Potrebujete poradit s kupou notebooku? Napiste sem

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
deszka3
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Potrebujete poradit s kupou notebooku? Napiste sem

Príspevok od používateľa deszka3 »

Okej, diky kazdopadne za pomoc, najviac sa mi pozdava ten asus, v nemecku ich maju este k tomu o 100 az 200 eur lacnejsie, tak si objednam odtial. Stastny novy rok chalani btw :D
hd_
King
King

Príspevok od používateľa hd_ »

Prosím Vás, synovec zháňa "herný notebook" do 1000 €, ja sa v tom až tak nevyznám. Dá sa vôbec v tejto cenovej relácii kúpiť schopná mašina? Ak áno, vedeli by ste mi prosím Vás poradiť? Vopred veľmi pekne ďakujem.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Mensi update chalani, dneska som len tak z frustracie stlacil power on klavesu na notebooku a on sa zapol. Nasledne som don strcil nabijacku a nabija. Zazraky sa asi deju(klop klop).
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

hd_ napríklad tento https://www.andreashop.sk/lenovo-legion ... 81y6005nck
je tam grafika RTX 2060 a to je v tejto cene asi to najlepšie čo vieš v notebookoch zohnať, Intel i-5 z najnovšej 10. generácie, 120 Hz displej, 512 GB SSD, škoda že nemá 16 GB RAM, ale ani tých 8 GB by nemala byť aktuálne prekážka pri tejto zostave

Prípadne pozrieť ešte aké sú ceny na iné kúsky z tohto rebríčka https://www.notebookcheck.net/The-Best- ... 742.0.html
deszka3
Light Professional
Light Professional

deszka3 napísal: 01 jan 2021, 10:45 Mensi update chalani, dneska som len tak z frustracie stlacil power on klavesu na notebooku a on sa zapol. Nasledne som don strcil nabijacku a nabija. Zazraky sa asi deju(klop klop).

Takze po 4 dnoch nabijania baterku nenabilo nad 66% a este k tomu blikala kontrolka, ze malo baterie, tak som si povedal, ze skusim nabijacku vytiahnut a znova zastrcit. Dost velka hlupost, kedze po zastrceni zas nenabija a po asi 10 sekundach sa ntb vypol a uz ho znova neviem zapnut :lol: Zas mi ostava akurat tak cakat na zazrak, ze ho zajtra budem vediet zapnut.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Ja som nakoniec nevypocul tvoje rady hojko a vzal nakoniec Razer Blade 15 s RTX 2060. Viem, je to uplne nelogicke rozhodnutie, ale chcel som zmenu od Asusu, nieco, co bije menej do oci kvoli RGB z kazdej strany. V piatok by mal dojst, tak uvidim.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

deszka3: Rady si vypocut nemusel, ved kupa je tvoje rozhodnutie, ja som ti moj nazor nepretlacal. Rozhodol si sa ako si sa rozhodol, tak snad posluzi par rokov.
Dildogripak
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Dildogripak »

Zdar hoši, opäť ďalší noteboočik zháňame pre kolegu:

15 palcov
numericka SK klavesnica (može byť aj podsvietena - ale nieje to podmienka)
RAM 8GB
Radšej lepší procák (dvoj jadro nie)
webkamera (to už je asi všade)
SSD 256-512GB

použitie: domace použitie bez hier

IPS panel vyhodou
Do 400-500e max

Ďakujem

//Cez limit, ale našou som toto: https://www.mall.sk/notebooky/lenovo-id ... 1yq00fdck- Je niečo lepšie, resp. podobné a hlavne lacnejšie?

Ďakujem
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Dildogripak: To Lenovo, ktore si linkoval, tak podla mna nema IPS. Treba pozriet dake eshopy, ze ako to v skutocnosti je. Zastavam nazor, ze nema vyznam setrit mozno 50 ci 100 eur v pripade kupu notebooku, pretoze za usetrene peniaze kolega akurat tak dostane slabsi hadrware alebo horsi display. A myslim si, ze do 500 eur notebook v tvojich poziadavkach a s IPS nenajdes.
Pepo79
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa Pepo79 »

S tvojimi poziadavkami a IPS panelom do 500 Eur myslim ze nehrozi. Bud si priplatis, alebo len TN panel.
S IPS napr. tu:
https://www.extremepcshop.sk/cena/hp-pr ... 792549.htm
Michael123
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa Michael123 »

Zas by som sa nespoliehal, že keď má notebook IPS panel, tak tie farby budú ideálne. Doma mám HP ProBook 445r G6 a displej je podpriemerný, čo sa týka max. jasu, ale hlavne verného podania farieb. Tu sa nedá o vernosti ani len hovoriť. Už od začiatku mi bolo niečo divné na tom displeji, ale v priamom porovnaní s inými notebookmi alebo monitormi som ostal zhrozený. Úplne celé zle. A to ho používam v podstate len na kanc. prácu.

Možno táto novšia G7 generácia je na tom lepšie, je pravdepodobné, že aj v rámci jedného modelu je viacero výrobcov LCD panelov, takže negeneralizujem, len nie je IPS ako IPS..
Dildogripak
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa Dildogripak »

ok dik, nič lepšie ale aj tak teraz v tejto cene nieje... tak asi pojdeme do tohto
deszka3
Light Professional
Light Professional

Tak mne dosiel minuly piatok ten Razer notebook, ktory som si objednal a co vam poviem, sklamanie. Kazdy ospevuje tu obrazovku, sice farby su vazne top, ale kvalita spracovania obrazovky na zaplakanie(vid prilohy). Najvacsie sklamanie ten light bleed vpravo dole na kraji obrazovky, to jednoducho bije do oci pri kazdom tmavom pozadi. Googlil som a je to dost znama chyba tychto modelov, niektori to hned reklamovali a dostali model s rovnako chybnou obrazovkou, bol tam aj typek, ktoremu cela reklamacia trvala 3 mesiace a az piate zariadenie bolo bez light bleedu. Co by ste robili vy? Laptop este mozem vratit do buduceho piatku bez udania dovodu. Reklamovali by ste, alebo radsej vratili notebook a za tie peniaze(1400€) nieco ine vziat.
Prílohy
136993743_182989850228439_8980337754874915451_n.jpg
137533112_394014685234377_5839270579396372370_n.jpg
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Ak tak citam, tak si si ho vybral sam, tu ti bolo poradene nieco ine. Podla toho co pises k Razeru, tak ja by som ho urcite vratil a ani sa nepokusal o reklamaciu.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Jasne, boli mi radene ine modely, no chcel som trocha zmenu, nieco premiovejsie, ale doplatil som nato :D Poslem ho teda naspat...
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

Neviem ci je Razer premiovka, je to znacka, ktora sa preslavila hernymi myskami, neskor klavesnicami a tusim sluchadlami. Je na trhu dokopy mozno 20 rokov a notebookom sa venuje nie dlho, mozno 5-8 rokov. V porovnani s napriklad takym Dellom, tak to je tzv nebe a dudy.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

No vidis :D Tak a teraz si mozes kupit nieco z toho co som vybral ja na predoslej strane.
deszka3
Light Professional
Light Professional

Tak clovek sa uci z vlastnych chyb chalani :D Notebook vratim, stary Asus poslem na Slovensko opravit a necham si ho (vazne je to pre mna perfektny ntb, za tych 4,5 rokov je toto jeho prva porucha, i7 a GTX 1060 bohate stacia na hry ktore teraz hram) a mam kopec usporenych penazi. V maji sa stahujem do noveho, za tych 1400 si kupim postel a gauc a casom si poskladam nejaky desktop na GTA VI ked vyjde :lol: Este raz dakujem vam za rady a pripomienky 8)
bcxxx
Light Expert
Light Expert

Príspevok od používateľa bcxxx »

@Dildogripak

IdeaPad 5 15ARE05 - 81YQ00FDCK - 15.6" FHD (1920x1080) TN 250nits Anti-glare, 45% NTSC
Napísať odpoveď