Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 21 Nov 2019, 0:01

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 84 ]  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Choď na stránku
Svadba vs. sobas
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok Svadba vs. sobas
Ahojte vsetci,

som v takej situacii, ze som sa sice dockala zasnub po niekolkych rokoch, ale s priatelom mame uplne odlisne vnimanie svadby. Mne ide len o sobas, teda o to, byt oficialne rodina, kedze spolu niekolko rokov zijeme a sme si najblizsimi osobami. Nepotrebujem ziadne velke oslavy a tradicie, kedze sa na nasom sposobe zivota vlastne nic nezmeni. Zila som v tom, ze by bol len obrad, obed s rodinou v restauracii, ziadne tancovacky a chlastacky. Teraz priatel zacal riesit, ze chce vlastne svadbu s hudbou, tancovackou pre rodinu a kamaratov.. a to by dalo dokopy aj 100 ludi. Dokonca zrazu by bol ochotny sa brat aj v kostole, aby urcite prisla moja (veriaca) rodina. Ja sa nechcem nikoho dotknut, ale mne sa nechce 12 hodin saskovat pre 100 ludi. Mam z toho nocnu moru. Uz to riesime tyzden v kuse a je mi z toho zle. Pre neho sobas bez svadby ani vobec nemusi byt. No a ja mam sice svadby rada ako host, ale vobec sa na to necitim, ze by som mala byt "nevesta". Vzdy ked da navrh typu "tak to nam staci potom obycajna grilovacka", povie to akoby z trucu, ale mne by ta grilovacka fakt vyhovovala :D

Pozna niekto z vas podobnu situaciu? Nejake navrhy na riesenie?

20 Nov 2018, 23:47
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: Svadba vs. sobas
Pripajam sa na jeho stranu. Ked svadba, tak poriadny basavel ako sa patri. Zial, prva rana pod pas v tejto teme pre teba.

20 Nov 2018, 23:53
Profil  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

pripajam sa na stranu muzov
mozno by stacilo dohodnut sa na 50 ludoch, zase to nemusite hrotit s tym mnozstvom, bola by to uzsia rodina a par kamaratov

21 Nov 2018, 0:01
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

Ja zase súhlasím s kathleen. Kvôli jednému dňu je strašne veľa vybavovačiek, stojí to veľa prachov a osobne by som ich radšej minul na nejakú exotickejšiu dovolenku na 2 týždne alebo aj viac, z ktorej by som mal viac zážitkov. Navyše tá svadba nemusí byť nutne prvá a posledná v živote... :lol:

Tento prípad je však zaujímavý, pretože v drvivej väčšine sú to ženy, ktoré chcú veľkú svadbu, o ktorej snívajú už od detstva a chlapi to naopak nepovažujú za najdôležitejší deň v živote...

Každopádne by som sa snažil dohodnúť na nejakom kompromise - napr. max. 50 ľudí, zakomponovať nejaké tie tradičné veci, ale neprehnať to, atď.

21 Nov 2018, 0:24
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

som za menšiu svatbu, čím menšia tým lepšie, za ušetrené peniaze môžte ísť napr. na romantickú dovolenku. Svatba v kostole áno (ako symbol niečoho vznešeného), ale potom len posedenie pre najbližšiu rodinu v komornej atmosfére.

Ale to je moja predstava, asi by som v tomto prípade navrhol kompromis, a tým by bola oslava pre menší okruh hostí, ale so všetkým čo k tomu patrí - hudba, chlast a tancovačka do rána.

21 Nov 2018, 0:25
Profil  WWW
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Ja sa pripájam na stranu ženy v tejto téme !

Veľká párty je iba zbytočné mrhanie prachmi a časom, ktorý by sa hodil na niečo užitočnejšie a trvácnejšie.
Stačí komorná svadbička s pár hosťami, ktorých považuješ za skutočných priateľov.

21 Nov 2018, 0:34
Profil  ICQ  WWW
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

ja sa osobne viem vcitit presne do teba, najradsej by som mal svadbu v zahranici na dovolenke kde nebude nikto iba moja nastavajuca a doma by sme to iba oznamili, nemam rad tu poldnovu saskaren neviem si to predstavit, bol som na 3 svadbach, vsetky boli dlhe, krasne, s tradiciami ale na kazdej som si povedal kur*a este ze to nie je moja svatba

na druhej strane, manzelstvo je o kompromisoch a toto je zrejme vasa prva skuska...

21 Nov 2018, 6:08
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Ak mu nejde o tradície, ale hlavne o tú párty a tancovačku, čo tak zorganizovať dve akcie? Jednu oficiálnu svadbu v kruhu najbližšej rodiny spojenej s obedom alebo večerou.... a druhý deň/víkend neformálnu párty s kamarátmi?

Ak by šlo o mňa, tiež by som sa priklonil k skromnejšej oslave s najbližšími, ale je to o spomínaných kompromisoch. Držím palce! ;)

21 Nov 2018, 9:28
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

v rodine sme mali nieco na sposob ako pisal brm:
na urade obrad, obed s rodicmi a potom tancovacka na dome jedneho z kamaratov mladomanzelov s kapelou.

21 Nov 2018, 9:43
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

zatial to vyzera tak ze jediny navrh na riesenie je spocitat ludi v teme ktori suhlasia s jednym a ktori s druhym a rozhodnut sa podla toho :D

ale toto je podla mna len na vas, na jednej strasne pises ze "Nepotrebujem ziadne velke oslavy a tradicie". nepotrebujem neznamena nechcem.
nizsie ale pises ze mas z toho nocnu moru. mozno tu svadbu len zle chapes. to nema byt saskovanie pre 100 ludi, to ma byt den o vas dvoch ktory chcete zozdielat so svojou rodinou a priatelmi.
je to o nejakom kompromise, musite sa dvaja dohodnut ako to bude. zamyslite sa nad tym ze manzelstvo je o kompromisoch, nie vzdy (chcel som napisat nikdy) sa dokonale zhodnete na niecom a ak chcete fungovat musite vediet najst kompromis. a vy ste na tom aktualne tak ze sa do manzelstva len chystate a hned pri prvom kroku sa uz neviete dohodnut a hladate rady inde...

zamysli sa ty (ale rovnako by sa mal zamysliet aj on) ako velmi on chce velku svadbu a ako velmi ju ty nechces. co sa stane ked bude iba obrad? ty si vydychnes ze si sa vyhla jednemu nie zrovna prijemnemu dnu pre teba? on bude cely zivot lutovat ze z jedinecneho dna o vas dvoch bola grilovacka?
alebo naopak ked bude velka svadba, ty z toho budes mat 3 mesiace stresov pred aj po a pre neho to bude akurat super prilezitost na party, ktorych ale este bude hromada.
co bude o 10 rokov ked budete spominat na svadbu?

21 Nov 2018, 9:52
Hardcore addict
Hardcore addict
Obrázok užívateľa

no nakoniec aj martin jakubec mal svatbu osamote a potom urobil velku grandioznu party kde mu prislo 15 hosti :D

21 Nov 2018, 10:05
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Tak manzelstvo ako tu uz pisali je o kompromisoch :)

a toto je prva skuska ...

Inac nechapem preco to beries tak ze ty tam mas pre ostatnych saskovat ...

Svadba je pre Vas nie pre hosti (oni sa tam pridu len zabavit (nie na Vas), napit, najest, zatancovat)

Ved ked tvoj nastavajuci chce svadbu tak si urobte svadbu a dohodnite sa co chcete obaja a co nie.

Napr niektori na svadbe robia program (nejake hry mladomanzelov a pod ...) - my sme napr toto s manzelkou nechceli ani jeden aj ked to dost znamych na svadbe malo tak sme to ani neriesili a len sme povedali kamaratom ze to nechceme nech to ani neorganizuju ...

Mali sme len mladomanzelsky tanec (chodili sme na hodiny tanca naucili sme sa nejaku choreografiu a toto sme si zatancovali) ale toto tiez nemusite riesit a zatancujete len klasiku (valcik, ...)

A potom unos nevesty tiez ked nechces urcite sa vies dohodnut s rodinou a kamaratmi ze si to proste nezelas a nech to ani neoganizuju neriesia ...

Redovy to je uz na Vas ci to budete chciet alebo nie (ale pridete o peniaze ;) )

svadba ti zbehne velmi rychlo :D len organizovanie a pripravy zaberu najviac casu :)

A ber to tak ze ty sa tiez tesis ked ides niekomu na svadbu pretoze sa tam zabavis, najes, stretnes s ludmi, ....

a tak isto to beru tvoji kamarati tak preco im to nedopriat ;)

21 Nov 2018, 10:44
Guru
Guru
Obrázok užívateľa

No ber to tak, že vlastnú svadbu v ideálnom prípade má človek raz za život. Predpokladám, že do svadby idete s optimizmom a teda názorom, že vo vašom prípade to bude tiež jediná svadba :) No a keď tomu je tak, ak si jeden z partnerov želá mať túto svoju jedinú svadbu "poriadnu", teda takú, ako tvoj partner, nie je trochu sebecké od toho druhého, ak mu túto zrejme jedinú príležitosť na takú svadbu nedopraje?

Samozrejme, že by to potom malo byť už aj o kompromisoch, nie že jeden partner chce všetko a druhý nič, tak bude všetko. Ale nejakú zlatú strednú cestu by ste tam isto našli, aby bol aj on spokojný a zároveň aby to aj teba nezničilo šaškovaním pred príbuznými :)

21 Nov 2018, 11:29
King
King
Obrázok užívateľa

No co sa tyka tych vybavovaciek - az tak dlho to netrvalo. S nejakym vlaznym pristupom nam to trvalo cca 2 mesiace. Vsetko sa odvijalo od miesta kde bude hostina, a kostola. Nakolko sme nemali nejake specialne poziadavky, ako mat to na nejakom vysnivanom mieste vo vysnivany cas - skor nam islo o to aby tam bola moznost ubytovania pre cezpolnych. A viacmenej ostavalo zabezpecit hudbu, fotografa, svadobne saty, kolace. Urcite na vsetko poznas niekoho, kto vie niekoho odporucit. Nie je to tak ze si musis pre kazdu vec vyberat zo 100 ponuk a nevies najst tu najlepsiu. Aj tak sa najde niekto kto nieco ofrfle, ci kolace, ci menu, ci farara v kostole... :)
A co sa financii tyka, nakoniec to vyslo +- na 0, co sme do toho investovali, to sa nam vratilo na daroch. A samotna svadba zbehla ani neviem ako, a som rad zme sme ju mali tak ako sme mali.

21 Nov 2018, 11:55
Site Admin
Site Admin
Obrázok užívateľa

STomko: Kopa hotelov ponuka servis od A po Z, teda maju svojich DJov, ktorych oslovuju, maju kapely, ktore volaju, fotografov, ktori im fotia. Maju viac variant na ozdobu miestnosti atd..., cize to viacmenej po upresneni poziadaviek vedia vsetko pripravit.

21 Nov 2018, 13:50
Profil  WWW
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Ja tiež nie som na žiadne svadby, ale partnerka by to bez toho neprežila, takže ani som neuvažoval o úplne sabotáži. Zase tak zlé to nie je, to sa poddá, mierny stres je v pohode. Zásadne proti by som bol len voči tým hrám a pod., takým predvádzačkám, čiže treba si to takto uhrať na kompromisy (prípadne aj v tom počte ľudí). Výsledok je taký, že by to ani pre teba nemalo byť nič také úplne strašné a neprekonateľné. A ešte sa zrejme aj zabavíš.

21 Nov 2018, 14:00
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

nepoznam nikoho (vratane mna), koho by svadba stala viac penazi ako vyzbieral na redovom tanci a daroch. stoji ta to jedine ten cas, ktory stravis pri vybavovackach, ale nakoniec si z darov zaplatite dovcu kde si to vynahradite.
Ako sa pisalo vyssie - je to o kompromise. Skuste sa postavit do role toho druheho a urcite sa dohodnete

21 Nov 2018, 14:20
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

hojko: Samozrejme. A teda plati stale ze ta organizacia vobec nemusi byt nejaka komplikovana.

21 Nov 2018, 14:24
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

Ešte by som dodal, že aj tá svadba môže byť pomerne jednoduchá, žiadna megalománia a tisíc ľudí. Všetko je na vás, ako sa dohodnete. A samozrejme, civilná svadba je pomere rýchla záležitosť, čo sa týka formalít, ale keďže ty si kresťanska a neviem ako to máte s tými kostolmi, ale proces je určite oveľa náročnejší, zdĺhavejší a pod. Čiže odporúčam sa vykašlať na černokňažníkov a odbaviť to na úrade.

21 Nov 2018, 14:26
Redeemer
Redeemer
Obrázok užívateľa

presne tak. najdes salu, termin a nasledne nejaku hudbu a ludi, ktori spravia vyzdobu. urcite si uz na nejakej svadbe v okoli bola. staci sa opytat znamych koho mali oni a uz to ide.
niekto si da zalezat a vybera este aj to, akej farby budu obrusy a perka na saka, ale to je imho uplne jedno

21 Nov 2018, 14:28
Profil  ICQ  
Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 84 ]  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia