alza.sk | alza.cz | nespokojnosť | ignorácia klientov

Ak plánujete kúpu HW, SW, elektroniky..., tak si skúste nechať poradiť...
baldorex
Addict
Addict

Re: alza.sk | alza.cz | nespokojnosť | ignorácia klientov

Príspevok od používateľa baldorex »

Ja som narážal na akim14 nie na teba.

Btw kolegovi sa stalo pred sviatkami to isté v inom obchode. Objednal, zaplatil, čakal kedy si to bude môcť vyzdvihnúť. O týždeň mu došiel mail, že keďže si nevyzdvihol objednávku, tak ju stornovali a poslali späť. Pritom obdeň sledoval stav objednávky...
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Zrejme majú riadny nápor a menej ľudí ako už bolo písané.. Teraz ľudia berú aj to, čo by brali z kamenných predajní.
Tiež som mal chaos v dvoch objednávkach - postupný odklad, nakoniec čo malo prísť neskôr - prišlo prv. Ino mailom, SMS a na stránke boli čiastočne zmätočné - navzájom v rozpore. o sa dostane do normálu zas.
akim14
Medium Star
Medium Star
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa akim14 »

baldorex napísal: 26 dec 2020, 15:02 Ja som narážal na akim14 nie na teba.

Btw kolegovi sa stalo pred sviatkami to isté v inom obchode. Objednal, zaplatil, čakal kedy si to bude môcť vyzdvihnúť. O týždeň mu došiel mail, že keďže si nevyzdvihol objednávku, tak ju stornovali a poslali späť. Pritom obdeň sledoval stav objednávky...
To co si pisal sice moze byt pravda, ale ked aj objednavam darcek neskor, rozhodujem sa na zaklade toho, kto mi to doruci najskor. A prave Alza to garantovala, mala to na sklade aj viac ks. A slovo GARANTOVAT asi vieme co znamena. Alza casto klame, ci uz s ich "zlavami", garanciami a inymi super akciami. To je fakt.
baldorex
Addict
Addict

Môže mať na sklade aj tisíc kusov, keď ti to nemá kto doručiť, že....
starysomar
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa starysomar »

Asi tak - vyše 60 vecí v rozsahu 5-500 eur sme nakúpili cez ALzu a až na mierny chaos teraz pred Vianocami nikdy žiadny zádrhel. Podľa môjho odhadu aj im pochybuje časť zamestnancov a skrz Coronu ľudia nakupujú z Alzy toho viac.
mLuks
Professional
Professional

Príspevok od používateľa mLuks »

dnes mi síce zase presunuli doručenie objednávky na zajtra ale poslali aj 4€ zľavový kupón za omeškanie
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

Počujte, ako to je teraz v KE pobočke? Aké máte skúsenosti s preberaním a/alebo čakanín?
Bežne som riešil rady tak, že som to stále platil osobne - do automatu nikto nechodí, takže som stále prišiel, zaplatil a o 2 minúty šiel preč ale ako teraz? Sú šóry pred predajňou? Je výhodnejšie teraz riešiť výber cez appku? Hovoria tam o nejakom predaji v exteriéry - čo to??
Gothar
Moderátor
Moderátor

Príspevok od používateľa Gothar »

Na pobocke som nebol, ale ak zaplatis vopred kartou, tak dorucenie do alzaboxu stoji rovnako ako na pobocku vdaka zlave 0.80 €.
Naposledy som tam bol pocas lockdownu v oktobri (presne ked bol rovnaky rezim ako teraz) a pobocka normalne fungovala, platil som kartou v automate.
DropDead
Addict
Addict

Mám šťastie, že kupujem niečo, čo je na pobočke, takže doprava zdarma.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

na pobocke, podla jej veľkosti moze byt 1-3 zakaznici, zvysok caka vonku a je jedno aku mas v objednavke zadanú platbu
ArAsHiD
Professional
Professional

Príspevok od používateľa ArAsHiD »

Centrála v BA - koniec sveta. Horná časť je uzavretá a dole čaká kopa ľudí. Alza drive ani nehovorím... Odporúčam vyhnúť sa, spraviť si radšej výlet k Alza boxu.
mLuks
Professional
Professional

Príspevok od používateľa mLuks »

keby do nich dačo dochadzalo :D ...ešte stale do toho môjho nedošla objednávka z 22.12. a to som medzi sviatkami mal sms každý deň o tom, že na druhý deň to už doručia, posledný termín bol 2.1. Už sa ani neozývajú :D
aacid
Addict
Addict

Príspevok od používateľa aacid »

vsetko kolabuje. alza boxy som myslel ze je problem s tym ze su plne lebo si ich ludia nevyberaju (v smske co posielaju o doruceni prosili o rychle vyzdvihnutie) ale aktualne mi uz ani normalna posta nechodi, cakam nieco z nemeckeho amazonu, tracking tam neni, uz mi prisiel mail aby som ohodnotil tovar ze bol doruceny 29.12. a v schranke stale nic.
CheZteR
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa CheZteR »

aktualne je najrychlejsia doprava kurierskou spolocnostou,
1-3 dni a pride vam to domov

nemusite stat v rade pred pobockou, potom v pobocke za 80 centov..
tak isto alza drive..ja som si vyskusal pred par dnami v senci a mal som nutkanie odist bez toho, cakal som v rade 45 minut, neprehanam, pozrel som si na mobile 2 casti priatelov
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

Išiel som reklamovať xbox ovládač k PC, cez stránku som to vytvoril reklamáciu kde mi napísalo "Teraz nám ho prosím prineste na ktorúkoľvek predajňu alebo pošlite na adresu" tak si vravím že radšej osobne, prišiel som ku Alze v mojom meste a za 15 minút keď som stál v rade som prišiel k dverám kde bolo napísané že kvôli momentálnej situácií neberú fyzicky reklamácie že to mám poslať poštou. Uškodilo by im keby to mali napísané aj na stránke? :roll:
DropDead
Addict
Addict

Viem, ako sa cítiš ale je to tam, bohužiaľ,
https://www.alza.sk/aktualne-opatrenia
ale na druhej strane je to tak písané, že nie je 100% jasné, že reklamovať môže človek teraz LEN online a zasielať poštou.
Muffi
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Muffi »

Mne došlo do alzaboxu len s 1 deň oneskorením, teraz som objednával zas a už to tam ráno malo byť, zatiaľ nič, tak uvidím. Kuriér počas sviatkov ale taktiež nemal problém. Na centrále v BA je to ale ozaj katastrofa (bol som ešte pred sviatkami), odporúčam tam neísť.
baldorex
Addict
Addict

Snažím sa vyhnúť akejkoľvek predajni či pobočke, posledných 5 objednávok išlo do boxov aj keď bol kuriér zadarmo. Proste kuriér nie.
Alza box, mall box, pošta box, absolútne bez problémov a bez stresu, kľudne si pre to ide večer po robote.
Teraz ma čaká posledná zásielka do zásielka boxu, moje bežné miesto na aktuálne dovolenku, vďaka tomu som zistil že zásielkovňa má boxy :).
fildinko
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa fildinko »

fildinko napísal: 05 jan 2021, 6:27 Išiel som reklamovať xbox ovládač k PC, cez stránku som to vytvoril reklamáciu kde mi napísalo "Teraz nám ho prosím prineste na ktorúkoľvek predajňu alebo pošlite na adresu" tak si vravím že radšej osobne, prišiel som ku Alze v mojom meste a za 15 minút keď som stál v rade som prišiel k dverám kde bolo napísané že kvôli momentálnej situácií neberú fyzicky reklamácie že to mám poslať poštou. Uškodilo by im keby to mali napísané aj na stránke? :roll:
Dnes som si všimol na stránke hore: "Počas lockdownu reklamácie na pobočkách nevybavujeme. Na reklamáciu tovaru využite online formulár a riaďte sa ďalšími pokynmi."

Ďakujem pekne :smt045
ja_som
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ja_som »

Tak ja blázon som si po dlhom čase zase niečo objednal z Alzy. Objednával som v utorok, "priplatil" som si za doručenie domov, keďže sa mi nechce čakať v rade pred Alzou, a keďže písali, že mi to doručia v stredu. O niečo neskôr prišiel e-mail o odoslaní objednávky. Včera samozrejme nič neprišlo, tak som sa pozrel na objednávku kde bolo aj číslo na sledovanie, no a pošta hlási "Zásielka nebola doteraz odosielateľom podaná".
Napísať odpoveď