Bojove umenia a pod.

O športe...

Ktoré bojové umenie je vaše najoblúbenejšie ?

Muay Thai
95
28%
Kung Fu
30
9%
Karate
24
7%
Judo
8
2%
Capoeira
30
9%
Aikido
39
12%
Combat Sambo
6
2%
Taekwondo
29
9%
ine
74
22%

Celkom hlasov: 335

japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Re: Bojove umenia a pod.

Príspevok od používateľa japaja »

pinco 3 mesiace som to mal k obrane ja sa len pýtam na techniku
skuki
Light Professional
Light Professional
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa skuki »

Neverím, že si chodil 3 mesiace na box a napíšeš také p*čoviny aké si tu napísal.
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

a?

//autoeditácia príspevku (13 Sep 2014, 0:35)
je niečo zle na tom keď sa pytám z technického hľadiska? are you serious?
skuki
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa skuki »

No veď vďaka tomu že si chodil na ten box tak tú základnú techniku by si mal mať zvládnutú.
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

uvedomuješ si že to čo som dal ako video je z MMA a na boxe je niečo take zakazane?
+ na boxe ma učili tienovať trochu sa uhybať hak direkt a kombinacie to bolo vše
pinco
Darca
Darca

Príspevok od používateľa pinco »

Ale napísal si "počul som niečo o direkte na bradu". To je ako keby to bolo pre teba niečo nové. A teraz píšeš, že ste sa učili direkt, hák. Tak za 3 mesiace by si už mohol mať aspoň ako-takú predstavu o technike a kde máš udrieť. Či z čoho pozostával váš tréning?
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

trening bol asi takýto že bol kondičný kruhový trening: kliky brucho švihadlo chrbat
potom sme proti sebe cvičili tie techinky naprikald ten direkt že 2x ľavá 1x prava potom on na mňa a braniť sa, potom ešte tie háky a ku koncu sme to mali kombinovať alebo sme sa striedali že jedni robili proti sebe alebo do vreca a ešte napriklad na brucho sme robli
pokiaľ si dobre pametam toto bolo počas 3mesiacov že by som šiel s niekym lepšim sparing to nebolo
- mal som to doplnkovo k obrane (bol som skúsiť)
loveparademan
Medium Expert
Medium Expert

Príspevok od používateľa loveparademan »

Zdar, je pravdou že pri prihlásení do nejakého klubu alebo združenia kde sa cvičia bojové umenia sa podpisuje nejaký dokument, kde sa účastník zaväzuje bojové umenie nepoužiť, pod hrozbou vylúčenia z klubu? Okrem toho existujú nejaké právne dôsledky v prípade použitia bojového umenia, berie sa to do úvahy podobne ako použitie zbrane?
baldorex
Addict
Addict

Príspevok od používateľa baldorex »

O prvom neviem, nestretol som sa s niečim takým.

Právne dôsledky samotného použitia BU nie sú. Berie sa ale do úvahy primeranosť obrany, podobne ako pri použití akejkoľvek inej zbrane.
DropDead
Addict
Addict

Príspevok od používateľa DropDead »

loveparademan napísal:Zdar, je pravdou že pri prihlásení do nejakého klubu alebo združenia kde sa cvičia bojové umenia sa podpisuje nejaký dokument, kde sa účastník zaväzuje bojové umenie nepoužiť, pod hrozbou vylúčenia z klubu? Okrem toho existujú nejaké právne dôsledky v prípade použitia bojového umenia, berie sa to do úvahy podobne ako použitie zbrane?
Ak by si sa nevenoval žiadnemu a niekomu spôsobíš zranenie a zažaluje ťa, tak ti nepovedia, že si použil zbraň ala street boj.
loveparademan
Medium Expert
Medium Expert

Myslíte že je dobrý nápad zapísať dieťa, školáka na prvom stupni na bojové umenie? Brat má dcéru ktorá je trochu bojazlivá, tak som mu odporučil nech ju zapíše do nejakého krúžku kde sa niečo ľahšie cvičí, vrámci prevencií šikany. On to ale odmieta, že je to úplne useless, pretože keď to dieťa použije, má z toho problém. Ale všimol som si že hodne rodičov na tieto veci dnes svoje deti zapisuje.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Je to skvelý nápad. :)
Zdar, je pravdou že pri prihlásení do nejakého klubu alebo združenia kde sa cvičia bojové umenia sa podpisuje nejaký dokument, kde sa účastník zaväzuje bojové umenie nepoužiť, pod hrozbou vylúčenia z klubu? Okrem toho existujú nejaké právne dôsledky v prípade použitia bojového umenia, berie sa to do úvahy podobne ako použitie zbrane?
Nikdy som o takom niečom nepočul..

K tomu druhému.. ako ti to dokážu? To by si musel byť profesionálny športovec, resp. teda boxer atď.
loveparademan
Medium Expert
Medium Expert

hughito napísal:Je to skvelý nápad. :)

Nikdy som o takom niečom nepočul..

K tomu druhému.. ako ti to dokážu? To by si musel byť profesionálny športovec, resp. teda boxer atď.
Mal som spolužiakov čo chodili na MMA kde niečo podobné podpisovali, že budú vylúčení v prípade použitia/zneužitia toho čo sa naučia a spôsobia niekomu ujmu. Taktiež viem o jednom prípade z okolia keď opitý žiak MMA klubu spôsobil 55 ročnému mužovi doživotnú ujmu, klub sa s ním rozlúčil. Môj brat má za to že neprimeranou obranou by jeho dieťa mohlo niekomu spôsobiť ujmu, zbytočne si vyrobiť problémy, takže túto myšlienku zavrhuje.
Myslím, že dokázať to pravdepodobne nemajú ako. V prípade spôsobenia ujmy, neprimeranou obranou, to že je niekto profesionálny boxer, môže byť priťažujúca okolnosť, ale istý si nie som.
DropDead
Addict
Addict

Ono ja občas, keď idem okolo mojej bývalej základky, tak to je samá "pi*a, ko*ot" z úst tých detí, takže to nie je vôbec zlý nápad, avšak - ak je obava o ublíženie (bohužiaľ, ak takáto situácia nastane, tak je vždy lepšie mať dieťa pripravené a veriť mu, že to ustráži), tak pomôcť môžu umenia ako napríklad aikido, ktoré nie je o úderoch ale o pákach a obrane.

Ja by som samozrejme dieťa na Muayi Thai, Kickbox a podobné nikdy nedal...tam nemá dieťa čo robiť podľa môjho názoru.
hughito
Redeemer
Redeemer

Príspevok od používateľa hughito »

Tak samozrejme, že môžu existovať aj také prípady, že si klub vyžiada niečo také podpísať + ak klub zistí neprístojné správanie člena, tak ho môže vylúčiť. Ale myslím, že pred súdom by to nebolo len také ľahké dokázať v tom zmysle ako priťažujúcu okolnosť. Lebo ak niekto aj niekde chodí, nerobí to z neho automaticky mašinu na zabíjanie.

Radšej ublížiť ako byť šikanovaný - napr. A v dospelosti platí to staré známe, radšej nech ma štyria držia ako šiesti nesú (alebo tak nejak :) ).
TK1991
Medium Star
Medium Star

Príspevok od používateľa TK1991 »

Zdravím, zvládne niekto z vás podobný výkop? je to len otázka strečingu alebo nato človek musí spĺňať ďalšie predpoklady? aké? ďakujem
Spoiler
15672630_1495621393786154_7227766275098454029_n.jpg
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

ja som za strečing , minimálne plnohodnotný rožtep
DropDead
Addict
Addict

A pomôžu aj tie peniaze od všetkých tých mužov, ktorí by dali aj dom, aby to videli!
Blastbit
Light Professional
Light Professional

Príspevok od používateľa Blastbit »

Ozaj chalani, napíšte ktorí sú vaši oblubený fighteri? A kludne aj napíšte kvoli comu ich máte v oblube. Za mna Fedor Emelianenko,Ryan Bader,Mirko Crocop Filipovič.
LukasqoO
King
King

Príspevok od používateľa LukasqoO »

jackie chan, bruce lee, yip man, jet li :) vzdy sa mi pacili azijske bojove umenia a vsetko s tym spojene
Napísať odpoveď