Black List - podvodníci

Informujte sa na odhad ceny predávaného tovaru alebo služby + pravidlá...
moosha
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok
Kontaktovať používateľa:

Re: Black List - podvodníci

Príspevok od používateľa moosha »

Aaale ba, co som nasiel na MacBlogu, nas juzansky kamarat bakusgabor je oje*** :)

http://www.macblog.sk/forum/discussion/ ... kusenosti/
Užívateľ s nickom: gabi19932 , zaregistrovaný aj na tomto Mac blogu s obľubou používa inzerciu na portáli Bazos .sk je to typický internetový podvodník Zásadne od neho nič nekupujte!!!
Podvodník je na webe známy z portálu Bazoš.sk ako Tibor z Tvrdošína Všetko "predáva" po 20 € ale tovar si žiada zaplatiť vopred, tvrdiac, že má veľa záujemcov a uprednostní tých, ktorý mu zašlú peniaze na účet vopred. Používa pri registrácii cudzie telefónne číslo: 0908795467 na ktoré však vyzýva kupujúcich aby nevolali, (pretože číslo v skutočnosti patrí pánovi P. z Bratislavy), pán „Tibor“ ho jednoducho zneužil na svoje nekalé ciele.. Nesúhlasí ani aby platba bola zrealizovaná prostredníctvom poštovej poukážky, (pretože by prezradil svoju identitu. O poštovej dobierke nechce ani počuť V emailovej komunikácii sa prezentuje falošným : „Toldi Tibor“ Komárnanská cesta 125/7 Nové Zámky. Adresa je správna, len nepatrí jemu.
Používa e-mailové adresy: tolditibor30@windowslive.com a bakusgabor@centrum.sk
Na portáli Hojko.sk má tento podvodník až dva zaregistrované nicky: bakusgabor a gabi11932 Druhý nick má aj na aukčnom portáli Aukro.sk. Platbu požaduje zaslať vopred na číslo účtu v Slovenskej sporiteľni 0243215137/0900. Vyžaduje zaslať zosnímanú obrazovku (screen) alebo PDF výpis z účtu Keď zistí, že peniaze má na účte viac už sa neozve. Môžete mu vypisovať koľko len chcete. Ked sme odhalili jeho identitu, tak jedinné čo ho napadlo bolo reagovať na falošnej e-mailovej adrese a oznámiť, že "on nič neposlal, lebo nedostal peniaze" a napísal číslo účtu také isté ako som vyššie uviedol, len pozmenil jednu predposlednú číslicu (to aby vyzeralo, že on nemá s účtom nič spoločné)pritom v e-mailovej komunikácii s údajmi vo výpise z účtu súhlasil a oznámil, že tovar zasiela. To svedčí o jeho pofidérnej mentálnej výbave. Jednoznačne sa jedná o 21 ročného chlapca menom Gabriel (Gábor) Bakuš z obce Zemné okr.Nové Zámky.
//edit Goten: pridaný screen

//
"S bakusgabor som obchodoval, nie raz. Zatial bez problemov. Neociernoval by som takto niekoho z hojka, zato, ze je na nejakom macblogu. Tam si mozem tiez zaregistrovat nick moosha a robit ti zle meno..."
nulová perspektiva, ztracenej případ... (citat Prago Union urceny len pre teba, za to, aku pi***** si z ust vypustil)
Prílohy
BL_bakus.jpg
goten
VIP
VIP

Príspevok od používateľa goten »

Príspevky o bakusgaborovi a jeho podvodoch som zmazal. Tie ktoré za niečo stáli, som priložil do screenu v mooshovom príspevku.
Ďalších komentárov na tému mac blog-bakusgabor sa vyvarujte. Bakusgabora do BL nezaradím, nakoľko sa nedopustil podvodu tu na fóre.
Príspevok o jeho možnom podvode z macblogu tu však nechám, aby si mohol každý utvoriť vlastný názor či tomu obvineniu uverí alebo nie.
Mmartin
Guru
Guru

Príspevok od používateľa Mmartin »

No. Nerad sem prispievam, ale chcem upozornit inych clenov.
Uzivatel buker. Dohodli sme sa na kupe http://www.hojko.com/p-lan-karta-za-1-euro-t147491.html . Dohodli sme osobku, na 16:30-17:00 v centre BA, ja som dorazil o 16:30, po pol hodine som si nasiel na hojku PM, ze meska, a preklada to na siestu. To uz ma troska nastvalo, ale co, zatal som zuby, a cakal. Cakal som jak taky ch*j do siedmej. Ziadna SMS, cislo mi neposlal.

Tu kartu mam uz v pazi, ale stratil som na nom 2,5hodiny mojho casu /dalsia hodina len cesta/.

//autoeditácia príspevku (22.09.10, 22:00)
Pripominam, ze na PM na hojku neodpisuje..
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Ak by niekoho zaujimalo, ako to vyzera s podvodnikom z vychodu (Stefan K.), tak dnes som obdrzal sudny prikaz (alebo nieco v tom style) na poskytnutie logov zo servera, komunikacie atd... Skupinka poskodenych teda moze dufat, ze by sa tym mohli pohnut lady a mozno sa dockaju spravodlivosti.
DR8PruBr
Star
Star

Príspevok od používateľa DR8PruBr »

hojko > Môžeš sem postnúť nejaké podrobnejšie info potom ako to dopadlo, resp. čo si viac zistil? Veľa sa o tom písalo aj tu, aj na Bazoši... Som zvedavý, možno sa fakt aspoň u jedného z mnohých prípadov niektorý dočkajú spravodlivosti.
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

DR8PruBr: Samozrejme, ale kym vybavenie tohto rozhodnutia trvalo viac ako pol roka, tak myslim, ze to dalsie vysetrovanie bude dlho trvat.
micronet
Light Star
Light Star

Príspevok od používateľa micronet »

DR8PruB: na bazosi je forum alebo daka diskusia? mozes hodit pls link? rad by som si o tom precital
DR8PruBr
Star
Star

Príspevok od používateľa DR8PruBr »

micronet > Na Bazoši máš niečo ako „hodnotenie užívateľa“. Ak si nájdeš nejaké inzeráty od toho človeka (myslím, že aj tu na na fóre boli) tak sa to tam dá vyhľadať podľa mena alebo e-mailu.
jatmz
Star
Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jatmz »

Peperko ... po dohode nedodal tovar

http://www.hojko.com/post1492782.html#p1492782
typek61
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa typek61 »

Tomas15

no kupoval som pred davnom od neho ext.box a ked mi prisiel zistil som ze nejde.potom sme to riesili ale pisal ze mi po maturitach posle koruny.potom sa na to zabudlo.po case som mu zase napisal a v kuse to odklada.mam aj dokaz v ss.skuste mu napisat niekto s kompetentnych lebo na mna akosik serie :?

tema
http://www.hojko.com/i-p-junk-t135800.html
DeFeAt
Medium Professional
Medium Professional
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DeFeAt »

Dzoki

poslal som mu peniaze za rapid account, povedal ze do 3 hodin mam udaje, platil som mu cez paypal

udaje nikde, je to PODVODNIK !!!!!
Scorpion90
King
King

Príspevok od používateľa Scorpion90 »

Pripajam sa Dzoki, tento skolopovinny chalan ma poprosil aby som mu zaplatil hru cez Paypal (http://www.hojko.com/platby-cez-paypal-t114299-160.html) , tak som to spravil, preco nie. Peniaze za nu prisli na ucet z uctu, kt. bol na meno Patrik Hlavaty . Nasledne ma poziadal o kupu dalsich hier, za kt. mi uz ale peniaze neprisli.
Corn Flake
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa Corn Flake »

Tak isto. Dzoki, kupoval som mu hry na steam, peniaze došli, no za niekoľko hier už nie! A ešte k tomu, to čo písal DeFeAt, tak tie peniaze poslal na môj paypal a ja som za to dzokimu kupoval Counter-Strike a DeFeAt to nahlásil a teraz mi strhlo aj z paypalu 8€ a som v mínuse :(
icefiresr
Addict
Addict

Príspevok od používateľa icefiresr »

Ak ste to kupovali ako Gift, napiste na Steam support a trvalo mu zablokuju konto.
pooler
Novice
Novice

Príspevok od používateľa pooler »

ešte v Júni tohto robku som s uživateľom m4r3k™ robil cez súkromné správy obchod s kúpou poker chips na facebooku ... kecali sme o tom riadne dlho, a celkovo chcel kúpiť 50 milionov chips za cca 50€, avšak nakoniec som mu poslal len 5milion chipov za 5,5€ ktoré mi mal poslať, no nakoniec neposlal (ešte šťastie že som mu predal len takú sumu a nie väčšiu)

nemám tu odkaz na žiaden príspevok kde sa dohadujeme, len to len v správach,

taktiež má ten uživateľ negatívnu karmu a už takmer vôbec nechodí na toto forum
taktiež si oje všetky správy prečítal, no na žiadnu neodpovedal
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

...ale predaj FB poker žetónov je porušením pravidiel FB...zlodej kričí "chytťe zlodeja"...
Hellboy248
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hellboy248 »

Grim: keby tu na fore predaval niekto kradnute autoradio, ty to kupis a predavajuci ta oje***, tiez je to porusenim kupovat kradnute veci .)
Grim
Darca
Darca
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Grim »

...veď ja viem...a čo to má s tým spoločné?...
Hellboy248
Guru wannabe
Guru wannabe
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hellboy248 »

ze neries ci to je na fb zakazane alebo nie, proste dohodli sa a oje*** ho
falcon
Medium Expert
Medium Expert
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa falcon »

Žiadam o zarazedenie do BL a zároveň o vyradenie z Whitelistu (minimálne do doby, kým sa to nevyrieši) užívateľa satelitik11.
Kupoval odomňa grafickú kartu, dohodli sme sa na platbe na účet po vyskúšaní, nakoľko bol vo whiteliste. Peniaze neprichádzali, tak som urgoval, že čo sa deje, dostal som odpoveď, že má finančné problémy, tak mi pošle zatiaľ iba časť sumy, zvyšok neskôr. Keď stále neprichádzalo nič, napísal som mu, že nemám na to náladu, nech mi radšej pošle naspäť kartu. Požiadal moju adresu a tel. číslo, odvtedy sa mi žial neozval a neprišli ani peniaze ani karta - bolo to ešte pred Vianocami. Bolo to v téme http://www.hojko.com/k-grafiku-do-80-eur-t151363.html
Za kartu mi dlhuje 78€, ked som si na neho zohnal telefonicky kontakt, tak mi povedal, ze kartu uz nema, ale ani po 2 mesiacoch sa neobtazuje svoj dlh vyplatit.
Zamknuté