Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

O športe...
baldorex
Addict
Addict

Re: Posilňovanie | Bodybuilding | Gainer | Kreatín | Fitness

Príspevok od používateľa baldorex »

Som nastavený na 1800kcal. V 70% prípadoch to dám ako jedno jedlo, 30% rozdelím na 2 jedlá, čiže striedam omad a IF.

Slabosť, mozgovú hmlu, problém sústrediť sa, nutkanie po zjedení pizze dať si ešte čokoládu a večer vlčí hlad, nafukovanie, to všetko som mal keď som sa normálne stravoval, mohla za to inzulínová rezistencia, prediabetes, teda hladina glukózy v krvi bola ako na hojdačke.

Aktuálne mám hladinu glukózy vyrovnanú.
Hlad a chute na jedlo nemám.
Ráno a doobeda nie som hladný, mám pocit prázdneho brucha, ale nie je to nepríjemný hlad. Až poobede začínam mať aj chuť do jedla.

Neviem ako dlho mi trvalo zvyknúť si, proste som to skúsil a zistil som že mi také stravovanie vyhovuje.

V prílohe je príklad jedného môjho "obeda", trochu som prestrelil kalórie ale to kura bolo geniálne :)
Prílohy
IMG_20210314_202711.jpg
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa wladas »

Z takejto porcie by ma zapieklo mozno aj na tyzden :D
baldorex
Addict
Addict

V pohode, mám dostatok vlákniny cca 30g/deň.
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

baldorex napísal: 14 mar 2021, 22:18 V pohode, mám dostatok vlákniny cca 30g/deň.
iba zo zeleniny alebo davas aj nieco typu psyllium?
--
Mám pre Teba tip a pre kazdeho kto ma problemy so spravnou hladinou glukozy : Benfotiamin. Ja som maval tiez mierne zvysene hodnoty a okrem toho ze som trochu dal dole tuk som aj zacal brat derivat vitaminu B- Benfotiamin 150-300mg denne. Jeho ucinnost a biologicka dostupnost je mnohonasobne vyssia ako u obcajneho vo vode rozpustneho vit B, v zahranici sa bezne pouziva ako doplnok pri cukrovke,neuropatii a pod. Zlepsuje hodnoty krvi a co je najdolezitejsie, nema ziadne vedlajsie ucinky ani telo nezatazuje ako lieky. Je ho preventivne beriem uz mnoho rokov v podstate nonstop a velka spokojnost, napr teraz rano nalacno som mal glukozu idealnych 3,3 mmol/L. A bonus je,ze pomaha aj pri regeneracii nervov, takze ked som maval chronicke bolesti chrbta Benfotiamin mi ich odstranil z 80percent. Lekari ho odporucaju pacientov aj v pripade napr pasoveho oparu,neuralgie,neuritidy, niektroych druhov artritid atd. takze ucinnost ma, ale pozitivna reakcia bude samozrejme u kazdeho individualna.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4015539/
baldorex
Addict
Addict

Zeleninu dávam brokolicu, karfiol, zelené fazuľky, paradajky, šalát, uhorky atď, robím si špagety z cukety... Takže sa snažím pokryť vlákninu zo stravy a až potom k tomu dávam psyllium, chia, lanové semienka.

Bral som tri krabičky toho najväčšieho balenia https://www.drmax.sk/milgamma-n-100 malo by to byť podobné, či sa mýlim?

Ono to môže byť dobré ako prevencia v začiatkoch, ale keď už sú vážnejšie problémy a je tam reálna úvaha nasadiť lieky na diabetes, tak je proste jednoduchšie proste vysadiť sacharidy.

Pre mňa má tá diéta mnohé benefity. Okrem toho že sa v ketóze cítim bez preháňania výborne, viem si predstaviť fungovať takto dlhý čas, týždne či mesiace, možno rok (y). Aj z hľadiska "logistiky" je to super, predtým som riešil jedlo 3-4 dni dopredu a krabičkoval, robiť 5 jedál na deň je zložitejšie ako 1-2, nehovoriac že jesť 5x denne mi zabralo aj dosť času oproti terajšiemu režimu. Už si teraz neviem predstaviť jesť každé 3-4 hodiny a to som sa tak stravoval cez 20 rokov.

Paradoxné je, že to čo ma viedlo k cukrovke, je vlastne odporúčaná strava pri liečbe cukrovky. Kedy stále platí guideline 5-6 jedál s cca 40-60g sacharidmi/jedlo. https://zdravoteka.sk/magazin/dieta-v-c ... potraviny/
gogo956
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa gogo956 »

baldorex

ano, Milgamma obsahuje Benfotiamin. ak ti ketoza vyhovuje a zlepsuje tvoj fyzicky stav tak fajn, ja som to v minulosti tiez skusal, nastastie nepotrebujem tento typ diety, mam rad totiz sladkosti :D
Preto to zvyknem robit tak, ze povedzme 2-3mesiace navam dietu s nizkym prijmom cukrov a tukov. Vtedy sa mi vzdy znormalizuje inzulinova odpoved, trochu schudnem a potom nasledne zase niekolko mesiacov jem na co mam chut a kolko chcem :D
baldorex
Addict
Addict

No veď aj ja som tak fungoval dlhé roky, diéta striedaná jurgenovým veľkovýkrmom, pekne som rástol, potom rysoval...
Sladkosti som si dával rád, kľudne aj za pizzou, Nutela fajn :), ráno káva a horalka...a teraz mi to nič nehovorí.

V obchode si namiesto nutely kúpim balík mrazenej brokolice :), takže ešte aj šetrím peniaze :)

Za také 2 mesiace by som sa chcel vrátiť k tréningu, uvidím ako sa mi bude dariť...
Napísať odpoveď