Ako sa najlepsie bit ?

O športe...
senator8008
Light Star
Light Star

Re: Ako sa najlepsie bit ?

Príspevok od používateľa senator8008 »

Takisto je veľmi účinný úder do ohryzku.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Ja by som to nespravil, príde mi to zbabelé. :D
COTHW
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa COTHW »

hughito napísal:Ja by som to nespravil, príde mi to zbabelé. :D
Zdieľam podobný názor, ale mám taký pocit, že podstatnú časť to zbabelé nie je. Bohužiaľ nebýva prítomný žiadny rozhodca a ani s pravidlami to nebýva lepšie. Ale otázka stojí inak, nechať si rozbiť hubu alebo urobiť dačo zbabelé, aj útek je zbabelý pre niekoho ale keď ťa chcú rozkopať 5-ti "férovkári" stálo by to za úvahu.
senator8008 napísal:Takisto je veľmi účinný úder do ohryzku.
Názov témy je ako najlepšie sa biť a nie ako najlepšie človeka zabiť. Ak si myslíš, že ti to uznajú, že sebaobrane tak to si na omyle. Na Slovensku je to tak, že aj keby všetko hralo v tvoj prospech tak minimálne tú podmienku dostaneš.
senator8008
Light Star
Light Star

Názov témy je ako najlepšie sa biť a nie ako najlepšie človeka zabiť. Ak si myslíš, že ti to uznajú, že sebaobrane tak to si na omyle. Na Slovensku je to tak, že aj keby všetko hralo v tvoj prospech tak minimálne tú podmienku dostaneš.
Radšej byť s podmienkou na krku ako by ťa mal niekto na smrť dobiť. Neviem nečítal som celú tému (iba pár posledných príspevkov) takže neviem či tu ide o bojové umenia ale keď si v ohrození života tak ti nebude záležať či kvôli tomu pôjdeš pred súd ale budeš si chrániť život a zdravie.
SRneC
Addict
Addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa SRneC »

Ako je to s kolenom a zakonmi? Ked v sebaobrane niekomu znicis koleno je viac nez iste ze sa z toho bude dlho liecit + skoro urcite bude mat trvale nasledky. Je to adekvatna obrana ci uz prehnana?
senator8008
Light Star
Light Star

To záleží na sudcovi, prokurátorovi a tvojom právnikovi. A samozrejme od toho či máš svedkov ktorý ti dosvedčia že si bol ty ten napadnutý. Skrátka je to individuálne. A ak má agresor nejaké známosti, tak môžeš ešte byť ty označený za útočníka. To je použitie nezávislého súdnictva v praxi.
COTHW
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa COTHW »

senator8008 napísal:To záleží na sudcovi, prokurátorovi a tvojom právnikovi. A samozrejme od toho či máš svedkov ktorý ti dosvedčia že si bol ty ten napadnutý. Skrátka je to individuálne. A ak má agresor nejaké známosti, tak môžeš ešte byť ty označený za útočníka. To je použitie nezávislého súdnictva v praxi.
Práve raz som sa musel vážne zamyslieť nad tým, išlo o konflikt zrejme s etnickým dôvodom (nie na Slovensku) kedy bol jeden človek napadnutý cca 10-12 útočníkmi. Keď to polícia riešila, všetci do jedného tvrdili, že muž ich skrátka napadol prvý atď. Takže šanca uspievať závisí od viacerých vecí.
ColdRain
Addict
Addict

Príspevok od používateľa ColdRain »

SRneC napísal:Ako je to s kolenom a zakonmi? Ked v sebaobrane niekomu znicis koleno je viac nez iste ze sa z toho bude dlho liecit + skoro urcite bude mat trvale nasledky. Je to adekvatna obrana ci uz prehnana?
k tomu asi len jedna citacia rozsudku najvyssieho sudu SR
"je treba poukázať na vyššie
uvedenú judikatúru, z ktorej ďalej vyplýva, že ak má byť nutná obrana úspešná,
môže a niekedy aj musí napadnutý použiť intenzívnejšie konanie alebo účinnejšie
prostriedky, než použil útočník. Nesmie však ísť o konanie alebo prostriedky celkom
zjavne neprimerané povahe a nebezpečnosti útoku. Škoda spôsobená v obrane
môže byť väčšia ako škoda, ktorú útočník spôsobil napadnutému alebo ktorá hrozila
z jeho útoku. Nesmie však byť medzi nimi celkom zjavný nepomer."
len doplnim ze sa jednalo o pripad ked sa braniacemu vlastne nic(dostal stolickou po hlave) nestalo a utocnik na nasledky poranenia zomrel(bodna rana v hrudniku)
Pinhead
King
King

Príspevok od používateľa Pinhead »

S tým čo je zbabelé a nie.... no neviem neviem, ale ja hovorím... bojujem nie pre česť, ale aby som vyhral.... A o tom celý boj je.... jeden bude porazený a druhý bude víťazom.... A je to len o tom, na ktorej strane človek chce byť.... Ale pokiaľ chce byť na víťaznej strane, tak jednoducho všetky ohľady, konvencie a podobné veci treba podriadiť priorite, a síce víťazstvu....
A k tomu zraneniu kolena v prípade obrany.... Nechápem, čo máte všetci fóbiu z policajtov a súdov.... Jednoducho voči človeku bolo zakročené a koniec.... On vie prečo, vy tiež.... Netreba zabúdať na jedno.... Proti sebe človek nie je povinný vypovedať.... To znamená, po incidente opustiť miesto, na udalosť zabudnúť, v prípade záujmu policajtov celé konanie poprieť, spoľahlivých svedkov, alibi..... a nie je sa o čom baviť....
Tým ale samozrejme nikoho nenavádzam na trestnú činnosť.... jedná sa iba o moju úvahu, za ktorej zneužitie inou osobou nenesiem žiadnu zodpovednosť....
hughito
Redeemer
Redeemer

Ja som myslel tak, že napr. ide človek s niekým biť na férovku, resp. nejakú obdobnú situáciu - v takom prípade by som sa ho určite nesnažil začať kopať do vajec.

Ak by šlo o prípad nejakej akútnej sebaobrany, tak je jasné, že by som využil všetky možné prostriedky.

//autoeditácia príspevku (09 Okt 2011, 23:44)
Dobrá mela: :shock:

ziegel
Star
Star

Príspevok od používateľa ziegel »

No to su riadni psychopati ti securitaci :-o By som sa necudoval keby s tou pistolou na konci zacal strielat :smt071 :-D
ColdRain
Addict
Addict

no chlapci vedia ako nato :D
FL0W
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa FL0W »

:smt033
guess.whoo
Redeemer
Redeemer
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa guess.whoo »

ked uz ides niekoho udriet, tak ho udri uplne z celej sily hned prvy krat. slabe facky supera len rozculia a nakoniec moze byt silnejsi. a ked na teba zautoci a zlomis mu kost v kolene kopom tak to je sebaobrana
Paťko
Professional
Professional

Príspevok od používateľa Paťko »

hlava-telo-hlava-telo :P
ColdRain
Addict
Addict

Paťko napísal:hlava-telo-hlava-telo :P
Nickovi Diazovi to vychadza, takze na tom nemoze byt nic zle !
ale nie, podla mna naucit sa davat ucinne rany do tela trva isty cas, nehovoriac o tom, ze ked ma niekto mikinu a bundu tak to moc skody nenarobi
hughito
Redeemer
Redeemer

Tak tak a mierenie na solár môže byť nepresné, ale využiť sa úder na telo dá. Jednou rukou jasný úder na brucho a hlavne neskúsenému reflexívne poklesnú ruky na obranu tejto partie - v tom už musí letieť druhá ruka na odkrytú tvár.

Ja som to niekedy robil pri sparingu a celkom to fungovalo. Takisto sa to dá spraviť s nohou (s tou stačí len naznačiť kop na brucho).
KKKK
Novice
Novice

Príspevok od používateľa KKKK »

Dobre ste povedali ale čo mam robiť ked je super silnejši ?
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

utiecť
Follow
Amateur
Amateur

Príspevok od používateľa Follow »

Nečítal som celú tému, tak ak tu bude takéto video tak to ignorujte :D
Krav Maga, jedno z najlepších bojových umení na obranu.

http://www.youtube.com/watch?v=pkcu2sRnIlo
Napísať odpoveď