Geocaching

O športe...

Chceli by ste skúsiť tento druh turistiky?

áno
61
50%
nie
16
13%
áno ale nemám GPS-ko
44
36%

Celkom hlasov: 121

MP4-27
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Geocaching

Príspevok od používateľa MP4-27 »

nemate niekto pristup k foru kde su vyriesene mysterky?
t0m4s3
Admin
Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa t0m4s3 »

Cakas, ze to niekto len tak zverejni? Ak sa ti nedari nejaku mysterku vyriesit, napis ludom co ju maju odlovenu pripadne autorovi, nikdy ma nikto neodmietol, vzdy ta ludia posunu spravnym smerom.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Dnes som nasiel svoju prvu kesku. Mala cca 1,5 cm a ledva sa do nej vosiel malinky papierik-logbook. Bol plny ale miestecko pre svoj kratky nick a datum som si este nasiel :)
Urcite v tom budem pokracovat, nestacim sa divit, kolko kesiek je v okoli. Uz davno som sa chcel dat na geocaching :)
k6
VIP
VIP

Príspevok od používateľa k6 »

Chyba mi jedna do prvej stovky. Moc to neprezivam, vacsinou to je pre mna sucast turistiky - ked uz niekam idem, tak tam rovno pohladam krabice. Mestske mikra moc nemusim, multiny ma nebavi riesit, na dlhe hladanie krabic tiez nemam prilis nervy. Ale pokial neviem co v nedelu poobede, pozriem do mapy, kde na nejakom kopci v okoli nieco je - a hned mam prechadzku na 4 hodinky - a to mam rad.

Celkovo ma na tom seru dve veci - ze sa dnes uz zakladaju bezne krabice, ktore nemaju ziadnu pointu, ziadne zaujimave miesto neukazu a su odflaknute. Druha vec je oficialna nedostupnost google earth vrstiev na ofiko strankach geocaching.com (ano, viem ze sa to da obist). Proste groundspeak chce co najviac premium memberov, ale pritom ma nemale prijmy z reklamy. Pokial by ale nieco z toho mal platit googlu za pristupy do map, tak to radsej zrusili aj pre tych, co si premium kupili. Dost demencia podla mna.

Rekordny den bol PT s 18 krabicami.
plusminus
King
King

Príspevok od používateľa plusminus »

k6: tiez som len vikednovy keskar, ak ma chyti chut, tak idem.. najradsej mam v prirode, v lese. Mna ste, ze .sk stranka stratila zmysel, aj na diskusii je to tam ako na trhu.
S mapou problem nemam, chodim cez http://www.geocaching.com/map/
k6
VIP
VIP

Príspevok od používateľa k6 »

plusminus napísal:S mapou problem nemam, chodim cez http://www.geocaching.com/map/
Ja nemam problem s mapou, ale s politikou groundspeaku. Dnes styri.
anyway
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa anyway »

Je nejaka moznost, ako si stiahnut do GPS vsetky kesky v danej oblasti vo zvolenom okruhu mimo Slovenka - tak ako sa to da cez stranku slovenskeho GC? Umoznuje to premiove clenstvo na geocaching.com?
t0m4s3
Admin
Admin
Kontaktovať používateľa:

ano, premium to umoznuje
ktozesomja
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa ktozesomja »

tak som zacal aj ja s geocachingom ... uz mam prvu mestsku micro, ale chcel by som skusit nejaku vacsiu, kde je aj nieco ine okrem logbooku a pozriem si pri tom aj nejaku peknu prirodu
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

...tak som si aj ja vyskúšal v piatok túto hru a strašne sa mi to páčilo...hlavne táto keška, boli sme tam o deviatej v noci, takže bola tma ale mňa zvedavosť ťahala dovnútra...odporúčam všetkým vyznávačom adrenalínu a geocachingu...kešku nie je problém nájsť, problém je prekonať sám seba, strach z pavúkov, stiesnených priestorov (netreba sa plaziť, stačí sa prikrčiť) a divných zvukov...boli sme akurát na pol ceste v kanáli a išiel po nedaľekom moste vlak...taký hukot som tak hlboko nečakal...cesta ku keške trvala pol hodinu a cesta naspäť 20 minút...
M4rek
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa M4rek »

v noci sa najlepšie hľadajú kešky, vždy je to väčší adrenalín, hlavne keď sú na podobných miestach ako to, ktoré si popisoval ;)
plusminus
King
King

Príspevok od používateľa plusminus »

Grim: ta kes vyzera zaujimavo podla fotiek z logov. Zacinajucim keserom ale neodporucam ist na kesku D/T 4 a viac. Aspon nie sam a bez vybavy :)
Ale ak mas kuraz a dobre poistenie, aj na 5/5 :)
Polo-X
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Polo-X »

vcera mi znama hovorila ze ide najst nejaku kesku a kedze som sa o geocaching nikdy nezaujimal nemal som sajnu o co ide ale po vysvetleni a citani tejto temy rozmyslam ze to skusim, aj ked moc od toho necakam, ale zaujimalo by ma ako dlho to cloveka bude bavit resp ako dlkho vas to drzi?
t0m4s3
Admin
Admin
Kontaktovať používateľa:

Ja obecne trpim, tym, ze sa pre nieco nadchnem a za rok-dva ma to prestane bavit. Podobne to bolo aj u GC, vydrzal som tak 2 roky. Sused dal za minuly rok 3000+ kesi a stale ho to drzi, ale v tomto objeme (10kesi/den) uz to podla mna postrada atmosferu, a honia sa iba cisla
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

Polo-X napísal:vcera mi znama hovorila ze ide najst nejaku kesku a kedze som sa o geocaching nikdy nezaujimal nemal som sajnu o co ide ale po vysvetleni a citani tejto temy rozmyslam ze to skusim, aj ked moc od toho necakam, ale zaujimalo by ma ako dlho to cloveka bude bavit resp ako dlkho vas to drzi?
registrovany som dlho, na zaciatku som ponachadzal asi 10-15 kesi a potom 2 roky nic... toto leto som s priatelkou a kamaratkou zacal znova a lovil som uz aj sam na sluzobkach v zahranici... ked zacnes, nikto ti nekaze robit to denne... ked ides niekam von, pozries kesky na stranke v okoli tvojho ciela, stiahnes do mobilu alebo zariadenia, co mas a hladas. nikto ta nebude drbat, ze si noob a mas 30 najdenych kesiek...
druha vec je potom, ked dementi (fakt, ze dementi) s vekom 13 rokov, iq 85 a 5 najdenymi kesami zakladaju nove kese na blbych miestach, blbo popisane, blbo zamerane a potom ako dezert, sa zapisu do logu, ze najdene, aby sa im zvysil pocet najdenych :lol:
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Dnes vravel kamarat prihodu, ktoru mali v praci. V piatok to bude aj v telke. Pri Turcianskych Tepliciach robia most, bola tam schovana keska, kesku sice vzal ale pri ceste odtial sa zachytil a spadol, obesil sa na lanach co tam boli. Visel len 5 metrov nad zemou, ale zial. Imho kandidat na Darwinovu cenu.
Laster
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Laster »

Co to ma spolocne s darwinovou cenou, on neurobil nic hlupe, mal len smolu.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

ide o tuto kesku https://www.geocaching.com/seek/cache_d ... wp=GC2ZZB2
http://www.cas.sk/clanok/336127/na-zele ... lezec.html
je chyba, ze tam isiel sam, ale padol tak, ze asi ani sparring by mu nepomohol.
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

Sparring tam nebol. Bol samolezec a chodil sám.
taki7
Star
Star

Príspevok od používateľa taki7 »

Ešte v roku 2011 boli reportáže v TV:

JOJ -
Markíza -
Napísať odpoveď