Spotify

Informácie o software, ankety...
PEGGY
Novice
Novice

Re: Spotify

Príspevok od používateľa PEGGY »

Funguje na Slovensku Individual?
Mne píše že mám zmeniť krajinu.
Ďakujem
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa ropman »

Spotify zvysuje cenu family premium
Hi!

Starting February 1st, 2021, we’re increasing the price of Premium Family so that we can continue innovating and investing to bring you the best experience and more value, like new content and more features that you can enjoy as a family and as individuals*.

The price for Premium Family will change from 8.99 EUR/month to 10.99 EUR/month. Since you’re already a Premium Family subscriber, we’re giving you one additional month on the existing price. This means the new price will become effective for you on your March billing date.

Thanks for being a fan of Premium!

- The Spotify team
Tak som dal hned unsubscribe, pocuvam aj tak malo, mozno par hodin za mesiac a este zvysuju. Ked tak prejdem na youtube music alebo nieco ine.
IMI
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa IMI »

Tiez mi to doslo asi tak jak kazdemu. To sa dalo cakat...
Hensym
VIP
VIP

Príspevok od používateľa Hensym »

Rozdiel 33 centov na hlavu je zanedbateľný, predsa je aj inflácia, jedno s druhým.

Každopádne súhlasím, podľa mňa budúcnosť je nejaké "kreditné" predplatné u všetkých streamovacích služieb, alebo ako to nazvať. Napr. ak by človek chcel Spotify, Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney+ a možno ešte niečo ďalšie, už je to fakt dosť peňazí. A čím viac tých platforiem má, tým menej každú z nich vyťažuje.

Podľa mňa by si mala každá platforma stanoviť nejaký štandard, že napr. štandardná cena 10 € bude za priemerné pozeranie, príklad 100 hodín mesačne. Ak odpozeráš 200, zaplatíš 2x tolko, ak pozreš dva filmy za mesiac, bude to "v centoch". Nejako rozumne nastaviť tie cenovky a išlo by to.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Hej, pre ludi ktori to aj vyuzivaju ten narast nie je problem.

Tie filmove/serialove sluzby mi nevadia tak ako su. Ked sa niekde objavi nieco co mam zaujem si pozriet tak si to zaplatim na mesiac a hned zrusim subscription. Pride mi to pohodlnejsie/lepsie ako platit za kino, cize ak sa bude business uberat tymto smerom (a uz sa ubera, napr. disney a WB (HBO max) vydavaju a budu vydavat aj kino filmy rovno na VOD, i ked je otazne ci to takto zostane aj po korona krize) tak s tym problem nemam.
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ono je to asi skor o pocite ako o realnom probleme. 11 eur mesacne za pristup k nekonecnemu mnozstvu hudby je nic. to sme kedysi platili za jedno CDcko.
rovnako s filmami, aj mne pride zvratene platit za X streamovacich sluzieb, na druhu stranu, ked ideme do kina s manzelkou zaplatime 20 eur iba za listky, o par rokov budu deti starsie a taky rodinny vylet do kina bude stat 40 eur iba za vstup.
a to je iba jeden film. za 40 eur mozem mat 4-5 streamovacich sluzieb na mesiac. taketo porovnanie mi uz vobec nepride zvratene ked na tych styroch streamovacich sluzbach za mesiac pribudne viac contentu nez som realne schopny skonzumovat.

neverim tomu ze niekedy pride kreditny system, to by sa na jednej strane neoplatilo uzivatelom (tym co pozeraju vela, hlavne takym co vecer zapnu netflix a zaspavaju pri tom) a na druhej vobec neoplatilo tym sluzbam, prisli by o vela penazi.
paralela je v online hrach. plati sa mesacne pevna ciastka a je uplne jedno ci hras 8 hodin denne alebo hodinu tyzdenne. pretoze realne to ze si pripojeny do hry nestoji o nic viac ako ked pripojeny nie si. pretoze server musi bezat, support musi byt pripraveny a vyvojari musia vyvijat.
rovnako pri netflixe neplatis za to ze prave teraz v tomto momente pozeras, ale platis za to ze ta sluzba je 24/7 pripravena na to ze si ju zapnes.

kreditny system tu uz davno mame, na itunes, amazone, orange tv si mozes "poziciavat" filmy, samozrejme jeden nestoji 10 centov ale par eur ale je to v zasade presne to co opisujes, platis len za to co skonzumujes. a napriek tomu vacsina ludi preferuje subscription, pretoze je to neporovnatelne vyhodnejsie.
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa begbeee »

Ako treba si vyberať a dobre. Ako vo všetkom.

Platiť za viac ako 1 alebo 2 videostreamovacie služby mi príde plytvanie.

YouTube premium mi dáva väčšiu hodnotu ako Spotify atď.

Gamepass mi úplne vymazal rozpočet na hry.

Treba to držať na uzde.

Ale príde večer a čo môžem robiť? Neviem naraz pozerať film, počúvať hudbu aj sa hrať.

Netflix mal pravdu, že limitujúcim faktorom je množstvo času, ktorý užívateľ má k dispozícii.

"Are you not entertained?!"
K-u-b-i-a-k
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa K-u-b-i-a-k »

Na seriál a filmy je riešenie, KODI (stream cinema) :D
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

stream cinema mam tiez (dalsia vec za ktoru platim mesacne) a aj napriek tomu radsej pozeram veci na netflixe ci hbogo.
je tu super pre deti, lebo je tam kopa rozpravok a filmov so sk/cz dabingom, ale ta aplikacia ma hrozne ui a ux. proste tragedia, ale predpokladam ze to je dovod preco to stale moze existovat. keby k tomu spravili poriadnu appku tak by ich rychlo zacali nahanat pravnici, takto je to plugin do kodi co nikoho netrapi, lebo to ma minimum uzivatelov.

na filmy/serialy v originalnom jazyku ktore sa nenachadzu na u nas dostupnych sluzbach radsej pouzivam plex v kombinacii s radarrom/sonarrom. pekne som si to rozbehal, sice to stale nie je ozajsne streamovanie, lebo ten film treba najprv stiahnut, ale vdaka radarru/sonarru je aj stahovanie automatizovane, staci mi iba kliknut na button v ombi alebo pridat film do watchlistu na imdb a o par hodin je film ready.

stream cinema je u nas vzdy ako posledna moznost.
ropman
Medium Professional
Medium Professional

Tak presiel som zo spotify na youtube music a tu su moje postrehy:

- o dost lepsia kvalita zvuku ako na spotify (na sluchatkach galaxy buds+)
- vacsia kniznica kedze je tam vsetko co je aj na youtube
- za rovnaku cenu ako spotify family je tam family plan aj s youtube premium (youtube bez reklam a s moznostou pocuvat videa a pesnicky s vypnutym displayom)
- nevyhoda je ze tam nie su podcasty (teda okrem tych, ktore su aj na youtube) ale na podcasty stale pouzivam free verziu spotify
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Mne sa Youtube music nepozdáva. Ono to tam nemá originálne albumy, ale zberbu z uploadov na youtube. Namiesto albumovej verzie mi to tam pustilo klip.
STomko
King
King

Príspevok od používateľa STomko »

Tiez som skusil youtube premium, nesadlo mi to. A hlavne nedokazem streamovat do mojho AVRka, co pouzivam takmer denne.
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

Mne žiadny mail o zvyšovaní cien neprišiel a to mam rodinu už asi 3 roky. Aj ked nedavno mi expirovala karta a celu rodinu to nahle zrušilo tak som to musel zakladat odznova a možno nas registruju ako novu. Aj v profile mam stale cenu 8.99€
Hensym
VIP
VIP

My už máme novú cenu:
Your next bill is for 10.99 EUR on 3/10/21.

Ešte minulý mesiac to bolo 8.99.
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Paťko napísal: 25 feb 2021, 20:47 Mne sa Youtube music nepozdáva. Ono to tam nemá originálne albumy, ale zberbu z uploadov na youtube. Namiesto albumovej verzie mi to tam pustilo klip.
Moze niekto toto potvrdit? Nie ze by som neveril ale...
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

No ja zatiaľ len skúšam YouTube Music, a neviem čo presne znamená zberba z uploadov, ale stále lepšie aspoň nejaký videoklip ako žiadny 😀 Ale mám pocit, že kde je originálny videoklip, tak ho tam mám. A kde nie sú, tak buď nie je vôbec alebo je len nejaké random lyrics video z YouTube.
Hensym
VIP
VIP

Takže ak raz väčšina interpretov pred rokom 2010 nemala na YT HD videá (tým pádom aj výrazne nižšia kvalita zvuku), YouTube Music streamuje v tejto kvalite? Resp. ak pustí miesto albumovej verzie klipovú verziu (kde je napr. intro bez hudby, alebo pauza v strede), tak sa to takto streamuje v rámci YT Music?
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

lukas9206 napísal: 27 feb 2021, 15:09 ... je len nejaké random lyrics video z YouTube.
A to je tá "zberba z uploaderov". Čo je vec, ktorá ma drží od YTM. Ohľadom YTM sú hodne zmiešané názory. Niektorí tvrdia, že je to lepšie ako Spotify, iní, že je to príšerné.
Ja na Spotify fungujem už niekoľko rokov, a niektoré veci ma začínajú hodne iritovať. Napríklad, z telefónu v aute si pustím jeden playlist, keď prídem domov/do práce chcem si pustiť, pokračovať v inom playliste ale program sa automaticky prepne do playlistu a na skladbu, ktorá mi hrala v telefóne. Toto je pre mňa najväčší problém Spotify.
Z nejakého dôvodu sa rozhodli, že všetci musia vidieť (ne)zaujímavé podcasty na domovskej obrazovke, či chceš či nechceš, nie je možné to nikde skryť. A zaberá to celkom slušnú časť obrazovky.
A, niekoľko skvelých nápadov majú na fóre od užívateľov, niekoľko rokov, zakaždým je len odpoveď "ďakujeme za pripomienku", "počúvame našich užívateľov", ale nič sa nedeje, radšej pridávajú veci, ktoré nikto nechce, ako napr. spomínané podcasty, na ktoré predtým mali myslím samostatnú apku.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

No ja som schválne teraz aktivoval youtube music premium na mesiac zdarma a zatiaľ mi nepríde že by to boli nejaké videoklipy.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Ale video si môžeš predsa vypnúť. A to že to je "zberba" video ťa potom nemusí zaujímať, nie?
Napísať odpoveď