa nedá absolútne tipovať.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

tak Kobe sa rozlucil stylovo. Legenda
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Shaq chcel od Kobeho 50, ale dostal 60 :D
http://www.cbssports.com/nba/eye-on-bas ... final-game

"Heroes come and go, but legends are forever."

Mamba out. Asi budem dnes plakať, môj najobľúbenejší hráč skončil :cry:

Myslím si, že Kobe svojím včerajším výkonom zatienil aj ten rekord Warriors...
Prílohy
e04a94bdcee655221cfa9852bef17adb.jpg
jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Tak Kobe sa rozlúčil ako sa patrí tou 60-tkou. Ale Utah už postúpiť nemohol, keďže Houston hral o niečo skôr a vyhral, nemýlim sa? Takže je jasné, že okrem toho, že sa hralo všetko na neho, ho aj Utah nechával a nebránil ho. Ale veď patrí sa.

No a nový rekord GSW 72-9 v sezóne takisto paráda, Curry 46 bodov, 10/19 trojky, a to hral len 29 minút.

Táto noc bola v NBA magická.

//autoeditácia príspevku (14 Apr 2016, 12:34)
// Inak toto sa dalo využiť kurňa a nabaliť sa na tom. 2.60 bolo na Lakers. A keď už Houston vyhral, a Utah nemohol postúpiť, tak bolo jasné, že Lakers vyhrajú, že ich nechajú vyhrať, aby sa Kobe dôstojne rozlúčil.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Utah síce nemal šancu už postúpiť do playoff, ale rozhodne si nemyslím, že by Kobeho šetrili.

Veď Jazz mali celý zápas pod kontrolou, ale v poslednej štvrťke Kobe spustil poslednýkrát svoj "Mamba mode" a otočil zápas. A to ešte 1:45 pred koncom prehrávali Lakers o 8 bodov 96:88!

Kobe v poslednej štvrťke dokonca prestrieľal celý tím Jazz 23:21 :!:

To bol asi najepickejší koniec kariéry ever :)
jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Ja osobne teda neverím, že keby Utah ešte hral o postup, že by ten zápas prehrali.

Inak prikladám pavúka play-off prehľadného, kde pod sériami sú aj vzájomné zápasy zo základnej časti. Západná konferencia pre mňa omnoho atraktívnejšia a zaujímavejšia ako východná, ale to nie je prekvapenie.
Prílohy
abc.jpg
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Za zmienku ešte stojí aj Curryho 402 trojok v základnej časti. To podľa mňa dosť dlho nikto neprekoná, keďže rekord pred ním bol len 269 :lol:

Neskutočné!!!

//autoeditácia príspevku (14 Apr 2016, 15:05)
Sranda je, že Kobe si tými 60 bodmi rovno zlepšil aj svoje kariérne maximum proti Utahu :P
Prílohy
13000099_1333976706630850_5218653318662607285_n.jpg
ROKI49
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ROKI49 »

pozrel som si zostrih a atmosfera tam bola lepsia snad jak v 2010 Game 7 proti Celtics. Odkedy sledujem basket fandim Lakers a Bryantovi, je to legenda, ale treba objektivne povedat, ze Lakers potrebuje riadny restart, lebo posledne sezony aj kvoli Bryantovi za vela nestali.
Co ma ale bude vzdy srat je prehra v 2004 s Pistons, ked mali doslova Allstars kader.....
jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Ten 81-bodový Kobeho zápas si pamätám. Tu je zostrih, keby chcel niekto zaspomínať.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

A tu je breakdown Kobeho 60 bodov. Rozhodne to nevyzerá tak, že by ho Jazz šetrili. Práveže strašne veľa jeho striel bolo brutálne ťažkých, ale on to tam šúpal ako za svojich najlepších čias :)

jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Oklahoma to zase fail-la v noci. Kurzy 1.05 - 12.25 a prehrali s Dallasom. Durant strašne suckoval, streľba 7/33, čo je absolútna katastrofa. Hrozne nevyrovnané výkony, raz im tam padajú 120-tky, niekedy 130-tky, inokedy nedajú ani 90.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Mňa štve ten včerajší prepadák Bostonu. Dúfam, že v TD Garden sa pozbierajú a dokážu vyrovnať sériu, lebo v tejto sezóne majú určite na to, aby sa dostali aspoň do druhého kola.

Som zvedavý ešte aj na to, čo predvedie Portland proti Clippers. Mohli by ich tiež trochu potrápiť a nenechať sériu skončiť už po 4 alebo 5 zápasoch.

Veľmi vyrovnaná séria mi príde Raptors - Pacers. Tam si ani nedovolím tipovať víťaza. George hrá skvelo, hviezdy Raptors mali zatiaľ dosť nevyrovnané výkony. Keď trochu viac zapne Ellis a Turner, tak Toronto bude mať čo robiť, aby to neskončilo upsetom.
jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

- Ja Boston neznášam sa musím priznať. A Atlanta mi príde ako atraktívnejší súper silou do ďalších kôl.
- LA Clippers - Portland bude podľa mňa po 4 zápasoch 2:2 (všetko domáce výhry), a potom to už nejako Clippers dajú.
- Toronto - Indiana určite prajem postup Indiane a Georgovi. Asi druhá najväčšia hviezda po LeBronovi v rámci play-off na východe aktuálne. Zaslúži si.

A inak ešte treba vyzdvihnúť zatiaľ skvelú obranu San Antonia, ktoré dostalo zatiaľ v dvoch zápasoch len 74 a 68 bodov, čo sa v NBA veľmi často nevidí.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Ja som Boston neznášal za éry Garnetta, Pierca a Allena, aj keď Ray Raya môžem :)

Teraz s tým mladým tímom sú mi však dosť sympatickí a fandím im. Thomas je podľa mňa jedným z najlepších rozohrávačov a je radosť sa pozerať na jeho hru, aj keď by mohol občas trochu obmedziť množstvo svojich striel, lebo často to skúša zo strašne ťažkých pozícií.

A so San Antoniom súhlasím, tento tím zatiaľ šľape v playoff asi najsuverénnejšie zo všetkých a môžu si ešte aj dovoliť šetriť svojich najdôležitejších hráčov. Dúfam, že im to vydrží až do finále NBA :P
jason007x
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Ja by som si asi aj viac prial finále na západe GSW proti Oklahome. Ale len v prípade, že by Kevin s Russellom boli fakt v top forme. San Antonio je určite teamovejšie a komplexnejšie, ale na Duranta s Westbrookom ma fakt baví kukať, keď sa im darí a všetko im vychádza. A aj zápasy GSW v základnej časti ma viac bavili tie proti Oklahome, ako tie proti SAS. Zase ale ak by mali suckovať ako druhý zápas proti Dallasu, tak to za moc stáť nebude, v tom prípade radšej San Antonio vo finále.

Každopádne východ sa na západ nechytá ani trochu, nech budú akékoľvek semifinálové konferenčné dvojice. Už len to že finále konferencie bude Cleveland vs. Miami/Charlotte/Toronto/Indiana.... čo mi príde na finále veľmi slabé zloženie (snáď to bude aspoň Indiana). GSW proti Clippers a San Antonio proti Oklahome na západe, to sú už troška iné série, na to sa riadne teším.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Mne tímy ako Miami alebo Toronto prídu dostatočne atraktívne. No a keď si predstavím, že by LeBron z Miami neodišiel, tak by Heat boli na čele s Jamesom, Wadeom a Whitesidom podľa mňa silnejší ako v rokoch, kedy získali titul a mohli by konkurovať aj Warriors alebo Spurs.

Cleveland je bez LeBrona podľa mňa non-playoff tím a myslím si, že odísť do Clevelandu nebolo pre neho dobré rozhodnutie. Miami má oveľa väčšiu perspektívu s aktuálnou skladbou mužstva, ktoré je pomerne mladé a napriek tomu uhralo 3. miesto na Východe.
Napísať odpoveď