Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
gogo956
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

Príspevok od používateľa gogo956 »

Myslis ze pri IF zachranis vyrazne viacej svalov ako pri inom type chudnutia? Silno pochybujem. Natural pri diete vzdy strati nejake mnozstvo svaloviny. Preto je pre naturala najlepsie vobec nedietovat, ale si drzat rozumny prijem energie cely rok a v pripade ze potrebuje schudnut tak velmi mierne znizit prijem energie. Lebo cim vecsi je rozdiel tj energeticky deficit tym rychlejsie sa snazi telo svalov zbavit. A bielkoviny drzat vysoko.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

no ako som pisal v prvom prispevku, ako aj pise baldorex, mal by byt rozdiel medzi hladovanim (nizkeho prijmu kalorii) a postenim (ziadny prijem kalorii), vtedy by sa mali prioritne tuky palit.

https://www.reddit.com/r/fasting/wiki/f ... a_nutshell
gogo956
Redeemer
Redeemer

Vyskusaj a daj nam vediet ako si dopadol.
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

Ja by som si na pôst netrúfol, ak to dáš, som zvedavý na jojo efekt.

Ja OMAD mám na udržanie váhy, neberiem to ako diétu.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

baldorex napísal:Ja by som si na pôst netrúfol, ak to dáš, som zvedavý na jojo efekt.

Ja OMAD mám na udržanie váhy, neberiem to ako diétu.

Jojo efekt bude jedine vtedy, pokiaľ by začal jesť po skončení napríklad o 500 a viac kalórií naraz. Určite nebude jojo efekt pokiaľ začne jesť tie isté kalórie rozložené do celého dňa.
baldorex
Addict
Addict

No ale nevieš ešte ako bude jesť, možno bude na tom psychicky tak, že bude mať nutkanie dohnať všetky kalórie :)
fildinko
Light Professional
Light Professional

baldorex napísal:No ale nevieš ešte ako bude jesť, možno bude na tom psychicky tak, že bude mať nutkanie dohnať všetky kalórie :)

Aké nutkanie? Rovnica ostáva, pokiaľ zje len toľko koľko môže tak nenastane žiadny jojo efekt. Pokiaľ začne jesť viac ako počas OMAD priberie, ale to už nieje chybou diéty.
aacid
Addict
Addict

tak v sobotu som pil aj jedol blbosti v noci, rano som sa zobudil s tym ze je cas. ak teda ratam ze posledne jedlo som mal v sobotu o pol noci, tak aktualne som cca 36 hodin bez jedla. povodny plan bol vyskusat len jeden den, ze sa dnes naobedujem, ale nejak nemam nejaky extra pocit hladu tak idem dalej. asi do zajtra obeda.

trochu viac som si o tom cital, cele je to take rozporuplne. tvrdia ze po 1-2 dnoch by sa malo telo dostat do stavu zvysenej autofagie, ked vlastne zacne konzumovat same seba, pritom ale logicky prioritizuje stare a poskodene bunky. a teda tukove bunky.
nie len ze by to malo akcelerovat chudnutie a tak nejak precistit organizmus, dokonca sa teraz robia vo velkom vyskumy aky to ma vpliv na vznik rakoviny.
na druhej strane jedine overene vyskumy su robene na zvieratach.

celkovo neviem ako mam postupovat, teraz dam 2-3 dni. ist do toho znova po nejakom case, si presedlat na OMAD ci 48 hodin... najhorsie je ze to zasahuje do rodinneho zivota, rodina veceria, ja nie. skutocny test pride ked bude rad na mne prichystat nieco na veceru :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

Telo sa ako prve zbavuje svalov pretoze sa snazi znizit bazalny metabolizmus. Kazdy den musis prijat dostatok bielkovin inac zacne skor ci neskor katabolizmus.
aacid
Addict
Addict

no toto prave tvrdia ze nie je pravda:
https://www.reddit.com/r/fasting/wiki/f ... 3._muscles

skratene, pokial by sme o ako prve prichadzali o svaly v casoch nedostatku zivin tak by sme ako zivocisny druh uz davno vymreli.

vsetko je to ale teoria, ludia co sa zastavaju postenia sa maju rovnako padne argumenty ako ludia co tvrdia ze je to blbost. preto som sa to rozhodol vyskusat na vlastnom tele.
fildinko
Light Professional
Light Professional

A ako zistíš že či si stratil svaly?
gogo956
Redeemer
Redeemer

V lepsich fitkach mavaju taketo podobne pristroje https://www.genovital.sk/dietetika/anal ... -pristroja
aacid
Addict
Addict

asi len pocitovo. nerobim ziadne merania, ani sa nevazim. realne to robim pre seba, pre svoj dobry pocit :)

dnes koncim, na obed uz budem jest, bude to rovnych 60 hodin. nemam pocit ze by mi nejak vela tuku ubudlo, ale tak za 3 dni sa nedaju zazraky cakat.
uvazujem co dalej, asi to nebudem hrotit, beriem to ako taky kickstart do zdraveho stravovania sa. nebudem si davat na obed pizzu ci burger, dam si nieco normalne zdrave a budem sa snazit minimalizovat cukry. ak som 3 dni nic nejedol mal by som byt v ketoze, tak sa budem snazit v nej udrzat co najdlhsie.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Pochybujem ze za 3dni sa zbavis nejakeho tuku ale pozeries urcitu cast vlastnych svalov. To akurat tak minies vsetky zasoby glykogenu vo svaloch a peceni. Daj vediet ake mas z toho pocity.

//autoeditácia príspevku (25 Feb 2020, 17:28)
Naberat svaly je ta najlahsia vec. Tazke je spalovat tuk a zaroven si udrzat co najviac svalov, lebo pre telo su velke svaly iba energeticka pritaz.
kulox
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa kulox »

Asi najlepší YT kanál na pôstovanie, od Dr. Mindy Pelz (dobrý je aj Dr. Eric Berg):

Zaujímavý je aj tento príklad jedneho doktora, ktorý mal pacientku s nadváhou, s ktorou praktizovali pôstovanie, rôzne druhy, keto stravu, ale váha nešla dole ani po mesiacoch. Nakoniec prišli na to čo bolo príčinou.

A toto je najlepšia kniha na taký úvod do pôstovania, a fyzilogických následkoch na telo. Suma sumárum, človek žiadne svaly nestráca, prvoradé je odbúravanie tukových zásob.
https://knihy.heureka.sk/kompletni-pruvodce-pustem
baldorex
Addict
Addict

gogo956 napísal:Telo sa ako prve zbavuje svalov pretoze sa snazi znizit bazalny metabolizmus. Kazdy den musis prijat dostatok bielkovin inac zacne skor ci neskor katabolizmus.

aacid napísal:skratene, pokial by sme o ako prve prichadzali o svaly v casoch nedostatku zivin tak by sme ako zivocisny druh uz davno vymreli.
Tu je ďalší "pôstnik", podľa goga by po 17 dňoch mal vypadať ako z buchenwaldu nie? Nezdá sa že by to extra ublížilo...

https://m.topky.sk/cl/100313/1863747/He ... jeho-telo-
gogo956
Redeemer
Redeemer

baldorex

žart?
odvolavat sa na clanok z topiek?
Je mne je to jedno,kludne nejedzte aj mesiac, mozno to splni vase ocakavania.
baldorex
Addict
Addict

V podstate polo žart, keďže mi to zrovna na FB vybehlo, prišlo mi to vhodné sem dať...

A čo máš teda proti tomu pôstu? Veď podľa tvojej teórie už mal byť bez svalov, či nie?
gogo956
Redeemer
Redeemer

ked dlhodobo nejes,neprijimas energiu ani ziadne bielkoviny tak vzdy budes stracas svaly, tomu sa neda zabranit. Dalej nema ziaden vyznam rozoberat nejaky clanok z bulvarnych topiek ktoreho vypovedna hodnota je asi tak - 10. Ale nenechajte sa znechutit,kludne si to vyskusajte..
Dalsi problem je v tom, ze ked sa neprijima ziadna strava, resp iba velmi malo, tak aj treningy budu slabé a clovek sa musi do nich extremne nutit.
Fakt netusim naco ma to hladovanie byt dobre, ked sa efektivnejsie a prijemnejsie chudnut tak, ze jedavas uplne normalne ako vzdy, len znizis prijem kalorii pripadne pridas viacej kardia.
Chcel by som vidiet trening cloveka ktory napr 3dni nic, alebo skoro nic nejedol.
baldorex
Addict
Addict

Ešte raz, ak by to bolo tak ako tvrdíš, tak lovci vyhynú po prvom neúspešnom love, lebo by boli za chvíľku ako tintínko neschopné udržať v ruke oštep.
gogo956 napísal:Telo sa ako prve zbavuje svalov pretoze sa snazi znizit bazalny metabolizmus. Kazdy den musis prijat dostatok bielkovin inac zacne skor ci neskor katabolizmus.
Tvoje tvoje tvrdenie je proste hlúposť. Telo v prvom rade spaľuje tukové zásoby.
Napísať odpoveď