Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa guess.whoo »

a nepotrebujes aby si niekto vedel sadnut aj za teba? ja mam 193 a ked si sadnem do auta ako golf tak za mnou je miesto akurat pre ludi do 120cm
schmeter
Expert
Expert

Príspevok od používateľa schmeter »

brácho ma tiež golfa a nejako som nepostrehol tento problém, on by za mnou obsedel v pohode, na kratšiu trasu by som za sebou vydržal sedieť aj ja
ale samozrejme, že by som radšej bral Passata alebo pod :)
martinmolnar
Novice
Novice

Príspevok od používateľa martinmolnar »

Ja mám Golf Sportsvan a som nadmieru spokojný, miesta je tam na mraky, na zadných sedačkách ako v superbe. Auto som kupoval dotiahnuté z Belgicka, cena bola super, auto je krásne. Nie je to žiadny závoďák a na 150+ už žerie 2x toľko, ale prirástol mi k srdcu.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

vypovedna hodnota tvojho prispevku skoncila pri slovach "na zadných sedačkách ako v superbe"
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

hned v 3. poste nahodil reklamu, takze by som jeho nazorom neprikladal vyssi vyznam
mato55002
Expert
Expert

Príspevok od používateľa mato55002 »

Pracujem na živnosť a platím paušálne odvody. Rád by som si ale založil ešte jednu s.r.o. firmu a aby som mal náklady, tak by som si zobral leasing na auto.
Napríklad by som zobral nový Seat Leon za 22 000€ na 4 ročný leasing.
Ako potom prebieha ukončenie leasingu po týchto 4 rokoch ? Bolo by možné ho odkúpiť za euro (zobral zase na firmu nový leasing) a následne po pár mesiacoch ho ako súkromná osoba predať napr za 13 000€.
Bolo by potreba potom týchto 13 tisíc zdaniť ? alebo to už potom nikoho nezaujíma alebo ako to prebieha ?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Z firmy by si to nemal predat za euro, nakolko trhova hodnota auta bude niekde inde (napriklad tych 13 tisic eur). Cize by si to mal predat za realnu cenu, spravit si transferove ocenovanie alebo to predat za nejaku ludovu cenu ako poskodene auto s poskodenym motorom, poskodenou prevodovkou, prasknutym celnym sklom, prasknutymi svetlami, poskodenymi sedackami... a predat to kvazi ako nejake znicene auto napriklad za 1000 eur plus DPH s tym, ze zaplatis tych 200 eur DPHcku a potom z 1000 eur este dake eura co budes priznavat v danovom priznani. Potom sa uz neskuma, ze ci si to ako fyzicka osoba predal a za kolko.
mato55002
Expert
Expert

Príspevok od používateľa mato55002 »

Díky, bolo mi jasné že až takto jednoducho to fungovať nemôže :D Tým pádom leasing pre mňa nebude mať zmysel.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Je jedno ci to kupis na leasing alebo v hotovosti. Bude to aj tak potom majetkom spolocnosti s nejakou zostatkovou hodnotou. Vsak ked kupis auto za 20 tisic + DPH (4 tisic), tak mas 4 tisicky na DPHcke, ktore dostanes naspat. Okrem toho tam budes davat blocky za benzin/naftu, dialnicnu znamku, pneumatiky, geometriu a vsetky dalsie naklady suvisiace s autom. A potom ho predas za 1000+DPH z firmy ako velmi poskodene a nepojazdne auto. A ked ho "opravis po mesiaci ci dvoch" ako fyzicka osoba, tak ho predas.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

aby to bolo este o nieco jasnejsie - nikto nebude skumat skutocny stav auta pri predaji
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Vlastni niekto Mazdu 6 GH ? Idealne pofaceliftovu ? Kamarat kupuje s tym, ze rozpocet ma do 7000 eur a toto je jedna z moznosti. On hlada hlavne nieco tiche a spolahlive. Podla mna, z toho co som pocul je M6 spolahliva, ale nie ticha. Ine moznosti potom su Golf IV, pripadne Civic 1.8 (UFO). Pozeral aj na Passat B7, Accord a A4 B8, ale Accord v tej cene je len dizel z ktoreho ma strach a B7 a A4 budu zrejme v dezolatnom stave.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

v tej triede ti ostava mondeo, golf nebude o nic tichsi oproti mazde
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Nooo, toto je v podstate prave mozno aj otazka. Mne z roznych recenzii mi vyjde, ze Golf VI by mohol byt tichsi (casto sa spomina, ze je odhlucneny na urovni niektorych aut strednej triedy) zatial co Mazda je za to casto kritizovana.

Mondeo sa mne osobne hlavne po facelifte (2011 myslim) velmi paci a je aj cenovo dostupne a myslim, ze to splna vsetko, ale kamarat sa Forda boji kvoli spolahlivosti.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

a aky motor by chcel? benzin ci diesel? mazda 6 2.2 urcite nebrat..v mondeu kludne moze ist do ktorehokolvek diesla na MK4..trosku horsie su na tom benziny, hlavne 176kw verzia. tam by musel mat stastie na dobry kus.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Nie je tam vylozene preferencia, je to skor o spolahlivosti ako som pisal vyssie. Extra vykonne auto to tiez byt nemusi. Z recenzii nejak vypadlo, ze pri Mazde je lepsie dizlom sa vyhnut. 1.8 znie trochu slabo, ale zase to nie je vylozene tazke auto, takze s odretymi usami by to mozno stacilo, idealny by ale bol 2.0i. 2.5 je asi moc (spotreba).

Koncerny asi skor z dizlom, Honda s benzinom (co Accord asi nezozenie a u Civica je to jasne) a u Fordu uprimne fakt netusim. Ale tie 1.8 a 2.0 TDCi vraj nieco vydrzia, ale ako som pisal, z Mondea ma trochu strach.
zdravotnik
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa zdravotnik »

Možno by za zváženie stála ešte Toyota Avensis (benzín)
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Jo, tak to nas teda nenapadlo vobec. Pritom nevyzera ani uplne zle, az na ten interier. Nad tym este popremyslame.

Este ma napadlo E91. V bzaroch ich je dost, aj za zaujimave ceny, ale neviem ako je na tom spolahlivost, pripadne servis. Vyhodou je vyborne odhlucnenie.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

tak tomu by som sa ozaj vyhol
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

A su za tym nejake konkretne dovody ? Auto je to vyborne, myslim, ze nespolahlive tiez nie, akurat je dost popularne, takze tam asi bude dost stoceniek. Servis tiez nemusi byt lacny, ale to len hadam.
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

lebo to nie je uplne najpodarenejsi model a opravy su dost drahe..pohladaj si o tych motoroch recenzite
Napísať odpoveď