Kolieskove korcule ako si vybrat?

O športe...
KlimO
Medium Expert
Medium Expert

Re: Kolieskove korcule ako si vybrat?

Príspevok od používateľa KlimO »

Ahojte, rozmyslam nad kupou tychto korcul : Rollerblade Spark XT 84, viete mi poradit? mam 90 kg vyuzival by som ich na trasy cca 3-5 km/ 2-3 hodiny korculovania s priatelkou. Nie su to tvrde kolesa? ABEC 7 by mal byt kvalitny vsak?
begbeee
Hardcore addict
Hardcore addict
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa begbeee »

Z môjho pohľadu ideálne parametre pre "bežného" korčuliara. 84mm kolieska sú dostatočne veľké aby dobre hltali kilometre a zároveň máš ešte solídnu manévrovateľnosť. ABEC 7 je úplen v pohode, ak ti nebudú stačit, prípadne ich časom rozbiješ kúpiš ABEC 9 a je.
Topánku nehodnotím, to je na tebe, mala by byť dostačone pohodlná, pevná v členkovej oblasti a zároveň by sa v nej mal cítiť isto, ale nie stiahnuto ako v tej španielskej čizme :)
pinco
Darca
Darca

Príspevok od používateľa pinco »

Môžem odporučiť tieto korčule. Mám ich už asi 4 roky. Menil som len kolieska. Inak všetko stále v poriadku. Presne ako píše begbeee, taký zlatý stred. Svojho času tento model vyhral nejaký test kolieskových korčúl. Keď ich kúpiš určite nebudeš ľutovať. Len ti musí topánka sedieť. Každý máme inú nohu, takže najlepšie najprv vyskúšať.
tyler91
Professional
Professional

Príspevok od používateľa tyler91 »

Zdravim,zacinam 5.sezonu na svojich RollerBlade Fitness korculiach.A nastal cas vymenit kolieska s integrovanymi loziskami....Mam tam 80mm priemer,82A tvrdost a loziska SG5.
Nasiel som toto balenie http://www.sportisimo.sk/rollerblade/wh ... sg7/63401/ ...Vyzera to fajn,ale ak to je balenie iba 4 koliesok tak sa mi vobec neoplati,to uz skor kupim nove,alebo par-krat pouzite z bazosu.
Nasiel som aj jeden zaujimavy inzerat,na 50€ par-krat pouzite RB s 84mm a SG7.
Aku moznost podla vas zvolit ?
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

ani jednu
platíš tam zbytočne za značku, pritom je to rovnaká guma s rovnakými vlastnosťami ako kolieska rovnakej tvrdosti iného výrobcu. To isté platí o ložiskách. Ak nekúpiš takýto set s lisovanými ložiskámi ale osobitne, napríklad z ebayu, máš za tú cenu 8 koliesok + 8 ložísk a ešte ti možno aj nejaké euríčko ostane. Napríklad:
kolieska - 25€ + 5€ poštovné
ložiská ABEC7 - 7€ + 2,50€ poštovné
Tie ložiská ti treba dvoje, takže 19 za ložiská, 30 za kolieska. 49€ a máš obe korčule, kým ty si dal variantu za 46 na jednu. Kvalitatívne je to rovnaké.

ja som tiež kupoval kolieska z ebayu, ložiská som kúpil na slovensku v akcii
tyler91
Professional
Professional

No skocim este do predajne,ze kolko ks sada to vlastne je.
Ale ked tak pozeram na nete,tak skoro kazda sada sa predava po 8ks.
Napr. pozri tu http://www.sportisimo.sk/rollerblade/wh ... sg7/33187/ 8ks za 48€...
Inac myslis,ze by bol nejaky rozdiel v rychlosti medzi 80mm a 84 mm ?
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

v rýchlosti ani nie, skôr v stabilite. A tiež si treba pozreť či do svojho noža 84mm môžeš dať
sady sú vždy na jednu korčulu, teda 8 koliesok a/alebo 16 ložísk (na jedno koliesko idú dve)
tyler91
Professional
Professional

Nie nie,max 80mm sa mi vojdu...
Pockaj,ako myslis,ze na jednu korculu 8 koliesok ? Ved Rollerblade uz maju tie kolieska so zabudovanymi loziskami...
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

8 ložísk, nie koliesok :)
To že sú zalisované neznamená že tam nie sú dve. Šírka ložiska je polovičná ako kolieska. Dávajú sa dve do jedného kolieska, a medzi nimi je kúsok plastu. Ak sú zalisované, sú tam akurát napevno natavené že sa nedajú vymeniť
tyler91
Professional
Professional

A aky rozdiel medzi SG5 loziskami (tie mam teraz) a SG7 ??? je to iba nieco o presnosti vyroby ?
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

SG je označenie ložísk rollerbladu. Majú vlastného výrobcu, preto vlastné názvy. S technologiou výroby to nemá nič spoločné. Kým ILQ a ABEC sú normy presnosti výroby a nehovoria nič o výrobcovi, SG presne naopak, hovoria o výrobcovi ale nehovoria nič o presnosti. Samozrejme nejaká hierarchia tam je, SG7 je vyššia rada ložísk ako SG5 ale čo presne si pod tým predstaviť neviem. Neznamená to zákonite že sú robené s vyššou presnosťou, možno sú len použité iné lubrikanty, možno iné materiály.. Vo všeobecnosti by ale mali byť lepšie. Či sa pod tým skrýva aj "rýchlejšie", to neviem. Ale každé nové ložiská (aj slabšie ako máš teraz) pôjdu lepšie ako používané, odmastené a zaprášené.
dunno
Star
Star

Príspevok od používateľa dunno »

Nemate nahodou niekto kolieskove korcule RollerBlade, z ktorych ste dali dolu brzdu a nepotrebujete tu dlhsiu srobu ?

Dal som zo svojich RollerBlade dolu tu brzdu, ale dlho som sa nekorculoval, tak neviem ci je dobry napad ist niekam bez brzdy. Svoju dlhsiu srobu mam, ale nejak sa mi podarilo zosuchat zavity, a teda sa neda zasrobovat. V predajni mi povedali, ze kratsia sroba sa da kupit, ale dlhsia nie. Co ma prekvapilo. Predajca mi odporucil aby som skusil zohnat od niekoho, kto ju nepotrebuje. Nahodou sa tu nenajde niekto taky ?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Nekupis taky srob v zeleziarstve???
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

nekúpi, tieto imbusy je veľký problém zohnať, tiež som zháňal keď sa mi zlomil. Buď sú hrubé alebo tenké, dlhé alebo krátke. Po niekoľkých mesiacoch a pobehaných železiarstvach v celom okrese som bol nútený kúpiť celú sadu šrobov roces, tak mi pekne krásne teraz 7 leží v šuflíku

a keď si už raz jazdil bez brzdy, tak to zvládneš aj po rokoch. Aj keď si 3 roky neplával, nejdeš do bazénu s kolesom. Aj keď si dlho nebicykloval, nedávaš si na bicykel pomocné. Sú to veci ktoré sa nezabúdajú. Choď zo začiatku opatrnejšie, nacvič si brzdenie korčulou a uvidíš že to pôjde ;) Bude to stáť menej energie ako hľadať šrob ktorý využiješ možno jeden deň
eňa.kovalćíková
Novice
Novice

Poradíte mi prosím niekto?

Príspevok od používateľa eňa.kovalćíková »

Chcem si objednať korčule značky Roces a nemôžem nájsť žiadne recenzie.. Má niekto z Vás skúsenosti s touto značkou?
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

eňa.kovalćíková: Roces je stalica medzi korculami, nevidim ziadny problem v tejto znacke.
pinco
Darca
Darca

Stačí si dať www.roces.com a tam máš celú históriu tejto značky a to hovorí za všetko.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

mne moje rocesy slúžia už dobrých 12 rokov. Menil som iba potrebné veci - kolieska, ložiská.. Ale topánka na nezaplatenie aj po toľkých rokoch
themoney
Novice
Novice

Príspevok od používateľa themoney »

Čaute :)
potrebujem poradiť, ktoré brusle vybrať:

ROCES S255

or

Rollerblade Macroblade 90

díki ;)
pinco
Darca
Darca

Rozhodni sa len podľa ceny alebo proste, ktoré sa ti viac páčia farebne, prevedením, pretože tie korčule sú skoro rovnaké.

Skús sa popozerať aj tu, majú tam akciu http://www.sportobchod.sk/
Napísať odpoveď