Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
baldorex
Addict
Addict

Re: Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

Príspevok od používateľa baldorex »

"dohodnúť" sa nevedia ani kapacity, tí majú čo to naštudované a predsa má každý svoju pravdu.
Bukovský, zlatoš, pijak, zaujímavá diskusia :)

gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa gogo956 »

http://pfyziolklin.upol.cz/?p=4459

Ustav patologicke fyziologie LF UP Olomouc

"Pokud hladoveni trva delsi dobu, jaterni glykogen se nejdele do 24hodin vycerpa a jedinym zdrojem glukozy se stava glukoneogeneze. Pro glukoneogenezy je zpocatku mobilizovano denne asi 75g svalove bilkoviny /tj 300g svalove tkane/"

baldorex
Bukovskeho povazujes za "kapacitu"?
baldorex
Addict
Addict

Určite je väčšia kapacita ako ty.

Mimochodom to čo si akurát uviedol je pravda. Lenže to je len A.

Treba uviesť aj B, a to že po 24-48 hodinách sa "vypína" glukeogenéza a prichádza spomínaná ketóza, kedy sa začnú používať ako primárny zdroj energie tuky, nie svaly, mozog prepína z paliva glukózy na ketóny.

Ešte chceš niečo vysvetliť?
gogo956
Redeemer
Redeemer

1/glukeogenéza sa "nevypína", iba klesá :)
2/ako uz bolo vyssie uvedené, telo potrebuje kazdy den urcitu davku bielkovin a tie si zozenie tak, ze rozlozi vlastne tkaniva, ziadna ina moznost totiz neexistuje

Preto je lepsim riesenim napr CKD dieta. /aj ked aj ta ma samozrejme sve negativa a nie malo/
baldorex
Addict
Addict

Ok, zdá sa že ukončujem túto debatu, keďže sa zdá že to má smer terepin...

Na záver malá úvaha.
Ak telo stráca pri pôste 300g svalov denne, za mesiac pôstu sa stratí 9 kg svalovej hmoty.
Videl gogo 9 kg svalovej hmoty, aby si vedel predstaviť to množstvo?
gogo956
Redeemer
Redeemer

baldorex napísal:Ok, zdá sa že ukončujem túto debatu, keďže sa zdá že to má smer terepin...

Na záver malá úvaha.
Ak telo stráca pri pôste 300g svalov denne, za mesiac pôstu sa stratí 9 kg svalovej hmoty.
Videl gogo 9 kg svalovej hmoty, aby si vedel predstaviť to množstvo?

-mala uvaha pre Baldorexa: ked bolo napisane, ako uz vieme ze na zaciatku je strata svalovej hmoty na urovni 0,3kg na den a tato strata sa v nasledujuce dni znizuje /telo stale viac uprednostnuje ako palivo tukove tkanivo/ tak ako je mozne ze Baldorex dospel k mesacnemu suctu 9kg? Sú to nové zaklady matematiky, alebo je v tom nejaka tajomna bulharska konštanta? dakujem za vysvetlenie :)
baldorex
Addict
Addict

Vychádzal som z toho čo si uviedol v citácii svojho príspevku....

A tuším sa dostávame k tomu, že to s tým spaľovaním svalstva nebude také akútne, však? Ďakujem :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

baldorex

mas orientacne predstavu, kolko casu trva, energie a vyzivy vyzaduje, aby si /natural/ potom znovu vytvoril cistu svalovu hmotu o hmotnosti toho co spalis za ten mesiac hladovania? Samozrejme berieme ako pozitivum faktor svalovej pamati, ale aj tak. Prosim ta nepocitaj.. vysledok je vela.

Fakto nemozem za to, ze som zjavne urazil jesitnost niekoho, kto sa zalubil do IF je lepsie ako vsetko ostatne, alebo si doteraz myslel ze IF, post, hladovanie nemaju negativny dopad na svalovu hmotu. Toto su ale fakty bezne dostupne a vie to kazdy kto sa fyziologiou svaloveho rastu niekedy zaoberal. Isiel si do boja ktory bol odzaciatku prehrany, snad nechces povedat ze to bola moja chyba. :)
baldorex
Addict
Addict

Mám skôr pocit, je ty si trošku nabrúsený :).

Ale poďme k tvojmu zdroju. http://pfyziolklin.upol.cz/?p=4459

Uviedol si tu opäť len A:
"Pokud hladoveni trva delsi dobu, jaterni glykogen se nejdele do 24hodin vycerpa a jedinym zdrojem glukozy se stava glukoneogeneze. Pro glukoneogenezy je zpocatku mobilizovano denne asi 75g svalove bilkoviny /tj 300g svalove tkane/"

Ja som na základe toho na tvoju radosť urobil ten výpočet aby sme videli absurdnosť :).

Len ten článok pokračuje a tu je tvoje zámerne zamlčané B:
A zvlášť by som sa zameral na poslednú vetu a hrubé písmo. Týmto by som diskusiu naozaj považoval za ukončenú...

[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... 664c98.jpg[/IMG]
gogo956
Redeemer
Redeemer

Baldorex
uz je aspon jasne, preco mas taku karmu aku mas :) Je mi luto, ze stale tlacis do steny..
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ale gogo ty zamerne ignorujes vsetko co napisem, tie vyskumy ktore dokazuju ze k strate svalovej hmoty nedochadza si preco odignoroval?
mam pocit ze vo vela tychto clankoch sa zamiena svalova hmota za proteiny. ako som uz pisal, svaly nie su jedine proteiny v tele.
to co si citoval ty tu moze byt pravda, lebo sa tam nikde nespomina cvicenie. ak necvicis, stracas svalovu hmotu.

a kazdopadne mozme tu debatovat dookola (teda debata to neni ked nereagujes na to co sem napisem), ale ja to mam teraz z vlastnej skusenosti, po 3 dnoch na sebe badam viditelny ubudok tukov ale ze by nejak svaly ubudli to som si nevsimol, takze ak ano tak minimalne.
baldorex
Addict
Addict

gogo956 napísal:Baldorex
uz je aspon jasne, preco mas taku karmu aku mas :) Je mi luto, ze stale tlacis do steny..
ak je tá karma od takých diskutérov ako si ty, tak mi absolútne nevadí :)

aacid napísal:ale gogo ty zamerne ignorujes vsetko co napisem, tie vyskumy ktore dokazuju ze k strate svalovej hmoty nedochadza si preco odignoroval?
on ale ignoruje aj vlastné články ktoré postuje, respektíve si vyberie iba A, kde sa popisuje prvých 24 hodín a B, ktoré nasleduje úplne ignoruje viď moja citácia v obrázku, veď tam je potvrdené to čo si tvrdil aj ty
gogo956
Redeemer
Redeemer

aacid napísal:ale gogo ty zamerne ignorujes vsetko co napisem, tie vyskumy ktore dokazuju ze k strate svalovej hmoty nedochadza si preco odignoroval?
mam pocit ze vo vela tychto clankoch sa zamiena svalova hmota za proteiny. ako som uz pisal, svaly nie su jedine proteiny v tele.
to co si citoval ty tu moze byt pravda, lebo sa tam nikde nespomina cvicenie. ak necvicis, stracas svalovu hmotu.

a kazdopadne mozme tu debatovat dookola (teda debata to neni ked nereagujes na to co sem napisem), ale ja to mam teraz z vlastnej skusenosti, po 3 dnoch na sebe badam viditelny ubudok tukov ale ze by nejak svaly ubudli to som si nevsimol, takze ak ano tak minimalne.
- prosim ta, znovu: za tie tri dni hladovky/postu stratis v prvom rade najviac glykogenu. A voda v tele je naviazana vo velkej miere prave na glykogen. Potom stratis urcité mnozstvo svalov. A najmensiu cast tvoria prave ulozene tuky.
A ty sa vytesujes, ze to ze mas v zrkadle mensie brucho je preto ze si spalil kopec tukov.
Ale to nie je pravda a ak potrebujes niekoho kto ti povie ze to tak je, tak to sa musis obratit na niekoho ineho kto tomu veri, tu na fore sa takych najde zjavne dost.

Tiez by som bol neuveritelne rad, keby takyto jednoduchy system fungoval, ale nefunguje. Evolucne su pre prezitie prioritou vnutorne organy a mozog, velke svaly su pritaz, zvysuju bazalny metabolizmus.
Predstav si dvoch uplne identickych jedincov, vzajomne kopie, jediny rozdiel medzi nimi je ze jeden v case kalorickeho deficitu berie energiu iba z ulozeneho tuku /osoba A/a druhy v nejakom pomere berie energiu aj z tuku aj rozkladanim svalov/osoba B/.
Teraz pride obdobie sucha, neurody, hladomor, proste pohroma kedy nie je dostatok kalorii, co v historii nielen ludstva ale vsetkych zijucich tvorov bola raz zacas uplne normalna vec. A telo nevie, kolko bude kaloricky deficit trvat. Kludne aj pol roka.
Ktora osoba statisticky castejsie prejde lievikom evolucneho vyberu? A ci B? Ktorej geny sa s vecsou pravdepodobnostou prenesu do dalsej geenracie vo vecsom pocte?
Napiste co si myslite. :)

baldorex
prepac ze nebudem reagovat, ale uznas ze nema vyznam diskutovat s ludmi ktori maju problem pochopit take zakladne fakty ako su uvedene v danom texte.
aacid
Addict
Addict

najradsej by som ti napisal, ze poviem az ked ty odpovies na moje otazky, lebo si sa ich zase raz rozhodol totalne ignorovat, ale who cares, odpisem ti.

prezije samozrejme ta co prioritne berie tuky, lebo tuky su ZASOBA ENERGIE, presne urcena na taketo pripady. osoba ktora bude stracat umerne aj tuky aj svaly bude o pol roka absolutne slaba a neschopna zaobstarat si potravu (lebo ono nestaci zbehnut do obchodu, treba potravu nejak ziskat, ulovit, nazbierat, vypestovat a na to treba vykonavat pracu a na to treba svaly) ale z nejakeho zahadnedo dovodu bude mat stale ZASOBY ENERGIE v podobe tuku.

povedz mi jediny rozumny dovod preco by mal akykolvek organizmus, spolocnost, stroj, cokolvek v krizovych situaciach nicit vlastne casti ktore potrebuje na prezitie miesto toho aby vyuzil ZASOBY!!!

a teraz to tu pisem znova a posledny krat, pokial sa k tomu nevyjadris tak uz nebudem reagovat:
linkoval som tu vyskum (respektive clanok kde ten vyskum rozoberali) kde dokazali ze pri dlhodobom posteni sa nedochadza k ubytku svalstva, co ty na to? kde spravil ten vyskum chybu ked predsa "vsetci vedia" ze svaly ubudaju?
a znova pisem, ano, telo potrebuje proteiny, ano, pokial ich nedostane externe, musi ich ziskat zo sameho seba, ale, protein != sval. on tam v tom clanku krasne pise ze ludia co chudnu postenim sa nemaju problem s ovysnutou kozou, pretoze telo si, LOGICKY, radsej zoberie proteiny z koze ktoru uz nepotrebuje ako zo svalov, ktore pouzivas lebo cvicis a teda ich potrebujes.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Keby si sa trochu venoval evolucnej biologii,pockaj, ani to netreba, stacia zaklady matematiky, tak by si vedel, ze statisticky osoba B castejsie prezije. A kedze nevidis preco, tak sa ospravedlnujem, ale je medzi nami prilis velka komunikacna/informacna priepast, ktorej preklenutiu nie som ochotny venovat viacej casu.
:)

//autoeditácia príspevku (27 Feb 2020, 10:00)
mas na mysli tento komerčný výgrc? :D Biznis Dr.Funga s naivitou? chlapci, chlapci, co z vas vyrastie?
Predpokladam ze mate doma uz vsetky vyrobky z teleshopingu.. :wink: Aacid, priznaj, ze ty si ten clanok vobec, vobec necital?
https://www.dietdoctor.com/does-fasting-burn-muscle
aacid
Addict
Addict

je to tazke s tebou... co uz.
gogo956
Redeemer
Redeemer

mam zaujem reagovat na ten clanok.
Je to ten clanok ktory mas na mysli aby som sa k nemu vyjadril? Preco zrazu zatacas?

//autoeditácia príspevku (27 Feb 2020, 10:15)
Ale ale, kde su teraz bojovnici za "hladovanie bez straty svalov", ktori zjavne ani citat nevedia resp porozumenie pisanemu slovu, ale mudri su ako radio? Do krvi sa budu hadat za clanok v ktorom ani nevedia o co ide, len im google vyplul nieco na zaklade klucovych slov.
aacid
Addict
Addict

ty si uplne paradny, 2 strany pises dookola to iste, nereagujes na nic co tu napisem. potom ked ti tu napise aj baldorex a ja ze uz na teba proste nereagujeme, tak sa tu zacnes vytesovat ako si vyhral diskusiu lebo na teba nechce nikto reagovat... sorry ale si ako 10 rocne decko. kludne sa dalej vytesuj ze si mal pravdu ze si mudrejsi nez my, zasluzis si to.
gogo956
Redeemer
Redeemer

priatelia takto:
1/nevolit
2/nebrat si ziadne pozicky, uvery nic
3/ pri vsetkom zlozitejsom ako obliekani a jedeni sa poradit najprv s mamou
4/ nedavat z ruky obcianku- vysoke riziko ze uz ju nedostanete nazad
baldorex
Addict
Addict

gogo956 napísal:baldorex
prepac ze nebudem reagovat, ale uznas ze nema vyznam diskutovat s ludmi ktori maju problem pochopit take zakladne fakty ako su uvedene v danom texte.
Prosím aplikuj to v prvom rade na seba, lebo ty sem dáš zdroj, ktorý potvrdzuje to čo sem píšeme a ty si ideš stále svoje :)

[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202002 ... 664c98.jpg[/IMG][/quote]
Napísať odpoveď