Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Všetko o mobiloch, PDAčkach...
tyler91
Professional
Professional

Re: Všetko okolo iPhone, iPod, iPad, iOS...

Príspevok od používateľa tyler91 »

Factory reset mi pomohol nedávno, na Xiaomi Note 10 sa mi appky represhovali každých 15 minút (všimol som si to po aktualizácii na MIUI 12) po resete všetko super....
Ono je rozdiel podpora ako nová verzia a bezpečnostné záplaty....Ak máš napr. Samsung, tak tie novinky čo prinesie nový Android si ani nevšimneš 90% ich obsahuje už ich asi najlepšia nadstavba ONE UI...a bezpečnostné záplaty,Ti budú chodiť takisto ako na Iphonoch 4-5 roky...aspoň galaxy s7/edge dostávali záplaty 4 roky...
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

ale aj tie bezpecnostne updaty dostava android telefon max 3 roky. a content updatmi ale suhlasim. na androidoch to nehra rolu, lebo update ti ma malokedy co priniest.
u iphonu, priznajme si to tie updaty maju zmysel lebo prinasaju novu funkcionalitu, casto taku co android bud uz ma alebo ju vies jednoducho doplnit aplikaciou. apple nedovoluje vyvojarom aplikacii tak zasahovat do systemu, takze vela veci ked iphone nepodporuje tak mas smolu a neostava ti nic ine nez cakat na update systemu.
vid napriklad nedavno pridane widgety.
lukas9206
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Factory reset na ani nie pol roka starom mobile? Podľa mňa to nie je správne riešenie. To teraz budem každý problém riešiť factory resetom?

Ja mám android rád. Zo začiatku ma bavilo sa v ňom hrabať, rootovat, meniť ROM-KY atď. No teraz potrebujem telefón, ktorý keď vytiahnem z vrecka, vedel hneď niečo odfotiť alebo aby som bez zaseku animácie mohol niekomu zavolať.
A keď sa pozriem na ceny tohto ročných android vlajok, tak iPhone bude ešte aj lacnejšia voľba.
IPad mi sedí, ale iPhone mi možno nesadne. Takže skúsim a uvidím.
tyler91
Professional
Professional

Nerobil si náhodou update na MIUI 12?
Pády aplikácií v 400€ telefóne nie je normálna vec, to nie je no name číňan za stocku
Peter00
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa Peter00 »

uNfEiL napísal: 15 okt 2020, 6:41 Trošku môjho slohu na ranné čítanie.

Každý tu vyťahuje tých "5 rokov". Teraz sa nad tým tak zamyslite. 5 rokov. Dlhá doba vzhľadom na to, že technológie napredujú každým DŇOM. Ja osobne si neviem predstaviť používať 5 rokov rovnaký mobil. No ale to som ja.

Ja tu teraz nekydám na iPhone. Kľudne ho kupujte. Tiež ma láka a možno by som doňho aj išiel keby spĺňal pár mojich požiadaviek. Ale už sa tu neohrádzajte že ho kupujete kvôli tým 5 rokom. Chcem vidieť aspoň jedného z vás kto tu stále dennodenne používa 5 ročný iPhone 6S / 6S Plus ktorý vyšiel v septembri 2015. Ani jeden tu taký nie je podľa mňa. Možno 1 z 1000. Áno, nie je na škodu vedieť že mobil bude podporovaný taký dlhý čas, ak vôbec vydrží fyzicky.
No napríklad ja tak dlho telefón používam. Predtým som upgreadoval z iphone 5 na iphone 7 čo som používal teda 4 roky. Teraz ešte stále používam iphone 7 a asi tak budem robiť do budúceho roku. iphone 7 používa aj moja priateľka, jej rodičia používajú doteraz iphone SE alebo iphone 6s. Poznám jednoducho veľa ľudí, ktorí tak dlho používajú telefón. Naopak viem porovnať ako asi funguje po 3 rokoch telefón Samsng Galaxy a porovnať s iphonom sa to veľmi nedá

aacid- pre mňa sú updaty dôležité najmä z dôvodu bezpečnostných záplat a celkovo bezpečnsti operačného systému. Nové funkcionality ma až tak nezaujímajú
uNfEiL
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa uNfEiL »

lukas9206 napísal: 15 okt 2020, 7:46 Rýchle pamäte, 120hz displeye 8gb ram. Ono to všetko znie pekne na papieri, ale čo z toho keď android to nejak nevie úplne využiť. Som odjakživa androidak, a posledný rok tento system porovnám z iPadom pro, a to ako tento systém pracuje z appkami na pozadí a celkovo ako je ten systém svižnejsi oproti Androidu, má jednoducho odradza od kúpy ďalšieho Androidu. Toť môj osobný názor.

A to že nejaký low end xiaomi skryje 3 ročný iphone do vrecka? Tým si tiež nie som úplne istý. Keďže priateľke som kúpil Xiaomi mi note 10, a od kedy ho ma, bojuje s tým že jej stále padá foto aplikácia alebo zamrza celý systém. Takže si myslím že Xiaomi a ich masívna nadstavba nie je práve dobrý príklad 🤣
Prečítaj si môj príspevok ešte raz, lebo reaguješ na niečo, čo ani nie je pointou.
aacid
Addict
Addict

Peter00 napísal: 15 okt 2020, 14:07aacid- pre mňa sú updaty dôležité najmä z dôvodu bezpečnostných záplat a celkovo bezpečnsti operačného systému. Nové funkcionality ma až tak nezaujímajú
ano, v tomto suhlasim ze pre cloveka ako si ty je vhodnejsi iphone.
ja si nove technologie ale celkom uzivam, nie zase tak aby som kupoval vlajkovu lod kazdy rok, ale doteraz som menil telefon kazde 2 roky, teraz taham 2,5 roka a este mam v plane pol roka vydrzat ale uz ma to laka. nie preto lebo telefon je pomaly alebo nezvlada robit to co potrebujem, proste ma laka kupit nove zariadenie.
takze pre mna tie 3 roky bezpecnostnych zaplat uplne stacia. a ako som pisal vyssie, predpokladam ze pre vela ludi je to tiez uplne postacujuce.
radsej kupim telefon za 400 eur a vydrzi mi 3 roky, potom kupim zase to co je aktualne na trhu ako by som mal kupovat nieco co mi sice vydrzi 5 rokov ale stoij 800 eur.
dost robi aj to ako sa k telefonu spravam, pre mna je telefon nieco co mi ma ulahcovat zivot, nie vec o ktoru sa musim starat ci davat si pozor na nu. kupit krasny novy telefon a strcit ho do hnusneho obrovskeho obalu aby sa mi nahodou neposkraval, to neni pre mna.
tyler91
Professional
Professional

takže nenosíš žiaden obal?
aacid
Addict
Addict

nosim taky minimalisticky bumper, ked som zistil ze vymena displeja by ma stala polovicu ceny telefonu tak som dal bumper. ale sklo ani foliu nemam.
tyler91
Professional
Professional

mne sa celkom páčia číre TPU pudrá, ten dizajn až tak nezničia len časom zase zožltnú :?
Inak GG Victus v Galaxy Note 20 má takmer nezničiteľný displej v teste prežil 20 pádov z 2m, bez najmenšieho poškodenia
DENNY
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa DENNY »

Co sa tyka tej ochrany telefonu, tiez na iPhone XS nosim tenky priehladny kryt len kvoli tomu, ze mi fakt pride "luto" to sklo vzadu, aby som ho nedoskriabal - beriem to skor po tej stranke, ze telefon budem chciet v buducnosti predat, a urcite by som si ani ja sam nekupil doskriabany telefon. Ale aacid ma pravdu v tom, ze uz ked si kupim telefon za 800 alebo v pripade iPhonov za 1100 eur a este aj v zlatej farbe, tak nemam zaujem ho drbnut do masivneho cierneho krytu, ktory mi ho sice ochrani, ale potom som si uplne na prd kupoval dizajnovo pekny telefon. Sklo nosim, telefon mam sice v Orangei poisteny ani neviem na co vsetko, ale ci by boli pri pripadnom rieseni tej poistky nejaki ochotni, neviem, ruku do ohna by som za to nedal
yoggy

Príspevok od používateľa yoggy »

Celkom sklamanie ten magsafe... Penazenka vobec nedrzi... (7:00)

The
Star
Star

Príspevok od používateľa The »

dasti555 napísal: 14 okt 2020, 23:40 Treba sa ale na iPhone pozerať inak než len na kus HW. S iPhonom si nekupuješ len telefón, ale celý ekosystém a služby Apple.
To je nejaká novinka? K iPhone teraz dostanem aj MacBook a Apple Watch zadarmo?
Všetky služby ako iCloud, AppleTV, Apple music mám k tomu?
:smt007
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

Oni dali do nových iPadov touch ID. Nechápem prečo to nedali aj do iPhonov a neodstránili notch. To robia dve konkurenčné oddelenia, že sa nevedia zosynchronizovať?
IMI
Addict
Addict
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa IMI »

yoggy napísal: 20 okt 2020, 20:07 Celkom sklamanie ten magsafe... Penazenka vobec nedrzi... (7:00)
Celkovu nechapem idei, ze mat penazenku na telefone. Penazenka je sama o sebe hruba ajked som ju zminimalizoval na maximum... Uvidime co ten MagSafe este prinesie...
yoggy

Ja to chcem len na obciansky a nejaku papierovu hotovost, cize nie celu penazenku.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Za akú cenu viem predať 11 Pro (64GB), bez balenia, s káblom nabíjacím, bez záruky, 90% baterky?

500€ za výkup mi príde málo, ideálne by som dal za 800€ ale tam už prichádza iPhone 12 ktorý sa veru oplatí viac...
yoggy

Sam si si odpovedal.
dasti555
Medium Professional
Medium Professional

Príspevok od používateľa dasti555 »

Lenže ani 750 nie je také terno aby som si už nepriplatil 50€ za 2 roky záruky, novú baterku atď ..
lukas9206
Addict
Addict

Príspevok od používateľa lukas9206 »

Ľudia, ako rieši apple reklamácie? Mám iPad pro asi 14 mesiacov a dnes sa mi na display ukázala táto vec. Kupoval som ho v nemeckom Apple store. Dúfam že sa takéto veci dajú vyreklamovať.
received_1684958061689630.jpeg
Napísať odpoveď