Spotify

Informácie o software, ankety...
Hensym
VIP
VIP
Používateľov profilový obrázok

Re: Spotify

Príspevok od používateľa Hensym »

lukas: A čo argumenty, čo píšem vyššie? Buď kvalita zvuku (pri 480p a menej katastrofálna), alebo to, že ti miesto 3:30 min. songu pustí 7 minútový klip, s introm, vsuvkou v strede a outrom?

(neviem či to takto funguje, preto som sa vyššie pýtal, že či áno)
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Hensym daj nejaký song čo má buď 480p alebo dačo čo má 7 minútový klip.

Mne to aktuálne nepríde že by to bola zberba všetkého. Ale klasicky knižnica hudby (Apple Music, Spotify, etc.)
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Daj niečo konkrétne aby som to vyskúšal. Tiež ma to zaujíma.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Inak má to rovnakú kvalitu zvuku ako Apple Music čo som si hneď všimol, že zvuk je ako keby „plnší“ oproti Spotify ... jediné 2 dôvody čo ma držia pri Spotify je skvelé odporúčanie songov a spotify connect - keď počúvam dačo na mobile a bez starostí viem 2 klikmi prepnúť napríklad na pc …

Odporúčanie hudby verím že bude mať asi YTM lepšie nakoľko Google služby vďaka ich zbieranie dát celkom vyhrávajú… len zas počúvam na pc a chcem v rovnakej skladbe/playliste,atď pokračovať na inom zariadení .. hold nedá sa a toto vidím osobne ako veľké mínus.
Hensym
VIP
VIP

480p som fakt nehľadal dlhšie ako 5 sekúnd, proste ma napadol nejaký starší interpret, tak trebárs Metallica - Enter Sandman. Ale som si istý, že obrovské percento songov po roku 2000 nemá väčšiu kvalitu ako 480p. Trebárs klipy od LP remastrovali do HD iba minulý rok, a aj to iba jeden album (na 20. výročie).

Čo sa týka klipov dlhších ako song, napr.:
Green Day - Wake Me Up When September Ends
Lil Nas X - Old Town Road (aj keď ten má aj kratšie video, ale onedávna malo menej views ako to dlhšie)
Michael Jackson - Smooth Criminal

isto ich je veľa, píšem len čo ma napadlo
lukas9206
Addict
Addict

Vyskúšal som na rýchlo Green Day - Wake Me Up When September End.
Video ma niečo cez 7 minút. No ak vypnem videoklip tak sa samotná skladba automaticky skráti na cca 4:30. Kvalitu skúsim vyskúšať neskôr keď prídem domov.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Takto nejak by som to zhrnul.

Proste za mňa plnohodnotná konkurencia AM/Spotify.

Autoeditácia príspevku po 3 min 28 sek:
A čo sa týka aplikácie v mobile tak sú tam 2 možnosti buď s videoklipom alebo len skladba a vieš si prepínať medzitým (ale nejde to plynule vždy začne ako keby odznova) a taký smooth criminal keď som zvolil najlepší výsledok tak mi ako video klip dalo nejakú „shortened version“ ktorá mala 4:11 zatiaľ čo teda skladba ako taká má 4:18.

Edit 2: A čo sa týka napríklad toho Green Day - Wake Me Up When September End tak ak som na možnosti s klipom tak automaticky začína od 1:52.
Prílohy
Snímka obrazovky 2021-02-27 o 16.07.59.png
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

Ešte, vie niekto overiť kvalitu zvuku, čítal som, že nepodporuje 320kbps, len nižšie.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Kvalita zvuku je podľa všetkého AAC 256kbps čiže to isté čo má Apple Music.
Hensym
VIP
VIP

Spotify Premium má 320 tuším, alebo?
lukas9206
Addict
Addict

Čo mne zatiaľ najviac vadí na YTM je, že si do offline viem stiahnuť len 100 skladieb.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Hensym napísal: 27 feb 2021, 16:19 Spotify Premium má 320 tuším, alebo?
Hej ale v OGG a z mojej štúdie by práve 256kbps AAC malo byť lepšie alebo minimálne rovnaké ako práve 320kbps OGG.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

cauko,
ak mam premium a prechadzam na FAMILY, ostanu mi playlisty ako su alebo budem mat ucet prazdny?

ak budeme vo FAMILY traja, uvidim playlisty aj ostatnych a naopak?
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Ostane ti všetko ako máš, a nevidíš, pokiaľ ti ho oni nenazdieľajú. Ale myslím, že tam je možnosť nejakého rodinného playlistu, ktorý má skladby podľa toho čo všetci počúvajú.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

okej super

dik
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Tak som sa pustil do testovania YTM, preniesol som si playlisty zo Spotify do YTM pomocou tejto služby https://www.tunemymusic.com/ je bezplatná pokiaľ prenášate do 1500 skladieb na jedenkrát. Našiel som aj inú službu, ale pýtala peniaze hneď pri pokuse o prenos.
Niekto tu spomínal možnosť stiahnutia len 100 skladieb, mám playlist s takmer 1000 skladbami (pri prenose mi z nich nenašlo asi 60) a momentálne prebieha sťahovanie skladby 481.
Ešte potrebujem aplikácie na W10 a Mac, našiel som túto https://ytmdesktop.app/ len neviem, či má možnosť stiahnutia skladieb.
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

ja_som napísal: 27 feb 2021, 15:34Ja na Spotify fungujem už niekoľko rokov, a niektoré veci ma začínajú hodne iritovať. Napríklad, z telefónu v aute si pustím jeden playlist, keď prídem domov/do práce chcem si pustiť, pokračovať v inom playliste ale program sa automaticky prepne do playlistu a na skladbu, ktorá mi hrala v telefóne. Toto je pre mňa najväčší problém Spotify.
Mne to našťastie takto nefunguje. V aute mi z mobilu hraje iný playlist, v práci cez win appku v pracovnom PC hraje iný pracovný podcastový playlist, po práci sadnem do auta a opäť hraje hudobný playlist z mobilu. Iba ak počas pracovnej doby v mobile zapnem Spotify súčasne s appkou v pracovnom PC, vtedy sa do mobilu zvykne natiahnuť pracovný podcastový playlist a ten začne hrať aj po práci v aute. Teraz som skúsil po dlhšej dobe zapnúť Spotify na domácom PC a je tam natiahnutý úplne iný playlist.
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

No hej, ono sa to "prepája" ak sú zariadenia pripojené k rovnakej sieti a spustené aplikácie. Čo sa u mňa stáva často, keďže si musím nazdieľať internet z mobilu na stiahnutie hudby a alebo počúvanie, aby to nešlo cez firemný net, ITčkar má s tým problémy, nechápem prečo :D
Jednoduchým riešením by bola možnosť proste vypnúť toto prepájanie s ostatnými zariadeniami, ale o tom môžem len snívať, keďže ako som písal Spotify "počúva svojich užívateľov", ale nerobí ani prd.
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Mne sa ta funkcia paci a irituje ma ked mi na aktualnom zariadeni nepokracuje playlist z predchadzajuceho :D
No aj tak by bolo najlepsie keby bola moznost volby, aby bol spokojny kazdy uzivatel.
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Ak by to fungovalo stále, že prídem z auta do práce, pokračuje hudba z auta. Odídem z práce, sadnem do auta a hrá mi čo som počúval naposledy v práci, tak s tým problém nemám. Ale bohužiaľ to tak nefunguje. A návrh na túto možnosť majú na fóre od roku 2014, s riešením "zatiaľ nie".
Napísať odpoveď