Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
cinges
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Príspevok od používateľa cinges »

do vlc vies kopirovat cez wifi, aj bez googledrive
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

Ďakujem veľmi pekne chalani, hneď prvá rada bola super a dnes som si v aute už urobil koncert :D ešte raz ďakujem :)
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Ľudia, fungujete niekto na 64GB verziach iPhonu? Koľko sa dá reálne z tých 64GB zaplniť? Všetko? Alebo tam musí byť nejaká rezerva? Lebo priplácať cca. 200€ za 256 verziu sa mi asi nechce. Keď sa pozriem do svojho starého P20 pro 126GB, tak mám asi 20GB fotiek a videí a 35GB appiek. Fotky má ne zaujímajú, keďže ich mám tak či tak na cloude a od kedy mám bezzrkadlovku, tak už asi rok som mobilom nefotil. Čiže keď budem mať cca. 30GB appiek v iPhone, tak mám ešte 30GB voľných na fungovanie. Sem tam ale budem mobilom natáčať video, ktoré potom presuniem na zo strihanie do iPadu alebo PC. Takže by ma ešte zaujímalo koľko by nejaké 15-20 minutove video mohlo zabrať miesta.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

ja som nemal s 64 problem, a to som mal 2 64gb iphony
Filip87
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Filip87 »

Ja si myslím že nie je problém. Fotky máš na Cloude, hudbu tiež online cez Apple Music, jedine tie aplikácie by mohli byť problém. Systém zaberá tak okolo 7GB.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Podľa mňa aj keby mal všetko v mobile tak je to OK. 64 nebude problém ani v budúcnosti.
maiikY
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa maiikY »

Nedávno som si kupoval 11 pro max, tiež 64GB verziu. Hneď po kúpení som si kúpil za 3€ iCloud (lebo tých 5GB je nič) a nemám žiadny problém. Mám dosť fotiek, nejaké tie appky, hudbu síce iba streamujem ale inak mám stále plno plno voľného miesta.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

ja mam 128GB SE 1st gen a musim prist na to, co sa uklada ako dokumenty. podozrievam audiobooky z Audiable a hudbu zo Spotify. fotiek a viedii mam dost, ale vela z toho su subory prijate cez IM appky. viem si predstavit 64GB pamat. aspon by ma to nutilo vymazat appky, ktore som pouzil len raz ci dvakrat, urobit poriadok vo vypocutych knihach a podkastoch a byt konzervativny pri foteni pocas cestovania.
Filip87
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa Filip87 »

Nechápem ako niekto môže mať 30GB appiek, to mi chce ten dotyčný povedať že všetky používa?
lukas9206
Addict
Addict

A to sa nesmie? Veď ak tu možnosť mám, tak prečo ich tam nemať. Je pravda, že medzi tými appkami sú aj hry (ktoré zapnem asi raz mesačne) ktoré majú aj viac ako 1GB a Sygic kde mapy tiež budú čosi zaberať. Pozerám že aj mobilný Lightroom zaberá viac ako 3GB. Takže keď odpočítam hry tak mám nejakých 25GB :D. Veľa krát sa mi stalo, že som zmazal appku ktorú som mesiace nezapol. A po vymazaní som ju hneď potreboval. Takže ak niesom nútení ju zmazať, tak nemažem.
jami
Expert
Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jami »

Urcite bude stacit aj 64GB.

Moja 8micka po 2 rokoch :
[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202004 ... 4f9f99.jpg[/IMG]
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Je tu niekto, kto sa vyzná v HW a vedel by povedať, či sa oplatí počkať na nové ARM chipy, ktoré Apple plánuje (vraj možno už koncom tohto roka, alebo začiatkom budúceho) dodávať do Macbookov? Čítal som rôzne názory. Ja však hlavne rozmýšľam, či spraviť update Macbooku už tento rok (konečne vyhodili motýlikovú klávesnicu), alebo ešte počkať na nové procesory. Predsa len notebook nie je vec, ktorú mením každé 2 roky.
lukas9206
Addict
Addict

Môj osobný názor je, že to nedajú hneď do všetkých notebookov. Možno len do Air? Neverím že by to tlačili aj do Pro verzii. Buď majú nejaké eso v rukáve alebo sa tým po pália ak hneď prejdú komplet na ARM. Budu musieť komplet prekopat všetky appky, alebo tam bude fungovať nejaký emulátor. A ak tam bude emulátor, tak je otázne ako dobre bude fungovať.
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

pockal by som do wwdc, kde je teoreticka sanca, ze to uz odprezentuju. Tiez si myslim, ze to nebudu tlacit hned do PROciek. ja osobne, keby som potreboval upgrade, tak by som to kupil teraz. lebo ak sa prejde kompletne na ich ARM, tak to zase potrva nejake roky, kym to bude vsetko slapat tak ako ma..
DanielDevil
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DanielDevil »

Áno na wwdc určie počkám, ten by mal byť už v pondelok. Predpokladám, že tam predstavia ARM, ťažko povedať, či to budú tlačiť hneď všade, ale myslím, že zmluva s Intelom im už skončila a je v ich najlepšom záujme to čo najrýchlejšie vyriešiť, keďže by mali procesory pod kontrolou, nemuseli by sa na nikoho spoliehať a navýšili by aj zisky. Čítal som, že robili nejaké testy a vo výkone problém nie je, skôr sa veru obávam tej kompatibility. Na druhú stranu, ktovie ako dlho na tom robia (veď v mobiloch tie čipy používajú už pomerne dlho) a ak náhodou kúpim ešte intelácky model, aby som sa nezasekol zasa na 5-6 rokov (počas ktorých plánujem nový notebook využívať). Mňa až tak ten čas netlačí, aktuálny Mac má síce občas výkonnostné nedostatky, ale nie je to nič také, kvôli čomu by som musel meniť hneď. Aj keby som bral ten aktuálny model, počkal by som asi, kým začnú predávať nové, aby trošku padla cena.
jackb
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa jackb »

DanielDevil napísal:Je tu niekto, kto sa vyzná v HW a vedel by povedať, či sa oplatí počkať na nové ARM chipy, ktoré Apple plánuje (vraj možno už koncom tohto roka, alebo začiatkom budúceho) dodávať do Macbookov? Čítal som rôzne názory. Ja však hlavne rozmýšľam, či spraviť update Macbooku už tento rok (konečne vyhodili motýlikovú klávesnicu), alebo ešte počkať na nové procesory. Predsa len notebook nie je vec, ktorú mením každé 2 roky.
Bola o tom cast podcast Klik. Mozno pomoze nazor dvoch fanusikov technologii.

https://klikpodcast.podbean.com
tanetko
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa tanetko »

Ahojte... V posledných týždňoch som si uvedomil, že ak s niekym telefonujem (a volá mi iná osoba), tak si zmeškaný hovor nájdem až po zložení telefonátu - mobil ma nijakým zvukom neupozorní nato, že mi volá ktosi iný... Dá sa táto funkcia nejako/niekde zapnúť? Ďakujem
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Nebude to operátorom?
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

tanetko napísal:Ahojte... V posledných týždňoch som si uvedomil, že ak s niekym telefonujem (a volá mi iná osoba), tak si zmeškaný hovor nájdem až po zložení telefonátu - mobil ma nijakým zvukom neupozorní nato, že mi volá ktosi iný... Dá sa táto funkcia nejako/niekde zapnúť? Ďakujem
Nastavenia->Telefon->Cakanie hovorov
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

Čaute,bratrancovi nechtiac kamoš privrel v kufri auta iphone 6, mobil ohlo,nejde zapnúť.Chcem sa spýtať koľko by asi stála záchrana dát, či sa mi to oplatí kvôli fotkách ktoré neboli synchronizované s icloud
Napísať odpoveď