Kolieskove korcule ako si vybrat?

O športe...
themoney
Novice
Novice

Re: Kolieskove korcule ako si vybrat?

Príspevok od používateľa themoney »

díki pinco ;)

+ prípadne som premýšľal ešte nad K2 Power 90
pinco
Darca
Darca
Používateľov profilový obrázok

Príspevok od používateľa pinco »

Dobré je, ak je vyberateľná vložka, pretože ju môžeš kedykoľvek vybrať a presušiť od potu, poprípade oprať. Tieto k2 ako pozerám tak nemajú vyberateľnú vložku. Dobre spravíš, ak si pôjdeš korčule vyskúšať do predajne, aby si vedel, ktorú veľkosť ti treba a takisto rôzne značky môžu mať iný strih, ak teda máš nohu napríklad širšiu, užšiu atď.
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa audiotrack »

ale zase nevyberateľná sa nehýbe v topánke a poskytuje lepšiu absorbciu energie ;) Ale tiež som zástancom vyberateľnej
sliaCan
Expert
Expert

Príspevok od používateľa sliaCan »

Ja mam tieto, som uplne spokojny, akurat sa mi na nich nechcu viazat snurky nikdy, zrejme uz bol vymysleny aj nejaky dovtipnejsi sposob obuvania. Navyse od minuleho roka ani velmi nezlacneli. Ten 2015 model vyzera dost podobne.

http://www.sportobchod.sk/inline-korcul ... 90-ltd.htm
Hannibal
Medium Star
Medium Star
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hannibal »

Ja som teraz kúpil za super cenu korčule Tempish Airline II tieto: http://www.adamsport.eu/tempish-airline ... -7490.html . 84mm kolieska Radical, ložiská abec9 za tu cenu Perfekt.
dunno
Star
Star

Príspevok od používateľa dunno »

mam taky "problem", ze ked sa korculujem tak som si vsimol, ze lavu nohu mam tak trosku sikmo do vnutornej strany, teda nemam ju tak pevne priamo ako pravu nohu. Prikladam obrazok aby ste ma pochopili. Da sa to nejak naucit, alebo nejak nieco s tym robit, aby som nemal tu lavu nohu taku "krivu" ? Potom sa mi aj viac suchaju kolieska na lavej korculi z jednej strany.
Prílohy
obr.png
hojko
Site Admin
Site Admin
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hojko »

Zrejme mas prilis velku korculu v ktorej ti lieta noha. To by slo vyriesit hrubou ponozkou a silnejsim stiahnutim. Uz som videl par ludi, korcule znacky Fila, ktore su siroke, zrejme k tomu uzke chodidlo a problem bol na svete.
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

korculujem rovnako, tiez mam korcule FILA a tenku nohu.
energy00
King
King

Príspevok od používateľa energy00 »

Aj ja sa hlásim k tomuto problému. Zaujímavé je, že len na pravej nohe.
Korčuluje tu niekto inline maratóny/polmaratóny ? Tento rok ma to dosť zobralo, na inline korčuliach z 84mm kolieskami mám slušné časy (20 km pod hodinu) síce to nieje na popredné miesta, no chcel by som skúsiť súťažne. Oplatí sa mi tam ísť s normálnymi inline korčulami ? Či investovať do maratóniek ?
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

tuším tu je niekto kto to jazdí súťažne, sa mi zdá že som tu už čítal niečo také. Ja som 20km dal pod hodinu na 5 ročných ložiskách a kolieskach. Pozri výsledky minulého ročníka, a skús sa sám ohodnotiť či máš na to. Ak ti to stojí za to, že sa zabavíš a budeš niekde okolo 50-tky, tak prečo nie. Štartovné nie je zas tak drahé. Ale ak ho chceš jazdiť s tým, že ideš vyhrať, tak to bude chceť nové korčule a tréning aby si sa na nich naučil jazdiť
http://www.rajeckymaraton.sk/?h=ip&v=6&m=ip060
energy00
King
King

Príspevok od používateľa energy00 »

O vysledok mi nejde, skor skusit to. Nepoznam nikoho, na nete ziadne blizsie info ani nejake podrobnejsie videa... A tazko hodnotit vysledne casy, ked neviem, aka je to trat. Rovina, kopec hore/dole ?
audiotrack
VIP
VIP
Kontaktovať používateľa:

keď ti ide o to skúsiť to, tak to skús :) Na to nepotrebuješ vedieť ako to prebieha, to všetko ti povedia organizátori
mirak2
Hardcore addict
Hardcore addict

Príspevok od používateľa mirak2 »

skus. kamarat je prihlaseny na korculiarsky polmaraton na MMM... a este ani nema korcule kupene :lol:
pinco
Darca
Darca

Príspevok od používateľa pinco »

japaja-u52254.html robí rýchlostné korčuľovanie. On ti bude vedieť povedať bližšie.
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

Príspevok od používateľa japaja »

no k vaším nohám poviem asi toľko
keď som jazdil na fitness tiež to bola fila tiež som mal pokrivené nohy problém bol jednak vo viazaní ako šnúrujem topánky a druhý problém bol to že nohy mi išli do X

takže začneme viazaním:
pred korčuľovaním začať ťahať šnurký od špičky topánky to znamená že nedoťahujete hore nad členkom ale už v predu posúvate šnurký, ano ano bude to boliť ale to je sila zvyku

k samotným nohám (viď obrázok) ide o to že treba sa naučiť preniesť váhu teda keď mate problem povecme s ľavou nohou tak sa snažiť zahnuť tu nohu do vnutra je to divný pocit ale treba takto s tým začať - jasné ľahko sa mi hovorí keď topánky mám vysoké po členok :D

audiotrack/energy00
ak nemate čo robiť s 35€ a chce si skusiť ako je rozbitá cesta v KE - kľudne prídem vás pozrieť
energy00= skús si to najprv na fitnesoch aby si videl ako sa ľudia chovaju na preteku a potom uvažuj nad rýchlostnými
audiotrack= tu nikto nevyhrá už lebo na SK je cca 8 ľudí čo jazdia v predu :D
ja už to nebriem vážne ako minulý rok takže kondicia / výkon išlo veľmi rýchlo dole a na veľkých sa oplatí jazdiť netrápiš sa na malých takže konec koncov nepokazíš tým nič, len brzdenie a technika no to je o niečom inom

obrázok je extrém ale princíp je tam

k časom 20km zrobim cca za 43minút zaleži od preteku a hlavne od toho ako sa zobudím v ten deň
Prílohy
nohy.png
dunno
Star
Star

Ja mam korcule Rollerblade crossfire 90 a nezda sa mi, ze by ta kriva jedna noha bola korculami ... preco by som tak mal potom len jednu nohu ? Ale skusim si snurky zaviazat silnejsie.

Inak tiez velmi rozmyslam nad tym, ze pojdem na inline na MMM, len tak, vyskusat. Ale odradza ma jedna vec. Ako je to ked nevyjde pocasie ? Predsa len, je to az v oktobri a vtedy je pocasie take premenlive. Co ked bude v ten den prsat ? Nedavno som sa bol korculovat a zacalo prsat, a na mokrom asfalte sa mi neskutocne smykalo, niekde som sa ledva vedel odrazit. Mam ten problem len ja, alebo fakt sa na mokrom neda korculovat ?
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

na mokrom sa jazdiť dá, a na MMM bude prihlasených cca 250-330 korčuliarov a myslim že sa to neruší teda ak by pršalo tak na vlastnu zodpovednosť za dažďa a za premávky
dunno
Star
Star

Viete niekto ako to chodi na MMM co sa tyka osobnych veci ? Je tam nieco, kde sa daju veci uskladnit pocas pretekov ?
japaja
Guru wannabe
Guru wannabe

ano je tam prives kde hodis veci do vreca
dunno
Star
Star

normalne sa pytam ...