Windows 10

Informácie o software, ankety...
jukel
Professional
Professional

Re: Windows 10

Príspevok od používateľa jukel »

DropDead napísal: 24 aug 2020, 21:08 Ak niekto potrebuje antivirák na telefón, tak je niekde veru ale poriadna chyba.
A kde je ta chyba ? Android je otvorený systém a ak pracujem s finančnými appkami tak je jasne že chcem mat zvyšenu ochranu ked snimi pracujem
DropDead
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa DropDead »

Sťahuješ pochybné súbory? Používaš tonu aplikácii mimo Play store? Ak nie, tak je to skôr o špionáži a tej je by default v Androide aj tak dosť a inak to sú všemožné trackingy. Na to ti skôr pomôže niečo ako Blokada, prehliadač s uBlock Origin (napríklad Firefox) alebo niečo ako Pihole v LANke. A zvyšok aj tak bude používať prehliadač s Google safe browsing DB.

Vieš o malware-och, ktoré ovplyvňujú Android, ktoré nie sú patchované?

Ak áno, ja si rád niečo prečítam, lebo síce viem ako to bolo doteraz ale ak sa veci pomenili, tak je na čase spraviť zmenu. Taktiež pozerám, že žiadna napríklad z
https://www.av-test.org/en/antivirus/mobile-devices/
nie je platená na store (pozrel som Aviru, Bitdefender a Eset), či to je ten klasický štýl, že "Na, teraz sa prihlás a po prihlásení ťa pošleme kade-ľahšie, lebo musíš platiť"?

Tu je ešte také rýchle čítanie z môjho obľúbeného miesta na internetoch r/privacy a pridružených subredditoch
https://www.reddit.com/r/privacytoolsIO ... _software/ .
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

na android som presiel len nedavno, zatial len všetko z google play store. Neviem ako to je dnes ale viem že malware bol dakedy aj tam. ESET je zadarmo, maju premiove funkcie ako Zamknuť priamo aplikaciu, Overovanie Platieb a celkom premakany Anti-Theft mod kde strateny mobil sleduje polohu a foti pachatelov. Ci to bude učinne zaleží na zlodejovi. Stoji to 5e na rok, podla mna za cenu dvoch piv ročne nieje ani nad čim . Nechcem ist offtopic ale ak maš rady na bezpečnost možme sa pobavit o tom v nejakej android téme, rad sa naučim niečo nové
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

wladas napísal: 19 aug 2020, 18:44 ....Problem je ze ak som mal predtym otvorene nejake okna na druhom tak uz tam nic nebude a musim to prehadzovat.

Ak pred prebudenim rucne vypnem druhy monitor, prebudim win a nasledne monitor zapnem tak je vsetko ako pred uspanim.

Da sa s tym daco robit?
FYI
https://github.com/kangyu-california/PersistentWindows
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

napada niekoho ako znizit hlasitost BT sluchadiel? ovladanie na nich priamo meni hlasitost windowsov, ta je vsak uz na 10% a aj napriek tomu si musim vsetky aplikacie davat na minimum (youtube mam na cca 20% a vacsinu hier tiez musim nastavovat na minimum).

je to otrava hlavne ked pustam novu hru/appku samozrejme na mna vzdy v sluchadlach zahuci. no a potom su tu extremne pripady ako xbox applikacia kde ked pozeram trailer na hru tak hlasitost nejde zmenit vobec.
starysomar
Light Professional
Light Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

K antivíru pre Win

Sandbox Windowsu ak sa nemýlim je na len PRO, Enterprise a musí byť v BIOSe zapnuté Hyper-V. Mám Win10PRO a jeho Sandbox sa mi nepodarilo spustiť.

Zmienku majú, len nie výsledok testovania - možno zatiaľ.
https://www.av-comparatives.org/product ... rity-free/
Ono aj DrWeb moc v testoch nevidno, dôvody sa možno iba domnievať.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Čítal som stránku, robí to aj automaticky? Z popisu mi to pripadá, že to funguje štýlom (ulož a obnov), síce je obnova automatická ale že čo sa stane, ak začnem presúvať okná ako mi vyhovuje, niektoré zavriem, niektoré otvorím,...
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Nie je to uplne 100% ale ano, robi to automaticky. Niekedy sa "pozabudne" ale staci ak prepnem na otvoreny program a hned sa prehodi na spravny monitor.
Napísať odpoveď