Potrebujete poradit s kupou notebooku? Napiste sem

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
hojko
Site Admin
Site Admin
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujete poradit s kupou notebooku? Napiste sem

Príspevok od používateľa hojko »

aviceN: S kamerami nemam ziadnu skusenost, preto neviem poradit a treba pozerat recenzie.

DanielDevil: Asi som omylom vybral daku 14-tku a tu som patricne okomentoval, sry :D
M4jk1:-)
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa M4jk1:-) »

Zdravim, chcel by som 13 palcovy do 800e. Poziadavky nech sa neprehrieva, dostatocna vydz baterie a aby bol schopny cena/vykon. Tento sa mi páči https://www.ms-shop.sk/kategoria/notebo ... -53011dka/
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

to hlavné si zabudol napísať, aké bude využitie?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

M4jk1:-): V tej sume nic podobne po stranke vykonu ako ten Huawei nenajdes. Obavam sa toho prilis vysokeho rozlisenie na tak maly displej - bude treba pouzivat zoom vo Windowse.

DanielDevil: Pri 13-tkach sa bavime o hrach, kedze do tak maleho a tenkeho tela nie je mozne umiestnit hernu graficku kartu, ktora by ma este aj vyriesene chladenie. Cize sa da predpokladam, ze ide o office/filmy/web/programovanie.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

môže ho využívať čisto na office/filmy alebo tam môže využívať Photoshop alebo občasne strihať videá a tam už sú tie nároky trochu vyššie...alebo to chce na hry :D to že ty vieš, že herné notebooky sa v 13 palcových verziách nerobia ešte neznamená, že to vie aj on :D

Každopádne ten čo si linkol má super pomer cena/výkon, ak máš overený ten eshop, asi nič lepšie nenájdeš

//neviem či sa mi to zdá, alebo zdraželi aj notebooky teraz pred vianocami a výber sa zúžil
Medium Professional
Medium Professional

13-ku som chcel kvoli mobilite a v domacnosti ho mať pripojený na ex. monitor. Hrávam maximalne dotu2, csgo a poker ktorý som chcel streamovat na twitchi kedže od aprila na pokerstars mám hot run :D. Asi toľko k mojím požiadavkam, hojko takže aspoň ten 14 palcový si zobrať?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Moze, ale nemusi. Nemyslim si, ze niekto si kupi tak maly notebook na Photoshop, ale to je jedno.

Ani na 14-palcovom sa moc nezahras, minimalne nie v tej cene. Takze bud chces nieco male a prenosne alebo si vezmes 15,4-palcovy notebook na ktorom sa aj zahras. Kompromis za 800 eur neexistuje.

Ja na tvojom mieste rovno priplatim na 850 eur, vezmem herne Lenovo s GTX 1650, 120Hz IPS displejom, 16GB RAM a 512GB SSD: https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-gaming-3-15arh05-onyx-black-d6274946.htm Alebo potom podobne HPcko: https://www.alza.sk/hp-pavilion-gaming-15-dk1005nc-shadow-black-d6127404.htm
Medium Professional
Medium Professional

Hojko a nazor na tento 13 palcovy mac, https://www.nay.sk/apple-macbook-air-13 ... QAQAvD_BwE
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

M4jk1:-): Neviem sa vyjadrit k MacBooku, nemam s nim skusenost.
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

M4jk1:-) napísal: 15 dec 2020, 18:31 Hojko a nazor na tento 13 palcovy mac, https://www.nay.sk/apple-macbook-air-13 ... strieborny
určite nekupovať, je to starý model, ktorý predávajú už roky "v akcii" ale keby mám vybrať jeden model Macu ktorý nekupovať, suverénne by to bol tento...trošku si priplať za novší Air s M1 čipom (od 1129€) alebo ešte intelácke sú za 1049€, ale skôr by som išiel do M1, ak teda využitie bude internet a office a nebude potreba mať na Macu aj Windows, ešte tam síce chýba podpora niektorých programov (Adobe by malo vydať začiatkom roka), ale ono to sadne a za tie peniaze je to aktuálne veľmi dobrý stroj, ktorý poráža Intelácke výkonovo aj výdržou batérie

ale zasa k téme, až teraz som si všimol, že si to stále ty, chcel notebook na hry a to teda nie je úplne to, na čo sú Macy určené
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

S tou M1 sa tam dajú zahrať aj nejaké tie hry. Ja na M1 síce Pro hrám LoLko bez problémov a taktiež aj CSGO som videl, že ide lepšie na tej M1 ale to osobne nehrávam čiže neviem posúdiť.

Ohľadom streamov pri macu to je dosť zaujímavé čo sa týka streamovania "desktop" audia. A to sa musí nejak preroutovať aby si dokázal nahrávať zvuk macu. Mne osobne to na 2018 modely rozhádzalo audio úplne ale po čistej inštalácii os a znovu inštalácii programu to už nerobilo problémy.

Čo sa týka toho Airu za 899 tak to je fakt katastrofa v dnešnej dobe.
Johnnny
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Johnnny »

Ak si mozes dovolit Air s M1 (financne a aj z pohladu hier/aplikacii ktore na tom potrebujes), kludne aj zakladnu konfiguraciu, tak je to imho to najlepsie co vies kupit. Tie prevadzkove vlastnosti su neskutocne, vykon je perfektny a stale tu mas vynikajuci displej a konstrukciu.
tuto ho chcem_D
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tuto ho chcem_D »

Hladam alternativu k desktopu, najradsej by som bral nejaku 17-ku alebo dokonca all-in-one, kvoli velkosti displeja. Vzhladom k tomu, ze vyuzitie bude len v domacnosti, aj to len sporadicky, nechcem ist cenou daleko cez 600€. Dal som si podmienky: displej FHD, IPS, numericka klavesnica, WIN 10, SSD min. 256GB, procesor i3 al. i5, alt. ryzen 3 al. 5, RAM min.8GB. Z toho mi vyplyva, ze musim ist asi len do standardnej 15-ky. Nasiel som toto, dobra volba? Alebo je v ponuke aj nieco vyhodnejsie? Dakujem
https://www.ingram.sk/windows-10-pro+27 ... 2x18eabcm/
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Tie G7 su za tu cenu fajn kusky.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa deszka3 »

Nejaky herny ntb do 1700€? Stary mi vyprdol akurat na novy rok, tak sa obzeram po niecom novom.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Diky. Predtym ako vazne nieco kupim.V pondelok mi prdla nabijacka(neoriginal, original mam na Slovensku), objednal som novu(zas neoriginal). Nabijacka mi dosla, ale vobec nenabija, ani tie diodky na notebooku sa nechcu rozsvietit. Nabijacka vykonovo identicka, jediny rozdiel je, ze pri input mam 1.5A namiesto 3A ako na starej. Keby som bol na Slovensku, tak notebook hodim v meste do pc shopu na diagnostiku, ale tu v Rakusku si uz iba za diagnostiku vypytaju kopec penazi, ktore si nemyslim, ze sa oplati vrazat do 4 rocneho notebooku. Nejaky tip, cim to moze byt?
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Skusim ja, ale len k tej nabijacke. Ak mas napriklad 19V napatie a napriklad 5A prud, tak mas 95W nabijacku. Cize 19x5=95, matematika a fyzika druheho stupna zakladnej skoly. V zatazi teda notebook ma maximalnu spotrebu 95W. Ak mas len 3A nabijacku, tak 19x3=57W (bude oznacena ako 60W) a teda sam vidis, ze je skoro o polovicu slabsia. A to bude znamenat, ze aj ked dava 19V, tak notebook sa bude nabijat pomalsie, ale ak by si mal baterku vytiahnutu a isiel cisto na nabijacku, tak v zatazi by to nestacilo, lebo ta spotreba by isla prekrocit 60W a teda by dosla ludovo povedane stava, takze notebook by restartlo alebo rovno vyplo.

V tvojom pripade je situacia zvlastna, pretoze minimalne by malo notebook pomaly nabijat za predpokladu, ze je vypnuty. Ale aj tu moze byt urcita ochrana, ze je tam zabezpecenie, ze treba ten pozadovany vykon ako udavaju parametre. Dolezite je, aby napatie (vo voltoch) sedelo. Nemoze byt mensie, ani vacsia. Ak bude vacsi prud, ze miesto 3A tam das 5A nabijacku, tak to nevadi, pretoze notebook si vezme len kolko potrebuje. Aj tak by som ti este odporucal skusit inu nabijacku a to hlavne taku, aby mala rovnake napatie. Kolko ma tvoja neorigo a origo napatie, prud a vykon?
deszka3
Light Professional
Light Professional

Je dolezity input alebo output? Lebo original nabijacka ma 19V a 9,23A Output a neoriginal zas 19V a 9,5A. Pri Input je original 2,34A a nova neoriginal nabijacka ma 1,5A(stara neoriginal nabijacka mala 3A). Na stranke predajca pisal, ze nabijacka pasuje aj pre moj model notebooku. Mne sa skor nezda, ze notebook vobec nereaguje, zapnut ho uz neviem, kedze je vybity a baterka je vstavana.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Dolezity je output nabijacky. Parametre su okej, mali by byt kompatibilne. Pravdepodobne ti odisiel nabijaci obvod alebo doska, pricinu je tazke najst.
Napísať odpoveď