Skins: tretia generácia, ale v podstate len 6. séria, lebo 5. si už vôbec nepamätám. No, čo dodať, otras. Pozeral som to asi pol roka v takých fázach, keď som to začal pozerať, prestal a potom si na to zase spomenul, resp. donútil sa to dopozerať. Diely o ničom, totálne "mindfucky," nereálne veci, žiadna pevná línia, nič.
1. a 2. generáciu, teda 1.-4. sériu som tu tuším nehodnotil, to bolo v pohode, schopný teen seriál, ktorý aj pobavil. Pokiaľ si teda pamätám.
Nehodnotím, ale určite stojí za pozretie.
__
Teraz k čomusi lepšiemu. Jeden z najlepších seriálov vôbec
THE WIRE: Sledujete niekedy "kriminálky" ? Po vzhliadnutí tohto sa budete hanbiť, že ste niekedy predtým taký odpad pozerali.
Dvanásť hodinových dielov, jeden prípad. Policajná práca - v podstate nič viac, nič menej. Ale - reálne prostredie (tak to v Baltimore naozaj funguje
http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... albaltimor), reálne postavy a inšpirácia (viacero postáv má reálny základ), nezameniteľný černošský slang, ghettá, postavy, ktoré si obľúbite (svojim spôsobom) - sú perfektne rôznorodé a svojské (ako "kladné" tak "záporné"). Takisto tu nájdete humor, akciu podanú reálne a v takých akurátnych dávkach a čo sa na geniálny seriál patrí, dokonalá zvučka, ktorá sa vám časom vryje do hlavy - ale tu vždy až sekundu pred záverečnými titulkami, nie na začiatku.
Neviem čo dodať, proste je to nákaza. Okrem "riadneho prípadu" je tam viacero sublínií, väčšinou nejaké politické svinsto a ukážka, ako to funguje "vyššie," zákon padajúceho hovna a tak.
Tvorcovia scenáru sú tuším učiteľ z Baltimoru a bývalý policajt, čiže opäť priamo "z pece." Dokopy to má 5 sérií, 3 mám za sebou a hreje ma dobrý pocit, že ešte dve pred sebou.
10/10