Zákon o cestnej premávke

Autá, motorky, tuning a všetko okolo...
CheZteR
Redeemer
Redeemer
Používateľov profilový obrázok

Re: Zákon o cestnej premávke

Príspevok od používateľa CheZteR »

tie pokuty su pre to tak neumerne vysoke aby si si dal zalezat na dodrziavani podmienok, keby si mal v zmluve ze ked vratis auto neskor platis poplatok za kazdu hodinu 50 centov? tak je*es na to a vratis ho kedy sa ti chce
Meken
King
King

Príspevok od používateľa Meken »

Netrep zase... 150 euro a 0,50 je asi rozdiel nie....
CheZteR
Redeemer
Redeemer

hej ale potreboval som zvyraznit pointu :D
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

To je ako ísť v MHD bez lístku, chytí ťa revízor a dá ti pokutu, ty sa hneváš aká vysoká pokuta - veď lístok by som si kúpil zajtra...
Meken
King
King

Príspevok od používateľa Meken »

Tu nejde o vyhovorky, typu ze skusim hadam ma nechytia.. ale situacie naozaj , kde clovek zabudne/nestihne atd a tie pokuty su neumerne, ale o tom by sme tu mohli tocit dookola aj tak nic nezmenime.
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa japaja »

pred 2r som v tejto teme riesil moje preletenie na D1ke z presova do kosic, suma sumarum som stihol kupit pred polnocou listok , a vyhol sa 300e pokute , ale poucil som sa aj napriek tomu a ano bola to moja nevedomost lebo som si myslel ze idem dobre ale nesiel som :D
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

prednost.jpg
Cesty pomedzi domy (miesne komunikácie), dopravnými značkami neoznačené.
KTO MÁ prednosť? Vozidlo, idúce po rovnej ceste - alebo vozidlo, vychádzajúce z dvorov?
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Nie som si istý, ale keď ide o vyslovene "cestu" z dvora, tak hádam vozidlo idúce rovno. Keby to však bola len užšia cesta pomedzi domy, ale stále cesta, tak by sa malo dodržať pravidlo pravej ruky, a teda by vozidlo idúce rovno malo dať prednosť.

Každopádne sa v takýchto situáciach určite nespolieham na pravidlá o CP, lebo sa to väčšinou aj tak berie tak, že ten čo ide rovno má skrátka prednosť.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

postni link na streetview
logika mi vravi ze auto iduce rovno a srat na pravidlo pravej ruky, keby som mal kazdych 5 metrov davat pozor ci nahodou nevychadzaju auta z dvorov tak cez jednu dedinu idem pol hodinu

na druhej strane, ty ked vychadzas z dvora tak nedavas prednost autam iducim po ceste rovno? to sme sa uz kde dostali :D
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

Všetko sú to miesta mimo cesty a parkoviská. Ten čo ide rovno má prednosť.
baldorex
Addict
Addict

CheZteR napísal:postni link na streetview
logika mi vravi ze auto iduce rovno a srat na pravidlo pravej ruky, keby som mal kazdych 5 metrov davat pozor ci nahodou nevychadzaju auta z dvorov tak cez jednu dedinu idem pol hodinu
v januári mi tu za takúto logiku pekne naložili :) (parkovisko tesco zlaté piesky:))
beardie
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa beardie »

Lebo cesty na parkovisku sú si rovnocenné, nie je to výjazd z dvora :)
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Ono "logika" je aj to, že ak by teoreticky šli stále autá "rovno" - von sa nedostaneš.
Aj to, že by sa teoreticky zapchalo to miesto medzi domami ak by prv nebolo možné ísť von.
Link: https://www.instantstreetview.com/@48.7 ... .45p,0.04z
Teraz je to už jednosmerka a autá vpravo nestoja, stoja vľavo v smere jazdy.
Niekto dáva prednosť tým vychádzajúcim, niekto nie.
baldorex
Addict
Addict

beardie napísal:Lebo cesty na parkovisku sú si rovnocenné, nie je to výjazd z dvora :)
A predsa sa tam pravidlo pravej ruky neuplatňuje :)
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Áno, z bezpečnostných dôvodov sa to na parkoviskách neuplatňuje, pretože všetci si myslia, že ak idú rovno, sú na hlavnej.... a nikto vychádzajúci z uličky nie je ochotný risknúť rozmlátenie svojho auta, hoci v skutočnosti má prednosť.

;)
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

baldorex napísal:A predsa sa tam pravidlo pravej ruky neuplatňuje :)
Ty zijes asi v inom svete. Pocitam, ze v bratislavskom svete. To, ze niekto nevlada prednost prichadzajuceho vozidla sprava nie je argument a ani obhajoba k tomu, ze sa to neuplatnuje. Uplatnuje, ale najde sa par volov co to neovladaju. A takym sa tam vzdy vopcham, ak mam istotu, ze to stihne dobrzdit.
baldorex
Addict
Addict

Jasné. A v prípade čo dal starysomar bude mať zase prednosť ten čo ide rovno... Lebo ste si určili že je to výjazd z dvora, pritom z obrázka je zrejmé, že to výjazd z dvora nie je a ide o cesty...
brm
Darca
Darca

Príspevok od používateľa brm »

Na tých výjazdoch z dvora podľa streetview by som ja dával prednosť... ale ak by som vychádzal z dvora, tú prednosť by som si určite nevynucoval z bezpečnostných dôvodov ako som písal vyššie. ;)
heker
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa heker »

baldorex - Opat mas problem chapat pisanemu textu, tak ako v teme o vianocnych darcekoch a vonavke od Chanelu. Reagoval som na tvoj prispevok o rovnocennosti ciest a nedavani prednosti sprava na parkovisku, o com pisal beardie. Nikde som nepisal a nereagoval na to co pisal starysomar.

Ked si pozeram to co dal starysomar a tu cestu cez Streetview, tak neviem, ze ci by som to bral ako dvor. Podla mna to dvor nie je, nie je tam ani dopravna znacka urcujuca hlavnu cestu ci prednosti v jazde, v tomto pripade si myslim, ze plati prednost vozidiel prichadzajucich sprava. Dvor sa najskor bude mysliet vyjazd zo zahrady rodinneho domu, teda typicky priklad pre dediny. V Martine pred OC Tulip je cesta, klasicka hlavna cesta iduca smer na mestsku cast Priekopa, je tam most cez rieku Turiec. Hlavna cesta ako vysita, chodi tadial velke mnozstvo aut. Za mostom vznikla daka firma, ziadne oznacenie dopravnymi znackami, nic, ved cely zivot sa to bralo ako hlavna cesta. Chlapik vychadzal z tej firmy, kedze cez ten mostik poriadne nevidel na cestu, tak doslo k dopravnej nehode. Dosli dopravni policajti, pozerali cestu, znacky, vinnik bol ten, ktory isiel "po hlavnej ceste". Jednoduche nedal prednost sprava a vybavene. Pred par rokmi bola o tom aj reportaz na Slovenskom rozhlase kde telefonovali s tym poskodenym co isiel po ceste. Z logickeho hladiska nikdy nikoho nenapadlo, ze tam ma dat prednost, hoci tam nebola znacka. Ale policajti to vyriesili tak, ako to urcuje zakon a vyhlaska. Ide o vyjad, ktory je vpravo vedla toho auta: https://www.google.sk/maps/@49.086175,1 ... 312!8i6656 Kratko po nehode tam osadili dopravne znacky.
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Iste otázka bola aj nebola "akademická".
Nejaké zbytočné kolízie hoci malé tu už boli - jedna celkom nedávno.
Problém sú naše nejednozbačné zákony - a nie len v tomto.
Podľa jedného výkladu - naoaj platí a ielen v tomto konkrétnom príklade prednosť podľa pravidla pravej ruky. Podľa iného - nie...
Podľa jednej "logiky" má prednosť ten, kto ide "rovno"- Podľa inej by mal mať ten, kto vychádza - lebo by sa fakticky nemusel dostať von.
Napísať odpoveď