Zákon o cestnej premávke

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
heker
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Zákon o cestnej premávke

Príspevok od používateľa heker »

Priestupkove konanie stoji 16 eur.
TK1991
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa TK1991 »

Zdravim, bezne vidim v obci parkovat auta na hlavnych cestach na krajnici (za bielou plnou ciarou). No podla vyhlasky ak som ju dobre pochopil tak tam auta nemaju co robit. Toleruje sa to kvoli nizkemu poctu parkovacich miest alebo je to povolene? Vdaka
wladas
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa wladas »

Ano, toleruje sa to. Ale cisto teoreticky ak by niekto zavolal mestskych a dal avizo, tak musia dat pokutu.
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

wladas - Musia dat pokutu za co? Biela ciara je krajnica, zlta znamena zakaz. Alebo je tam tabula mestskeho okruhu, to je biely stvorec s vodorovnym zelenym pasom? Alebo je tam zona s vyhradenym parkovanim ci niecim podobnym? Nechalo to auto menej ako 3 metre voleho miesta v jazdnom pruhu?
Meken
King
King

Príspevok od používateľa Meken »

Je realne dohladat napr. z roku 2016 ci na aute bola dialnicna alebo nebola? Podla vtedajsej znacky? (v urcitom obdobi atd, ak boli napriklad kupovane za rok 5ks 10dnovych dialninych znamok)

Dnes mi prisla pokuta 150 euro, fotka atd, ze som nemal dialnicnu znamku. Novy majitel tvrdi, ze si pred cestou kupil 10 dnovu dialnicnu (uz bola elektronicka, kupil ze vraj na pumpe, este si pamata ako siel vonku, ze nevedel znacku) .

Samozrejme, ze z roku 2016 nema ziaden blocek, jedine to pozriet niekde online.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Nie. Asi len oslovit NDS s touto poziadavkou. Ale ci ti k tomu daju dake stanovisko, kto vie. Dialnicnu znamku kupit mohol, ale mohli mu na pumpe nahodit zlu SPZ a tym padom ako keby nemal znamku.
Meken
King
King

To mi je jasne, moznosti je vela, zle nahodenie, neskore nahodenie, lebo dostal pokutu 23,36 hod a ak kupil po polnoci.. alebo proste nekupil, len mi to tvrdi...

Myslel som, ze je nejaka historia, kde zadam znacku a vyhodi mi historiu, co by malo logiku. Ale tak 100 euro budem musiet asi aj tak zaplatit
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Preco ty, koho to bolo auto v tom case, preco isiel na aute on???
Meken
King
King

Polopate - predal som auto chlapovi 10.11.2016 cca o 21 hohodine, podpisal mi zmluvu dal prachy, dal mi spolnomocnenie a odisiel, povedal som mu kup si dialnicnu a on ano idem tankovat kupim.

Dnes dosla po 2 rokoch pokuta 150 eur z 10.11.2016 o 23:36:43 fotka na DI smer ZA, ze nemam dialnicnu.

Samozrejme som stale bol majitelom automobilu a auto sa prepisovalo az na druhy den alebo o dva , uz nvm.

Je mi jasne, ze to musim zaplatit ja, ak to nezaplati novy majitel. Lenze on dokonca tvrdi, ze dialnicnu platil

btw skusil som napisat na https://eznamka.sk/sk, uvidim ci vedia dohladat daco alebo vyvratit
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

A co tym chces dosiahnut teraz??? Majitelom auta si bol stale ty. A ked ti dosla pokuta, tak dialnicnu znamku auto nemalo, nakolko system je automaticky. Hoci ju mozno aj kupil, mohli mu napisat zlu SPZ. To ci tu znamku kupil alebo nekupil, tak mu nedokazes, mozno na to zabudol alebo mu napisali inu SPZ. Mozno narazat na to, ze ju kupil az po polnoci. Myslis si, ze aj keby sa to stalo, ze tych 150 eur zaplati??? Pochybujem.
Meken
King
King

Ide mi len cisto o to, dozvediet sa ci mi klame alebo nie. Uprimne neratal som, ze mi to zaplati ani ked mi to prislo, len ma prekvapilo tvrdenie, ze tu dialnicnu zaplatil, takze som chcel vediet, ci je realny sposob najst daku historiu dialnycnych znamok podla datumu na danu znacku.

//autoeditácia príspevku (12 Dec 2018, 11:25)
Tak len tak btw odpoved:

Dovoľujeme si Vás informovať, že k vozidlu s EČV: LM382CO neevidujeme ku dňu 10.11.2016 úhradu platnej
diaľničnej známky.
K vozidlu s EČV: LM382CO evidujeme úhradu platnej 30 dňovej diaľničnej známky až ku dňu 11.11.2016, faktúra
č. 1613440880.

Asi sa stalo to, ze pri kupe dialnicnej pred polnocou si bud novy majitel povedal, ze uz je skoro polnoc alebo predavacka to nahodila na 11.11 namiesto 10.11 ...
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

To, ci to kupil on po polnoci alebo obsluha nahodila datum az po polnoci, tak sa zrejme uz nedozvies. Teoreticky moze mat pravdu v tom, ze si znamku kupil, ale obsluha dala zly datum, rovnako tak mohol na tu pumpu prist az po polnoci a uz nestihol kupit dialnicnu znamku. Tretia moznost je, ze sedel na pumpe, dal si bagetu, kavu, kupil dialnicnu znamku, avsak bolo uz po polnoci.
mLuks
Professional
Professional

Príspevok od používateľa mLuks »

Meken rozhodne by som mu dal tu pokutu zaplatiť/preplatiť, bolo to v čase keď už podľa zmluvy bolo auto jeho, za volantom sedel on a s tým vyjadrením z NDS čo ti poslali na mail máš jasný dôkaz, že v ten deň známka na aute nebola. Buď on klame alebo neskontroloval správnosť údajov, v oboch prípadoch je to jeho vina a bolo to už jeho auto.
Meken
King
King

No ved ľudsky sme to vyriešili. Ale aj tak mi to príde ako buzeracia, to iste ako s STK atd, proste spravis ju o den neskor a automaticky ti pride pokuta a nezaujima ich "vyhovorka" ziadneho typu.

Vsetko sa pomaly automatizuje a dokaze to cloveka doje*** a pritom vieme aky je clovek, ze proste zabuda, ma ine starosti...
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Co znamena, ze ste to ludsky vyriesili???
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ale clovek je taky, ze keby mal platnost do 15.12. a bola by znama tolerancia 10 dni, tak aj tak spravi tu STK alebo kupi dialnicnu az 26.12.
ja som zastancom tohto systemu, sice vyska pokuty je neumerne vysoka
Meken
King
King

Tak zaplatil som to ja :D ... ani som sa ho nespytal ci je ochotny to zaplatit no. Lebo najprv som sa ho pytal ci tu e38 40i BMW este ma a on, ze sa mu nepodarilo opravit tie lamda sondy, teda ze ich vymenil, ale ventily stale podfukovalo a auto zle startovalo za tepla, potom pisal ze sa akurat ide zenit a kupil byt, ze nemal cas na to auto, tak mu rok stalo v garazi a ze nedavno ho predal a az potom som mu o tej pokute povedal, tak som to nechal tak... Kedze auto som predal ako tak dobre a necakal, ze tam bude vacsia zavada a typek mi ani nezavolal, proste aj pri kupe bol solodny, rychle jednanie, ziadne blbe otazky, proste v pohode chalan a bol to mechanik, tak sa vyznal a povedal, ze si to porobi a ked uz on si nedal s tym rady, tak to musela byt riadna kktina... a to v LM to bmwcko bolo u 5tich! servisakov a ziaden neprisiel na to , co kur*a je s tym autom.

Jasne, chapem tomu. No ked si uvedomis, tak casom Ta budu kontrolovat / buzerovat uplne vo vsetkom a za kazdy tvoj chybny krok Ta doje***...
A ano, za 20 minut po dialnici zaplatit 150 / 100 eurovu pokutu je neumerne...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

tak system nevyhodnocuje ci si tam stravil polku dna alebo 2 minuty. vsak mas xy deadline-ov v zivote, ci uz platis inkasa, hypo a pod. Tu je rozdiel len v tom, ze ak nieco neuhradis vcas dostanes pokutu - tym padom by si mal mat o motivaciu naviac
Meken
King
King

Dobre ved to mi je jasne, ale pokuta by mala byt priamoumerna casu oneskorenia alebo vyska danej veci, skody atd. To je ako ked si prenajmem auto na dva dni za 2x20 eur a vratim ho o hodinu neskor a povedia mi ze mam zaplatit 200 euro...
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

toš..pred uzivanim veci poznas podmienky pouzivania. aj ked si pozicias auto, ktore na hodinu stoji 20e a vratis ho o hodinu aj dve minuty tak platis dve
Napísať odpoveď