Banky (vseobecna tema)

Témy, ktoré sa nedajú zaradiť do kategórií vyššie...
lukas9206
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Re: Banky (vseobecna tema)

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Ja rozumiem čo si tým myslel. Len podľa mňa je to práve u mBank dosť jednoduché. Ale zas neviem ako to majú iné banky.
A sobne si nemyslím že to odradí od kúpy, skôr to len človeka nasiere. Osobná skúsenosť 😂
ArAsHiD
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

Práve v mBank appke mi to príde najjednoduchšie, dajú sa tam nastaviť aj dočasné limity a je to zadarmo.
Taká VÚB či ČSOB má zmenu limitu za 3,5€ 😀 a na pobočke za 5€ 🤦‍♂️
kompi
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa kompi »

lukas9206 napísal: 17 okt 2020, 7:22 Ľudia budem mať na vás jednu otázku. Furt som sa čudoval, keď si niekto vzal mobil, notobekook alebo inú elektroniku okolo 1000€ na splátky. No niekde som počul, že keď si vezmem úver v hodnote aj len tých 1000€, tak po splatení, by som mal byť pre banky teoreticky viac dôveryhodnejší zákazník, keďže som nemal problém zo splátkami. Je na tom niečo pravdy? Má to vôbec zmysel robiť?
Nemám problém si kúpiť nový mobil za hotové, no ak by to bola pravda, tak prečo si na rok nepožičať z nulovým úrokom. Viete sa k tomuto vyjadriť?
ak naozaj nemas ziadnu uverovu historiu odporucam si vybudovat pretoze ked nahodou budes chciet zobrat hypo a nebudes mat ziadnu tak ti daju horsie podmienky v extremnom pripade ti ju mozu aj zamietnut alebo ti neposkytnu taku sumu aku budes chciet....
No napriklad v ceteleme je to tak ze si vyberies tovar vyberies vysku akontacie a ked zvysok sumy vyplatis do 4 mesiacov mas to bezurocne tak som si kupoval aj komponenty do PC. Ci je to tak presne aj teraz neviem no urcite maju nieco podobne....
ale pozor cetelem ked budes nacas platit moze sa stat ze ti za odmenu poslu kreditnu kartu a ta sa aktivuje pomerne lahko tym ze znou raz zaplatis/vyberies z bankomatu. To potom svieti v uverovom registry ako zaväzok ta karta.
gogo956
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa gogo956 »

ano, kreditna karta je uver ako kazdy iny, revolvingovy. Ale ked ju splacas pravidelne tak ziaden problem v uverovom registri to nerobi.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Na vybudovanie kreditneho skóre ti stačí kreditka, pouzivaj ju na kazdodenne nakupy, ma len vyhody, ak nie si uplny magor, co nema schopnost neminat na zbytocnosti
ArAsHiD
Medium Professional
Medium Professional

Presne tak. Používam ju na bežné výdavky do takej výšky ako by som platil aj debetkou.
Mám ju zadarmo, dostávam zadarmo poistenia a asi 3-10€ mesačne money back. (mKreditka Plus)
kompi
Light Professional
Light Professional

ano suhlasim tak je to najlepsie :)
yoggy
Guru
Guru

Príspevok od používateľa yoggy »

ArAsHiD napísal: 17 okt 2020, 21:59 Presne tak. Používam ju na bežné výdavky do takej výšky ako by som platil aj debetkou.
Mám ju zadarmo, dostávam zadarmo poistenia a asi 3-10€ mesačne money back. (mKreditka Plus)
Ta mbank plus ma sialene vysoke uroky. (asi najvyssie na trhu)
A cashback len 0.5%
Pokial ale casto vyuzivas saloniky, tak asi ok. :)
kompi
Light Professional
Light Professional

kreditka mimo bezurocneho obdobia je predrazena pozicka....
yoggy
Guru
Guru

Príspevok od používateľa yoggy »

Dobre rano :smt006
ArAsHiD
Medium Professional
Medium Professional

yoggy napísal: 17 okt 2020, 23:39 Ta mbank plus ma sialene vysoke uroky. (asi najvyssie na trhu)
A cashback len 0.5%
Pokial ale casto vyuzivas saloniky, tak asi ok. :)
Neriešim úroky na kreditke, v živote som ich neplatil. Tí čo ich platia sa mi skladajú na benefity. 😀

Aj keby, tak bezúročné obdobie má až 54 dní. Ostatné banky majú síce nižší úrok ale aj kratšie bezúročné obdobie. Zadĺžiť sa na kreditke môže ale aj tak len hlupák.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

ArAsHiD napísal: 17 okt 2020, 23:53Tí čo ich platia sa mi skladajú na benefity. 😀
this ^^
Napísať odpoveď