1. Matovičova vláda (2020-2024)

Diskusie na politické témy...
beardie
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: 1. Matovičova vláda (2020-2024)

Príspevok od používateľa beardie »

ten coskoro skonci, ale myslim, ze ano
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Skonci a opat ho predlzia.
Blastbit
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Za predpokladu ak by bolo referendum a predčasné volby nech už by bola akákolvek nová kombinácia kto ským tak vždy to bude škrípať.Pokial sú strany v opozicii všetci vedia ako co riešiť,patenty na rozum. Akonáhle sú vo vláde je po nich len chaos,korupcia,škandaly,polovičné výsledky,potopa a spúšť. Otázne je pre slovenskú spoločnosť kto je najväčšie zlo v politike a kto menšie.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

A kedze hrozi vacsie zlo (ktore sme tu trpeli 12r) tak ziadne predcasne volby. Amen.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Krajniak ma novy a plan a myslim, ze toto by mohlo fungovat :-D

https://slovensko.hnonline.sk/2303796-k ... -vysvetlit
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Súhlasím.. treba otvoriť všetky kostoly..... a akonáhle sa naplnia, treba ich z vonku zavrieť a zamknúť a vonku ich vypustiť najskôr po 14 dňoch.

Tu sa už naozaj rozum zastavuje nad týmto katolibanom. Dúfam, že po sčítaní dostanú riadnu facku...

A ešte také zamyslenie, ľudia v DSSkách sa už dávno mali očkovať. či ten lepší priebeh nie je spôsobený práve tým, že väčšina klientov už má aspoň jednu dávku.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Otvaranim tejto otazky zas len polarizuju spolocnost a robia veriacim medvediu sluzbu. Minuly tyzden interrupcie, teraz toto. Rozum sa zastavuje...
taki7
Star
Star

Príspevok od používateľa taki7 »

Keby aj referendum úspešné bolo, minimálne 50 percent zúčastnených a väčšina musí byť za, musí to ešte odobriť parlament. Celkovo nedávam tomu veľké šance.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Cirkev musí byť zúfalá, že nemôžu v kostoloch ľuďom vymývať mozgy, aby sa v dotazníkoch nezabudli prihlásiť k RKC. Cirkvi ide o desiatky miliónov, pri ktorých štát potom nekontroluje, ako to využili.
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

A Krajniak je ich lobista
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

Johnnny napísal: 22 feb 2021, 5:38 Krajniak ma novy a plan a myslim, ze toto by mohlo fungovat :-D

https://slovensko.hnonline.sk/2303796-k ... -vysvetlit
Ked nie upalime dajaku bosorku :D
No mna dost zaraza, ze nas Posledny kriziak je v pohode s tym, ze jeho sef pofajkava transky a reprentuje hadam vsteky hodnoty, ktore konzervativny krestania nenavidia.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

To je skor dokaz ze pre nich su hodnoty a nazory irelevantne. Im ide skor o koryto.
Mek
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Mek »

Zabudli, ze poletovanie s relikviami nad Slovenskom nas pred koronou neochranilo.
M142
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa M142 »

tak nevies ako by to tu vyzeralo bez preletu, mozno by to bolo este horsie
gorsche
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa gorsche »

Horsie ako najhorsie na svete :). Cirkev robi ale aj vela dobreho, aj co sa tyka pandemie. Aktivne pomahaju v nemocniciach. Zaujimaju sa o bezdomovcov, tazko chorych... Preto nerozumiem ked si ludia velmi zelaju aby scitanie ludu vyslo tak, ze cirkev dostane nic. Pritom tu mame kopu organizacii ktore vyciciavaju stat a nic nerobia. A ludom to az tak nevadi ako im vadi cirkev.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Tak samozrejme nic je mozno prehnane. Ale nech dostavaju vyrazne menej nez aktualne.
kayko
Star
Star

Príspevok od používateľa kayko »

Tretí sektor je napr. tiež taká cirkev. Ešte to majú aj v názve, sekt(a)or. Aj od nás chodí kňaz pomáhať do nemocnice. Ja by som bol ale ajtak najradšej, keby zaviedli cirkevnú daň ako v Nemecku a nech si každý platí za služby cirkvi. To by sme videli koľko farizejských ovečiek by sa tu našlo, ktorí si robia na viere svoju PR. Začína to u babky, vreckové za otčenáš a končí v parlamente, kreslo za verímvboha.
harrison314
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa harrison314 »

M142 napísal: 23 feb 2021, 11:06 tak nevies ako by to tu vyzeralo bez preletu, mozno by to bolo este horsie
Dufam, ze to bola ironia. Lebo po prelete to bolo este horsie :D Ale hlavne, ze ateistickejsie krajiny su na tom lepsie...
gorsche napísal: 23 feb 2021, 11:20 Cirkev robi ale aj vela dobreho, aj co sa tyka pandemie. Aktivne pomahaju v nemocniciach. Zaujimaju sa o bezdomovcov, tazko chorych... Preto nerozumiem ked si ludia velmi zelaju aby scitanie ludu vyslo tak, ze cirkev dostane nic. Pritom tu mame kopu organizacii ktore vyciciavaju stat a nic nerobia. A ludom to az tak nevadi ako im vadi cirkev.
Ano jednak to ma ako svoje PR, lebo k tej pomocoi nikdy nezabudnu pridat poriadnu davku indoktorinacie a vymyvania mozgu. Rovnako funguju aj misonari.

Navyse o bezdomovcov sa stra vela neziskoviek, do nemocnic od zaciatku chodi vela dobrovolnikov, ale Cirkev si na tom vie postavit lepsie PR. O nic ine nejde. A zacali s tym, az tesne pred Scitanim obyvatelstva.

Okrem toho robi Cirkev aj vela zleho, siri nevist a stredoveke praktiky, KBS nepocva vedcov. No ti chori neskoncia v kostoloch ale v nemocnici.

Je to podobne ako pri Kufovi, to, ze pomaha bezdomovcov neznamena, ze by sme mali pocuvat, alebo dokonca tolerovat jeho toxicke nazory a sirenie nenavisti.
gorsche
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa gorsche »

Na uvod napisem ze som neveriaci. Cize nijak osobne sa ma nedotyka ci dostane cirkev 50 milionov alebo nula. Chodil som do nemenovanej organizacie ktora sa stretavala s bezdomovcami, rozpravala sa s nimi, pomahala. Bola to krestanska organizacia. Nechcem specifikovat, rad by som ostal co najviac anonymny ako to ide. Posobi vo viacerych mestach na Slovensku, ja som chodil len do dvoch cca 100 000-vych miest. Pokial viem, boli sme tam jedini, ak neratam rozne ubytovacie zariadenia cez zimu (v skratke, organizovana pomoc pre bezdomovcov v tych mestach nebola). Knaz ktory s nami chodil na ulicu za bezdomovcami navstevoval (tu to moze zniet ako banalita, ze navstivi... no je to obrovska vzpruha pre ludi ktori nemali vela stastia v zivote, ked uvidia niekoho ako sa o nich zaujima, pojde s nimi na vylet, odvezie do nemocnice) aj socialne domovy, dochodcov ktori boli hluchi, slepi, vybavoval bezdomovcom lieky, byvanie, zariadoval pohreby, matky na ulici s detmi, utecenci... Ten zoznam je dlhy co robi. A taketo veci robi skoro kazdy knaz ktoreho poznam. A nerobia to pre PR ale preto, ze si myslia ze takto zit je spravne. Ja som bol tiez za odluku cirkvi od statu. Ale odkedy som bol v tej komunite, pochopil som, ako casto zlyhava stat a ze to zachranuju prave takyto ludia. Samozrejme pomahaju aj ludia mimo cirkvi, nechcem nikomu krivdit, robia uzasnu robotu. No z toho co som ja videl, to boli vacsinou krestania. Ano, cirkev robi aj vela zleho, mala by si u seba upratat. Ale tych knazov typu Kuffa, o ktorych pocujeme je neporovnatelne menej ako tych ktorych som opisal ja. Nevidim dovod preco by stat nemal dotovat cirkev zatialco dotuje zvlastne mimovladky, SNS, SMER. Stat tiez dotuje aj kulturu, sport. Ja by som bol za to, ak by dotoval to vsetko co najmenej, a samy sa rozhodneme kam dame peniaze. No nemyslim si ze sa ma zacat prave cirkvou.
ephramko
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa ephramko »

Niektorí tu máte nedostatky vo financovaní cirkvi. Na základe sčítania dostávajú paušálny príspevok každý rok, pričom štát nemôže kontrolovať účel vynaložených prostriedkov. Sú to desiatky miliónov ročne.

Navyše okrem tohto platíme ešte všetci z daní platy farárom a cirkevným funkcionárom. Tie platy im idú aj keď sú kostoly zatvorené. Slovensko je jednou z krajín, kde je najviac duchovných na obyvateľa.

No a okrem toho, neziskový sektor, aj ten cirkevný, môže predsa žiadať o dotácie zo štátneho rozpočtu, EU alebo Nórskych fondov. Za posledný rok dostali asi najviac dotácii v histórii, keďže po ministerstvách sú ľudia ako Krajniak.

Za štátne sa opravujú aj nehnuteľnosti, ktoré vlastní cirkev, ale majú nejakú kultúrnu hodnotu.

Sám som robil v sociálnej oblasti (necirkevnej) a viem, aký to je boj o prežitie. Tie neziskovky často nevedia naškrabať ani na smiešne platy zamestnancov. Zatiaľ čo cirkev má platy farárov zaplatené od nás všetkých, do toho poberajú dotácie, plus paušál v hodnote niekoľkých miliónov ročne...a to sa akože tvária, že im je ešte málo?! (Úmyselne nespomínam zbierky a dary, keďže to je každého osobná vec, či dá dobrovoľne peniaze cirkvi)

Ja sa v poslednej dobe bavím na komentároch pobúrených veriacich, vraj sa v tejto krajine cítia diskriminovaní, lebo ľudia sa z nich smejú a stále viac sa hovorí o odluke cirkvi od štátu. A pritom oni nepoznajú jedného jediného kresťana, ktorý by robil zle neveriacim alebo sa im smial. :D Jasné. Krajniak sa tam pri skladaní poslaneckého sľubu prežehnáva, Krajči blúzni o tom, ako dievčatá naplnil duch svätý... Si predstavte, že by to bolo naopak. Keby som napríklad ja pri skladaní poslaneckého sľubu alebo inej formálnej príležitosti zakríčal, že "Boh neexistuje". Pocítil by som hneď "kresťanskú lásku".

Minule veriaca spolužiačka na FB písala, ako je rada, že evanjelici spustili linku dôvery pre LGBT veriacich. V komentároch od jej kamošov a kamošiek som sa samozrejme dozvedel, že skončím v pekle, že mám žiť v celibáte, že Boh nestvoril LGBT ľudí, ale to Satan a samozrejme klasika o tom, že som psychiatrický pacient. Teda "nie ja"..ale všeobecne LGBT ľudia. Ja som im tam len potom napísal, že dúfam, že na tej linke budú sedieť naozaj odborníci a nebudú dávať rady v štýle "žijete v hriechu, Boh vás vylieči", pretože byť gejom/lesbou a zároveň členom takého nenávistného spoločenstva, akým je cirkev, to musí byť naozajstné peklo na Zemi. Plus som im položil rečnícku otázku, či keď niekto trpí bludmi a halucináciami, že na jeho život dozerá imaginárny kamoš so superschopnosťami, či práve toto nie je definícia psychiatrického pacienta.
Napísať odpoveď