Chcem kúpiť auto

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
Johnnny
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Chcem kúpiť auto

Príspevok od používateľa Johnnny »

Nakladneho servisu sa celkom bojim, to je fakt.

Co som sa docital 320D pred faceliftom je v pohode, problemom su tie novsie. Idealna volba su V6, ale to zase nieco zerie.

No zatial to vyzera na taku volbu srdcom a to je Mazda 6, akurat bezninov je zalostne malo a z nafty v Mazde/Honde ma kamos tiez strach. Ale ak tomu da chalan cas, tak nieco sa snad najde.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

E91 320d je úplne v pohode, ale musí to mať ešte predfaceliftový motor M47. Ten pofaceliftový N47 (aj 330d N57) je prúserový - na tom treba meniť najneskôr pri 200k km rozvody, EGR a aj tak nie je nezvyčajné, že sa zadrie na kľuke. M47 je ale dosť dobrý držiak.

Inak ja mám E61 530d s M57 motorom a dlhodobú spotrebu mám v lete 7 a v zime 8 litrov, takže si myslím, že na ten výkon je to veľmi slušná spotreba, ktorej sa netreba obávať.

Treba však počítať s tým, že BMW nikdy nepatrili k najspoľahlivejším autám, takže nejaký servis si to určite vypýta.
Johnnny
Light Professional
Light Professional

To je zhruba v tom duchu co som cital, aj ked preferencia by asi bola zobrat facelift. 318D po facelifte ma ten isty problem ?

To auto ma napadlo hlavne kvoli tomu, ze jazdi dobre, ale hlavne to odhlucnenie je v ramci budgetu asi najlepsie. Lepsie na tom asi bude len Lexus (lenze tam chyba motorizacia) a Mercedes, ktory sa ale kamosovi moc nepaci (comu teda rozumiem). Ale zase je tu strach z nakupu premiovej jazdenky. S poruchami sa pocita, ale jednotlive polozky asi nebudu lacne, co je ale asi problem aj Hondy/Mazdy/Toyoty. Ale neviem to porovnat.

V podstate idealna volba by bola pofaceliftova M6, par ich aj bolo, ale zohnat ju v benzine je uz problem a diesel s ktorym by v tom aute neboli spojene vyssie naklady asi neexistuje.
jimmy_xp
King
King

Príspevok od používateľa jimmy_xp »

Počúvaj, brat má M47 v 1er. Ten totálne serie na údržbu, olej niekedy po 15 tisíc, niekedy po 20 tisíc vymení. Jazdí na tom po meste, po 1 km ho vypne. Žiadne aditíva, tankuje kde príde. Počúvaj, žiadna porucha, nič. Kks ja na W211 furt niečo opravujem, na Focuse tak isto. On totálne nič. Údržba len základná a to auto furt ide.
dudo64
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dudo64 »

Ahojte,

kupil som si nove auto, ktore caka prve prihlasenie. Kedze zijem v inom okrese ako mam trvale miesto bydliska, spolocnost od ktorej som auto bral mi ponukla, ze mi vsetky papierovacky s prvou evidenciou vybavi a mne sem uz len pridu znacky z mojho okresu. Tato sluzba by zevraj mala byt iba za minimalny poplatok. No..a na toto by som sa chcel spytat, ci uz niekto ma s niecim takymto skusenost a kolko je ten "minimalny" poplatok. Respektíve...auto ma do 80kw, teda poplatok ze evidenciu by mal byt 33e, nove znacky tiez 33...a okrem týchto dvoch veci su este nejake dalsie poplatky pri prvej evidencii? Dakujem
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

a to ti nevedela povedat ta spolocnost co ti to ide vybavovat?
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

nie nie su..
dudo64
Light Star
Light Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa dudo64 »

aacid napísal: 12 nov 2020, 15:18 a to ti nevedela povedat ta spolocnost co ti to ide vybavovat?
Nie, drzia ma v "napati", komentuju to tym ze to ma byt nejaka nova dohoda s ministerstvom a nemaju este ustalene ceny (ci odr*kavaju alebo nie nejdem teraz posudzovat) :-)

Autoeditácia príspevku po 1 min 27 sek:
guess.whoo napísal: 12 nov 2020, 15:18 nie nie su..

Diky :-)
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

prihlasia ho online, ziadna dohoda :D pokial teda uz zaplatili registracnu dan tak by to mal byt len poplatok za znacky
JCM01
Star
Star

Príspevok od používateľa JCM01 »

Ja som si tak nechávl prihlásiť autá, prišiel som do predajne a auto už bolo na značkách.
Samotná služba ma stála cca 15€.
nejakymarko
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa nejakymarko »

Zdravím páni. Začínam (zatiaľ v čisto teoretickej rovine) premýšľať nad zmenou povozu. Momentálne mám dízlový passat variant b7, rv. 2011 a slúži dobre, ale už to nie je úplne ono. Bolo by fajn zrepasovať bi-xenóny, keďže svietia už ako za dušičky (choroba týchto Passatov a celkovo vw z tých rokov) a celkovo už má moc nebaví investovať do toho auta viac, ako bežný servis (oleje, tlmiče, brzdy atd...)

Premýšľam teda, po čom sa začať pozerať. Určite chcem automat, poriadne svetlá, výkon aspoň 130kw (ideálne viac), skôr kombi, ako sedan, mpv, suv, crossover a podobné karosárske variácie ma moc neberú (možno okrem glc, X3 G01 ale na to nie je budget), ročník aspoň 2017 hore. Budget max do 25k (tu rátam, že za nejakých cca 7k by som mohol predať passat)

Tak prosím, skúste dať nejaké tipy, akým smerom by ste pozerali vy, možno rozbehneme nejakú zaujímavú a plodnú debatu.

PS: Octavia ani Sup nie

Ďakujem
znais
Expert
Expert

Príspevok od používateľa znais »

V tom rozpočte a pri tých parametroch by som šiel do AUDI A6 AVANT 3.0 TDI to je 200KW.
Johnnny
Light Professional
Light Professional

jimmy_xp napísal: 11 nov 2020, 11:57 Počúvaj, brat má M47 v 1er. Ten totálne serie na údržbu, olej niekedy po 15 tisíc, niekedy po 20 tisíc vymení. Jazdí na tom po meste, po 1 km ho vypne. Žiadne aditíva, tankuje kde príde. Počúvaj, žiadna porucha, nič. Kks ja na W211 furt niečo opravujem, na Focuse tak isto. On totálne nič. Údržba len základná a to auto furt ide.
Tiez co tak citam, M47 by mali byt v pohode. Horsie je to s "Nkom". Inak nejake zasadne polozky spojene s tym autom som nenasiel a malo by to fungovat relativne bezproblemovo, akurat teda servisne prace na tom udajne nie su lacne aj kvoli ulozeniu motora.

Spominam si, ze kamarat E90 s M47 predaval asi 2 roky dozadu tiez za nejakych 6000 eur a viem, ze tomu autu nic nebolo, aj ked malo nalietanych nejakych 240 000km. Akurat teda to bola taka relativne socka vybava. Celkovo ten interier bez iDrive na mna uplne premiovo neposobi, aj ked si nespominam, ze by v tom nieco vrzgalo.

Este otazka. Mozno trosku mimo, ale zvazovali sme aj to Mondeo MK IV 2011+ (facelift), pretoze to sice asi nie je najodolnejsie auto an svete, ale vacsinou sa na tom vraj seru prkotiny a mimo toho je to vyborne auto (jazda, design, komfort, velkost, odhlucnenie). Akurat sa zda byt obrovske, hlavne ked ide o prve auto. Ja jazdim na Octavii a toto je podla rozmerov este podstatne vacsie a tak premyslame, ci to uz nie je mozno trochu ulet (parkovanie v BA). Bavo sa naopak zda byt na strednu triedu pomerne male (exterier).
jimmy_xp
King
King

Príspevok od používateľa jimmy_xp »

No asi som to vtedy zakríkol. M47-ka sa trošku poruchala. Odišlo turbo (vraj je to slabosť M47 aj N47) - presnejšie odišla variabilita turba. Teraz to auto mám rozobraté a okrem toho turba si všímam, že má to problém aj so žhaviacim relé. Našťastie mám prístup k lacným dielom a opravu budem robiť sám (okrem repasu turba samozrejme), takže to nebude až také drahé.
Pilifo
Hardcore addict
Hardcore addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pilifo »

To by som nepovažoval za fatálne chyby. Repas turba sa dá poriešiť do 600-700 eur (alebo aj menej v závislosti od poškodenia) a to relé aj so žhavičmi je otázkou pár desiatok eur. Povedal by som, že toto sú ešte pomerne lacné opravy. Horšie je to vtedy, keď odíde DPF, vstreky, prevodovka, roztrhnú sa rozvody a pod. :)
Johnnny
Light Professional
Light Professional

Ano, to turbo tam vraj ochadzalo, ale pri nejakom najazde je to asi ok. Ta N47 mala ovela fatalnejsie problemy, N57 uz je zase trochu moc. PreFl zase pomerne stary. Je to skvele auto, ale vybrat do toho spravny motor asi nie je jednoduche :-D

Este otazka. E92 mala nejake specificke problemy, ktore sa v E90 nevyskytovali ? A moderneizacia motorov prebehla v tom istom roku ?
Napísať odpoveď