USA vs Rusko

Diskusie na politické témy...
kayko
Star
Star

Re: USA vs Rusko

Príspevok od používateľa kayko »

ephramko napísal: 08 jan 2021, 21:26 Obyčajné zrnko ryže má niekoľkonásobne viac génov ako ľudia. Vysvetlenie je jednoduché. Zrnko ryže je na tejto planéte dlhšie ako ľudia. A v evolúcii neplatí, že čím zložitejší živočích, tým viac génov.
Preto som uviedol ako príklad ryby a obojživelníky - druhy z ktorých sa vyvinuli cicavce. Je jasné, že človek nevznikol z ryže, ergo nie je možné uvažovať spojitosť medzi človekom a ryžou.

Ide mi len o to, že "niekto" tu stále tvrdí, že evolúcia ide nejakým smerom, zatiaľ čo ja tvrdím, že evolúcia ide rôznymi smermi.

Podľa princípov darwinizmu dochádza pri evolúcii k prirodzenému výberu, ktorý môže byť stabilizačný, usmernený, alebo divergentný. Už len tu vidím 3 rôzne smery, ktorými môže evolúcia prebiehať.

Ak je teda preukázateľne badateľný nejaký pokles IQ vrámci ľudskej populácie, tak je to výsledkom evolúcie, pretože evolúcia zahŕňa aj vplyvy prostredia, migráciu druhov, klimatické zmeny a tak ďalej a je úplne jedno či tieto zmeny sú výsledkom ľudskej činnosti alebo nejakých "neviditeľných" vplyvov.

Výsledkom delenia nemusí byť vždy len nižšie číslo a výsledkom násobenia nemusí byť vždy len číslo vyššie. Týmto by som to asi uzavrel.
eMPiko
Guru wannabe
Guru wannabe
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa eMPiko »

jackb napísal: 08 jan 2021, 23:50 jeden zo zadrzanych "navstevnikov Capitolu" potreboval na sude tlmocnika do rustiny
Inak toto co sa im stalo je taka bezpecnostna hrozba ze az. Tam ak bol v tom dave jeden rozviedcik, tak mohol nasadit plostice po celom Kapitole. Tam teraz musia kontrolovat resp. vymenit hadam vsetku elektroniku od notebookov az po ziarovky. Udajne nejake notebooky aj zmizli a ktovie kto sa v nich uz teraz hrabe.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

kayko

evolucia je "slepa" preto ano sa da povedat ze ide mnohymi roznymi smermi

eMPiko

v Kapitole predpokladam ze maju standardne na citlivych miestach aktivne rusicky odpocuvacich zariadeni. Apropo, dokazy sice o tom este nie su, ale nepochybujem ze do tej akcie su ciastocne zapojene aj ine rozviedky, ako napr ruská. Inac na nete uz dlhsie sa siria clanky, ktore tvrdia, ze vsetko nasvedcuje tomu, ze demonstranti mali vnutri miminalne jedneho svojho cloveka zo zamestnancov ktory im pomahal sa dostat dovnutra.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

kayko napísal: 09 jan 2021, 10:02Ide mi len o to, že "niekto" tu stále tvrdí, že evolúcia ide nejakým smerom, zatiaľ čo ja tvrdím, že evolúcia ide rôznymi smermi.
pozri, nemam potrebu ti vysvetlovat jednoduche definicie najditelne v prvom odkaze v googli, ak mas zaujem diskutovat, pouzivaj jasne vyznamy slov a nevymyslaj si vlastne
kayko
Star
Star

Príspevok od používateľa kayko »

Ale ja niesom viac zvedavý na tvoj názor a nejaké vysvetlenia, o ktorých iba píšeš, ale dokopy si ešte žiadny názor nedal. Mal si šancu reagovať vecne, ale reagoval si laxne, tak načo teraz hejtuješ? Ak s niečím nesúhlasíš, napíš s čím. Ak nesúhlasíš s ničím, tak sa nemáme o čom baviť a debatu na túto tému môžeme uzavrieť.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

eMPiko napísal: 09 jan 2021, 11:56 Inak toto co sa im stalo je taka bezpecnostna hrozba ze az. Tam ak bol v tom dave jeden rozviedcik, tak mohol nasadit plostice po celom Kapitole. Tam teraz musia kontrolovat resp. vymenit hadam vsetku elektroniku od notebookov az po ziarovky. Udajne nejake notebooky aj zmizli a ktovie kto sa v nich uz teraz hrabe.
Ak by sa toto nepotvrdilo, stale su tam pocitace ukradne a kto vie co vsetko tam bolo. Takze dobri vlastenci a platcovia dani, zamestnavatelia zamestnancov Captiolu statnej kase vyrobili poriadny ucet. America is truly great again.
Leslie10
Star
Star

Príspevok od používateľa Leslie10 »

Neviem čo budem robiť bez Trumpa na Twitteri :’(
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

gogo956 napísal: 09 jan 2021, 12:00 Inac na nete uz dlhsie sa siria clanky, ktore tvrdia, ze vsetko nasvedcuje tomu, ze demonstranti mali vnutri miminalne jedneho svojho cloveka zo zamestnancov ktory im pomahal sa dostat dovnutra.
Čo hovoríš na informácie z tohto videa? Nepríde mi ako štandard aby antifa pomáhala trumpovym chlapcom...

gogo956
Redeemer
Redeemer

baldorex

1/The epoch times su ultrapravicove pro-trumpovske media
2/google nenasiel ziadnu "nezavislu japonsku novinarku Masako Gennaho"
3/ten "dokument" neposobi na mna ani trosku autenticky

ty mas na to aky nazor?
---
aktualne policia vysetruje cca 10zamestnancov z Kapitolu u ktorych je podozrenie ze pomahali demonstrantom sa dostat do vnutra
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Aj Hitler sa podpálenie Reichstagu snažil hodiť na komunistov.

Matka bizónieho muža teraz vyplakáva, že jej synovi nedávajú v base certifikované bio jedlo. :D

A potom tu sú ženy, ktoré od "revolucionárov" zbierajú info na "dating appkách" a posielajú to FBI... :D
https://god.dailydot.com/dating-apps-capitol-rioters/

To je taká tragikomédia, ako keby u nás robil revolúciu občiansky tribunál a anjelské hliadky...
jackb
Redeemer
Redeemer

nie je bio jedlo "vysada neomarxistickych liberalov"? alebo sa bizon identifikuje ako skutocny bylinozravec? :D
gogo956
Redeemer
Redeemer

ze vraj uz dostava bio jedlo :)
Aktualne su na nete uz fotky ze v Kapitole su stovky vojakov, spia na chodbach a kde sa da. Takze tentoraz na inauguraciu Bidena nebudu mat stupenci OrangeHeadu ziadnu sancu
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-55654102
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

gogo956 napísal: 15 jan 2021, 7:17 baldorex

ty mas na to aky nazor?
Nemám na to názor, preto sa pýtam. Kapitol som zachytil veľmi okrajovo len z tituliek médií, hento mi včera vyskočilo na yt a celkom ma to zaujalo. Agent provokatér je bežná praktika na provokovanie a ovládanie davu aj u nás.
gogo956
Redeemer
Redeemer

baldorex

tam mozu byt rozohrate take hry roznych zaujmovych skupin, ktore bezny clovek nema sancu vysledovat kde maju korene a co za nimi skutocne je..

Autoeditácia príspevku po 1 deň 18 hod 29 min 22 sek:
Zatkli ozbrojeného chlapíka s falosnou pozvánkou na inauguráciu. Dúfajme že 20.1. prebehne ceremoniál pokojne.
https://www.nbcnews.com/politics/politi ... s-n1254521
Leslie10
Star
Star

Príspevok od používateľa Leslie10 »

Takže Biden sa stal oficiálne prezidentom. Pravdupovediac nemám príliš v obľube ľavicové vlády, no ten “chalan” zatiaľ vyzerá byť v poriadku. Obávam sa hlavne toho, že bude iba figurovať - konkrétne ako figúrka. Druhá vec je jeho vek... Uvidíme.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Mali sme zubára, čo pracoval do 80-ky. Bystrý, šikovný, veľmi kvalitná práca a za rozumný peniaz.
Vek a vek nieje vždy to isté :)
gogo956
Redeemer
Redeemer

o Bidenovi a jeho pamati je zname vselico :D
jackb
Redeemer
Redeemer

Vela ludi robi z Bidena spoluziaka Zdeny Studenkovej, no on je len o 4 roky starsi ako jeho predchodca. Prve kroky su mi velmi sympaticke, som zvedavy na dalsich 99 dni v urade.
gogo956
Redeemer
Redeemer

urcite to bude nepomerne lepsie ako to co stvaral Orangehead :)
Aj ked bolo celkom zabavne aj to, ked Biden na predvolebnom mitinku oslovil svoju vnucku menom svojho mrtveho syna a druhej pre istotu nevedel meno vobec :D

Dusevny stav a schopnosti castokrat nemaju vela spolocne s vekom ako takym. Su ludia ktori su senilni uz v 60tke a su ini ktorym to skvele páli aj po 80tke.

Na druhej strane prezident nie je vo svojich rozhodnutiach ani zdaleka tak slobodny ako to pekne na prvy pohlad vyzera, tiez je iba figurka.
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

jackb napísal: 21 jan 2021, 19:56Prve kroky su mi velmi sympaticke
hej :lol:
#BidenErasedWomen
Napísať odpoveď