Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
mLuks
Professional
Professional
Používateľov profilový obrázok

Re: Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Príspevok od používateľa mLuks »

https://www.pcexpres.sk/oprava/smartpho ... ovanie-dat ...ak si z KE, tak sú v Auparku, može im tam odniesť telefón a spýtať sa, či sa to vôbec dá.
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Pozeral niekto predstavenie 12-stiek? Čo na to hovoríte? Mrzí ma, že tam majú stále svoj proprietárny konektor. V kútiku duše som dúfal, že mi konečne na všetko bude stačiť jeden USB-C. Na druhu stranu to chápem, keďže podľa leakov by už možno 12(X) mala byť bez konektoru.
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Škoda toho Notcha, ale verím že keby vedeli ako ho zmenšiť už dávno je menší.
Som zvedavý na drop testy toho nového skla.
Boli to posledné predstavené iphony s Lightingom?
lukas9206
Addict
Addict

Ten notch mne osobne až tak neprekáža, skôr ten lighting. Plánujem ist do nového iPhonu, bude to po prvý krát čo prejdem k Applu, a ku usb-c a klasickému mini usb, mi pribudne ešte ďalší kábel 🤦‍♂️.
To je ešte skoro hovoriť, ale šuška sa že by ďalším modelom mali prejsť na nejaký magnetickabel alebo ako to budú volať.
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

snáď tie USB konektory nečakajú osud ako 3.5mm jacky...ja nevidím žiadne výhody bezdrôtového nabíjania...je to pomalšie, viac sa zahrieva a sú tam straty...
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

tak tak, bezdrotove nabijanie je hroza. neefektivne, neekonomicke, neekologicke.

hlavne ked jedina vyhoda je ze nemusis zasunut kabel do telefonu...
tyler91
Professional
Professional

aj tá jediná výhoda sa môže zmeniť na nevýhodu, ak niekto každých 15 min zoberie telefón z podložky, vybaví niečo a položí ho späť na nabíjanie, tak životnosť batérie rapídne klesá..
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

No myslím, že ich riešenie bude práve ten MagSafe kedy kvázi vieš mať mobil "na kábli" ale nabíja sa bezdrôtovo (a teda vieš ho používať) + klasické Qi hoci kde
jukel
Professional
Professional

Príspevok od používateľa jukel »

lukas9206 napísal: 14 okt 2020, 7:15 Ten notch mne osobne až tak neprekáža, skôr ten lighting. Plánujem ist do nového iPhonu, bude to po prvý krát čo prejdem k Applu, a ku usb-c a klasickému mini usb, mi pribudne ešte ďalší kábel 🤦‍♂️.
To je ešte skoro hovoriť, ale šuška sa že by ďalším modelom mali prejsť na nejaký magnetickabel alebo ako to budú volať.
Možeš napisať prečo si sa tak rozhodol ? iPhone som použival 10+ rokov, v podstate hned ako prišiel k nam iphone 3G a nedavno som presiel k samsungu a nestačím sa diviť ked teraz chytim iphone. Fakt sa citim ako by som sa vrátil 5rokov v čase nie len čo sa OS týka ale aj dizajnu. Nepopieram že ma iphone asi lepší procesor, fotak atd ale normálny užívatel tieto rozdiely nezbadá zatial čo display, čitačka prstov v displayi, a samotný OS bez limitov je niečo čo ta ovplyvní pri kazdodennom používaní
lukas9206
Addict
Addict

Sú to každého osobne preferencie si myslím. Takže každý bude na to mať svoje dôvody.

Nechápem čo je zlé na Apple display-och. Ak narážaš na to, že majú stále 60hz, tak áno vyššia frekvencia je pekná "fičura" ale zas celkom žrava na baterku. A da sa bez toho žiť. Čítačka v display? Toto nemôžem úplne hodnotiť, keďže ja som mal do teraz len čítačku v tlačidle, no priateľka ma Mi Note 10 a tam ta čítačka v displey není úplne 100%. Ale zase to je telefón za 400 evri, takže to beriem. V tochto ročných android vlajkach to môže fungovať lepšie. Rok používam iPad Pro a Face ID v ňom mi vyhovuje. A OS bez limitov? Tu zase neviem načo narážaš. Ak na Root, tak z toho som už asi pred 6-rokmi vyrastol. Keď sa pozriem na svoj posledný android co mám už asi 3 roky, Huawei p20 pro (kupoval som ho hneď po predstavení tuším za 900 evri), tak od prvého zapnutia som na ňom zmenil len tapetu a do teraz je v pôvodnom nastavení. Nemenil som tam žiaden launcher, žiadne ikony, nič. Používam iba oficiálne appky z Google play, žiadne apk. Takže teraz je pre mňa ta otvorenosť OS zbytočná.

Ale keďže mám iPad Pro a android telefón (aj keď nie najnovšiu vlajku) tak tieto 2 systémy môžem porovnať. A co sa týka rýchlosti, stability a napríklad toho ako ios pracuje z appkami na pozadí, tak v tomto ios u mňa jednoznačne vyhráva. Viem, že Huawei ma celkom masívnu nadstavbu, a taky Pixel alebo Oneplus by bol asi na porovnanie lepší, no čím dlhšie používam iPad, tým viac sa mi ios páči. Aj keď samozrejme aj ten má svoje muchy a tiež nie je dokonalý.
Peter00
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa Peter00 »

Iny telefon s aktualizáciami systému na 5 rokov, ako je iPhone nie je. A keďže nke som človek, čo by si kupoval nový telefón každé dva roky, tak pre mňa iný telefón ani nepripadá do úvahy. Toľko k tomu či android alebo iOS.

Z nového iPhonu som sklamaný, lebo fakt by som rád vedel jedným káblom pripojiť všetky zariadenia. Apple má plné ústa ekológie ale nie je mu trápne nútiť ľudí kupovať zvlášť kábel pre ich zariadenia. Plus som očakával aspoň 90hz obrazovku. Keďže toto nový iPhone nepriniesol, tak si počkám na ďalší rok a tam už telefón kúpim nech má akékoľvek vylepšenia.
aacid
Addict
Addict

toto je jeden z mala rozumnych argumentov podla mna, pokial chce niekto telefon na viac ako 3 roky tak iphone je slusna volba.
aj ked myslim ze takych ludi je mensina, vela ludi toci kazde 2 roky lebo operator mu da telefon na pausal, vela ma firemne telefony ktore sa tiez tocia pravidelne.
potom mas ludi ktorych telefony moc nezaujimaju (opak nadsencov co potrebuju kazdy rok najnovsi model) a otazka je ci prave taky clovek da 700 eur za telefon.

no a potom ten argument trochu pada, lebo preco mat 700 eurovy telefon co menis raz za 5 rokov a nie radsej 400 eurovy co menis raz za 3 roky.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Treba sa ale na iPhone pozerať inak než len na kus HW. S iPhonom si nekupuješ len telefón, ale celý ekosystém a služby Apple.
Peter00
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa Peter00 »

Aacid- nie som dajaky technologicky nadšenec. V podstate mam tiez sluzobny telefon no zatial som ho menil len raz (z iPhone 5 na iPhone 7)hoc ak by som chcel, tak by som ho mohol menit kazdy rok, co mi vsak pride zbytocne. No aj keby som si telefon kupoval sam, tak kupim iPhone, lebo vidim rozdiel v tom dat za špičkový telefon 1000€ a ten mozem plnohodnotne bez sekania pouzivat 5 rokov, čiže za rok používania dám 200€. Ak si kúpim android za 400€ tak ten mi s porovnateľným komfortom vydrží tak dva roky a teda za rok používania dám cca 200€ tiez. Cize prakticky sa mi oplati si kupit v podstate prémiový telefon ktory bude minimalne 3 roky kvalitou a rýchlosťou niekde inde ako android za 400€ aspon z mojho uhlu pohladu a to nie som dajaky technologicky nadšenec, no takato investícia mi pride lepsia.

Napriklad notebook si od apple nekúpim, lebo notebook s Windows za 600€ mi zo skúsenosti úplne v pohode bez sekania vydrží tiež tak 5 rokov (ked mi notebook sekal, vymenil som disk za ssd a ide vsetko plynulo) a preto sa mi neoplati do toho viac investovat. Samozrejme moja práca je len práca s textom a na internete, ina osoba moze mat ine poziadavky.
uNfEiL
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Trošku môjho slohu na ranné čítanie.

Každý tu vyťahuje tých "5 rokov". Teraz sa nad tým tak zamyslite. 5 rokov. Dlhá doba vzhľadom na to, že technológie napredujú každým DŇOM. Ja osobne si neviem predstaviť používať 5 rokov rovnaký mobil. No ale to som ja.

Veď ešte ani nevyšiel iPhone 12 a už som čítal čo všetko má priniesť iPhone 13. A len napríklad tých 120 Hz je obroooooovský skok. A kto tvrdí niečo iné, v živote reálne neporovnával 60 Hz vs 90 / 120 Hz. Ale to som odbočil...

Ja tu teraz nekydám na iPhone. Kľudne ho kupujte. Tiež ma láka a možno by som doňho aj išiel keby spĺňal pár mojich požiadaviek. Ale už sa tu neohrádzajte že ho kupujete kvôli tým 5 rokom. Chcem vidieť aspoň jedného z vás kto tu stále dennodenne používa 5 ročný iPhone 6S / 6S Plus ktorý vyšiel v septembri 2015. Ani jeden tu taký nie je podľa mňa. Možno 1 z 1000. Áno, nie je na škodu vedieť že mobil bude podporovaný taký dlhý čas, ak vôbec vydrží fyzicky. Ale neverím že napr o 2 či 3 roky keď vyjde nejaký nový mobil akejkoľvek značky a bude obsahovať nejakú novú brutálnu technológiu a nebude stáť majland, že si niekto nechá iPhone. Ten kto má na iPhone, nebude o 3 roky riešiť "veď ešte musím počkať 2 roky aby ma môj iPhone vyšiel na 200€ ročne". To je aký nezmysel. Toto tu prvý krát v živote vidím že niekto rieši.

Obhajoba prečo kúpiť napr Samsung - 120 Hz, dizajn (subjektívne), bez notchu, displej, 3.1 UFS, čítačka v displeji (subjektívne), foťáky (subjektívne), rýchlosť, pamäť. karty, a ja neviem čo ešte.
Obhajoba prečo kúpiť iPhone - 5 rokov podpory pri vypočítaní si koľko ma vyjde na rok (a ostatné plusy)

Ja si myslím že už za 3 roky, možno skôr, vyjde nejaký low end Xiaomi za smiešnu sumu, ktorý strčí 3 ročný iPhone do vrecka. A to nie preto, že ja som povedal. Ale kvôli neustále dennodenne sa vyvíjajúcim technológiám.

Predtým ako do mňa niekto zaútočí, vedzte že toto je môj osobný názor vychádzajúci zo skúseností mojich a môjho okolia, rodiny, známych.
lukas9206
Addict
Addict

Rýchle pamäte, 120hz displeye 8gb ram. Ono to všetko znie pekne na papieri, ale čo z toho keď android to nejak nevie úplne využiť. Som odjakživa androidak, a posledný rok tento system porovnám z iPadom pro, a to ako tento systém pracuje z appkami na pozadí a celkovo ako je ten systém svižnejsi oproti Androidu, má jednoducho odradza od kúpy ďalšieho Androidu. Toť môj osobný názor.

A to že nejaký low end xiaomi skryje 3 ročný iphone do vrecka? Tým si tiež nie som úplne istý. Keďže priateľke som kúpil Xiaomi mi note 10, a od kedy ho ma, bojuje s tým že jej stále padá foto aplikácia alebo zamrza celý systém. Takže si myslím že Xiaomi a ich masívna nadstavba nie je práve dobrý príklad 🤣
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Sklamanie.
:minus: Retro dizajn s hrubým rámom a obrovský notch.
:minus: Nemá skener odtlačku.
:minus: Nemá USB-C.
:minus: Nemá always on displej.
:minus: Nemá notifikačnú diódu.
:minus: Dokonca mi ani adaptér na nabíjanie nedajú.
aacid
Addict
Addict

lukas9206 napísal: 15 okt 2020, 7:46 Rýchle pamäte, 120hz displeye 8gb ram. Ono to všetko znie pekne na papieri, ale čo z toho keď android to nejak nevie úplne využiť. Som odjakživa androidak, a posledný rok tento system porovnám z iPadom pro, a to ako tento systém pracuje z appkami na pozadí a celkovo ako je ten systém svižnejsi oproti Androidu, má jednoducho odradza od kúpy ďalšieho Androidu. Toť môj osobný názor.
je to sranda lebo ja mam uplne opacnu skusenost. uz zopar rokov pouzivam androidove telefony a doma mame ipad (ak ked je pravda ze nie 1000 eurovy pro ale ten obycajny). ja ho viac menej do ruky radsej ani nechytam, lebo vzdy ked na nom potrebujem nieco spravit tak sa iba rozculujem. app store kazdu chvilu pyta heslo, zena si ho nikdy nepamata lebo si ho nepamatala ani naposledy a museli sme ho resetovat. na androide si app store pytal heslo naposledy ked som telefon zapol prvy krat. na ipade menime heslo kazdy mesiac lebo furt to kvoli niecomu chce resetovat.
add applikacie, ide ma vzdy rozpucit ked pride zena ze by chcela dostat video do ipadu alebo otvorit nejaky subor co jej prisiel mailom, vzdy je to operacia na 45 minut googlenia, pretoze ked mas subor v jednej aplikacii tak dostat ho do druhej vies iba ak to navzajom podporuju, takze minule chcela nejaky free ebook z internetu dostat do kindle aplikacie a musel som to robit cez 4 dalsie aplikacie.
pritom na androide akykolvek subor ulozim do filesystemu a potom ho otvorim z akejkolvek aplikacie, wow, so easy.
inak ku kindle aplikacii, kedze apple si ide svoje a nestrpi konkurenciu, tak sice kindle aplikacia na ipad existuje ale vies tam knizky iba citat, nevies si ich tam kupovat, lebo to apple zakazal.

samozrejme zena si ipad pochvaluje, lebo je to super zariadenie a na jej bezne potreby, teda facebook, pinterest a web je to uplne super. samozrejme ze kazdy 100 eurovy cinsky androidovy tablet to zvladne tiez to uz jej tazko vysvetlim. akurat sa blizi cas ked uz by chcelo ipad vymenit (lebo je tam malo miesta, deti tam chcu furt nejake hry stahovat a samozrejme apple na rozsirovanie miesta sd kartami neveri) a ja robim vsetko pre to aby som presvedcil zenu ze ipad uz nechceme.
ale neviem ci sa mi to podari, kedze odstala firemny iphone a je z neho vytesena ako panda lebo "aha ako super ho viem odblokovat", pritom je to extremne komicke sledovat ju ako vzdy nastavuje telefon na tvar, dava si dole ruzko, pritom ja polozim prst na telefon a je odblokovany.
tyler91
Professional
Professional

lukas9206 napísal: 15 okt 2020, 7:46
A to že nejaký low end xiaomi skryje 3 ročný iphone do vrecka? Tým si tiež nie som úplne istý. Keďže priateľke som kúpil Xiaomi mi note 10, a od kedy ho ma, bojuje s tým že jej stále padá foto aplikácia alebo zamrza celý systém. Takže si myslím že Xiaomi a ich masívna nadstavba nie je práve dobrý príklad 🤣
Ja mám ten istý telefón a nič také nepozorujem, skúsil by som factory reset
cinges
Professional
Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa cinges »

aacid napísal: 15 okt 2020, 8:09 je to sranda lebo ja mam uplne opacnu skusenost.
To ze nevies iPad a iOS pouzivat neznamena, ze to nie je dobry system, ale to, ze ho nevies pouzivat. Presne takuto skusenost som mal ja, ked som si prvy krat kupil iphone, mal som ho chut hned vratit, ale poslali ma do p. lebo som ho kupil osobne, nie cez net. Predtym som pouzival nexusy.

Po par rokoch mozem povedat, ze by som uz do androidu z pohodlnosti nesiel. Pretoze to funguje a uz z toho mam ekosystem, ktory inde nemas. Nemusis sa obavat toho, ze si nieco kupis a potom sa na to google vyserie.

A prestante sa tu onanovat, ze nikto nebude pouzivat iPhone 5 rokov.. Vyhoda je v tom, ze ho budes pouzivat 2 roky, potom ho predas a stale ma podporu 3 roky, a vies ho normalne predat ako podporovany telefon. Cize sa ti polovica ceny vrati vzdy po 2 rokoch. Android po 2 rokoch nema ziadnu podporu, a ak sa nechces hrabat v XDA fore a sam si tam instalovat android, co vacsina ludi robit urcite nebude, tak ho mozes hodit do kosa..
Factory reset je odpoved na vsetko :D
Ja som svoju 7cku dal segre, teraz mam Xr, vsetko funguje ako ma, stare SE cko funguje s prehladom tiez, ako zalozny telefon super.
na apple je perfektny iCloud zalohovanie. Neviem ako to teraz funguje na androidoch.
Ked by som bral android, tak uz asi len One+.. Nasi maju xiaomi a v poslednom case to je na prd. Je to teda ovela horsie, ako kedysi, kym zacinali, mali par mobilov, fungovalo vsetko super.. teraz maju tych mobilov strasne moc, tak sa to neda zvladat vsetko udrziavat v chode.. a nove Pixely su joke, o tom sa skoda bavit. A Samsungu konci podpora v den vydania noveho modelu.. :D
Napísať odpoveď