Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je 22 Aug 2018, 3:29

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 54 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku
!!!! Zaruka na telefony u operatora !!!!
Hľadať:
Facebook Twitter Vybrali Sme  

Autor Správa
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok !!!! Zaruka na telefony u operatora !!!!
Ak predavate/kupujete/vymienate telefon, ktory bol kupovany u operatora (konkretne Orange. Neviem ci aj T-Mobile, O2) tak zaruka sa vztahuje len na Vas.
Priklad:
Jozko vybral z Orange telefon - Nokia n97
po tyzdni pouzivania sa rozhodol, ze mu nevyhovuje a tak ho predal Jankovi.
Jankovi sa po 3 mesiacoch pouzivania telefon pokazi a chce ho ist reklamovat ... Zoberie zarucak, telefon a odnesie ho do Orangu reklamaciu mu neuznaju pretoze nie je prvy majitel (teda ten kto telefon kupoval k pausalu)

Mozne riesenia:
Splnomocnenie od predavajuceho / kupnopredajna zmluva - overene u notara (aj ked ani toto podla pracovnikov Orange nemusia stale akceptovat. Je tam riziko zneuzitia osobnych informacii

Reklamovat telefon s prvym kupujucim (dana osoba predlozi RC (rodne cislo), CO (cislo obcianskeho preukazu), TC (telefonne cislo ku ktoremu bol telefon kupovany)) - treba si dat pozor a povedat pracovnikovi Orangu ze chcete informaciu o tom, ze je telefon opraveny odoslat na vlastne cislo (inac bude automaticky informacia o reklamacii zaslana na cislo ku ktoremu bol telefon kupovany)

Ak vam pride sms, ze je telefon opraveny aj tak Vam ho v Orange nevydaju. Musi byt s Vami prvy majitel a az po predlozeni OP (obcianskeho preukazu) mu telefon vydaju.

13 Dec 2009, 0:58
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
hmmm, toto je vonkoncom zaujmave, nevies nahodou preco to tak je?
Nevztahuje sa zaruka na tovar nie na osobu?
Kazdopadne by ma zaujmala reakcia SOIky

13 Dec 2009, 12:32
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
chlapec toto sa deje uz dlhsie, myslim ze tak pol roka dozadu to uz tak bolo :wink:

13 Dec 2009, 13:06
VIP
VIP
Obrázok užívateľa

Príspevok 
v t-debile to už neplatí, tam má tú "právomoc" aktuálny držiteľ telefónu.

13 Dec 2009, 13:20
Profil  WWW
Moderátor
Moderátor
Obrázok užívateľa

Príspevok 
uplink si si isty ??
mate niekto info ako to funguje u O2 ?
Orange to takto praktizuje podla mojich informacii uz viac ako 1,5 roka ...
chlapec mozu ... kedze to maju zakotvene aj niekde v zmluve ktoru clovek ktory si vyberal telefon podpisoval ...

13 Dec 2009, 13:36
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
pokial viem tak to striktne dodrzuje len ORANGE, u ostatnych operatorov je to jedno

este by som do prveho pripevku doplnil jednu najpodstatnejsiu vec (platnu pre akciove telefony z Orange a Tmobile)

ked reklamujete akciovy telefon (aj ked mate splnomocnenie) tak v pripade 3.reklamacie ked Vam maju vratit peniaze nedostanete nic, servis Vas posle k operatorovi na doriesenie reklamacie

operator Vam k tomu dnu zrusi viazanost na danu akciu a ponukne Vam novy telefon (za rovnaku sumu alebo s doplatkom) a sucasne predlzi akciu znova o 2 roky (toto vsetko u operatora ale musi absovat majitel pausalu na ktory bol telefon zobrany)

13 Dec 2009, 13:42
Profil  WWW
Medium Professional
Medium Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Potvrdzujem, v T-Mobile NIE JE potrebný 1.majiteľ telefónu :wink:

+Telefóny z ORANGE(aspoň Nokie) sa dajú reklamovať bez pôv. majiteľa v NOKIA CENTRÁCH. -> neviem ako je to u ostatných značiek :)

//uplink: sedí vec : )

13 Dec 2009, 13:48
Profil  ICQ  
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
V Orange to tak 100% funguje, da sa to obist ak mas v predajni "znameho". Ale reklamacia sa da riesit aj mimo predajne. Svagrovi spadol telefon Nokia 6233 na zem a rozlial sa mu display. Problem dat to opravit by nebol ale o tyzden sme mali svadbu a vsetky telefonne cisla boli ulozene v mobile a nie na SIM takze to bol dost velky problem. Cez Orange by ho opravovali minimalne 2 tyzdne, ale kamarat v Orange mi poradil vyhladat zmluvny servis pre Nokia telefony. Dodaval som tovar do jednej predajne Nokia a cez majitela sme to poriesili. V stredu som mu volal co sa nam stalo, on objednal display vo stvrtok som mu ho priniesol, v piatok rano bol telefon hotovy. Cena 600SK s pracou nahratym novym FW a tlaceny vypis vsetkych cisel co boli v telefone ulozene :). Nemyslim si ze s inymi znackami by sa to nedalo riesit podobne.

13 Dec 2009, 13:53
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Juicy, ale problem je v tom ze clovek musi mat na kazdom mieste znamost :wink:

13 Dec 2009, 13:55
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
juicy - len ty uz sem pleties mimozarucny servis (na pad a rozbitie sa zaruka nevztahuje). Toto sa netyka zarucnej reklamacie.

13 Dec 2009, 15:57
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
uplink píše:
v t-debile to už neplatí, tam má tú "právomoc" aktuálny držiteľ telefónu.
len pre info ako verny t-debilista ... ani neviem ci to mali vobec niekedy zavedene. co mi pamat siaha tak poslednych cca 5-6 rokov dozadu urcite nie (posledna skusenost z pred dvoch tyzdnov)

13 Dec 2009, 17:46
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok 
jatmz píše:
len pre info ako verny t-debilista ... ani neviem ci to mali vobec niekedy zavedene. co mi pamat siaha tak poslednych cca 5-6 rokov dozadu urcite nie (posledna skusenost z pred dvoch tyzdnov)
mozem potvrdit tiez z pred cca tolkych rokov cez reklamacie LG ,Nokie , Se .... co je nepodstatne .... telefon stale doniesol niekto iny prefotili si jeho obciansky preukaz a vydali ho tomu kto ho doniesol :)

13 Dec 2009, 21:17
Profil  ICQ  WWW
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
KoCi píše:
juicy - len ty uz sem pleties mimozarucny servis (na pad a rozbitie sa zaruka nevztahuje). Toto sa netyka zarucnej reklamacie.
Som si toho vedomi, ved je jasne ze display sa nezaleje sam od seba. Ale keby naprikald na tom telefone zacal blbnut signal tlacidla, alebo nabijanie tak to normalne dam do Nokia centra ako zarucnu opravu. Chcem tym povedat ze pokial viem kam a je to pre mna rychlejsie tak sa nebudem zaoberat Orange predajnou kde posielaju telefony do servisu 1-2x do tyzdna ale idem si to odniest rovno tam kde mi to opravia a na mieste viem v akom stave alebo aka vada tomu je.

13 Dec 2009, 22:29
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Sucasna situacia:

T-Mobile: netreba pokladnicny blok, reklamovat moze hocikto, staci cisto zarucny list
Orange: splnomocnenie na reklamaciu u notara riesi vsetky problemy
O2: reklamovat moze hocikto, pozaduju ale blok

Ak sa mobil da vyreklamovat inde (uz spomenute Nokia centra v hadam kazdom meste), reklamujte u servisu mimo operatora. U Orange to ale nerobte, inac vam zrusia zaruku.

Ak zariadenie reklamujete 3x, obratte sa na cloveka, od ktoreho ste ho kupili, kvoli moznym komplikaciam.

Inac naozaj neviem, co tu tato tema tak neskoro robi :roll: Su to veci, ktore uz roky viem a mal by si ich zistit kazdy pred kupou sam.

13 Dec 2009, 22:39
Star
Star
Obrázok užívateľa

Príspevok 
RoQa - este doplnim, neviem ako u teba, ale u mna zatial nikdy v t-mobile nepytali ani obcianku. za tych par rokov som reklamoval cca 8 - 9 krat? (zeby ma uz poznali? :D ).
neviem ako u inych operatorov ale t-mobile ma na zarucnom liste uvedeny den nakupu, typ telefonu a IMEI ... co si myslim ze na reklamaciu bohate staci a vec vybavena

13 Dec 2009, 23:24
Profil  ICQ  
Addict
Addict
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Reklamoval som v T-Mobile pred mesiacom a OP bolo treba poskytnut na vytvorenie kopie.

14 Dec 2009, 14:31
King
King
Obrázok užívateľa

Príspevok 
dnes som prave o tomto kecal s chlapikom. T-Mobile, nechceli mu zobrat telefon SE do servisu lebo ho nepredali jemu ale jeho bratovi. Zobral to priamo do SE servisu a prevzali mu to...

14 Dec 2009, 15:33
Medium Expert
Medium Expert
Obrázok užívateľa

Príspevok 
ja som bral na akciu telefón v decembri 09 a povedali mi, že ho kludne môžem priniesť rovno do servisu nokia. Takže asi to až take striktne nebude... Predtým to bolo tak, že mobil musel putovať najprv do predajne orange a oni ho potom odoslali na servis.

PS: už som to aj vyskúšal a funguje to bezvadne. Tým pádom, teoreticky netreba ani splnomocnenie, keď sa reklamuje v servise a nie v predajni.

10 Jan 2010, 14:32
Light Professional
Light Professional
Obrázok užívateľa

Príspevok 
Ide o to ze mozno Nokia sa tak da lebo tu ma oficialny servis ale problemy su so samsungami, lg, a htc atd...

10 Jan 2010, 14:41
Profil  ICQ  
Darca
Darca
Obrázok užívateľa

Príspevok Re: !!!! Zaruka na telefony u operatora !!!!
Vcera som bol v t-mobile reklamovat Iphone 3g. zarucak nebol na mna a bez problemov.

29 Jan 2010, 11:37
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevkov: 54 ]  1, 2, 3  Ďalšia

Choď na stránku

Kto je on-line 
Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia